Najgorszy dystans 800m...

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
IXOF
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 13 kwie 2012, 22:22
Życiówka na 10k: 47:22
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:Mam tez pytanie:
Ile tracimy na 400 przy 8-9°C w porownaniu do 25°? Ma ktos jakies przeliczniki lub doswiadczenie ze swoich startow.

Wczoraj bieglem 200m i 800m przy 8° i jestem zalamany...

... i szukam wymowki.

Rolli

moze zona ma racje :hahaha:

Ja bym wolal 8 stopni bardziej niz 25 :)
pozdrawiam :)
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13520
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

IXOF pisze:
Ja bym wolal 8 stopni bardziej niz 25 :)
pozdrawiam :)
Ty czytales ze tu chodzi o 800m a nie o 10km?
IXOF
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 13 kwie 2012, 22:22
Życiówka na 10k: 47:22
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
IXOF pisze:
Ja bym wolal 8 stopni bardziej niz 25 :)
pozdrawiam :)
Ty czytales ze tu chodzi o 800m a nie o 10km?
jak bym nie przeczytał, to bym nie odpowiadał :)

800 nie biegam, ale zdarza mi sie 1500 truchtać. Biegłem kiedyś to w temp. pewnie powyzej 20 i nie bylo milo, a gdy bylo okolice tych 10 bylo lepiej

Pozdrawiam
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13520
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

IXOF pisze:
Rolli pisze:
IXOF pisze:
Ja bym wolal 8 stopni bardziej niz 25 :)
pozdrawiam :)
Ty czytales ze tu chodzi o 800m a nie o 10km?
jak bym nie przeczytał, to bym nie odpowiadał :)

800 nie biegam, ale zdarza mi sie 1500 truchtać. Biegłem kiedyś to w temp. pewnie powyzej 20 i nie bylo milo, a gdy bylo okolice tych 10 bylo lepiej

Pozdrawiam
Moze ty reagujesz troche inaczej, ale z reguly biegnie sie 800m o 2-3s szybciej jezeli mamy 25°C a nizeli 8°C... mam nadzieje.
Dybkos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 01 sie 2012, 15:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja dopiero się wdrażam w świat średnich dystansów ale mogę śmiało powiedzieć, że życiówkę na 800 prędzej zrobię przy 8 stopniach niż 25, ja akurat bardzo źle reaguje na wyższe temperatury a niskie nie robią na mnie wrażenia.
Dybkos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 01 sie 2012, 15:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak się ma bieg na 1000m do biegu na 800? O ile szybciej na 100 metrach biega się 800?
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13520
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Dybkos pisze:Ja dopiero się wdrażam w świat średnich dystansów ale mogę śmiało powiedzieć, że życiówkę na 800 prędzej zrobię przy 8 stopniach niż 25, ja akurat bardzo źle reaguje na wyższe temperatury a niskie nie robią na mnie wrażenia.
By ty sie dopiero wdrazasz...
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13520
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Dybkos pisze:Jak się ma bieg na 1000m do biegu na 800? O ile szybciej na 100 metrach biega się 800?
1s/200m wolniej.
Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:Mam tez pytanie:
Ile tracimy na 400 przy 8-9°C w porownaniu do 25°? Ma ktos jakies przeliczniki lub doswiadczenie ze swoich startow.

Wczoraj bieglem 200m i 800m przy 8° i jestem zalamany...

... i szukam wymowki.

Rolli
kazdy jest inny i innaczej reaguje na temperature - mi jest ciezko biegac przy 8 stopniach ja wole 25 i 30 nawet stopni
a mam kolege który przy 15 stopniach mówi ze juz jest mu za gorąco i sam woli biegac przy temperaturze 10 stopni - co za tym idzie lepiej sie czuje wiekszy komfort i lepiej mu sie biega
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
edek103
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 337
Rejestracja: 20 maja 2010, 21:54
Życiówka na 10k: 42:10
Życiówka w maratonie: 3:36:19

Nieprzeczytany post

dezo66 pisze:
Rolli pisze:Mam tez pytanie:
Ile tracimy na 400 przy 8-9°C w porownaniu do 25°? Ma ktos jakies przeliczniki lub doswiadczenie ze swoich startow.

Wczoraj bieglem 200m i 800m przy 8° i jestem zalamany...

... i szukam wymowki.

Rolli
kazdy jest inny i innaczej reaguje na temperature - mi jest ciezko biegac przy 8 stopniach ja wole 25 i 30 nawet stopni
a mam kolege który przy 15 stopniach mówi ze juz jest mu za gorąco i sam woli biegac przy temperaturze 10 stopni - co za tym idzie lepiej sie czuje wiekszy komfort i lepiej mu sie biega
Kazdy jest inny ale jest takie pojecie jak strefa komfortu cieplnego.....Dla osób aktywnych sportowo jest to 10-14 stopni.

Nawet w tabelach Danielsa jesli temparatura jest wyzsza niz 16 stopni to juz przelicza sie na wolniejsze tempo.

Generalnie to przy 25 stopniach biegniesz na pewno wolniej niz przy 16 i na pewno wolniej niz przy 8 stopniach. Bo przeciez przy 8 stopniach ubierasz sie ciplej wiec masz komfort cieplny. A przy 25 st namiaru ciepła nie odprowadzisz ( skory nie zdejmiesz) wiec musisz zwolnic:):):)
Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

edek103 pisze:
dezo66 pisze:
Rolli pisze:Mam tez pytanie:
Ile tracimy na 400 przy 8-9°C w porownaniu do 25°? Ma ktos jakies przeliczniki lub doswiadczenie ze swoich startow.

Wczoraj bieglem 200m i 800m przy 8° i jestem zalamany...

... i szukam wymowki.

Rolli
kazdy jest inny i innaczej reaguje na temperature - mi jest ciezko biegac przy 8 stopniach ja wole 25 i 30 nawet stopni
a mam kolege który przy 15 stopniach mówi ze juz jest mu za gorąco i sam woli biegac przy temperaturze 10 stopni - co za tym idzie lepiej sie czuje wiekszy komfort i lepiej mu sie biega
Kazdy jest inny ale jest takie pojecie jak strefa komfortu cieplnego.....Dla osób aktywnych sportowo jest to 10-14 stopni.

Nawet w tabelach Danielsa jesli temparatura jest wyzsza niz 16 stopni to juz przelicza sie na wolniejsze tempo.

Generalnie to przy 25 stopniach biegniesz na pewno wolniej niz przy 16 i na pewno wolniej niz przy 8 stopniach. Bo przeciez przy 8 stopniach ubierasz sie ciplej wiec masz komfort cieplny. A przy 25 st namiaru ciepła nie odprowadzisz ( skory nie zdejmiesz) wiec musisz zwolnic:):):)
w sumie nie wazne w jakich temperaturach robisz najlepsze treningi tylko w jakich temperatuach masz najwazniejsze zawody - co z tego jak robisz 200m 5 razy po 25 sekund w tej najlepszej temperaturze jak na zawodach na 800m pobiegniesz 2min bo inna temperatura była - wiec nie ma co marudzic na temperature tylko w kazdej pogodzie trzeba byc najlepszym :)
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13520
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

edek103 pisze: kazdy jest inny i innaczej reaguje na temperature - mi jest ciezko biegac przy 8 stopniach ja wole 25 i 30 nawet stopni
a mam kolege który przy 15 stopniach mówi ze juz jest mu za gorąco i sam woli biegac przy temperaturze 10 stopni - co za tym idzie lepiej sie czuje wiekszy komfort i lepiej mu sie biega
Kazdy jest inny ale jest takie pojecie jak strefa komfortu cieplnego.....Dla osób aktywnych sportowo jest to 10-14 stopni.

Nawet w tabelach Danielsa jesli temparatura jest wyzsza niz 16 stopni to juz przelicza sie na wolniejsze tempo.

Generalnie to przy 25 stopniach biegniesz na pewno wolniej niz przy 16 i na pewno wolniej niz przy 8 stopniach. Bo przeciez przy 8 stopniach ubierasz sie ciplej wiec masz komfort cieplny. A przy 25 st namiaru ciepła nie odprowadzisz ( skory nie zdejmiesz) wiec musisz zwolnic:):):)[/quote]
Wiadomo ze kazdy jest inny i kazdy znosi niskie lub wysokie temperatury inaczej. Jednak my tu mowimy o temperaturach na srednich dystansach wiec nie ma co zytowac Danielsa z tabelkami temperatur pod maraton.

Do osiagniecia maksymalnych wydajnosci miesni potrzebojesz odpowiednia temperature organizmu. Dlatego tez robimy rozgzewke przed treningami. I na zawodach lub w treningach gdzie osiagasz maxymalne predkosci jest nawet niebezpiecznie trenowac przy 2-5°C, bo szybko sie mozna nabawic kontuzji.
Przez troche wolne dzialanie organizmu uzyskujemy jednak po pewnym czesie nadmiar ciepla, ktore znow musi byc przez organizm regulowane, zeby nie doszlo do "przegzania" co znowu jest zwiazane z zuzyciem energii i hamowaniem wydalnisci miesni.
W literaturze jest podawane, ze taka granica na czas trwania wysilku jest okolo 7-10 minut. Czyli do dystansu na okolo 3000m.
Czyli krotsze dystansy jak 3000m, wyzsza temperatura jest lepsza. Dluzsze dystansy jak 3000m jest iepsza nizsza temperatura.

Zwoc uwage, ze sprinterzy w zimie nie trenuja na stadionie, tylko w hali. Natomiast w lecie jest bardzo malo organizowanch maratonow.

Rolli
Dybkos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 01 sie 2012, 15:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może też powód jest taki, że sprinterzy między kolejnymi powtórzeniami mają dłuższe przerwy, w których szybko wymarzną?
Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dybkos pisze:Może też powód jest taki, że sprinterzy między kolejnymi powtórzeniami mają dłuższe przerwy, w których szybko wymarzną?
dlatego zakładaja dresy by utrzymac ciepło
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
Dybkos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 01 sie 2012, 15:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak, wiem, sam zimę przetrenowałem, a obok mnie dwóch sprinterów, z tym że my dostępu do hali nie mamy i prawdopodobnie mieć nie będziemy nigdy. Jednakże jeśli można przetrenować zimę na hali, nie marznąc między powtórzeniami (nawet mimo dresów) to czemu nie korzystać?
ODPOWIEDZ