Poznań

Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Link do galerii zdjęć z łikendowego obozu. Ze względu na charakter tego forum,
wyselekcjonowałem fotki jak najlepiej oddające idee Olimpizmu. Citius Altius Fortius.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 mar 2013, 08:12 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

yacool znowu mnie przez Ciebie bolą łydki/uda/dupsko. Niepotrzebnego nic nie ma, nic skreślić nie można.
baton git, ale wolę sznikersy :P
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wymagam dużo, wiem o tym. Lecz wiem też czego chcę od Was i metodycznie do tego dążę. Podczas ostatnich zajęć wspomniałem o pracy nad sobą, o uświadamianiu sobie stopnia napięcia, wiodącej strony ciała, asymetrii. Nie tylko sobota ma służyć tego typu eksperymentom. Chcę byście w życiu codziennym również kontrolowali własne ruchy. To ma być wręcz obsesyjne. Wtedy zaczniemy nadawać na tej samej fali.
Jest jeszcze kwestia sprawności ogólnej. Potrzebuję nadwyżki mocy żeby uzyskać to, co chcę. Brak specyficznej mocy, to brak dostatecznego czucia głębokiego ciała. A tylko dzięki nawet przeczuleniu, można uświadamiać sobie napięcie i je redukować w fazie lotu, podczas biegu.
Zaczynam więc wprowadzać coraz bardziej wymagające elementy, łączące w sobie siłę i koordynację.
Qba, sygnał z łydki jest wskaźnikiem nadmiernego napięcia. Potrzeba dużo czasu by modyfikować własny ruch ale warto, bo daje to długofalową satysfakcję.
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja dziś po raz pierwszy poczułam znaczącą różnicę w swobodzie ruchu między lewą, a prawą stroną. Nie byłam tego świadoma! Dzięki Jacek! :)
lukas80
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 27 lis 2010, 13:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja nie tylko rozrózniam lewa i prawa strone ...wrecz czuje kazdy miesien , tak sobie dołozyłem w sobote i w niedziele ... na dokładke przeczytałem ze zakazano kapieli w Strzeszynku:/ moze poza zakwasami czegos jeszcze sie nabawiłem :D
snail75
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2011, 12:47
Życiówka na 10k: 40:05
Życiówka w maratonie: 2:58:55

Nieprzeczytany post

Ja sobie zrobiłem wyjątkowo wolną niedzielę od biegania i w poniedziałek już sobie zrobiłem szybsze bieganie bo było nieco chłodniej. Jak uda mi się tak wcześnie wstać w sobotę to wpadnę się sprawdzić na 1500m choć takiego dystansu w sumie nigdy nie biegałem :oczko:
_________________
10km - 40:05
21,097 km - 1:24:56
42,195 km- 2:58:55
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ja wczoraj nie biegałem bo mialem łydki z drewna, dzisiaj trochę puściły więc pobiegam.
yacool, męcz nas, męcz.

ty masz kontuzję, my ćwiczymy, jeszcze kiedyś powąhasz moje syry na mecie :D
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
sharky_88
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2011, 15:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie (po raz pierwszy).

I od razu mam pytanie: do kiedy trwa ta akcja?
Najbliższe dwa weekendy nie ma mnie w Poznaniu, a dopiero co się dowiedziałem o tej akcji. Chociaż z drugiej strony nawet jakbym był to bym nie przyszedł ( moje kolana doświadczają czym jest rozpoczęcie sportu po kilkunastu latach bez regularnego wysiłku fizycznego).

Niemniej jednak pytanie pozostaje aktualne.

Pozdrawiam,
Wiktor
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

do kiedy yacool nie dostanie honorowego obywatelstwa etiopii i nie przeprowadzi się do addis ababy.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zajęcia sobie trwają...

Poniżej wstawiam bardzo prosty układ lecz z nastawieniem na długotrwały rytm. Znajdujemy sobie punkt lub pionową krawędź na horyzoncie i staramy się "zatrzymać" ją wzrokiem. Ruch wyprowadzamy ze środka ciała i utrzymujemy równowagę. Celem jest płynna zmiana nogi podporowej i stabilizacja obrazu.
myślnik - 2 warianty
'-'
|1 2 |1 2 3 1| 2 1| 2 3...
------------------------------------------
.-.
|1 2 |1 2 3 1| 2 1| 2 3...

Do utworu: http://sweet1234.wrzuta.pl/audio/77Aq4T ... iginal_mix
W sumie około 15 minut zabawy z własnym ciałem i pamięcią o naprzemiennej pracy rąk.

Jeśli komuś będzie mało, to proponuję pionowego iksa. To nowy układ, który nazwałem Open Click.
Opis ćwiczenia: Pozycja wyjściowa, to ręce swobodnie wiszące wzdłuż tułowia. Zaczynamy od lewej stopy w tył i prawej ręki (wyprostowanej nad głową) w górę. To jest nasz open. Następnie wracamy lewą nogą i unosimy ją do "kolanka". W tym samym czasie prawa ręka opada swobodnie na lewe kolano. Spotkanie jest naszym clik'iem. Clik następuje na końcu wzniosu kolana, czyli oba ruchy (nogi i ręki) zaczynają się i kończą w tym samym momencie. Wracamy do pozycji wyjściowej i to samo dla drugiej nogi i ręki.
Opis w kodzie:
Open Click (pionowy X)
|1|2 3 1| 2| 3...

...czyli otwieram się i zamykam. Ponad 7 minut synchronizacji do tego samego, co wyżej utworu w ramach zadania domowego. Początek utworu nada Wam rytm. Click w muzyce ma być cały czas na jedno kolano.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2011, 14:08 przez yacool, łącznie zmieniany 2 razy.
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tym razem bardziej rozumiem opis niż cyferki...
No to czas na 15 min przerwy w pracy, do iksa! :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czujesz to?
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Od razu spróbowałam i mam pytanie, czy noga, która nie jest w wykroku, na której stoję jest ugięta w kolanie czy nie?
Co prawda przy uginaniu kolana obraz na horyzoncie będzie się poruszał w linii pionowej...
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Praca nóg jest taka sama jak przy iksach. Dla nogi wykrocznej dotykamy tylko palcami podłoża, nie przenosząc na tę nogę ciężaru ciała. Podporę płynnie zmieniamy dopiero na 3 (w Open Click). Złapiesz to...
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok, długo czekałam na odpowiedź wiec zrobiłam pół na pół. ;)
Połowę statycznie, tak jak piszesz poniżej,
a drugie 8 minut dynamicznie, z większym wykrokiem i dotknięciem całą wykroczną stopą do podłoża, czyli z ugiętym drugim kolanem.
Jestem nieźle zgrzana i jest power!!! :) Super przerywnik w pracy :)
ODPOWIEDZ