Garmin Fenix 8 / Enduro 3

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

https://forums.garmin.com/outdoor-recre ... 8-microled
Obrazek

Czyżby jeszcze wersja na MicroLED i wersje PRO?

U mnie też są:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Strzelam że to jakieś placeholdery które miały pozostać ukryte, może np. na potrzeby zmian w oprogramowaniu, a nie realny produkt który wyjdzie za moment.

To że wyjdzie 8 Pro (szóstka też miała refresh z solarami) nie powinno nikogo dziwić, natomiast jeżeli nastąpi to szybciej niż w 2026 roku to myślę że sporo ludzi którzy kupili ósemki poczują się trochę wydymani.

Natomiast widząc microLED mój portfel dostał palpitacji, obstawiam kwoty bardzo zbliżone do 5 cyfr.

Trochę szkoda że Garmin z zegarków dla entuzjastów staje się segmentem dla entuzjastów z zasobnym portfelem. Wczoraj była zapowiedź iPhone i Apple watch i jakoś nie było skoków cen, co tylko podkreśla że da się wypuścić coś bez dymania klientów.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

MicroLED by teraz był niezłym gamechangerem. Ciekawe jak by ogarnęli zarządzanie energią. Tu świeci tylko aktywny piksel, można bardzo zoptymalizować pobór energii przy jakości ekranu dorównującej Amoled.
Też się zastanawiam jak bardzo by odlecieli z ceną ;-)
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Minął ~tydzień z Enduro 3.

Szczerze mówiąc odradzam zakup nowej generacji w tej chwili, szczególnie za niedorzeczne pieniądze których życzy sobie Garmin. Te zegarki powinny wyjść za 2-3 miesiące po tytanicznej pracy UI designerów i programistów.

Poza uwaloną customizacją tarcz (o co nadal boli mnie dupa bo jedna z moich ulubionych tarcz z F7Pro nie trafiła na mój zegarek ani F8) jest trochę drobnych upierdliwości. Nie da się włączyć alertów głosowych przy nawigacji. Nie da się wyłączyć "beepa" przy "rozłączono/połączono z telefonem" (zawsze jest to alert z dźwiękiem). Nie da się wyłączyć sekund z tarczy. Nadal nie ma opcji "w aktywności pozostaw ekran włączony po zachodzie słońca". Są też kompletne pierdoły typu ikonka baterii czasem pokazująca pustą baterię (to tylko visual bug) na tarczy która samoistnie się naprawia.

Nowy screen interwałów jest totalnie do dupy (serio, co to ma być? Gdzie tempo, gdzie przebiegnięty dystans, czemu 3/4 ekranu jest puste?) -> https://photos.app.goo.gl/fYJ9MtvzxVaXkpka6

Sporo jest też drobnych bugów typu ucinane napisy, jakieś puste ramki które się renderują tam gdzie nie powinny itp.

Zanim ktoś powie "ale panie, to nowy zegarek, potrzebuje update'ów, czego oczekiwałeś" - dałem 3800zł, mógłbym kupić za to 955, apple watcha i Corosa i sobie je zmieniać co dzień. Zrozumiałbym takie problemy w startującej marce która sprzedaje zegarek za 699zł, a nie w zegarkach kosztujących tyle co niezły komputer do gier i firmie która jest 'królem' segmentu od X lat.

Po tym jak uwielbiałem mojego Fenix 6, który za niezawodność i pancerność uczynił mnie fanem marki, moje zaufanie zostało trochę nadszarpnięte. Pocieszenie takie, że hardware wydaje się być bardzo solidny więc pewnie sporo zostanie naprawione, ale jak udało się wkurzyć fanboya marki, to znaczy że ktoś przegiął.

Dodam że aspekty istotne (jakość GPS, customizacja tarcz w trakcie aktywności, platforma Connect, życie baterii (od czwartku mam 86% z 2h biegania) itd) są bardzo solidne - nawet synchronizacja między zegarkami działa perfekcyjnie i bez ingerencji użytkownika (wszystkie aktywności, wszystkie dane przeskakują na F6 samoistnie). Ale rollout z beta software w zegarku za 3800zł (albo 5200zł w wersji Fenix) to bardzo słaby ruch.

A btw. wypuszczenie Fenixa E za 3600zł bez multibanda i latarki to już w ogóle jakieś splunięcie w twarz klientom.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2024, 11:59 przez Amadeusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Co najważniejsze, to nie działają alternatywne mapy.
Koledze eAzynut sprzedał F8 z mapami Topo, których nie wybierzesz, by Fenix je pokazywał.
Takiego "syfu", to Garmin chyba nigdy jeszcze nie wypuścił.

Wysłane z mojego SM-S916B .



Ostatnio zmieniony 15 wrz 2024, 11:57 przez keiw, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1877
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No, przyznaję, że są coraz lepsi w kpieniu z klienta.

Srał ich pies!
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2264
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Generalnie, nie jest dobrze. Myślałem, że mając taki zegarek będę biegał szybciej. Nic takiego się nie wydarzyło. Na stronie pewnego sklepu pojawiły się buty Adidasa, Adios Pro Evo1. Kosztują zaledwie 2299,99, czyli poniżej 2300 co jest fajną ceną. Tak sobie myśle, że połączenie tych dwóch produktów da dobry efekt. Lub dojdę do wniosku, że technologia nie nadąża za moim talentem.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4848
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze: 16 wrz 2024, 16:21 Generalnie, nie jest dobrze. Myślałem, że mając taki zegarek będę biegał szybciej. Nic takiego się nie wydarzyło. Na stronie pewnego sklepu pojawiły się buty Adidasa, Adios Pro Evo1. Kosztują zaledwie 2299,99, czyli poniżej 2300 co jest fajną ceną. Tak sobie myśle, że połączenie tych dwóch produktów da dobry efekt. Lub dojdę do wniosku, że technologia nie nadąża za moim talentem.
Będzie ci jeszcze brakowało zajebistych kompresyjnych(jakoś tak) skarpetek :hejhej:
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1877
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

I majtek z drutu!
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Podobno wyszła aktualizacja 11.64:
https://forums.garmin.com/outdoor-recre ... 4-released

Bez ogłoszenia Obrazek

Edit:
Już napisali:
https://forums.garmin.com/outdoor-recre ... ware-11-64
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
duzymis2
Wyga
Wyga
Posty: 150
Rejestracja: 18 lip 2023, 08:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Garmin włączył się do wyścigu prowadzonego przez np Apple i Samsunga i w efekcie podobnie jak te firmy wypuszcza częściej, za to użytkownicy są beta testerami. Oficjalny program beta można by przemianowac na alfa

Coż, taki urok naszego biegnącego za własnym odwłokiem, nastawionego na konsumpcje świata
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1877
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czas niewolników.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Raport bateriowy:
Enduro 3, naładowany do 100% w czwartek tydzień temu ok. 12:30 (wtedy odłączyłem) od ładowarki. Czyli na baterii około 7 dób + 5h.

Ustawienia/co żarło baterię:
- na nadgarstku absolutnie 24/7, ciągłe czytanie tętna, połączenie z telefonem,
- podświetlenie na 8s (w aktywności 60s), brightness ~25%, w aktywności podświetlenie gestem, poza aktywnością tylko klawiszami,
- latareczka wykorzystywana dość często ale przez krótki czas (3-4 razy dziennie ale tylko na kilkanaście/dziesiąt sekund). Wspominam o tym bo ta latareczka masakrycznie żre baterię (najbardziej z wszystkich rzeczy w zegarku), potrafi kompletnie rozładować zegarek w kilka godzin,
- używanie mapy (też bardziej żre baterię) przez około pół godziny - łącznie,
- w aktywnościach połączony z zewnętrznymi pasami (Verity Sense / H9 na bieżni) - nie wiem czy to w kontekście baterii plus (bo nie pracuje czujnik tętna) czy minus (bo broadcastuje HR przez bluetooth),
- dodam też że sporo dziobałem z tworzeniem nowych aktywności, pokazywałem ten zegarek kilku osobom więc skakaliśmy więcej po menu, na pewno było więcej "zabawy" zegarkiem niż normalnie,

Aktywności które zaliczyłem w tym oknie:
Obrazek

Około 4h20m, w trybie SatIQ (auto dobór trybu GPS), i jak już wspominałem, niecałe pół godziny to było nawigowanie w mapach.

Panel solarny trochę się nudził - najpierw ulewy, później jak wychodziłem z domu (poza bieganiem) to głównie na motor, więc zegarek schowany pod kurtką. Tak więc solar absolutnie nie mógł się wykazać.
Obrazek

Poza jednym dniem powiedziałbym że niemal zero doładowania od słońca.

Stan na tę chwilę:
Obrazek

Pozostało 57% baterii.

Czy jest to wynik rewelacyjny? Nie, ale moim zdaniem zasługuje na szkolną piątkę. Bardzo dobrze rokuje też w kontekście używania zegarka latami, bo taki Garmin w ciągu roku przejdzie przez mniej cykli baterii niż przeciętny Apple Watch w ciągu jednego miesiąca (dosłownie), więc podejrzewam że i za 4-5 lat bateria będzie na tydzień+. Szkoda że nie mogłem go potestować jak waliło słonce jak szalone, ale i to będzie mi dane w przyszłości.
MM91
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:21
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: 3:59:24

Nieprzeczytany post

Ma ktoś przetestowane działające mapy OSM? Bo te domyślne w zegarku nie mają oznaczen szlaków, pobrałem jedną na próbę i mam dziwne artefakty przy wyświetlaniu (romby z pytajnikami). O ile w ogóle wyświetla mape właściwą, bo ta która chce jest jakby w menadżerze map ale nie można jej wybrać, nie ma checkboxa, jest natomiast przy topoactive, city navigator (ta opcja pojawiła się po wgraniu tej OSM) oraz mapie bazowej praktycznie bez niczego. W 955 nie miałem tego problemu, mapa osm oraz warstwy ze szlakami, poziomicami itp byly normalnie do wyboru.
ODPOWIEDZ