Poznań

lukas80
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 27 lis 2010, 13:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:wybijam się czy wychylam się?
... napewno na ten stopien nie wlatujesz:)

wydaje mi sie ze wybicie powinno byc ze stopy..a tego nie ma pracuje cala reszta nogi ...to cwiczenie mocno obciąża kolano...tak?nie?... masz jeszcze jakies inne cwiczenie na schodach?:)
New Balance but biegowy
woodstock
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 12 mar 2008, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Jacek, wielkie dzięki. Przetestuję Twoje trasy bosymi stopami w tym tygodniu.
Na zdjęciach satelitarnych podobają mi się :) Trasa faktycznie chyba jest trudna, nie do końca potrafię to sobie wyobrazić, ale różnica poziomów 5m na odcinku 200m to sporo.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Schody bardzo mocno katują czwórkę ale odnoszę wrażenie, że nie są bardziej obciążające dla kolan od grzybów.
Na razie nie mogę robić schodów więc zupełnie przesiadłem się na grzyby. Wczoraj zbierałem w ciągu przez 600m, co zajęło mi niecałe 29 minut. Dzisiaj 7x100m z narastającą prędkością, w czasie od 4:08/100m do 3:24/100m. Odpoczynki w marszu. Forma rośnie, choć to dla mnie eksperyment, bo wciąż nie biegam. To mocno wchodzi w nogi i potrzeba dwóch, nawet trzech dni żeby złapać znowu dobre czucie. Dlatego nie ma sensu robić więcej niż 3 treningi siłowe w tygodniu, bo ciężko się po tym pozbierać.
Chciałbym zwrócić waszą uwagę na pewną sezonowość, jaką da się zaobserwować u biegaczy wyczynowych. Mają oni okresy ogólnorozwojowe, wprowadzające w sezon, okresy startowe, potem znowu wracają do podstaw i szykują szczyt formy na jesień na przykład, gdzie ponownie wchodzą w treningi specjalistyczne. Piszę o tym, bo pytacie jak przygotować się do maratonu, ba! nawet do półmaratonu na jesieni. Dopiero na jesieni. Jest na to czas i nie potrzeba już w czerwcu zrywać się do specjalistycznego treningu pod konkretny dystans.
Większość z Was jest słaba mięśniowo, co wydatnie obnażył w sobotę Robert, a ja z nieskrywaną satysfakcją bawiłem się tą niemocą jak dziecko pastwiące się nad owadem bez skrzydełek. Wierzę, że takie praktyczne doświadczenia są więcej warte niż lektury czy nawet rozmowa o elementach składających się na formę sportową. Wychodzi na to, że bieganie to nie tylko bieganie i może nawet więcej w nim niebiegania...
------------------------------------
trochę linków do treningów wzmacniających:
http://bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=2319
http://bieganie.pl/?cat=2&id=1069&show=1
http://bieganie.pl/?cat=2&id=1000&show=1
http://bieganie.pl/?cat=2&id=642&show=1
http://bieganie.pl/?cat=2&id=1577&show=1
http://bieganie.pl/?cat=2&id=446&show=1
Ten link polecam uwadze: http://bieganie.pl/?cat=2&id=1457&show=1
Pod artykułem jest podpięta dyskusja. Na ostatniej stronie wypowiada się fizjoterapeuta - Sławek Marszałek.
Tu macie filmik z nie klejącą się gadką ale za to pokazem kilku elementów rytmowych:
http://bieganie.pl/?cat=2&id=1311&show=1
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ostatnio zmieniony 27 mar 2013, 08:00 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
Keram
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 01 kwie 2011, 12:25
Życiówka na 10k: 56:04
Życiówka w maratonie: 5:12

Nieprzeczytany post

I stało się - 2 tygodnie bez biegania tylko rehabilitacja stopy więc na jakiś czas zniknę z zielonej "olimpijskiej" trawki ale będzie czas na pizze, colę i w przerwach KFC...i oczywiście ćwiczenia stabilizujące gorset mięśniowy:)

Ten hamak na plaży mi się marzy:)
Obrazek
agnieszka_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 522
Rejestracja: 15 kwie 2008, 17:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wrzuciłam sobie na tapetę:)
Przy okazji: pozdrowienia od BBL Katowice
Awatar użytkownika
podskok
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54
Życiówka na 10k: 50:25
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Witam, a propos zdjęcia, pierwszy z prawej to ja......., ale to mój gorszy profil
Co do biegania na 4,8 km to może na Grunwaldzie wystawimy "Drużynę"?
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Genialne zdjęcie!!! :):):) Ćwicząc pod takimi palmami na pewno nasza forma szybciej by rosła ;)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z wystawieniem drużyny, jeśli jest tam taka klasyfikacja, to dobry pomysł. Jeśli nie ma, to i tak na przyszłość warto pociągnąć ten wątek. Jak będą chętni, to możemy skombinować jakieś barwy klubowe, szaliki, hasła itp. To zależy tylko od Was. Pozwolę sobie jedynie zarezerwować dobór obuwia, bo możliwe, że będę miał dla Was pewną niespodziankę w przyszłym sezonie.
woodstock
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 12 mar 2008, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Na biegu Łazarskim się nie pojawię, zapisałem się już dawno na połówkę w Grodzisku Wlkp.
Za tydzień jest bieg 5 km i 10 km w Luboniu
http://www.losir.eu/component/content/a ... -5-i-10-km,
Możemy również na tym biegu wystawić drużynę, nie jestem pewien ale chyba jeden nasz zawodnik konkretnie Dominik jest zapisany, jako pierwszy opłacił się, ja też się zapisałem i opłaciłem ale mnie nie odnotowali.

Yacool z niecierpliwością czekamy na niespodziankę :taktak: . A przyszły sezon to zaczyna się po wakacjach czy w 2012 roku?
Awatar użytkownika
podskok
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54
Życiówka na 10k: 50:25
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Tak, tak, ja również zapraszam do Lubonia. Miło będzie Was gościć na "moim terenie".
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zanim wystartujecie to nieco teorii:
To jest już bardzo szybkie bieganie.
Obrazek

Tu nieco wolniej:
Obrazek
Zwróćcie uwagę na moment tuż przed lądowaniem. Podudzie "wyrzucane" jest do przodu, powodując prawie wyprost w kolanie. Podobny styl zaobserwowałem jeszcze u Haile Gebrselassie. Czy możliwe jest uzyskanie takiego ruchu poprzez akcję mięśniową czy raczej poprzez bezwładność? To samo pytanie dotyczy klepania się po tyłku. Możliwe jest, napinając dwójki, kopać się po krzyżu? Do przemyślenia...

I jeszcze wolniej:
Obrazek
Podczas KFC, spróbujcie zasymulować takie lądowanie (oczywiście lądujemy na śródstopiu, bez zadarcia ale także bez baletowania - LUUUZ). Przy mocno katowanym czworogłowym, bardzo trudno go rozluźnić ale świadomy trening jest lepszy od udanego treningu...
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

masakra...
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O jakiej masakrze piszesz? O świadomym KFC?
To co proponuję nie jest niczym nadludzkim. 4x200m KFC z powrotami w relaksującym marszu. 8:30 na serię. Ostatnia w 6:37, bo z wykorzystaniem wzmocnienia ramionami, co mnie nawet zaskoczyło.
Poczucie rytmu budzi banana, a nie grymas na twarzy...
Obrazek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzisiaj na zajęciach trochę sobie pokaligrafowaliśmy. Pamiętacie 16-kartkowe zeszyty w cienkie linie? Na tym etapie jesteśmy.
Wrzucę dzisiejsze djembe (dżembe), na forum, tak żeby można było sobie ściągnąć lub słuchać od razu po kliknięciu i kaligrafować w rytmie, w domu.

Zadanie domowe na przyszły tydzień:
Proszę kaligrafować literę X (bez spacji).
Instrukcja wykonania:
kolor zielony dotyczy kolana (przód)
kolor niebieski dotyczy stopy (tył)
odliczanka dotyczy pracy ramion i jeśli jest w kolorze czarnym, to sugeruje to pozycję początkową nóg czyli stanie na dwóch nogach.
pionowa kreska (|) po lewej stronie nieczarnej cyfry jest dla lewej nogi, po prawej stronie nieczarnej cyfry - dla prawej nogi. Przypominam też o naprzemiennej pracy czyli np. dla lewego kolana - prawa ręka z przodu, dla prawej stopy - lewa ręka z tyłu. To jest bardzo ważne!

Najpierw wprowadzający tutorial:
Zaczynamy od górnego lewego rogu, czyli lewe kolano. Potem prawa stopa (mamy pierwszy ukośnik - tzw. backslash \), następnie prawe kolano i lewa stopa (mamy drugi ukośnik - tzw. slash /). Mamy naszego iksa. Dalej już tak samo czyli lewe kolano...
Zapis w kodzie:
|1 2 3| 1 2 1| 2 |3 1 2...

i wersja dla ambitnych:
|1 2 3| 1| 2 |3...

----------------------------------------------
Dzisiaj padła też propozycja nazwy drużyny - KFC (niewtajemniczonym w akronim pozostaje stołowanie się w barze mlecznym). Jeżeli są jakieś inne propozycje, to mamy czas do jutra na zastanowienie się nad wyborem próbnej nazwy.
ODPOWIEDZ