GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

amator76 pisze:Mówisz i masz:
http://www.vienna-marathon.com/?lang=en
Pogadamy z Tomkiem jak było w tym roku, ale myślę, znając Wiedeńczyków, że organizacja była perfekcyjna. Mama nadzieję, że uda się znaleźć tani transport resztą się zajmę. Mam tam troszkę znajomych, którzy napewno pomogą nam z noclegiem.
Moim skromnym zdaniem jest to miasto transcendentralne w wielu aspektach.
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzisiejszy treningu był bardzo udany dziękuję wszystkim, którzy się pojawili. Proszę zaproście również innych na wspólne wybieganie. Kolejne spotkania planowo będą odbywać się w środy o 18:00 i sobotę o 9:00. Dodatkowo chętnych zapraszamy na wybieganie w niedzielę o 9:00.
birdy pisze:Witam,

Wspólnie z Dawidem oraz kilkoma innymi kolegami i koleżankami -miałem ostatnio okazję przetestować skuteczność krótkiego treningu metabolicznego o enigmatycznej nazwie TABATA. Przyznam, że było to dosyć wyczerpujące doświadczenie :bum: ale jeśli miałoby przynosić efekty jak w opisie poniżej to polecam wszystkim zainteresowanym...
Trening tabata jest bardzo wymagający ale dobrze wpływa na rozwój wytrzymałości i wzmocnienie mięśni.
http://aikidochoszczowka.pl/2011/09/23/ ... i-trening/
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Wczorajsza zabawa przy ognisku na sto dwa :taktak: . Dziękuję wszystkim za miłą, wesołą, śmieszną a czasami komiczną atmosferę :hej: . Dużo by tu opisywać, co się działo na naszej nieoficjalnej imprezie :orany: , ale zapewniam was, że integracja na wysokim poziomie :usmiech: . Do domu z wielkimi przygodami dotarłem około 01.00 pomagając przy tym niektórym zmęczonym zawodnikom dotrzeć pod same drzwi mieszkania a uwierzcie mi nie było to łatwe zadanie :szok: . Coś niecoś wiedzą o tym dziewczyny Justyna :uuusmiech: i Alicja :uuusmiech: , które stanęły na wysokości zadania i wiem już teraz, że można na nie liczyć w każdej sytuacji :taktak: . Jednym słowem wczorajsze ognisko będziemy jeszcze wspominać i komentować niejednokrotnie na naszych wspólnych treningach :hahaha: . Dzisiaj będzie ku temu pierwsza okazja, bo o 09.00 kolejne spotkanie przed plażą miejską.
Kiedy następne ognisko ?


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza - Rozgrzewka biegowa [VIDEO] - przed zawodami i przed treningiem

http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=15&id=5027

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzisiejszy niedzielny poranny trening już za nami :taktak: . Ciągle jestem pod wrażeniem naszych biegających dziewczyn :orany: . Skąd one biorą siłę na bieganie. Wczoraj impreza do późna w nocy :bum: a dzisiaj rano o 09.00 Były już gotowe do biegu: Hania ( czarny koń naszej drużyny) :sss: , Alicja ( matka dorosłych dzieci z piękną sylwetką) :hej: , Ewa( szczuplutka gazela, która ma taką progresję formy, że już w przyszłym roku widzę ją w drużynie na maraton) :hej: oraz Justyna ( twardzielka z zaliczonymi wieloma maratonami-i szkoda, że wyprowadza się do innego ładnego miasta, bo coraz bardziej mi się podoba i z chęcią zostałbym jej osobistym trenerem) :hej: .Z chłopaków był Dawid, Maciej, Piotr, Marcin od Alicji, ( który również jest pod wrażeniem naszej integracji, że chce z nami biegać), nowy kolega ze szkółki, ( ale dał rade zrobić z nami ósemkę) no i Ja :hahaha: . Oczywiście zabrakło miękkich faj :bleble: , ale pewnie wyjdą na trasę później . Oczywiście główny temat dzisiejszego treningu jest tak oczywisty jak wczorajsza impreza :hejhej: , więc buzia od śmiechu boli mnie do teraz :hahaha: . Ciąg dalszy uciech już w środę na wspólnym treningu o godzinie 18.00 Przed plażą miejską :taktak: . PAMIĘTAJCIE, ŻE OD TERAZ DO ODWOŁANIA ŚRODA PONOWNIE NA PLAŻY ( jest już ciepło i jasno, więc pobiegajmy po ścieżkach leśnych dla zdrowia naszych stawów).Pozdrawiam i miłego słonecznego popołudnia życzę. Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziś kolejny maraton, tym razem w Warszawie :usmiech: Kilka osób z Grudziądza też wystartowało, trzeba czekać cierpliwie na wyniki :usmiech:
Wiadomo już jednak, że jeden z faworytów, Henryk Szost z powodu kontuzji nie ukończył rywalizacji. Za to bardzo dobrze w biegu towarzyszącym na 10 km wypadła Justyna Kowalczyk, która uzyskała czas 36:08 :szok: Będąc po morderczym sezonie, zapewne w okresie roztrenowania, nie mając pewnie zbyt wiele doświadczenia w zwykłym bieganiu osiągnąć taki wynik - czapki z głów :szok: Adam Małysz wypadł znacznie słabiej, bo przebiegł trasę w 51 minut, ale pewnie była to dla niego wyłącznie start rekreacyjny :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Informujemy, że limit zawodników, jaki ustaliliśmy na Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz-Rulewo po zwiększeniu go do 340 startujących został już osiągnięty. Cieszy nas tak duże zainteresowanie biegaczy naszym półmaratonem i postaramy się w przyszłym roku nie ograniczać liczby startujących. Pamiętajcie, że opłatę należy wnieść najpóźniej do 30 kwietnia w kwocie 40 zł, co gwarantuje otrzymaniem numeru startowego i możliwość wystartowania po raz pierwszy w naszym biegu.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Masa Krytyczna – nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem" i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów.
Informowanie o spotkaniach polega zazwyczaj na powielaniu i rozprowadzaniu na terenie miasta niewielkich ulotek oraz ew. prowadzeniu strony internetowej. Rzadko zdarza się, aby masa odbywała się w inny dzień niż ostatni piątek miesiąca. Jest to od dawna ustalony, niejako "kultowy" termin masy, wspólny dla wielu miast.
Nasza grudziądzka masa już w piątek 26 kwietnia 2013 r godzina 18.00 rusza spod ratusza. Jako grudziądzcy biegacze nie powinno nas tam zabraknąć.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza- Miednica - to ona decyduje o tym jak biegamy?

http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=16&id=4918
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Za oknem robi się coraz cieplej. Wzrastają chęci by wyjść na dwór i trochę poćwiczyć. Poniżej zamieszczam artykuł jak trenować, by się nie zniechęcić oraz sobie nie zaszkodzić.
http://fitness.wp.pl/multimedia/galerie ... t1023.html
Jeszcze coś o tabata, o którym już wcześniej była mowa.
http://fitness.wp.pl/fitness/silownia/a ... znego.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na pierwszych w tym roku zajęciach Szkółki Biegania, które odbyły się w ubiegłą sobotę, pojawiały się pytania: "Co daje bieganie?", "Jak bieganie wpływa na układ krwionośny?", "Jak prawidłowo oddychać w trakcie biegu?". Wszystkim, którzy pragną bardziej zgłębić poruszone tematy polecam artykuły znajdujące się w poniższych linkach:
http://www.asks.pl/biegaj-z-nami/porady ... rto-biegac
http://www.runners-world.pl/zdrowie/End ... aju,4793,1
http://www.zdrowie.fit.pl/zdrowie_na_co ... 1,1,0.html
http://www.runners-world.pl/zdrowie/Odd ... egu,4639,1
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Właśnie do Empika trafiło wydanie specjalne Runerssa z różnymi informacjami przydatnymi każdemu biegaczowi nawet z dużym doświadczeniem.Co forma papierowa to papierowa i w kazdej chwili można po czaspoismo sięgnąć z półki.Cena o ile się nie mylę około 20 zł.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzisiaj w Urzędzie Miasta odbyła się odprawa techniczna z wszystkimi służbami i osobami odpowiedzialnymi za organizację, zabezpieczenie Półmaratonu Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz-Rulewo w której również i ja brałem udział z ramienia Akademii Biegania. Wszystko idzie w dobrym kierunku i będzie to jedna z najlepszych atrakcji długiego majowego weekendu dla osób chcących go spędzić na sportowo a nie koniecznie przy piwku i grilu. Szczegóły odnośnie biegu już wkrótce na facebooku i naszym forum. Na mieście już widać plakaty informujące mieszkańców o półmaratonie i trasie przebiegu oraz zachęcające do kibicowania wszystkim uczestnikom. Serdecznie zapraszamy i przepraszamy za utrudnienia w ruchu, jakie może spowodować tłum rozentuzjazmowanych biegaczy.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Wiem, że są chętne osoby do pomocy przy półmaratonie, jako wolontariusze. W związku z powyższym proszę o dostarczenie mi danych jak imię, nazwisko, data urodzenia telefon kontaktowy ewentualnie dokument tożsamości, bo będą potrzebne do wydania identyfikatorów. Z naszej akademii widzę wolontariuszy do autobusu depozytu, którym pojedziecie z Startu na Olimpii do Mety –Rulewa.Wstepnie będzie to Piotrek, i ekipa od Irka.Równiez przydadzą się osoby na trasę i biura zawodów i tutaj widziałbym Mariana z żoną oraz rodziny naszych biegaczy. Dane możecie przesłać mi na maila akademiabiegania@wp.pl lub osobiście na środowym, sobotnim lub niedzielnym treningu. O bliższych ustaleniach będę informował na bieżąco. Dziękuję Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: Tak na wstępie napiszę że trzymam kciuki :taktak: za moją córkę Sarę,która ma dzisiaj i w najbliższych dniach egzamin gimnazjalny.Również trzymam kciuki :taktak: za pozostałych gimnazjalistów bo jak wiecie egzamin to mimo wszystko stresująca sytuacja :echech: i w związku z tym polecam zabrać naszych zdajacych na długi spacer dotleniający ich mózg.
Druga sprawa jutro już środa a więc widzimy się na wspólnym treningu.GODZINA 18.00 PRZED PLAŻĄ MIEJSKĄ ( zaczniemy już biegać środowe treningi po ścieżkach leśnych a na średnicówkę powrócimy ponownie w okresie jesienno-zimowym ). Jutro również drugie spotkanie szkółki biegowej którą poprowadzi Dawid i Ja :hej: postaram się już nie wtrącać prowadzącemu jak było poprzednio :hahaha: ale znacie mnie zawsze muszę coś dodać od siebie.Mam nadzieję że jak inne osoby zobaczą tak liczną grupę biegaczy w naszym rudnickim lesie to zechcą się do tej grupy przyłaczyć.Więcej biegaczy to większa integracja naszego środowiska,wiecej nowych znajomości,przyjaźni,więcej imprez integracyjnych :szok: tak więc zapraszajcie swoich znajomych do biegania.Pamiętajcie również aby podać mi dane najlepiej na karteczce odnośnie wolontariuszy o których pisałem i mówiłem juz wcześniej.Pozdrawiam Andrzej
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ