Komentarz do artykułu Nike+ Sport Watch GPS - TEST

rdsny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, 10:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem skąd tester owego sprzętu wytrzasnął swój zegarek, szczególnie, że premiera w Polsce będzie dopiero po świętach ;) wiecie co to znaczy? TO ZNACZY ŻE W PEŁNI PRAWIDŁOWO FUNKCJONUJĄCY W POLSCE SPRZĘT NIKE+SPORTWATCH GPS BĘDZIE MOŻNA TESTOWAĆ DOPIERO PO JEGO PREMIERZE. To, że dostałeś gdzieś jakiś model ekspozycyjny, który w nieprawidłowy sposób współgra z polskimi satelitami to jedno, oczernianie dobrego sprzętu, to drugie. A, i co do kilometrowych różnic w teście, to mam dwie teorie, jedną przedstawiłem, a druga to taka, że masz ustawiony licznik na MILE a nie na metry ;) to by miało sens, zważywszy na to, że miałem dwa takie zegarki, jeden z nich był wersją US zamówioną na ebayu, jak można się domyśleć pomiary nie były ani efektywne, ani prawdziwe w polsce. Teraz posiadam wersję przeznaczoną na polski rynek (TUDZIEŻ WERSJĘ ODPOWIEDNIO PRACUJĄCĄ Z SATELITAMI LATAJĄCYMI NAD POLSKĄ), przebiegam bieżnię wokół stadionu i co pokazuje pomiar? TAK! 400 metrów! Tyle ile trzeba. Biegnę kilometr z timexem i sportwatchem, i co? I oba pokazują kilometr. Tyle w tym temacie.
Don't get high on your own supply.
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

powiedział co wiedział :D
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
rdsny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, 10:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Powiedział to, co widział na własne oczy ;)
Don't get high on your own supply.
Awatar użytkownika
Raul7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 10:48
Życiówka na 10k: Trójka z przodu :P
Życiówka w maratonie: Trójka z przodu...
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

CO ty pierniczysz wgl?
garmin jakoś nieważnie gdzie to kupisz pokazuje dobrze..
więc to żę nie było w polsce premiery nie oznacza że ma źle pokazywać..
rozumiem że jak kupie 'polską' 310 przykładowo to już w Rosji będzie pokazywać źle??
puknij sie w czoło..
rdsny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, 10:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zniżyłbym się do Twojego poziomu jeszcze ze 3 lata temu, będąc gówniarzem :P więc nie skomentuję Twojej wypowiedzi, skoro mój zegarek nabyty w polsce pokazuje dobre pomiary, a zegarek nabyty w us pokazywał złe, to właśnie tak wygląda moja teoria na temat wyniku tego testu.
Don't get high on your own supply.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Współpraca tylko z amerykańskimi satelitami :) - raczej nie. Co do ustawień mila/km - to też potrafię sobie z tym radzić.
Zegarek otrzymałem od Nike Polska.
Ale żeby nie było niedomówień, postaram się wrzucić test po upgradzie softwareu, bo to dużo zmieniło.
Upgrade był ze 3 tygodnie temu. A jutro chyba jest polska premiera więc pasuje.
rdsny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, 10:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie zrozum mnie źle Adamie, nie postrzegam Cię jako osoby, która sobie z tym "nie radzi", po prostu jesteśmy tylko ludźmi i czasem popełniamy drobne błędy, które mogą kompletnie obrócić tok wydarzeń, a zaprezentowałeś na prawdę duże odchyły od wartości, które powinny być wyświetlane i akurat jednocześnie w miarę pasowały do teorii o przestawieniu mila/km :P piszę to wszystko tylko dlatego, że mój zegarek działa jak najbardziej poprawnie, gdyby tak nie było dopisałbym się do reszty wypowiedzi jako niezadowolony użytkownik. A, i z niecierpliwością czekam na test po apgrejdzie ;) pozdrawiam
Don't get high on your own supply.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

rdsny pisze:w miarę pasowały do teorii o przestawieniu mila/km
Gdyby pokazywał dokładnie wg wskazań na milę, to pokazałby 1.25 mili (bo to są 2 km). Tymczasem na cztery pomiary pokazał: 1.39, 0.89, 1.16, 1.07
To chyba nie jest satysfakcjonujące także dla tych którzy bazują na wskazaniach w milach ? :)
Ale to były wskazania w km.
rufuz

Nieprzeczytany post

rdsny pisze:Nie wiem skąd tester owego sprzętu wytrzasnął swój zegarek, szczególnie, że premiera w Polsce będzie dopiero po świętach ;) wiecie co to znaczy? TO ZNACZY ŻE W PEŁNI PRAWIDŁOWO FUNKCJONUJĄCY W POLSCE SPRZĘT NIKE+SPORTWATCH GPS BĘDZIE MOŻNA TESTOWAĆ DOPIERO PO JEGO PREMIERZE. To, że dostałeś gdzieś jakiś model ekspozycyjny, który w nieprawidłowy sposób współgra z polskimi satelitami to jedno, oczernianie dobrego sprzętu, to drugie. A, i co do kilometrowych różnic w teście, to mam dwie teorie, jedną przedstawiłem, a druga to taka, że masz ustawiony licznik na MILE a nie na metry ;) to by miało sens, zważywszy na to, że miałem dwa takie zegarki, jeden z nich był wersją US zamówioną na ebayu, jak można się domyśleć pomiary nie były ani efektywne, ani prawdziwe w polsce. Teraz posiadam wersję przeznaczoną na polski rynek (TUDZIEŻ WERSJĘ ODPOWIEDNIO PRACUJĄCĄ Z SATELITAMI LATAJĄCYMI NAD POLSKĄ), przebiegam bieżnię wokół stadionu i co pokazuje pomiar? TAK! 400 metrów! Tyle ile trzeba. Biegnę kilometr z timexem i sportwatchem, i co? I oba pokazują kilometr. Tyle w tym temacie.
"Polskie satelity...TUDZIEŻ WERSJĘ ODPOWIEDNIO PRACUJĄCĄ Z SATELITAMI LATAJĄCYMI NAD POLSKĄ..." Takich glupot to dawno nie czytalem na tym forum :ble: :ble: :ble: Az sie rozesmialem na glos, pomomo kiepskiej pogody i nie najlepszego samopoczucia :ble: :ble: Nike powinien wyprodukowac swoje "pulsometry" ktore beda dzialaly z Bialoruskimi satelitami, Chinskimi satelitami, satelitami Samoa Zachodnie, satelitami Bhutanu, satelitami Mongolii itd :ble: :ble: :ble: a moze tez z satelitami Korei Polnocnej :ble: :ble:

Bardzo krotka nota co to jest GPS bo autorowi wpisu chyba sie pojecia pomylily:
"System GPS pracuje na obszarze całej Ziemi, bo w każdym punkcie globu widoczne są zawsze przynajmniej cztery satelity. Satelity krążą po orbitach na wysokości około 20183 km. Jest to orbita niższa od geostacjonarnej.
Segment kosmiczny składa się obecnie z 31 (stan na 05.09.2009 r.)[2] satelitów umieszczonych na orbitach kołowych o nachyleniu 55° (Block IIA, IIR, IIR-M) lub 63° (Block I) względem płaszczyzny równika na wysokości 20183 km. Obieg Ziemi przez satelitę trwa 11h 58min (pół doby gwiazdowej). Około 28 satelitów jest stale czynnych, a pozostałe są testowane bądź wyłączone z przyczyn technicznych..."
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ionGPS.gif
Bez urazy ale jak ktos pisze ze sprzet GPS powinien byc przystosowany do satelit latajacych nad Polska to.... :hahaha:
rdsny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, 10:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co do tych satelitów "latających nad Polską" to był to skrót myślowy określający satelity położone najbliżej. Poza tym, doskonale wiem czym jest GPS. Te piękne cudze wypociny na temat satelitów, których nie omieszkałeś wkleić są w miarę prawdziwymi informacjami ALE (ooo tak, tu się pojawia małe ale) z 28 satelitów, najwięcej jest własnością U.S.A. i przykładowo, producent z korei zamierzający wypuścić na rynek amerykański sprzęt używający ich satelitów MUSI UZYSKAĆ NA TO ZGODĘ :) stąd właśnie moja teoria, zanim się roześmiejesz następnym razem wybadaj może temat :P
Don't get high on your own supply.
rufuz

Nieprzeczytany post

Korzystam z pulsometra jednej z bardziej znanych firm (zeby ktos nie posadzil o stronniczosc). Kupiony w Danii. Sprawdzony w USA - dzialal OK, sprawdzony na Tunezyjskiej Sacharze - pomiary OK. Jestem przekonany, ze bedzie dobrze dzialal tez zarowno na Hawajach jak i Madagaskarze lub Sri Lance. Nie ma sie co oszukiwac z testow Adama wynika jednoznacznie Nike wypuscil poprostu bubel i tyle, ktory moga sobie kupic lansiarze aby paradowac w fitness klubach. Tak sie sklada, zreszta pisalem tutaj o tym, ze na jednym z Dunskich forow (tutaj ludzie maja swira na punkcie biegania z pulsometrami) ten byla dyskusja z ktorej wynikalo, ze ten sprzet, mimo fajnego designu, jest niestety rynkowa wpadka. Przypadek...hmmm nie sadze. Zadna dyskusja na forum tego nie zmieni, fakty sa takie jakie sa i nie zmienia tego nawet wysilki osob, ktore sa zywo zainteresowane pozytywna opinia danego produktu na popularnych forach.
Awatar użytkownika
tg20188
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2010, 22:34
Życiówka na 10k: 41:56
Życiówka w maratonie: 3:31:xx
Lokalizacja: Paris, France

Nieprzeczytany post

Prawda jest niestety taka, że Nike Sportwatch działa w cały świat. Biegam od jakiegoś czasu i z Garminem 405 i ze Sportwatchem ciągle licząc, że ten drugi zacznie pokazywać prawidłowe pomiary oraz ze względu na zabawę na stronie Nike. Jakiekolwiek wnioski wyciągam na podstawie Garmina.
Sportwatch raz pokazuje pomiar trasy zbliżony do Garmina, innym razem zupełnie z kosmosu. I nie ma mowy, że Garmin pokazuje nieprezcyzyjny pomiar. Gdyby tak było, to na każdym Garminowym kilometrze miałbym podobne odchylenie na Sportwatch'u, a tym czasem Sportwatch potrafi na jednym km rozjechać się o 200m a potem trzymać przez 5km praktycznie ten sam rozjazd. Inny przykład: biegłem półmaraton. Do 19km oba urządzenia "szły" bardzo równo aż tu nagle na 20km nagle Sportwatchowi przybył ni stąd ni stamtąd 1km!!! Ostatecznie Garmin był bardzo blisko odległości 21,1km a Sportwatch pokazał coś dobrze ponad 22km.
Aktualizacje wszystkie pobieram regularnie na Sportwatch'a, ale...no cóż ciągle czekam na tę właściwą, która go tak zaktualizuje, że będzie działał poprawnie.
Nie zgadzam się natomiast, że jest to bubel! Oba urządzenia działają zapewne w oparciu o te same satelity, Sportwatch podstawowe funkcje pomiarowe ma, więc najwyraźniej jest coś nie tak z oprogramowaniem (w końcu mechanika jest firmy TomTom, o ile wiem).
rdsny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, 10:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:nie zmienia tego nawet wysilki osob, ktore sa zywo zainteresowane pozytywna opinia danego produktu na popularnych forach.
- wiesz, bardzo mi przykro, że tak to postrzegasz, bo tak się składa, że jesteś w totalnym błędzie, gdybym był zawiedziony tym produktem to nie omieszkałbym wręcz obrzygać go negatywnymi opiniami na wszystkich forach, bo byłaby to w tym momencie spora suma pieniążków wyrzucona w błoto, czyż nie? ;) a co do Twoich doświadczeń z gpsem tu i tam, gratuluję Ci nabycia sprawnego sprzętu, ja osobiście wielokrotnie spotykałem się już z amerykańskim sprzętem opartym na technologii GPS niepoprawnie działającym w europie ze względu na nie podpisanie kilku durnych umów pomiędzy amerykańcami, a europejczykami. (np. urządzenie zamiast "złapać" sygnał z czterech satelitów łapał jedynie sygnał z jednego). Byłem święcie przekonany o trafności mojej teorii, bo jak wspomniałem wcześniej nie mam problemu ze swoim sprtwatchem ;) pozdrawiam wszystkich insynuujących i wymyślających genialne teorie spiskowe :)
Don't get high on your own supply.
rufuz

Nieprzeczytany post

Tylko nie pomylcie przypadkiem, ze moje teorie spiskowe maja jakikolwiek zwiazek z rocznica stanu wojennego :ble: :ble: :ble:
Ja sam nie uzywalem Nike wiec opieram moje wypowiedzi wylacznie na podstawie testow Adama i opini z dunskiego forum. Oczywiscie moge sie mylic. Trudno niewierzyc w testy redaktora naczelnego oraz wielu uzytkownikow zarowno z tego, jak i dunskiego forum. Tak jak powiedzialem, szkoda bo design jest jak najbardziej w porzadku tylko czekanie bez konca na sprawny software do GPS nie bardzo by mi odpowiadal. Ja korzystalem z GPS kupionego w europie na maratonie w Bostonie i pomiar byl OK nie bylo zadnych problemow wiec dlatego wydaje mi sie dziwne i absurdalne, ze sprzet przeznaczony na rynek europejski (wyprodukowany pewnie w Chinach lub Taiwanie) moze wadliwie dzialac z tego powodu ze cos jest nie tak z softwarem lub nie te satelity wysylaja sygnal. Czegos tu nie rozumiem przeciez wszystkie satelity GPS sa amerykanskie wiec jak moze jakis sprzet dzialac poprawnie w USA a wadliwie w europie. Pozatym nawet gdyby tak bylo jak mowisz to jest totalna porazka, ze Nike przed wypuszczeniem nowego produktu na rynek europejski nie zadbal o to zeby "pulsometr" byl prawidlowo "zgrany" z systemem "europejskich" satelit GPS.
rdsny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, 10:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

[quote="rufuz"]Tylko nie pomylcie przypadkiem, ze moje teorie spiskowe maja jakikolwiek zwiazek z rocznica stanu wojennego :ble: :ble: :ble: - haha! nawet przez chwilę o tym nie pomyślałem ;) Też trochę dziwnie się czuję pisząc coś innego niż redaktor naczelny, bo to w końcu redaktor naczelny, gościu, który się musi na tym znać i wierz mi, tym większe jest moje zdziwienie całą tą sytuacją. Co do czekania na software, to w pełni podzielam Twoje zdanie na ten temat, tylko, że ja nie użyłbym tak lekkich słów ;D Chcę trenować ze sprawnym sprzętem od razu, a nie kupić sprzęt, patrzeć na niego pół roku i czekać aż ktoś łaskawie naprawi jego działanie. Czułbym się conajmniej oszukany. A co do moich wypocin dot. wadliwego działania na różnych kontynentach, to jest to tylko teoria, która sprawdziła się wcześniej w kilku przypadkach, ale nie miałem jeszcze do czynienia z takim przypadkiem z tego typu sprzętem, ale zgadzam się z faktem, iż jeśli moja teoria byłaby trafna to jest to chyba największa znana mi porażka firmy nike i tomtom. Niestety co do tego, że wszystkie satelity są amerykańskie się mylisz. Ponadto pewnie jesteśmy okłamywani co do ich ilości, ale sam wcześniej pozdrawiałem użytkowników snujących teorie spiskowe, więc na tym skończę swoją ;) tak właściwie czytając swój pierwszy post w tym temacie dochodzę do wniosku, że napisałem go w zbyt 'agresywnym' stylu, za co wszystkich przepraszam, szczególnie rufuza, z którym dyskusja była najbardziej burzliwa ;) lepiej będzie jak przestanę się odzywać :D pozdrawiam wszystkich cieplutko, życzę coraz bardziej efektywnych treningów i braku złych doświadczeń z zakupionym sprzętem :)
Don't get high on your own supply.
ODPOWIEDZ