Komentarz do artykułu Nike+ Sport Watch GPS - TEST

pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

hej

- po ostatniej [ dziś ] aktualizacji softu [nike ] stałem się z defaultu "kobietą" o-O
- to chyba kolejna aktualizacja zmieniająca uparcie mi ten parametr....tak iż uwaga :)
- no byłem ostatnio i ciągle jeszcze jestem nieco chory - no ale żeby aż tak ?
- zmiany [ poprawy ] należy dokonać w swoim profilu na stronie nike [ nie da się tego zmienić w aplikacji "zrzucająco/ładującej" - w niej tylko "widać" płeć i kg i wzrost i takie tam duperle ....]

pozdro
pawson
______
pawson


Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
harti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a ja się rozczarowałem moim Nike GPS Sportwatch
dziś powędrował do serwisu..
biegałem z nim przez ostatnie 3 tygodnie i z dnia na dzień coraz bardziej mnie wkurzał..
nie wiem czy trafił mi się wadliwy model czy one wszystkie tak mają ale czuję że jak go odzyskam to trafi na allegro a ja pomyślę o Garminie 610 (lub 910), kilka razy przywracałem go do ustawień fabrycznych bo myślałem że może to pomoże..
a tak bardziej konkretnie:
- bateria wg specyfikacji ma trzymać 8 godzin z włączonym GPS i 50 w trybie zegarka.. u mnie wychodziło połowę tego, dodatkowo jak już się naładował to pisał ze jest "full" a po odłączeniu po chwili było połowę energii na wyświetlaczu...
- wykrywanie przez komputer, czasami działa czasami nie, przez kabelek prawie nigdy, próbowałem na różnych komputerach i różnych systemach..
- najczęściej łapie sygnał GPS po 10-20 sekundach, ale 2 dni temu nie złapał wcale, czekałem kilka minut, kilka razy kilka minut... i nic..
- największa wada, niedokładność GPS, myślałem że TomTom to porządna firma i że ew. Nike może coś schrzanić w samym zegarku.. na moich pierwszych 4 km pokazuje że jest 3800m więc biegnę dodatkowe 200m, i ze średniego tempa 4:18 robi się 4:28.. dla mnie to ogromna różnica.. samo wskazanie pseudo tempa chwilowego to naprawdę nie wiem po co jest, jaki w tym sens? dziś znowu pobiegałem z samym stoperem i taki pomiar jest dla mnie wiarygodny i dokładny... szczególnie że biegam po tych samych trasach i znam odległości na pamięć..
a żeby lepiej Wam pokazać te niedokładności załączam kawałek mapki.. kilka dni temu biegałem odcinek 2km wzdłuż Wisłostrady.. przebiegłem go 6 razy i za każdym razem środek wypadał gdzie indziej.. przesuwał się nawet o 200 m.. 200 m na 1000 to naprawdę spora niedokładność.. start i metę odcinka GPS wyłapał w miarę dokładnie, tam się nic nie przesuwało..
na mapce widać ten wędrujący "środek", okolice mostu Gdańskiego..
Obrazek
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

harti pisze:a ja się rozczarowałem moim Nike GPS Sportwatch
dziś powędrował do serwisu..
biegałem z nim przez ostatnie 3 tygodnie i z dnia na dzień coraz bardziej mnie wkurzał..
nie wiem czy trafił mi się wadliwy model czy one wszystkie tak mają ale czuję że jak go odzyskam to trafi na allegro a ja pomyślę o Garminie 610 (lub 910), kilka razy przywracałem go do ustawień fabrycznych bo myślałem że może to pomoże..
a tak bardziej konkretnie:
- bateria wg specyfikacji ma trzymać 8 godzin z włączonym GPS i 50 w trybie zegarka.. u mnie wychodziło połowę tego, dodatkowo jak już się naładował to pisał ze jest "full" a po odłączeniu po chwili było połowę energii na wyświetlaczu...
- wykrywanie przez komputer, czasami działa czasami nie, przez kabelek prawie nigdy, próbowałem na różnych komputerach i różnych systemach..
- najczęściej łapie sygnał GPS po 10-20 sekundach, ale 2 dni temu nie złapał wcale, czekałem kilka minut, kilka razy kilka minut... i nic..
- największa wada, niedokładność GPS, myślałem że TomTom to porządna firma i że ew. Nike może coś schrzanić w samym zegarku.. na moich pierwszych 4 km pokazuje że jest 3800m więc biegnę dodatkowe 200m, i ze średniego tempa 4:18 robi się 4:28.. dla mnie to ogromna różnica.. samo wskazanie pseudo tempa chwilowego to naprawdę nie wiem po co jest, jaki w tym sens? dziś znowu pobiegałem z samym stoperem i taki pomiar jest dla mnie wiarygodny i dokładny... szczególnie że biegam po tych samych trasach i znam odległości na pamięć..
a żeby lepiej Wam pokazać te niedokładności załączam kawałek mapki.. kilka dni temu biegałem odcinek 2km wzdłuż Wisłostrady.. przebiegłem go 6 razy i za każdym razem środek wypadał gdzie indziej.. przesuwał się nawet o 200 m.. 200 m na 1000 to naprawdę spora niedokładność.. start i metę odcinka GPS wyłapał w miarę dokładnie, tam się nic nie przesuwało..
na mapce widać ten wędrujący "środek", okolice mostu Gdańskiego..
Obrazek
Faktycznie....kompromitacja. Miejmy nadzieję, że to taki egzemplarz. Ja po zgłoszeniu reklamacji dostałem nowy zegarek i od kilku miesięcy mam spokój z większościa tych problemów. Chociaż GPS sporadycznie ale jednak, oszukuje w podany przez Ciebie sposób. Pozdr !!!
Obrazek
tomaktu
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 28 cze 2009, 15:59
Życiówka na 10k: 42min 37sek
Życiówka w maratonie: 3h 39 min
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Moje raczej nie za dobre wrazenia z biegania z tym zegarkiem:

http://tomekbiega.blox.pl/2012/12/Nike-GPS-test.html
5km - 20:59; 10km - 42:37; 21,1km - 1h40; 42,195 - 3h36
http://tomekbiega.blox.pl
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

hej

zacytuję sam siebie :" ...'- do chwili obecnej - w moim przypadku : przeważają "plusy dodatnie" ale i są też "plusy ujemne" [ np pojemność :) ] "


pozdro
pawson
______
pawson


Obrazek
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

harti pisze:a ja się rozczarowałem moim Nike GPS Sportwatch
Ale nawet z najnowszym firmwarem ?
Awatar użytkownika
harti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

fantom pisze:
harti pisze:a ja się rozczarowałem moim Nike GPS Sportwatch
Ale nawet z najnowszym firmwarem ?
tak
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

harti pisze:
fantom pisze:
harti pisze:a ja się rozczarowałem moim Nike GPS Sportwatch
Ale nawet z najnowszym firmwarem ?
tak
A mialem kupic, chyba jednak dam sobie spokoj.
sennhi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2013, 14:06
Życiówka na 10k: 00:33'42
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witam

jest już funkcja stopera, od połowy grudnia 2012 (automatyczna aktualizacja)

zauważam duże zmiany w użytkowaniu tego zegarka na lepsze, GPS jest coraz dokładniejszy, bieżące tempo biegu coraz szybciej się pojawia i dokładniej, podaje "na żywo", nie ok 30 sek bufora, trwa to teraz ok 5 sek. jak często podłącza się zeg do kompa to dane o GPS są "świeże" i szybko jest gotowy do treningu max do 10 sek.

duży plus dla tego zegarka, bardzo szybko się zmienia jego charakterystyka, polecam dla amatorów biegów ulicznych

P.S. ten zegarek nie lubi wody, uważajcie kiedy mocno pada!! słyszałem ze lubi potem parować szybka
golin
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

sennhi pisze:witam

jest już funkcja stopera, od połowy grudnia 2012 (automatyczna aktualizacja)

zauważam duże zmiany w użytkowaniu tego zegarka na lepsze, GPS jest coraz dokładniejszy, bieżące tempo biegu coraz szybciej się pojawia i dokładniej, podaje "na żywo", nie ok 30 sek bufora, trwa to teraz ok 5 sek. jak często podłącza się zeg do kompa to dane o GPS są "świeże" i szybko jest gotowy do treningu max do 10 sek.

duży plus dla tego zegarka, bardzo szybko się zmienia jego charakterystyka, polecam dla amatorów biegów ulicznych

P.S. ten zegarek nie lubi wody, uważajcie kiedy mocno pada!! słyszałem ze lubi potem parować szybka
A jaką masz teraz wersje oprogramowania? Ja nie zauważyłem, zeby mówil mi cos o jakiejs aktualizacji w polowie grudnia, ale funkcje zwyklego stopera to mam juz od pazdziernika, kiedy go kupiłem ;p
Awatar użytkownika
harti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sennhi pisze: jest już funkcja stopera, od połowy grudnia 2012 (automatyczna aktualizacja)
zauważam duże zmiany w użytkowaniu tego zegarka na lepsze, GPS jest coraz dokładniejszy, bieżące tempo biegu coraz szybciej się pojawia i dokładniej, podaje "na żywo", nie ok 30 sek bufora, trwa to teraz ok 5 sek. jak często podłącza się zeg do kompa to dane o GPS są "świeże" i szybko jest gotowy do treningu max do 10 sek.
duży plus dla tego zegarka, bardzo szybko się zmienia jego charakterystyka, polecam dla amatorów biegów ulicznych
to dziwne co piszesz.. miałem tego Nike przez miesiąc, właśnie w grudniu i wtedy żadnej aktualizacji firmware'u nie było.. może aktualizowałeś z jakiejś jeszcze starszej na aktualną wersję.. bieżące tempo po 5 sek? hmm.. ciekawe...
opisywałem już wyżej swoje wrażenia z użytkowania, jedno wielkie rozczarowanie, może trafił mi się wadliwy egzemplarz, nie wiem..
oddałem go i teraz rozkoszuję się Garminem 610... niebo a ziemia..
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

golin pisze:
sennhi pisze:witam

jest już funkcja stopera, od połowy grudnia 2012 (automatyczna aktualizacja)

zauważam duże zmiany w użytkowaniu tego zegarka na lepsze, GPS jest coraz dokładniejszy, bieżące tempo biegu coraz szybciej się pojawia i dokładniej, podaje "na żywo", nie ok 30 sek bufora, trwa to teraz ok 5 sek. jak często podłącza się zeg do kompa to dane o GPS są "świeże" i szybko jest gotowy do treningu max do 10 sek.

duży plus dla tego zegarka, bardzo szybko się zmienia jego charakterystyka, polecam dla amatorów biegów ulicznych

P.S. ten zegarek nie lubi wody, uważajcie kiedy mocno pada!! słyszałem ze lubi potem parować szybka
A jaką masz teraz wersje oprogramowania? Ja nie zauważyłem, zeby mówil mi cos o jakiejs aktualizacji w polowie grudnia, ale funkcje zwyklego stopera to mam juz od pazdziernika, kiedy go kupiłem ;p
stoper był od zawsze, ja go mam od grudnia 2011 :)
Obrazek
Stajnia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2013, 09:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam Wszystkich !!!

Ja mam inne spostrzeżenie, które mnie bardzo zirytowało, jakiego tu nikt nie zamieścił. Kupiłem 2 takie zegarki żonie i sobie. Do tej pory cały czas korzystaliśmy z Nike+. Ja za pomocą aplikacji na telefon, żona miała zegarek z tym czujnikiem do buta. Po zakupie tych zegarków okazuje się, że nowe konta musimy pozakładać, na tych co mieliśmy nie da się. Rozwaliło mnie to, bo wszystkie statystki, treningi, kompletowanie znajomych itd. trzeba teraz budować od nowa. No chyba, że czegoś nie wiem i można połączyć konto z tymi starymi.

Co do problemu wykrywania zegarka przez komputer, to myśle, że to nie do końca wina zegarka. Żona ma laptopa z win xp i 3-4 podłączenia pod rząd i komputer przestaje wykrywać i trzeba go zrestartować, tyczy się to zarówno jednego jak i drugiego zegarka. Natomiast na moim laptopie z win7 jak na razie problemu nie ma.
Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy są jakieś nowe informacje: co z firmwarem? Jak z dokładnością GPS? Są zmiany na lepsze? Posiadacze uchylą rąbka tajemnicy?
Kusi mnie ten zegarek, nie tylko jako zegarek biegowy, ale jako zegarek... po prostu. Niestety mam nieprzyjemne uczulenie na elementy metalowe, więc drastyczna większość zegarków odpada. Nike, o ile się nie mylę, elementów metalowych w ogóle nie ma (nie mylę się?).
Czy opisywana przez Was dokładność (kiepska) tyczy się podpiętego nadajnika "butowego" Nike+, czy samego GPS? Niestety nie posiadam butów Nike, więc z tym nadajnikiem mógłby być problem.
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
golin
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

Używam go od października i czasem go kocham, a czasem nienawidzę. Nie jest to na pewno laboratorium treningowe, ale zegarek z którym po prostu się biega. Niedokładność też u mnie występuje, ale co ciekawe zdarza się rzadko (biegam często na tej samej trasie i zazwyczaj pomiary są takie same, lecz parę razy zdarzyły się odchylenia). Używam jedynie gps'a, pastylke mam w zestawie, ale nie działała już od kupienia go w październiku, mam gwarancję, ale nie chce mi się go tam wysyłać tylko dla pastylki. Mimo, że to fajny zegarek to i tak zastanawiam się nad jego sprzedażą, bo w triathlonie potrzebuje czegoś więcej.
ODPOWIEDZ