Skarżyński - za i przeciw

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1212
Rejestracja: 13 lut 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Witam!
Mam pytanie dotyczące treningów Skarzyńskiego - jakie macie doświadczenia w tym zakresie? Czy pomogły Wam jego plany treningowe? Czy je polecacie? Jeśli tak/nie to dlaczego? Czytałem różne opinie na ich temat. Czytając jego książkę miałem wrażenie, że wszystko o treningu wie najlepiej, trzeba trenować tylko tak, jak on radzi a efekty będą. Jestem ciekaw jakie wyniki mają jego podopieczni, bo nigdzie tego nie znalazłem, pisze tylko o swoich wynikach, które na marginesie są świetne, jednak czy te metody treningowe sprawdzają się u innych?
New Balance but biegowy
zbuszu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 13 paź 2008, 14:04

Nieprzeczytany post

Chyba za i przeciw to za dużo powiedziane.
Metody Skarżyńskiego nie sa jakimiś specjalnymi metodami, choć ma on jakieś swoje przyzwyczajenia.

Ma zawodniczkę, którą prowadzi internetowo - Agnieszką Gortlel - ale powiedzmy sobie szczerze, że Agnieszka to poprostu zdolna zawodniczka która gdyby miała czas na trening mogłaby biegac pewnie znacznie lepiej.

Zarzut który pojawia się często - żę Skarżyński jest schematyczny do bólu - można postawić wszystkim internetowo-ksiązkowym trenerom - to samo na bieganie.pl - to są pewne schematy - ale na tym polega Plan.

To co u Skarżyńskiego mi przeszkadza, to samo co zresztą generalnie i większości Polskich trenerów - to to, że oni przespali ostatnie 20-30 lat i ciągle mówią o jakimś WB2. WB2 które odziedziczyli chyba od Ryszarda Marczaka, który odziedziczył to od Krzyszkowiaka który odziedziczył to od Mulaka który ..... chyba to wymyślił. :)

Oni nie szukają, nie zastanawiają się nad tym, że jeśłi cos nie idzie to może by pomyśleć jakie klocki zmienić - ale próbują przestawiac te same klocki.

Skarżyński - jest wg mnie dobry jako propagator biegania, jest bardzo zaangażowany. Ale czasem jestem zażenowany że te określenia WB1, WB2, WB3 nadal w Polskim bieganiu funkcjonują.
Poza tym, że trzymanie się tylko WB2 to jakiś anachronizm (nawet tutaj była o tym ostatnio dyskusja - w temacie O Św. Graalu) to jest to strasznie nieprzejrzyste i hermetyczne.
Kto to zrozumie, kto nie siedzi w tym od dawna ?
A po angielsku jest np: easy, tempo lub 70%, 80%.

Ale to wogóle troche nie na temat bo chciałeś znać doświadczenia biegaczy a ja nie biegałem wg Skarżyńskiego więc sorry za taki długi wtręt.
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1212
Rejestracja: 13 lut 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

spoko, dzięki za wypowiedź, każda jest dla mnie cenna, co do wb... zgadzam się w 100%
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Co do wyników podopiecznych, to nie ma co spekulować na temat Agnieszki. To zawodniczka trenowana przez Skarżyńskiego od lat, co roku się poprawia, w tym sezonie została mistrzynią Polski w półmaratonie (czas 1:14), mimo pełnoetatowej pracy w biurze. W tym wypadku metody się sprawdziły, a przed Agnieszką czapki z głów.
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1212
Rejestracja: 13 lut 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Nagor pisze:Co do wyników podopiecznych, to nie ma co spekulować na temat Agnieszki. To zawodniczka trenowana przez Skarżyńskiego od lat, co roku się poprawia, w tym sezonie została mistrzynią Polski w półmaratonie (czas 1:14), mimo pełnoetatowej pracy w biurze. W tym wypadku metody się sprawdziły, a przed Agnieszką czapki z głów.
a poza nią? nie, żebym się czepiał ani negował jego pracę i metody ale chciałbym naprawdę wiedzieć jakie ma wyniki w trenerce
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Ja nikogo więcej nie znam.
Rapacinho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 776
Rejestracja: 20 paź 2007, 11:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Powiem szczerze, że nie wydaje mi się żeby ktoś (mający inne zajęcia niż bieganie) w 100% realizował to co pisze Skarżyński w swoich książkach. Żeby to zrobić to człowiek musiałby kompletnie postawić na bieganie, cały dzień skupić się na treningu, odpoczynku, jedzeniu itd. ,itp. Natomiast co do jego planów treningowych to też jestem ciekaw czy biegacze, którzy je realizują osiągają spodziewane efekty, według mnie pewnie tak. Ja sam nigdy nie trenowałem dokładnie według jego planów, ale dużo elementów przeniosłem do tego co sam robię teraz i jak na razie idę do przodu. Ogólnie dużo zawdzięczam JS, bo po przeczytaniu jego książek (szczególnie Biegiem przez Życie) zupełnie inaczej podchodzę do biegania niż 14-15 miesięcy temu.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oprocz Agnieszki ( na forum MacGor ) , z uslug Jurka korzystali FREDZIO , kledzik i joycat .
Kledzik i joycat wypowiadali sie bardzo entuzjastycznie . FREDZIO chyba po prostu nie mial motywacji .
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ze mną to nie była kwestia motywacji ale właśnie niezrozumienia polskich intensywności. Można powiedzieć, że wychowałem się na amerykańskiej szkole (amerykańskie książki, internet), byłem ambitny :) - i jak mi Jurek dawał WB2 to ja uważałem, że trzeba robić czas trwania z trenigów Jurka a tempo z Danielsa :hahaha: - no i po dwóch miesiącach wejścia w taki trening (dwa razy w tygodniu 14 km -16 km wyścig - takie są efekty połączenia) wpadłem w przetrenowanie. Ale wtedy nie bardzo rozumiałem o co chodzi a Jurkowi ściemniałem że biegam wolniej.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam okazje widziec sie z Danielsem :

http://ga.milesplit.us/forums/ga/topics/55338

Jechac ?
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:a Jurkowi ściemniałem że biegam wolniej.
To oszukiwałeś sam siebie ;-)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Arti pisze:
FREDZIO pisze:a Jurkowi ściemniałem że biegam wolniej.
To oszukiwałeś sam siebie ;-)
tez sie na tym wylozylem. :ojoj:
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale to co mogę powiedzieć to to, że Jurek nie olewał przygotowania treningu, zawsze był bardzo solidny i dawał mi spory opis ze swoimi uwagami.
tompoz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2698
Rejestracja: 14 sty 2003, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skarzyński w swoich ksiązkach stosuje jakas tam metodę trenowania uniwersalna dla wszystkich. To jest schemat ktory każdemu amatorwi przyniesie postep bo każdy ma jeszcze rezerwy. Takich planów jak Pan Skarzynski podaje wksiązce ( książkach ) na 500 stron to j amogę napisac 28 tylko dajcie mi kilka godizn czasu. Sa to plany konsekwentne, jednoznaczne proste, banlane co jest ich zaleta ale i tez wadą.
To plany dla milionów. I tyle.

Tompoz
Tompoz
Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

znasz Jurka czy przez internet dawał ci planik?
Ciągle do przodu pokonując własne słabości
10k - 40:32 - 05.10 15k - 01:04:39 - 09.10 21,097k - 1:29:57 - 09.10 42,195k - 03:22:36 - 09.09
Mój Blog Aktywni Sportowo
GG 730243
ODPOWIEDZ