Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

a ja chciałem się pochwalić czasem działania baterii!!!
wczoraj przebiegłem wrocław maraton. założenie było tkaie, żeby po 1: ukończyć (debiut na tym dystansie) po2 zmieścić się max w 4:30 udało się:) czas 4:29:50:) czyli tak jak chciałem. ale o rzeczy- naładowałem go 2 dni wcześniej na max.
30 minut przed startem włączyłem uruchomiłem tryb free (żeby po prostu znalazł sobie satelity) po 30 sekundach znalazł więc wyłączyłem. ustawiłem się w strefie startowej i 10 minut rpzed startem już go włączyłem, ustawiłem sobie tryb challenge ustawiłem tempo peacemakera na konkretną wartość, żeby się posiłkować nim również no i wystartowaliśmy po dobiegnięiu do mety, wyłączyłem stoper, zapisałem i jeszcze z 10 minut zegarek był włączony i pokazywal godzinę. po podpieciu do kompa pokazywał jeszcze 60% beterii:) co dziwne, bo mnie również zazwyczaj po 1h treningu zjadał 20%. ale zauważyłem, że im dłużej działa tym wolniej leci bateria. na długich wybieganiach po 3 godziny również zjadał ok 40%:) sampling ustawiony na 1sek:) we wrocku dosyć mocno padał deszcz, oraz często wkładałem rękę do miskami z wodą, i nic mu nie było:) międzyczasy łapał praktycznie zawsze tak samo, przy samych tabliczkach:) ogólnie, po 4godzinach i 30 minutach działania zostało 60% to dobrze a anwet bardzo dobrze:)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Mam pytanie odnośnie OnMove500 - widzę, że mam wersję firmware 1.20 - rozumiem, że "bezpiecznie" (tj. bez konieczności bezpowrotnego przejścia na mygeonaute) mogę robić upgrade do wersji 2.0?
Awatar użytkownika
r2d2
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 11 cze 2009, 20:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Do wersji 1.21
Obrazek
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z góry przepraszam za wyrażenie, ale dupa nie pikanie. Parametry i tak miałem ustawione jak Sosik, zrobiłem upgrade softu (z v1.20 do v.1.21 - rozumiem że mam aktualną. Tu dygresja, upgrade kasuje wszystkie dane z zegarka, no i ruszyłem na te "interwały", oczywiście nic nie piknęło, rozruch 3km, strefy ustawione na 4:50-5:10, 5x 1000m, przerwa 2,5 min w truchcie, schłodzenie - dopiero zaczynam przygodę z interwałami więc nie wiem czy dobrze. No i na koniec fundamentalne pytanie dlaczego nie pika, drodzy Avengersi??
SłabyBiegacz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

MaciekIzdebski pisze:
Kwiat pisze:Próbowałem ogarnąć kalenji-reader pod Windowsa, ale po instalacji sterownika i konfiguracji plik .exe pracuje (są komunikaty o błędnym pomiarze kalorii) i w pewnym momencie wszystko się wysypuje - pojawia się info o błędzie i nic się z tym nie da zrobić.
Właśnie skończyłem bardzo siermiężną wersję programu do pobierania danych z zegarka. Testowałem to na swoim OnMove500 na Windows XP i Windows 8 i działa. Nie trzeba instalować innych sterowników - wystarczą te od Geonaute. W run-log.com poprawnie wyświetlają się międzyczasy.
Jak ktoś chce przetestować to zapraszam na PW.

Maciek
Dziękuję bardzo za udostępnienie oprogramowania. Jako, że nie jestem informatykiem miałem nieco kłopotów z jego uruchomieniem ale po pewnym czasie program zadziałał. Program sprawnie i szybko czyta treningi z mojego OnMove 700 i zapisuje w pliku Fitlog.
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ja również dziękuję Maćkowi, fitlog sprawnie wygenerowany, na run-logu pokazane wszystko z międzyczasami włącznie :)
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Funky Monk pisze:Z góry przepraszam za wyrażenie, ale dupa nie pikanie. Parametry i tak miałem ustawione jak Sosik, zrobiłem upgrade softu (z v1.20 do v.1.21 - rozumiem że mam aktualną. Tu dygresja, upgrade kasuje wszystkie dane z zegarka, no i ruszyłem na te "interwały", oczywiście nic nie piknęło, rozruch 3km, strefy ustawione na 4:50-5:10, 5x 1000m, przerwa 2,5 min w truchcie, schłodzenie - dopiero zaczynam przygodę z interwałami więc nie wiem czy dobrze. No i na koniec fundamentalne pytanie dlaczego nie pika, drodzy Avengersi??
sprawdziłem. w mojej 700 interwały pikają. najpierw sobie ustawiłem rozgrzewkę, potem bieg i interwały. po każdym wykonanym zadaniu zegarek pika, trzęsiawki nie miałem ustawionej. Dla mnie brak pikania przy interwałach to bezsens, po to to jest, żeby człowiek nie musiał patrzeć na zegarek i kontrolować czasu!!! coś musisz mieć źle ustawione.
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Po każdym zdaniu i rozpoczęciu zegarek pika, ale czy powiadamia Cię o tym, że przekroczyłeś strefę docelowego tempa, tak, jak to robi w trybie free run --> wyskakuje komunikat z aktualnym tempem, poniżej jest pokazana ustalona przez nas strefa i w zależności czy pędzimy szybciej, czy wolniej mamy też napis "slow down" lub "speed up"?
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Nie wiem czy to ważne, ale ja swoje treningi robię na widoku 'moje zdefiniowane ekrany'. Nie używam w ogóle widoku 'My rythm', który automatycznie włącza się na początku treningu. Od razu przełączam na 'swoje ekrany'. Wtedy pika przy zmianie sesji, pika przy zakresach.
Przy biegu free run mam ustawiony autolap co 1 km i wtedy pika + w nocy się ładnie podświetla co każdy km.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Gdybym teoretycznie chciał ustawić trening, gdzie dwukrotnie miałbym serię przebieżek, ale z przerwą na BS, czyli np.:
- warm up 5km
- series 5 x 30''/45''
- BS 5km
- series 5 x 30''/45''
- cool down
wiem, że trochę od czapy taki trening (bo jak przebieżki, to zazwyczaj tylko na koniec, dla odmulenia), ale załóżmy że chciałbym go wykonać - widzę w opcjach OM500, że jeśli zaznaczyłbym tą serię 5 przebieżek jako x2, to ona po prostu będzie serią 10 przebieżek, a po niej już czas 'schłodzenia'.
Wiem, że można dodawać zróżnicowany trening poprzez piramidę (np. 5'fast/5'rest/10'fast/20'rest), ale brakuje mi chyba takiej opcji, jak wspomniane 'podwójne' przebieżki
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Grześ - ja bym spróbował dać x5, a potem x2. Jest szansa, że po 45 sekundach ostatniego schłodzeniu pierwszej serii zapyta się czy przejść do drugiej. Wtedy naciśniesz continue zamiast next series i polecisz sobie te 5km - niestety będziesz je musiał sobie sam przypilnować. Po 5 km dajesz ok -> next series i przejdzie do 2 serii.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Dzięki - przetestuję coś w tym stylu przy najbliższej okazji :)
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pikać w interwałach nie pika,, aczkolwiek nie odpuszczam i kombinuję gdzie może być przyczyna. Za to spróbowałem wczoraj trybu challange i super, fajnie można przypilnować tempa, i nie dać się wyprzedzić. Myślę w kontekście zbliżającgo się debiutu w połówce, czy lepiej ustawić free run z zakresem tempa czy challange, skłaniam się ku challange. Wszystko poniżej 2h przyjmuję z dobrodziejstwem inwentarza :-)
MaciekIzdebski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 24 mar 2013, 18:38
Życiówka na 10k: 50:23
Życiówka w maratonie: 4:15:37

Nieprzeczytany post

Witam,

Dla wszystkich testujących mój programik. Umieściłem nową wersję programu.
Zmiany:
1. Poprawione obliczanie kalorii okrążeń
2. Zwiększone timeouty odczytu z portu COM
3. Poprawiona obsługa błędów timeout
4. Dodałem pole zawierające dane pobrane z zegarka w postaci HEX - w razie problemów będzie pomocne przy debugowaniu.

Program dostępny pod starym linkiem.

Maciek
Seba76
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 05 wrz 2013, 17:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Link nie działa :ojnie: przynajmniej u mnie :ojnie:

Edit : już działa Avast zblokował
Maciek dzieki za wspaniałą robotę :)
Obrazek
ODPOWIEDZ