GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Jak wiecie w środy się nie rozpisuję, bo widzimy się na wspólnym treningu już o godzinie 18.00 przed plażą miejską :taktak: . Wtedy też będzie możliwość pogadania sobie :hej: . Oczywiście przed treningiem właściwym, bo później nie będziecie mieli już siły na cokolwiek :bum: . Dzisiaj robimy interwały w parach po 100 m przeplatane prostymi ćwiczeniami jak przysiady, pompki, wyskoki…Wcześniej mała rozgrzewka i rozciąganie :szok: . Jednak spokojnie nic na siłę i kto nie będzie chciał się spocić to może wybrać sobie same dłuższe bieganie w podgrupie. Póki, co jak dla mnie standardowy dzień :hahaha: . Czyli poranne śniadanko składające się z herbatki i snickersa a następnie poranny trening. Po tym kąpiel oraz śniadanie właściwe. Później już tylko relax, czyli spacerek w ulubione miejsca z przerwą na lekturę, powrót i przyszykowanie się na kolejny trening z wami :spoczko: . Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Sezonowy bób
Właśnie nadszedł czas na bób. To warzywo zawiera wiele cennych składników odżywczych. Poza walorami smakowymi dostarcza białko, jest sycący i stosunkowo mało kaloryczny.

W sklepach warzywnych, na straganach, na targu można już kupić to warzywo. Bób jest zaliczany do roślin strączkowych. Zawiera w sobie nasiona w kształcie nerkowca. To one są źródłem witamin i soli mineralnych. Młody bób cechuje się jasnym zielonym kolorem i można go jeść na surowo. To co teraz jest dostępne, to dojrzała postać tego warzywa. Koniecznie trzeba go podgotować. Skórka zawiera najwięcej cennych składników odżywczych.

Najbardziej znany i jednocześnie najprostszy sposób przygotowania bobu, to ugotowanie go w lekko osolonej wodzie i podawanie z odrobiną roztopionego masła. Bób nadaje się jako dodatek do zup oraz składnik sałatek.

Bób jest bogaty w białko, węglowodany a także witaminy - przede wszystkim B1, B2, C, PP oraz prowitaminy A. Ponadto zawiera karoten, fosfor, żelazo, wapń, magnez. Bogaty jest w błonnik, który poprawia przemianę materii, przyśpiesza spalenie. Dlatego warto włączyć bób w swoją dietę. Dodatkowo ma niewiele kalorii. 100g gotowanego bobu zawiera 85 kalorii.
Bób nie zawiera cholesterolu - zalecany jest dla osób z chorobami układu krążenia.
Autor: AKTYWNI.PL

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bartek kazał w swoim imieniu podziękować za wszystkie głosy :oczko: Udało mu się wygrać ten konkurs, więc jest już na dobrej drodze do realizacji swojego marzenia :oczko: Jeszcze raz wielkie dzięki w jego imieniu :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

I jak tam drodzy biegacze? :hej: Podobało wam się dzisiaj :taktak: . Myślę, że zestawik ćwiczeń, jaki dla was przygotowałem nie był aż nazbyt wymagający :szok: . Dla tych, którzy nie mogli dzisiaj przybyć na nasz środowy trening to pokrótce powiem, co było. Otóż na początek króciutki ok 2 km bieg i powrót na plażę. Na plaży zdjęliśmy buty i podstawowa rozgrzewka przechodząca w trening właściwy. 30 przysiadów bieg przez całą plażę, 20 pompek bieg przez całą plaże, 10 wyskoków, bieg przez całą plażę, 5 przeskoków przez partnera i bieg przez plaże. Tak zrobiliśmy 2 serie. Na koniec 2 minuty brzuszków :sss: :szok: :szok: . Dobrze, że była już przygotowana woda, bo większość z nas, co nieco się zmachała :hejhej: . Na koniec kąpiel, rozmowy i pożegnania :chlip: . Mam nadzieje, że jutro nie zarzucicie mnie epitetami w związku z zakwasami, jakie możecie odczuwać :bum: . Spokojnie, jeżeli będziemy robić takie ćwiczenia regularnie to po jakimś czasie w ogóle nie będziemy tego odczuwać a wręcz będziecie się tego domagać :hahaha: . Szkoda, że kolejne nasze spotkanie dopiero w sobotę :echech: , bo fajna z nas ekipa i mógłbym widzieć się z wami, co dziennie :taktak: . Oczywiście nie wszyscy załapali się na trening ze mną :bleble: . Byli także tacy, którzy pobiegli na 8 km. Kurczę nie zdążyłem przez to pogadać z Marcinem :wrrwrr: a właściwie dogryź mu :hahaha: . W poniedziałek już po imprezie chciałem obejrzeć naszą telewizję jak zawsze o 17.15 a tu lipa :smutek: . Program wystartował z opóźnieniem, ale jak już wystartował to z Marcinem na szklanym ekranie :hej: . Pytanie do niego cóż się stało takiego, czyżby niedyspozycja prowadzącego :hejhej: . No dobra, bo znowuż mnie nosi do pisania a kolacje jeszcze trzeba zjeść. Pozdrawiam wszystkich biegaczy i do zobaczenia jutro na forum Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Przed nami nowy wakacyjny miesiąc-sierpień :taktak: . Jak wiecie 25.08. Mamy zaplanowany start w Ciechocinku w półmaratonie lub na 10,5 km. Ja wybrałem dziesiątkę, więc mamy jeszcze sporo czasu, aby się odpowiednio przygotować do tych zawodów. Przed nami 7 treningów, których nie możemy sobie odpuszczać i folgować :nienie: . Będzie troszeczkę potu i zakwasu :bum: , ale o to chodzi, aby nasze ciała wyćwiczyć do perfekcji. Przed nami również półmaraton w Iławie i 10 km w Grudziądzu oraz maraton w Warszawie. Dla przypomnienia daję linki do zapisów abyście mogli zapisać się i opłacić po obniżonej opłacie.
Ciechocinek: http://www.maratonciechocinek.pl/
Iława : http://www.maraton-ilawa.pl/
Grudziądz: http://www.biegimalinowskiego.pl/
Warszawa : http://www.maratonwarszawski.com/
Jest, więc, w czym wybierać :taktak: . Trzeba tylko od was troszeczkę chęci, uwierzenia w siebie, że dacie radę a reszta sama przyjdzie. Liczę przede wszystkim na was drodzy biegacze z pod szyldu AB w biegu Malinowskiego :hej: ( obniżona opłata 30 zł do 20 sierpnia). Pokażmy, że jesteśmy liczącą się grupą biegową w naszym mieście. Niech inni nas zuważą a może dzięki temu przyłączą się do nas, dzięki czemu jeszcze bardziej rozbiegamy Grudziądz. Póki, co zostawiam was z myślami i powoli zbieram się na poranny trening. Pozdrawiam i życzę udanego dnia Andrzej :hej: .


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Co siedzi w burgerze?
Nie wiem czy być dumnym czy nie, ale przez ostatni rok a może i dwa lata nie zjadłem z fast foodu żadnego dmuchanego świństwa.


Link : http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... SlotII3img

Obrazek
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Startował może ktoś z Was w półmaratonie w Ciechocinku w zeszłym roku? Jaka tam jest trasa?
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Jak ten czas leci :echech: . Jeszcze tydzień temu szykowaliśmy się na nasz wyjazd na kajaki a tu ponownie piątek :taktak: . Przed nami upalny weekend :szok: , więc bieganie będzie nie łatwe :nienie: . Dobrze, że w sobotę spotykamy się na wspólnym treningu z rana jeszcze, w jako takim chłodku. Dla przypomnienia :niewiem: godzina 09.00 przed plażą miejską . Jeszcze nic nie wymyśliłem konkretnego, co będziemy robić, chociaż koncepcja jakaś się zarysowuje :sss: . Prawdopodobnie troszeczkę sobie pobiegamy i dodamy 6 razy podbieg w formie skipów :orany: . Weźcie pod uwagę, że te wszystkie zestawy, jakie wam serwuję, pomimo że nie są łatwe do wykonania na początek to jednak przynoszą rezultaty w waszym rozwoju :bum: . Samemu raczej ich nie wykonujemy odkładając na później te ćwiczenia . Nawet ja sobie odpuszczam takie treningi jak mam robić to w samotności. Jednak w grupie jest motywacja, więc i szybciej zrealizujemy ten program :uuusmiech: . Prawie w każdych programach przygotowawczych są interwały, podbiegi itp. Pamiętajcie jednak, że to tylko dodatek do naszego biegania, więc samo bieganie powinniście realizować w pozostałe dni. Wiem, że to robicie po waszych wpisach na endomondo, więc tak trzymajcie :taktak: . Tak się zastanawiam, co będę robił w ten weekend a wy macie już plany?. Pozdrawiam i życzę szybkiego spokojnego powrotu z pracy i rozpoczęcie dwóch dni wolnych od obowiązków służbowych, bo rodzinne to zapewne będą. Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

TOFU- wczoraj w Piotrze i Pawle wypatrzyłem tofu i zakupiłem .Dzisiaj pewnie je sobie przygotuje .Myśę że użyje je do sałatki.Jednak wcześniej usmażę tofu z czarnym sezamem.Jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

http://www.vismaya-maitreya.pl/naturaln ... _tofu.html

10 przepisów na dania z tofu

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... _tofu.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Udało mi się dzisiaj kupić trzy pary profesjonalnych skarpetek do biegania po 5 zł za parę :uuusmiech: . Dzięki mojemu urokowi osobistemu dostałem je z pod lady gdzie specjalnie dla mnie czekały :hejhej: . Boże, czemu mnie stworzyłeś takim boskim :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A nie było męskich :hej: ??
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

zielicho pisze:A nie było męskich :hej: ??
To białe a nie różowe :taktak: Męskie będą już po kilku kilometrach :hahaha: Ale chyba nie chciał byś sprawdzić :szok:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . No to się nie rozpisuje, bo już o 09.00 widzimy się na wspólnym treningu :taktak: . Wtedy tradycyjnie przed plażą się rozgadamy :hahaha: i pewnie jak zawsze z dziesięciominutowym poślizgiem ruszymy na nasze biegowe ścieżki :lalala: . Muszę wam się przyznać, że po środowym treningu i ja mam zakwasy :bum: . Szczególnie mięśnie brzucha odczuwam :bleble: . To dało mi do myślenia, przez co doszedłem do następujących wniosków. Samo bieganie nie rozwinie nas tak bardzo jak byśmy chcieli :nienie: . Obowiązkowo trzeba wykonywać ćwiczenia ogólne -rozwojowe na wszystkie partie mięśni. Dlatego moje postanowienie to rozpoczynam systematycznie swoje treningi o pół godziny wcześniej i na trasie robię przerwę na przysiady, pompki, brzuszki …. Tak będzie od przyszłego tygodnia :taktak: . Polecam wam również wpleść takie ćwiczenia czy to w domu czy na treningu. Przynajmniej nie będzie tych wstrętnych zakwasów :wrrwrr: . Pozdrawiam wszystkich urlopowiczów, którzy nie będą mogli dzisiaj z nami pobiegać-Andrzej :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Bieganie. Mięśnie, które zadecydują o Twoich rekordach!

http://www.bodyinfo.pl/bieganie-miesnie ... dach.a1692

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim za dzisiejszy wspólny trening :uuusmiech: . Pomimo że sobota i pełnia lata to i tak sporo nas się zebrało, aby razem pobiegać :hej: . Oczywiście nie mogło zabraknąć małego opóźnienia w wybiegnięciu :bleble: , bo wszyscy się rozgadali :lalala: . Wbrew pozorom największymi gadułami okazali się mężczyźni a kobietki poganiały nas :hahaha: . Podział standardowy na dwie grupy. Jedna pobiegła na 8 km a druga wraz ze mną na 4 km za to, jakie to były kilometry :szok: . „Miękkie Faje „ :hejhej: z ósemki mogą nam skoczyć :hahaha: . Zrobiliśmy 6 razy podbieg skipem A a następnie zwiększyliśmy pochylenie i długość podbiegu i jeszcze dwa razy na dobitkę :bum: . Po wszystkim praktycznie równocześnie wbiegliśmy na plażę. Dzięki uprzejmości właściciela „Korsarz” woda z cytrynka już na nas czekała :hej: . Później jeszcze wspólna kąpiel i pogaduchy :nienie: . Żal było się rozstawać, ale cóż jutro też będziemy mieli możliwość spotkania się :taktak: . Niektórzy z nas biegną czarny szlak o godzinie 09.00 a inni robią to wcześniej ze względu na zapowiadany upał :taktak: . Możemy się również spotkać na plaży o godzinie 11.00 gdzie rozpoczną się pokazy cross fit w ramach mobilnego eventu Rebook Hero :hej: . Tak, więc spędźmy ten weekend zdrowo na sportowo. Nie siedźmy w domu z tyłkami tylko zaczerpnijmy troszeczkę witaminki D w postaci słońca. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ