GRUDZIĄDZ BIEGA

zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Ciekaw jestem waszych interpretacji.Miałem okazję zbadania swojego zakwaszenia po wysilku.
w pierwszej próbie przebieglem 3km ze średnią 5:26/km puls śr 133 zakwaszenie 2,08 mmol
w drugiej próbie przebiegłem 3 km ze średnią 5:16/ km puls śr 140 zakwaszenie 2,08 mmol
Jak trenowac przed maratonem, to co robię jest do oblukania na run-log nick zielicho.
Start albo w sierpniu w Gdansku albo w stolicy we wrześniu
Obrazek
New Balance but biegowy
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z tego co widzę, masz strasznie niski kilometraż -według tego dzienniczka wychodzi średnio 24 km/tydzień. Jest to bardzo niewiele w kontekście biegania maratonu, w każdym razie start w sierpniu bym Ci odradzał choćby ze względu na prawdopodobne upały :usmiech: Z tego co tak przelotnie widziałem, brakuje Ci długich wybiegań, takich gdzieś powiedzmy po 25-30 km. Myśle, że 3-4 takie treningi to podstawa w przygotowaniach do maratonu :oczko:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Te 24 km to średnia z całego roku. Normalnie bez przeszkod wychodzi mi ponad 50km.Wybiegania staram się robić - najdłuższe bylo 28 km, nie zawsze się oczywiście daje wszystko poukładać. Mam swiadomość ,że musze zwiększyć kilometraż do ok 70km /tydz.Dojdę do tego stopniowo.Nie chcę zapindolić organizmu.
Bardziej chodziło mi o pomoc w wyznaczeniu prędkości na treningi :hejhej:
Obrazek
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To napisz jakie życiówki masz na innych dystansach (najlepiej w miare aktualne) i jeżeli znasz swoje przybliżone tętno maksymalne to też byłoby fajnie :oczko:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Półmaraton w G-dzu 1:38:54
10 km w Kwidzynie 45:58 -zabił mnie upał... liczyłem na czas ponizej 45min.Hr max?Najwyższe zmierzone w Papierniku 190.
CHyba dużo więcej nie wycisnę :ojnie:
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

zielicho pisze:Półmaraton w G-dzu 1:38:54
10 km w Kwidzynie 45:58 -zabił mnie upał... liczyłem na czas ponizej 45min.Hr max?Najwyższe zmierzone w Papierniku 190.
CHyba dużo więcej nie wycisnę :ojnie:
Dajcie spokój. :nienie: Przeciez ty to juz zawodowiec jesteś.Z takimi czasami możesz na maratonie mysleć o 3.20 a 3.30 robisz na luzie.Na Hrmax nie patrz bo to nie jest żaden wyznacznik i cięzko pracowac na zakresach.Mi lepiej pracuje sie na sredniej prędkości. Wedlug mnie powinieneś biegac spokojnie te 70 km w tygodniu bez większego żyłowania się. Ja taką metodę przyjmuję i sprawdza się w 100 %. Biegam jeszcze z kolegą Wojtkiem i nasze motto to :"wybiegać swoje kilometry trzeba i wtedy wynik sam przyjdzie ". Oczywiście mozna się żyłować ,biegac interwały ,podbiegi itp.Tylko czy warto dla wyniku lepszego o 5 minut.Znajdź w necie program na 3:30 w maratonie i daj znać czy wyrobisz go do Gdańska czy Warszawy. Oczywiście takie programy mozna sobie modyfikowac pod siebie.Ja tylko czerpie to co mi pasuje i sprawdza się.Teeningi po 5.10-5.15 powinny wystarczyć.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zielicho pisze:Półmaraton w G-dzu 1:38:54
10 km w Kwidzynie 45:58 -zabił mnie upał... liczyłem na czas ponizej 45min.Hr max?Najwyższe zmierzone w Papierniku 190.
CHyba dużo więcej nie wycisnę :ojnie:
Spokojne biegi (rozbiegania, wycieczki biegowe) powinieneś robić w tempie 5:30-5:50/km. Do tego dorzuciłbym dwa treningi w tygodniu w granicach 12-15 km w tempie 4:50-5:00, plus oczywiście długie wybieganie tak jak pisałem wcześniej :oczko: Polecam do tego ćwiczenia gimnastyki siłowej, pompki i jakiś trening na mięśnie brzucha :oczko:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze: Biegam jeszcze z kolegą Wojtkiem i nasze motto to :"wybiegać swoje kilometry trzeba i wtedy wynik sam przyjdzie ". Oczywiście mozna się żyłować ,biegac interwały ,podbiegi itp.Tylko czy warto dla wyniku lepszego o 5 minut.Znajdź w necie program na 3:30 w maratonie i daj znać czy wyrobisz go do Gdańska czy Warszawy. Oczywiście takie programy mozna sobie modyfikowac pod siebie.Ja tylko czerpie to co mi pasuje i sprawdza się.Teeningi po 5.10-5.15 powinny wystarczyć. [/size]
W ten sposób prędzej czy później trafisz na "ścianę wynikową", której nie będziesz w stanie przeskoczyć :oczko:
Zaczynając się bawić w nieco poważniejsze bieganie z 48 minut na 10 km zszedłem w ciągu pół roku na 42 minuty. Czy osiągnąłbym taki wynik biegając spokojnym tempem? Pewnie tak, ale zajęłoby mi to na pewno o wiele dłużej. Zielicho musiałbyś sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie. Czy chcesz po prostu przebiec maraton, czy powalczyć o jakiś lepszy wynik. 3:20 będzie raczej dla Ciebie nieosiągalne w tym roku, ale 3:30 spokojnie mógłbyś spróbować złamać :oczko: Jeżeli zdecydujesz się np, że chcesz pobiec maraton poniżej 3:30, to polecam Ci właśnie te dwa treningi w tempie maratońskim, ewentualnie ciut szybszym.
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzisiejszy dzień troszeczkę zabiegany :bum: , bo 25 km rano i 8 wieczorem a w międzyczasie jeszcze kilka kilometrów rowerkiem :szok: . Teraz nogi w misce z solą lekka kolacja i oczywiście wpis na forum :hej: .
Dziękuje wszystkim za dzisiejszą pomoc w pakowaniu pakietów startowych na Bieg Trzech Plaż. Poszło wyjątkowo sprawnie :taktak: . Było nas tylu, że mimo wszystko podzieliliśmy się na dwie grupki. Jedna poszła sobie pobiegać :uuusmiech: a druga pakowała :hahaha: . Trzysta reklamówek czeka już na naszych biegaczy :hej: . Pozostało jeszcze wiele spraw, ale myślę, że ogarniemy to w piątek. Przypominam wszystkim, że proszę o odbiór pakietów w piątek w godzinach 18.00-20.00 a kto nie da radę to w sobotę w godzinach 09.00-10.30. Zmykam i do jutra.Andrzej wasz prezes :hejhej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

A teraz coś mocnego :orany: żeby nie było że wypadłem z obiegu :hahaha:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kiedyś pisaliśmy na forum o Annette Fredskov która mimo poważnej choroby zdecydowała się przebiec 366 maratonów w ciągu roku.
Śledzę dokonania zawodniczki na bieżąco i całkiem dobrze jej idzie :)

http://www.biegusiem.pl/?p=2974

http://www.endomondo.com/profile/4346528

Obrazek
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zielicho pisze:Półmaraton w G-dzu 1:38:54
10 km w Kwidzynie 45:58 -zabił mnie upał... liczyłem na czas ponizej 45min.Hr max?Najwyższe zmierzone w Papierniku 190.
CHyba dużo więcej nie wycisnę :ojnie:
Moim zdaniem wyciśniesz więcej - spokojnie.Troche wiary w siebie,modyfikacja treningu i naprzód :taktak:
Wszystko zależy od tego na co się nastawiasz w tym roku.W kwestii maratonu nie pomogę Ci nic bo nigdy go nie przebiegłem,ale jeżeli chodzi o poprawę prędkości to na spokojnie,biegając 50km/tydz. w ciągu hmm 3 miesięcy zejdziesz do około 43 minut na 10km.
zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Temat mojego biegania przenoszę tutaj, bo szkoda zaśmiecać wątek grudziądzki przed Biegiem 3 Plaż.
viewtopic.php?f=12&t=35315
A i dzięki za dobre słowo
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Coraz bliżej do B3P :szok: .Na naszej stronie pojawił się artykuł Marcina o tym, co uczestnik powinien wiedzieć, więc zobaczcie :taktak: . Jeżeli chodzi o nas biegaczy z Akademii Biegania to scenariusz będzie troszeczkę rozszerzony :trup: . W piątek będzie potrzebna pomoc w biurze zawodów i dlatego dziewczyny do wydawania pakietów powinny przyjść na godzinę 17.30.Wystarczą z dwie i myślę, że nie ma potrzeby abyście przyjeżdżały wszystkie nie licząc oczywiście przyjazdu po pakiety ( wstępnie wiem, że będzie zona i córka Irka, Justyna gdyż mają już wprawę w tych sprawach bo obsługiwały kilak zawodów). Więcej dziewczyn będzie potrzebnych w sobotę przed biegiem. Myślę jak byście pojawiały się tak od 08.00 lub później to będzie ok. Wasza pomoc będzie potrzebna przy mecie i tutaj widzę wasze córki do pomocy przy wręczaniu medali, wody. Również pomoc będzie potrzebna przy wydawaniu posiłków zupki,kiełbasek z grilla i dziewczyny mile widziane lub ktoś z waszych rodzin.
Jeżeli chodzi o chłopaków to w piątek również przed 18.00 będzie potrzebna pomoc przy oznakowaniu trasy, którą trzeba przejść i taśmować. Większość pracy czeka nas w sobotę z rana gdzie trzeba przygotować linie mety i startu. Przygotować podium i otoczenie jak również pokierować ruchem na parkingach, ponownie przejść trasę i sprawdzić lub dokonać poprawek. Dlatego dobrze by było jakbyście zaczęli pojawiać się również od godziny 08.00. Nie będę pisał, że liczę na was, bo już niejednokrotnie pokazaliście mi ze na was można liczyć. Mam nadzieje ze wszystko zagra jak trzeba i impreza wypali. Pozdrawiam was i życzę miłego dnia- Andrzej. :hej:


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

12 sposobów na mocne i zdrowe stawy

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,105 ... NajCzytSST

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ