GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Wiem że do wakacji ciągle jeszcze daleko ale namawiam do zapisywania się na nasz Bieg Trzech Plaż aby organizatorzy czyli my wszyscy z Akademi Biegania mogli zdążyć przygotować wszystko na czas i na wysokim poziomie.

http://biegtrzechplaz.chiptiming.pl/registeru.php
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
vinci72
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:15
Życiówka na 10k: 1h:12min:35s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam jeszcze pytanie do osób, które startowały już wielokrotnie
Chciałbym pobiec półmaraton na od 2h03 do 2h06.
Czy w takim wypadku lepiej zaczepić się za balonik 2:15 i potem jeśli będą siły spróbować gonić lepszy wynik, czy może podczepić się pod 2:00 i gdy nie starczy sił to zwolnić?

Będę miał oczywiście jeszcze kilka pytań dotyczących startu, ale to trochę później :lalala:
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Najważniejszy oczywiście półmaraton, ale dla tych, którzy chcieliby w majowy weekend zmierzyć się z krótsza trasą, albo dla tych, którzy mają ochotę na dwa biegi mam ciekawą propozycję na 1 maja, którą otrzymałem z klubu z Włocławka. 10 km, większość w lesie, naturalne przeszkody i fajny medal. Link do szczegółów poniżej:
http://www.wkbmaratonczyk.pl/bieg-kujawiaka.html
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

vinci72 pisze:Mam jeszcze pytanie do osób, które startowały już wielokrotnie
Chciałbym pobiec półmaraton na od 2h03 do 2h06.
Czy w takim wypadku lepiej zaczepić się za balonik 2:15 i potem jeśli będą siły spróbować gonić lepszy wynik, czy może podczepić się pod 2:00 i gdy nie starczy sił to zwolnić?

Będę miał oczywiście jeszcze kilka pytań dotyczących startu, ale to trochę później :lalala:
Ja zawsze podczepiam się na balonik z lekkim zapasem i na końcu jak mam siły to odłączam się i przyśpieszam.Czyli w twoim wypadku zabieraj się z zającem na 2:15 a na końcu tak około 3 km wcześniej przyśpiesz :szok:
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2013, 14:04 przez maratończyk, łącznie zmieniany 1 raz.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

vinci72 pisze:Chciałbym pobiec półmaraton na od 2h03 do 2h06.
Czy w takim wypadku lepiej zaczepić się za balonik 2:15 i potem jeśli będą siły spróbować gonić lepszy wynik, czy może podczepić się pod 2:00 i gdy nie starczy sił to zwolnić?
Ja znając swoją ostrożność, w takim przypadku zaczepiłbym się między balonikami, bliżej tego na 2:00. Widzisz ten z przodu, czasem zerkniesz do tyłu i biegniesz na swój czas. Jak zaczniesz za szybko to i ten na 2:15 Cię w końcówce łyknie, a jak za wolno to i tak później wiele już nie nadgonisz.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

amator76 pisze:
vinci72 pisze:Chciałbym pobiec półmaraton na od 2h03 do 2h06.
Czy w takim wypadku lepiej zaczepić się za balonik 2:15 i potem jeśli będą siły spróbować gonić lepszy wynik, czy może podczepić się pod 2:00 i gdy nie starczy sił to zwolnić?
Ja znając swoją ostrożność, w takim przypadku zaczepiłbym się między balonikami, bliżej tego na 2:00. Widzisz ten z przodu, czasem zerkniesz do tyłu i biegniesz na swój czas. Jak zaczniesz za szybko to i ten na 2:15 Cię w końcówce łyknie, a jak za wolno to i tak później wiele już nie nadgonisz.
Jakoś w Łodzi nie udało mi się za bardzo zbliżyć do baloniku na 2:50 chociaż czuję że podołał bym zadaniu.Co innego jak od razu bym z nimi biegł.Wszystko zależy jednak jak się przepracowało zimę.Jest moc jest i wynik.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Wygląda na to, że pożegnaliśmy zimę na dobre i przed nami wytęsknione słoneczne dni. Hotel Roku 2013 - Hanza Pałac Rulewo, jak co roku zaprasza wszystkich spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu na Rodzinną Majówkę. Piknik na terenie przypałacowego parku trwać będzie od 1 do 5 maja. Każdego, kto ceni aktywny wypoczynek, ucieszy możliwość skorzystania z 4 tras o różnym stopniu trudności, ekstremalnych skoków oraz drzew wspinaczkowych Parku Linowego.
Dzieciom niezapomnianych wrażeń dostarczą animatorzy, organizując bajkowe gry i zabawy. Nadwyżkę energii, najmłodsi będą mogli także spożytkować na dziecięcej trasie linowej, dużym placu zabaw, trampolinie i eurobungee. Codziennie od godz. 12.00 przewidziane są atrakcje, z których z pewnością każdy wybierze coś dla siebie; występy zespołów muzycznych, DJ-ów, młodych artystów z regionu m.in. taneczne show zespołu „Sztewite”, występy dziecięcych zespołów tanecznych, kurs Zumby dla najmłodszych, dmuchane zabawki dla dzieci, zabawy i konkursy z nagrodami, meta I półmaratonu „Śladami Bronka Malinowskiego”.
Wstęp na teren parku bezpłatny. Szczegółowy program imprezy na stronie www.hanzapalac.pl .
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Coraz bardziej podobają mi się nasze wspólne treningi :taktak: . Dzisiaj jak zawsze spora grupka biegaczy czekała przy przejeździe :uuusmiech: . Troszeczkę byłem zawiedziony :smutek: , bo myślałem, że dziewczyny rzucą mi się na szyję i zaliczę jakiegoś całusa za mój wynik z maratonu :hahaha: , ale pewnie to Irek wszystko wygarnął, bo przybiegł na przejazd przed moją skromną osobą :hejhej: . Teraz tak na serio to dziękuję wszystkim w imieniu swoim i moich kolegów i koleżanki Alicji za wasze kolejne już osobiste gratulacje za nasz niedawny wyczyn, jakim było zaliczenie Maratonu Dbam o Zdrowie :usmiech: . Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości nadarzy się kolejna okazja na wspólny wyjazd pod szyldem Akademii Biegania w jeszcze większym gronie :sss: . Przed dzisiejszym treningiem troszeczkę sobie poplotkowaliśmy :spoczko: . Podjechał Jarek z córką, Marian (szkoda, że bez córki) :echech: i Marcin (również szkoda, że bez Beaty) :hahaha: . Trasę zrobiliśmy dzisiaj troszeczkę inną :orany: , bo po lesie niebieskim szlakiem ( to ten, na którym zaczynaliśmy swoja karierę). Jak zawsze ekipa Irka :sss: przodem patrz jeszcze Piotrek, Alicja, Dawid i Adi reszta lekko z tyłu, czyli Ja, Ewa, Hania, Rafał, Edek, Zbyszek :bleble: . Jest nas tak wielu, że nie zdążyłem z wszystkimi troszeczkę dłużej pogadać a jak wiecie lubię rozmowy z moimi biegaczami :hahaha: . Dobrze, że była mała przerwa na wysokości plaży miejskiej. Zdążyłem nawet poruszyć temat wolontariuszy na półmaraton. Swoją pomoc zaoferowała Hania, która poprosi Piotrka, aby nam pomógł, Piotr może też kogoś znajdzie jak choćby córkę czy syna to samo uda się może Alicji. Irek też podeśle córki. Mam nadzieję, że jak to przeczytacie to może i u was znajdzie się ktoś chętny do pomocy. No dobra, bo czas łózko zrobić :chrap: . Pamiętajcie, że sobota jest nasza :bum: . Zaproście swoich znajomych a nóż ktoś się skusi na rozpoczęcie przygody z bieganiem w ramach szkółki, która startuje już po raz drugi.Tym razem 20 kwietnia o godzinie 09.00 Na plaży miejskiej. Pozdrawiam Andrzej.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Moje nogi wracają powoli na swoje miejsce, ale w tym tygodniu jeszcze nie odważę się biegać. W zamian zajadam zapiekanki i popijam winko. :spoczko:

My tu gadu gadu, a BAL DEBIUTANTÓW w najbliższą sobotę. Poza pierwszym roczkiem Akademi i tortem w sobotę wieczorem rozpalamy ognisko na plaży, pieczemy kiełbasy i świętujemy pierwszy wspólny maraton pod patronatem Akademi Biegania Grudziądz. Niewiem tylko czy Rafał już wie :hahaha: .
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: Dzisiaj ma być jeden z najcieplejszych dni w tym miesiącu więc trzeba to jakoś wykorzystać :taktak: Ja pewnie zaliczę spacerek po bułeczki strzemięcin-tarpno a po drodze jakaś lektura na ławeczce :hahaha: Z bieganiem jeszcze chwilkę poczekam niech się wszystkie mikrourazy zregenerują.Oczywiście was w pełni sił biegaczy zachęcam dzisiaj do pobiegania sobie najlepiej po lesie gdzie w końcu jest sucho,miękko i wygodnie dla naszych nóg.
Zachęcam również wszystkich aby w wolnej chwili weszli na formularz zapisów na B3P http://biegtrzechplaz.chiptiming.pl/registeru.php i dokonali rejestracji abyśmy wiedzieli jako organizatorzy że mamy do zrobienia wiele rzeczy co przy dużym zainteresowaniu da nam zachęcającego kopa.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza - Sekrety treningu Kenijczyków

http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=15&id=345

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W realu są przecenione buty biegowe "Puma xenon" z 219 zł na 99.
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Piękny ciepły dzień dzisiaj zaliczyłem :uuusmiech: . W końcu mogłem sobie poczytać :taktak: . Tym razem na górze zamkowej, bo na spichrzach Wisła wylała aż do schodów :orany: . Do tego mrożona kawka dwa szneki i kilka rozdziałów poszło jak z bata :bleble: . Po drodze też poczuło się lato, bo dziewczyny w mini i super dekoltach :hej: . Wiem, że troszeczkę was zdenerwowałem :wrrwrr: , ale na emeryturę trzeba sobie zapracować :bleble: , więc w razie, czego pretensje do polityków i rządu, na który głosowaliście lub nie :wrr: . Jednak żeby nie było, że dzisiaj nic nie robiłem to oświadczam, iż około 2 godzinki przeznaczyłem na organizacje półmaratonu :taktak: . Rozrywałem karton z pucharami i statuetkami, mierzyłem trasę od mostu do ronda w Grupie i jeszcze parę innych rzeczy. Dzwonił do mnie Irek z informacją, że załatwił gościa na B3P z qadem tak, więc wszystko się jakoś kręci :uuusmiech: . Po drodze rozmawiałem jeszcze z listonoszem Arkiem :hahaha: i dowiedziałem się ze z zawodu jest kucharzem czy cukiernikiem i w każdej chwili może nam upiec ciasta. Najlepiej wychodzą mu takie z kremami, snikersy itp., Więc już wiemy gdzie w razie, czego uderzyć :hej: . Przypuszczam, że jak się wszyscy jeszcze bardziej zżyjemy i poznamy to nie jedno szydło z wora wyjdzie :taktak: i może ktoś komuś remont zrobi albo fachowy masaż lub naprawi auto. Tak trzymać droga brać biegowa jak ty komuś tak on tobie. Więc w razie, czego służę pomocą ( moje zdolności wkurzanie ludzi :hahaha: albo pisanie jakiś pism prawnych, udzielanie wywiadów :hej: ).Pozdrawiam Andrzej
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
początkująca_pl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 06 sty 2013, 21:54
Życiówka na 10k: 55m:57s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pobiegałam dziś sobie troszkę (10km) na trasie Rządz-Rudnik plaża miejska-plaża dzika-Rządz, w lesie przyjemnie ale jak wybiegłam na Szosę Toruńską to gorąco bardzo...
na B3P na razie się nie zapisałam bo nie wiem czy przeżyję połówkę ;) ale jak przeżyję na pewno pobiegnę :)
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

B3P to tylko 1/3 dystansu półmaratonu, więc warto spróbować :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
ODPOWIEDZ