THE EDGE

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Wallyx
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2010, 07:58

Nieprzeczytany post

No właśnie. Jak taki amator jak ja może skorzystać z tego urządzenia? Biegam niedużo bo około 30 km tygodniowo (do 3 x w tygodniu) miksując następujące formy treningu: długie wybieganie, interwały, ćwiczenia siły biegowej, bieg na 4 km w tempie startowym na 10 km. Nie jest to jakiś zaplanowany trening to konkretnego dystansu raczej do ogólnie pojętego zwiększenia siły i wytrzymałości. Do 2 razy w tygodni gram w tenisa w tym mecze ligowe. Czyli wychodzi, że do 5 dni w tygodniu mam jakąś aktywność i nie wiem czy to nie jest jak dla mnie zbyt dużo. Szczególnie daje mi się we znaki zmęczenie lub przetrenowanie podczas meczy tenisowych. Kiedyś wygrywałem z tymi zawodnikami a teraz mam wrażenie, że czasami nie chce mi się po prostu po korcie biegać. Zdaję sobie sprawę, że odpowiednie ułożenie treningów i meczy mogło by poprawić moją kondycję podczas rozgrywek ale życie rodzinne i zawodowe każe po prostu korzystać z nadarzającej się okazji na aktywność. Stąd pytanie do specjalistów, czy THE EDGE mógłby mi w jakiś sposób pomóc? Czy przed rozpoczęciem treningu mogę określić zakwaszenie krwii i czy informacja ao może być przydatna. Np. zbyt duże zakwaszenie - odłóż trening. Będę wdzięczny za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To jest urządzenie które najlepiej nadaje się do monitorowania intensywności w trakcie wysiłku, czyli, żeby upewnić się, że konkretny odcinek nie był mocniejszy niż się tego spodziewasz. Na przykład tutaj jest opisane jak się tu stosuje:
http://bieganie.pl/?show=1&cat=15&id=177

Ogólne zmęczenie nie będzie widoczne w krwi, w zakwaszeniu, zakwaszenie spada szybko.
Choć podobno czasem utrzymuje się wyżej, ale mało o tym wiem. Gdybyś miał podwyższone przed jakimś meczem czy treningiem to byłby oczywiście sygnał, że coś jest nie w porządku ale nie będzie wg mnie reguły.
Radzioll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 04 maja 2008, 10:43

Nieprzeczytany post

Znalazłem to urządzenie oraz paski w bardzo przystępnej cenie.
500zł aparat i 99zł paski.

Są to bardzo niskie stawki jak za taką aparaturę.
Boję się, że jednak w zimie nie da sobie rady to urządzenie i to jest na obecną chwilę jedyna "ale", które powstrzymuje mnie przed zakupem.

Jakieś porady? ;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Hmm...widzę, że jeszcze jakieś pytania do wywiadu mi umknęły. ;)
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Radzioll pisze:Znalazłem to urządzenie oraz paski w bardzo przystępnej cenie.
500zł aparat i 99zł paski.

Są to bardzo niskie stawki jak za taką aparaturę.
Boję się, że jednak w zimie nie da sobie rady to urządzenie i to jest na obecną chwilę jedyna "ale", które powstrzymuje mnie przed zakupem.

Jakieś porady? ;)
W zimie takie urządzenia dają sobie radę ale nie można ich trzymać na zimnie przez długi czas bo mogą być błędy w pomiarach najlepiej mieć punkt w którym można zrobić pomiar w miarę ciepłym pomieszczeniu czy samochodzie ( lub w takim miejscu w czasie treningu trzymać sprzęt). W zimnie ogólnie utrudniony jest pobór kropli krwi ponieważ mamy zmrożone dłonie i trzeba się czasami mocno nagimnastykować żeby tego dokonać.
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
pemi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 15 mar 2006, 12:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zakopane

Nieprzeczytany post

witam.dzieki za test .pomógł mi podjąć decyzje o zakupie tego modelu :usmiech: od jutra będę testował sam , do tej pory używałem klubowego accutrend .Porównamy zobaczymy
Radzioll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 04 maja 2008, 10:43

Nieprzeczytany post

Krzysiek ja biegam w rękawiczkach, a Ty?? :usmiech:
Czy podane przeze mnie ceny są już najniższe, czy jeszcze można coś znaleźć taniej?? :jatylko:
rufuz

Nieprzeczytany post

I jak kupil ktos ten analizator ? Jak opiníe ? Ja zamierzam nabyć ten bajer jeszcze w tym roku.
A macie namiary na jakis odpowiedni tekst, artykul poruszajacy wlasnie tematyke stezenia kwasu mlekowego i zaleznosci treningowych z tym zwiazanych ?
Z gory dzieki.
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Większość Kenijczykow którzy latają maraton poniżej rekordu polski nie wiedza co to poziom kwasu we krwi ja bym dał sobie spokój mogłem kupić to urządzenie bo jest nie drogie w USA ale znajomi odradzili , bieganie to prosty sport po co to komplikowac
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
rufuz

Nieprzeczytany post

No tak, fakt. Podstawa to odpowiedni trening. Oczywiscie ja nie zamierzam przy pomocy tego czegos podejmowac jakichkolwiek prob przeistoczenia sie z typowego biegacza amatora w "prawie wyczynowca", nie, nie :ble: Bardziej myslalem o wykorzytaniu tego w ramach zaspokojenia ciekawosci co do stosowanych zakresow tetna na treningach. Pytanie, jak w przypadku tego czegos wyglada precyzyjnosc pomiaru ? Czy jest to poprostu kolejny bajer dla gadzeciarzy czy tez moze pomiary EDGE sa w miare dokladne ale nalezaloby sie zastanowic nad sensownoscia posiadania informacji o stezeniach kwasu mlekowego u ambitnych biegaczy amatorow.
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Rozmawiałem o tym z Michałem smalcem nie jest on raczej amatorem. I mi to odradzili powiedział ze u niego to sie nie sprawdza i wykonując tem sam bodziec treningowy zakwaszeniw było tak rożne ze cieżko było temu wierzyc jak. Lubisz gadżety to kup sobie namiot tlenowy;) wejdź na stronę mariuszgizynski.pl i zobacz jak to wyglada;)
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
tompoz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2698
Rejestracja: 14 sty 2003, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciawaraz pisze:Rozmawiałem o tym z Michałem smalcem nie jest on raczej amatorem. I mi to odradzili powiedział ze u niego to sie nie sprawdza i wykonując tem sam bodziec treningowy zakwaszeniw było tak rożne ze cieżko było temu wierzyc jak. Lubisz gadżety to kup sobie namiot tlenowy;) wejdź na stronę mariuszgizynski.pl i zobacz jak to wyglada;)
to już problem biegacza Smalca.

Tompoz
Tompoz
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

hej,
w temp. +5st nie działa.Musi być powyżej +10.Sprawdzone.
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
rufuz

Nieprzeczytany post

Kolego zukow2 korzystałes z tego testera ?
ODPOWIEDZ