GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Krzysiu napisał na facebooku więc udostepniam równiez i tu bo nie wszyscy mają profil na tamtym portalu.
Andrzej dzięki za udostępnienie. Zapraszam wszystkich, którzy nie mają planów na sobotę i chcieliby ten czas spędzić w doborowym towarzystwie. Będzie mi bardzo miło Was widzieć. Ogień rozpalamy o 19, słowik zamówiony od 20, żaby włączają się o 21. Do zobaczenia.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zestaw informacji dla osób, których po lub w trakcie biegania dopada ból kolan:
http://bieganie.natemat.pl/7629,kolana- ... kolanowego
Poniżej kilka ćwiczeń, pomagających wzmocnić stawy i mięśnie, dzięki którym ból powinien się zmniejszyć a z czasem całkowicie zniknąć.
http://www.runners-world.pl/zdrowie/Kol ... ugi,4061,4
http://bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=1069
http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=25&id=978
Osobiście za najlepszy sposób wzmocnienia kolan uważam przysiady i jazdę na rowerze. Należy te dodatkowe ćwiczenia wprowadzać w wolnych chwilach. Rower mniej obciąża kolana i dla tego jest zalecany przez rehabilitantów przy powrocie do zdrowia po wszelkiego rodzaju kontuzjach nóg. Natomiast wykonywanie przysiadów wpływa również na ujędrnianie pośladków.
http://www.ilovefit.pl/przysiady/
Proszę jedynie nie wykonywać tylu ćwiczeń ile zalecanych jest w powyższym linku. Na początek najlepiej od 8 do 10 przysiadów w maksymalnie 3 seriach do 3 razy w tygodniu. Najlepszy czynnik ilości wykonanych ćwiczeń to nasze samopoczucie, jeżeli czujemy że możemy wykonać jeszcze jeden przysiad ale już nie wykonamy dodatkowych trzech to powinniśmy chwilę odpocząć i ewentualnie się czegoś napić, a dopiero po tym przystąpić do kolejnej serii ćwiczeń. Chodzi o to by organizmu nie wymęczać ćwiczeniami tylko o to by robić kolejne powtórzenia z zachowaniem odpowiedniej techniki. Po prostu mniej ale dokładniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich biegaczy. Pogoda nam sprzyja, więc każdy wolny czas spędzamy na świeżym powietrzu. Pamiętajcie, że my nie próżnujemy i cały czas pracujemy nad organizacją Biegu Trzech Plaż. Wczoraj mieliśmy spotkanie organizacyjne z osobami odpowiedzialnymi, aby wszystko było zorganizowane jak na najwyższym poziomie. Jak na razie wszystko idzie dobrze. Już wkrótce będziemy was informować o sponsorach, którzy do nas dołączają i z którymi ciągle rozmawiamy a zapewniam was ze to nie byle, jacy sponsorzy i na pewno o niektórych już słyszeliście a o innych dowiecie się więcej. Pamiętajcie ze czas biegnie i zapisy trwają, lista startowa http://biegtrzechplaz.chiptiming.pl/registeru.php się zapełnia. Do końca maja opłata za bieg wynosi 10 zł, później 20 zł, więc jak chcecie zaoszczędzić to zapisujcie się, pogońcie swoich najbliższych, znajomych, przyjaciół niech i oni troszeczkę się poruszają w wakacje a nie tylko leżak i piwko.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Akademia Biegania Grudziądz rządzi nie tylko w Polsce. Oto dwoje naszych przedstawicieli reklamowało nas, a przy tym nieźle się lansowało w Brukseli. Gosia (czyli moja koleżanka z pracy) i Wojtek (czyli mój brat i też kolega z pracy dla ułatwienia) nie załapali się wprawdzie na żaden zorganizowany bieg, bo ten w stolicy Belgii dopiero 26 maja jak widać, ale trasy znaleźli sobie całkiem przyjemne. Dowody poniżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cd.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cd.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

ŁAŁ ROBI WRAŻENIE :orany: No i ta koszulka z naszym logo w Brukseli :hej: Trzeba będzie rozszerzyć naszą działlność poza granice nie tylko naszego miasta ale i kraju.Tak sie zastanawiam czy jak stworzymy już stowarzyszenie to czy zamiast 5 zł nie dać 5 euro :hahaha:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Tak, tak już dzisiaj piątek i przed nami piękny weekend :usmiech: . Jak zauważyliście dla większości z nas w ostatnim czasie weekendy spędzamy na sportowo :taktak: . Tym razem niektórzy z was jeszcze bardziej na sportowo a to za sprawą wyjazdu na sobotnie zawody do Kwidzyna :hej: . Tym razem zdecydowała się na wyjazd spora grupka naszych biegaczy z pod szyldu Akademii Biegania w tym, z czego jestem bardzo dumny i pełen podziwu nasze dziewczyny :uuusmiech: , które przyłączyły się do nas jakiś dobry miesiąc temu w ramach szkółki biegowej. Widać, że mają wielką motywację i wolę walki :bum: . Tak trzymać dziewczyny i nie zwracajcie w ogóle uwagi na niedogodności, słabe czasy, dogadywania czy inne bzdury. My biegacze z AB wierzymy w was i trzymamy za was kciuki a w razie, czego to mamy też przygotowany dla was papier toaletowy i stoperan przed startem jakby dopadł was stres :hahaha: . Tak na serio to spokojnie poradzicie sobie z tymi kilometrami. Najważniejsze to nawadniać się przed i w trakcie biegu, bo ma być ciepło a reszta to zabawa i aktywne spędzenie czasu z innymi wariatami :hej: .
Oczywiście żadnej taryfy ulgowej :nienie: dla pozostałych naszych biegaczy z AB.Sobota to czas naszych wspólnych treningów, więc widzimy się o godzinie 09.00 Przed plażą miejską :taktak: . Atmosfera pewnie bardziej kameralna, ale na pewno ktoś przyjdzie i tempo na pogaduchy macie zapewnione, bo ścigacze będą się pocić w Kwidzynie.
Miłego dnia życzę a zawodnicy jutro startujący niech odpoczywają przy szklaneczce wody, makaronie lub dobrej sałatce. Pozdrawiam Andrzej. :hej:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza- Skąd się biorą problemy z regeneracją i jak je rozwiązywać?

http://potreningu.pl/artykuly/1670/skad ... ozwiazywac

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Doszła jeszcze jedna fajna galeria zdjęć z półmaratonu

LINK

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
RobertKwiatkowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
Czy wybiera sie ktos dzisiaj do kwidzyna po pakiet startowy. Jak tak to czy by dało rade zeby za mnie pobral. Ja niestety nie moge dzisiaj pojechac.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Informacja dla wszystkich zainteresowanych ,którzy biegną jutro w Kwidzynie bieg papiernika.Witam ponownie.Właśnie wróciłem z Kwidzyna gdzie byłem pobrać pakiet startowy.Udało mi się zabrać z Irkiem Pawłem i Jackiem ,którzy akurat tam się wybierali po pracy.Dodatkowo w ostatniej chwili przed wyjazdem wszyscy dostali pewnie informację że można pobrać pakiet za kogoś po wypełnieniu upoważnienia.Z tej okazji skorzystała Magda i Ewa więc za nich udało mi się go pobrac. Pozostali musza sobie jakoś poradzic lub liczyć że odbiorą go jutro.Powiem wam że warto go mieć bo w pakiecie jest fajna czapeczka do biegania firmy Kalenji i inne pierdoły.już o 15.00 w momencie otwarcia biura była spora ilość osób więc jutro na pewno nie będzie tam lekko się dopchać. Do pakietu dołaczony jest numer startowy z czipem tak jak u nas na półmaratonie czyli czip w numerze.Tak więc kto ma czas to niech podjedzie.Pozdrawiam Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Moje ostatnie wizyty na Górze Zamkowej gdzie często czytam książkę spowodowały, że napisałem kilka słów do gazety, aby zainteresować tym problemem nasze władze. Wypoczynek po treningu w ładnym otoczeniu to też ważna rzecz dla sportowca.

http://www.mmgrudziadz.pl/artykul/gora- ... grudziadza

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Tak drodzy biegacze w tej chwili odpoczywajmy przed jutrzejszym dniem. Jutro ważny dzień dla naszych biegaczek, które po raz pierwszy wystartują w poważnych zawodach na poważnym dystansie. Pamiętajcie ze należy się dobrze wyspać, aby organizm był wypoczęty i zregenerowany.
Dzisiaj udało mi się pozyskać kolejnych sponsorów na nasz bieg trzech plaż i mam nadzieje, że nie zawiodą, bo chcą przekazać ciekawe nagrody. Uchylając rąbka tajemnicy powiem, że będzie to coś od firmy Ecco oraz Sayuri Sushi.
Mam nadzieję, że na was też można liczyć drodzy biegacze i cały czas myślicie o naszym wsparciu dla B3P poprzez różne formy.
A teraz do lóżek wypoczywać.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:A teraz do lóżek wypoczywać.
Jak tu wypoczywać, kiedy dziś o 21:30 jest finał Pucharu Króla, czyli starcie Realu Madryt z Atletico Madryt :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
ODPOWIEDZ