Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:
gores87 pisze:Kolejna niedoskonałość. Po przesłaniu treningu znika on z pamieci zegarka a więc skorzystanie z funkcji Challenge->challenge myself jest niemożliwe. Chyba że Wy macie inaczej w swoich zegarkach..

Ja mam wszytskie treningi w pamięci. wszytskie, których z niej nie usuwałem. wraz z weekendowym 27km wybiegania, interwalam z wczoraj i jeszcze treningami z zeszlego tygodnia:)

widocznie, wywala je z zegarka po przesiadce na stronę internetową.

widocznie.
Obrazek
New Balance but biegowy
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Gores, oj zdaje mi się, że prędzej czy później jednak dojrzejesz do wniosku, że trzeba kupić raz, może drożej ale porządnie, co zresztą w ostatecznym rozrachunku okaże się tańsze ;)
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gores kupił bardzo dobrze tylko ma problemy z czytaniem:P
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Zgadzam sie z przedmowca;)
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

rudnickir pisze:Gores kupił bardzo dobrze tylko ma problemy z czytaniem:P
Nie wydaje mi się, żeby dobrze skonstruowane urządzenie wymagało od użytkownika czytania tasiemcowych wątków na forach internetowych. Krótka instrukcja dołączona do sprzętu powinna być w zupełności wystarczająca.

Takie pułapki, w jaką kolega dał się złapać nie powinny być przez producenta zastawiane.
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

jak pisałem,

zanim zeagrak został dostarczony, już przestudiowałem instrukcję. nie miałem żadnego problemu poza tym, że nigdzie w instrukcji nie napisali, że data ustawi się automatycnzie po złapaniu pierwszego fixa;)

reszta, wraz z ustawieniami treningów bez problemu.
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Bo nie są. Kolego kupił Onmove 700, który nie jest przystosowany do pracy z wresją on-line. Dla niego dedykowany jest Geonaut Software.
Można ten zegarek przystosować do pracy z systemem on-line po przez upgrade, który niestety jednocześnie odcina dostęp do Geonaut Software. Jest to wyraźnie podane na stronie producenta.
Kolega zdecydował się na ten zabieg i teraz troszkę psioczy ;).
Możliwe, że wersja Onmove 710, dla której dedykowany jest serwis online sprawuje się lepiej i lepiej współpracuje z tym serwisem.
Edit: Jak dla mnie Onmove 500 ma wszystko czego potrzebuję i jestem zadowolony, że go posiadam :)
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

sosik pisze: Możliwe, że wersja Onmove 710, dla której dedykowany jest serwis online sprawuje się lepiej i lepiej współpracuje z tym serwisem.
wlasnie studiuje 2 instrukcje: do 700 i 710 i nijak nie moge zauwazyc czym sie od siebie roznia...
czy ktos cos wie?
bo nawet w Deca nie sa w stanie udzielic tej odpowiedzi
zyga
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:jak pisałem,

zanim zeagrak został dostarczony, już przestudiowałem instrukcję. nie miałem żadnego problemu poza tym, że nigdzie w instrukcji nie napisali, że data ustawi się automatycnzie po złapaniu pierwszego fixa;)

reszta, wraz z ustawieniami treningów bez problemu.
Nie będę wypowiadał się na temat 'jakości' studiowania przez Ciebie instrukcji. Proszę:

"16.3.2. Godzina
Należy ustawić godzinę odpowiadającą strefie czasowej, w której użytkownik się znajduje(godzinie dla danego kraju).
Wciśnij przycisk OK , a następnie ustaw kursor na godzinie. Ustaw godzinę za pomocą przycisków i , a następnie zatwierdź wprowadzoną wartość,
wciskając ponownie przycisk OK Postępuj w taki sam sposób, aby ustawić minuty.
Godzina została ustawiona. Jeżeli zegarek odbiera sygnał satelitarny, godzina zostanie ustawiona automatycznie z dokładnością do sekundy, zgodnie z
międzynarodowym sygnałem GPS, przy uwzględnieniu początkowych ustawień użytkownika, czyli jego strefy czasowej."

Jak łatwo moźna z tego wywnioskować jak ustawi się godzina to i data
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

no akurat tego bym nie wywnioskował, skoro piszą tylko o godzinie ;) ale mniejsza z tym:)

tak czy siak, trenować musisz, a jak wspomniałem wcześniej pewnie w przyszłości będziesz mógł wyrzucić wszystko do endomondo:) zatem trenuj, a zegarkiem się nie denerwuj.
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:no akurat tego bym nie wywnioskował, skoro piszą tylko o godzinie ;) ale mniejsza z tym:)

tak czy siak, trenować musisz, a jak wspomniałem wcześniej pewnie w przyszłości będziesz mógł wyrzucić wszystko do endomondo:) zatem trenuj, a zegarkiem się nie denerwuj.
nie denerwuje się zegarkiem tylko dziwi mnie 'olewający' stosunek producenta do pewnych rzeczy. Bo zegarek sam w sobie jest ok
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

fakt, producent kilka kwestii położył na ziemi. Ale pozostaje nam tylko poczekać. pewnie to zmienią:)
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

doszukałem sie exportu do gpx z mygeonaute, ale.. no właśnie ale. Jest możiwość exportu samej trasy... Endomondo nawet nie chce wgrac tego pliku(nie widzi go)
Obrazek
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

gores87 pisze:doszukałem sie exportu do gpx z mygeonaute, ale.. no właśnie ale. Jest możiwość exportu samej trasy... Endomondo nawet nie chce wgrac tego pliku(nie widzi go)
jestem w kontakcie z goscie ktory zrobil kalenji-readera a on w kontakcie z geonaute
problem jest taki ze producent ma wszystko tam gdzie motylek
i potwierdzone: nowy soft zmienia 700 w 710 i na razie kicha z gpx
generalnie: pozostaje byc juz tylko na lasce mygeonaute
na szczescie nie zrobilem upgrade...
zyga
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gores87 pisze:doszukałem sie exportu do gpx z mygeonaute, ale.. no właśnie ale. Jest możiwość exportu samej trasy... Endomondo nawet nie chce wgrac tego pliku(nie widzi go)
Sorry, że się wtrącam, jaki będzie następny zegarek? Powrót do wypróbowanej 305? Ja zaczynałem od Fr 305 potem zacząłem podobną zabawę z różnymi modelami i w końcu, po jakimś czasie wróciłem z powrotem do 305.
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
ODPOWIEDZ