Garmin Fenix 8 / Enduro 3

Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

https://www.pepper.pl/promocje/garmin-f ... 7mm-885822

Tradycja że Garmina taniej kupić u Niemca podtrzymana.

Poszło zaskakująco szybko.
New Balance but biegowy
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4848
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

weuek pisze: 29 sie 2024, 11:50 Wiesz dobrze, ze wcale nie jest to takie proste/oczywiste/logiczne.
jest i to bardzo
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Już można kupić w promocji:
https://www.pepper.pl/promocje/garmin-f ... 7mm-885822

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2264
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Póki co, czekam na komentarze użytkowników. Osobiście, pewnie nie wiem jak coś włączyć lub wyłączyć, wkurzają mnie komunikaty,…zegarek połączony/rozłączony/połączony, itd. Zawsze gdy telefon jest w innym pomieszczeniu. Słuchawki działają/są położone nawet gdy jestem po za mieszkaniem,…
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Te komunikaty (rozłączono/połączono) da się wyłączyć na 100% - pamiętam że kiedyś ich nie miałem, ale włączyłem na moim F6Pro. Bo wolę być czasem poirytowany "bzyknięciem" bez powodu, niż stracić telefon i się zorientować pól godziny później :)

Sam miałem już Enduro 3 w koszyku kiedy był w chwilowej promocji u zachodnich sąsiadów za ~3450zł, ale stwierdziłem że poczekam na dokładne porównanie między Fenixem a Enduro, żeby się nie okazało że Enduro został wykastrowany z czegoś więcej niż mikrofonu, głośnika i divingu (bo jeżeli to jedyne różnice, to go biorę na 99%). Szkoda tylko że Garmin ekstremalnie opóźnia premierę MIPowego Fenixa 8 (w dodatku po Grecku), na youtubie jest jedna recenzja, a stock dostępny za 5-8 tygodni.

To co bardzo mi się nie podoba, to że wywalono sporo tarcz zegarka, kompletnie niezrozumiały dla mnie ruch. Osobiście używam tych stockowych bo działają szybciej (na F6 było wyraźne opóźnienie z tarczami z CIQ kiedy się przechodzi na widgety) i ma się pewność że nie żrą baterii przez schrzanioną optymalizację po stronie developera. No a Garmin wywalił 2/3 tarcz :bum: Ponoć nie można też ustawić białego tła w tarczach.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Może tu: Ustawienia - Łączność - Telefon - Alerty znajdź mój telefon
lub:
Powiadomienia i alerty - Alerty systemowe - Telefon i daj na Wyłączono



Wyczytałem, że teraz w serii F8 można dodać 4 pola IQ.

Wysłane z mojego SM-S916B .


Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Fenix 8 Solar info od DCR:
https://www.reddit.com/r/GarminFenix/co ... _you_have/

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Pojawiły się dodatkowe recenzje / first impressions Enduro 3:
1) DCR: https://www.youtube.com/watch?v=S36GETR3yE0
2) DesFit: https://www.youtube.com/watch?v=qlMepLH6EgU
3) Chase the summit: https://www.youtube.com/watch?v=6aPeZjZhDQk

Generalnie konkluzja jest taka, że jest to 1:1 kopia Fenixa, tyle że bez głośnika/mikrofonu i nurkowania (no i nowych klawiszy). Gdybym mógł sobie wybrać zegarek za darmo to wziąłbym Fenix 8 51mm Solar, ale przy różnicy 1400zł chyba nie mam jakichkolwiek wątpliwości.

Jakbym miał Fenixa 7 / Forerunner 955 to absolutnie nie zawracałbym sobie dupska upgradem (tym bardziej że widziałem już 7XPro za 2300zł czy 955tki za 1400zł. Ale żeby było jasne, dla tych którzy przeskoczyli F7 - > F8, nie widzę w tym nic złego) ale od szóstki tych zmian jest od groma (począwszy od takich pierdół jak strzałki kierunkowe na mapach, poprzez naprawdę spore zmiany jak multiband, 3x tyle baterii i znacznie szybsze renderowanie map i chyba pierwsza generacja solara która robi naprawdę wielką różnicę).

Jakby ktoś widział ofertę za ~3400zł (to jest mój próg który ustaliłem w głowie) to proszę o taga, sklep może być spoza PL, byleby nie trzeba było się bawić w pośrednika, może do tego czasu wejdą jakieś patche bo widziałem fajne kwiatki (np. drzemki trwające 83274928743h na Fenixie 8 :bum: ) I może zdążę dobić 15000km na staruszku zanim pójdzie na zasłużoną emeryturę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2264
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

keiw pisze: 31 sie 2024, 20:27 Może tu: Ustawienia - Łączność - Telefon - Alerty znajdź mój telefon
lub:
Powiadomienia i alerty - Alerty systemowe - Telefon i daj na Wyłączono



Wyczytałem, że teraz w serii F8 można dodać 4 pola IQ.

Wysłane z mojego SM-S916B .
Jest sukces. Wiem jak zadzwonić z niego. Coś jednak jest nie tak bo jak ktoś dzwoni to tylko słyszę w telefonie. Pewnie coś trzeba jeszcze przestawić. Być może, wyłączenie powiadomień z telefonu powoduje to, że zegarek "nie dzwoni". Traktuję to w kategoriach ciekawostek. Dla mnie ta funkcja nie ma sensu. No, chyba że leżę na wyrku a zegarek na półce i nie chce mi się tyłka ruszyć.
Nie wiem do końca czy zmienił się pomiar tętna z nadgarstka. Nie ukrywam, że chętnie rozstał bym się z paskiem pomiaru tętna. Trudno coś powiedzieć o baterii. Po pięciu krótkich aktywnościach od środy, 4X8km + 10 km, przy wyjściowym naładowaniu baterii do poziomu 93%, zostało 40%. Pewnie jest tu coś do zrobienia.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Odbierasz zegarkiem połączenie, to powinno iść przez zegarek i powinno być w zegarku menu do sterowania połączeniem:
głośność, wyłączenie mikrofonu lub przekierowanie dalszej rozmowy na telefon.

Edit:
Polecam zerknąć tu:
https://youtu.be/kY7_6Psbt_4?t=1480
Od 24:40
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Już jest nawet kolejne update 11.60 stable:
https://forums.garmin.com/outdoor-recre ... ware-11-60
Na bogato Obrazek

Można też już dołączyć do kanału beta:
https://forums.garmin.com/beta-program/ ... eta-forums
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Dla napalonych na MIPy małe info: niestety Enduro 3 prawdopodobnie nie będzie dostępny w większości Polskich "sieciówek", co chyba nie powinno dziwić (jedynki i dwójki też nie było) - pytałem w MM, Media Expert, nawet Apart (mają gablotkę z Garminami) - wszystkie z nich mają Fenixa 8 (w Katowickiej Silesia Apart miał nawet dostępne sztuki kilka dni temu), ale jak pytam o Enduro to widziałem skonsternowaną minę i 'brak produktu w naszej dystrybucji'. EURO, Neonetów itd itp. nie odpytywałem, podejrzewam że będzie to samo.

Zastanawiam się czy Fenix 8 Solar dołączy do gamy, czy też trzeba będzie kupować przez sklepy 'sportowo-outdoorowe' (eAzymut, trigar, xultra etc).

Bardzo zastanawia mnie polityka w kwestii MIPów, technologia na której Garmin zjadł zęby, a dostępności brak, recenzji brak, cena wywalona w kosmos. Ciekawe czy to nie podkładka dla shareholderów na zaoranie MIP w przyszłej generacji ('paczcie jak się słabo sprzedawały') i rozwarstwienie serii na właśnie Fenix (OLED + full wypas) + Enduro (MIP + lekki kastrat, ale tańszy).
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1877
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Po prostu 'fashion over function'. To dotyczy wszelkich produktow w sprzedazy, czy to buty do biegania (przerosniete podeszwy na zadzie i torpedy na przedzie) czy aut (fejkowe koncowki wydechu na zadzie i ogromne loga po obu stronach).

Ludzie chca coraz wiecej kolorowych ekranow wszedzie. MIP po prostu wyglada staro. Na biedniejszych rynkach widocznie rzadzi przede wszystkim moda.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nie chciało mi się czekać X miesięcy żeby zaoszczędzić kilkaset złotych, stwierdziłem że cena mnie satysfakcjonuje i jestem już posiadaczem Enduro 3.

Względem Fenix 6 Pro na plus:
+++ jest wyraźnie szybciej - wszystko jest szybsze. Wybieranie aktywności, wchodzenie w widgety, zapisywanie, wczytywanie map, wszystko ładuje się krócej,
+++ ślad GPS jest jak żyleta, duży przeskok, nie ma w ogóle porównania,
++ "wearability" jest lepsze niż w mniejszym poprzedniku, lepiej leży na dłoni, mniej podskakuje, mniej go czuć, paradoksalnie jest odrobinę wygodniej (mimo pokaźnych gabarytów)
++ interfejs (w trakcie aktywności) jest trochę bardziej przemyślany - np. ślad przy nawigowaniu jest znacznie bardziej przyjazny użytkownikowi, ogólnie jest trochę ładniej i czyściej,
+ podświetlenie to niebo a ziemia, kontrast w porównaniu do F6Pro jest gigantyczny, czerń wreszcie jest czarna, a elementy podświetlone świecą mocniej niż w poprzedniku,
+ jest kilka fajnych pierdółek - nowe wykresy do wyświetlania w polach danych, czy grafika stref tętna która wydłuża paski im dłużej przebywa się w danej strefie tętna itd,
+ zeżarło mi 3% baterii w aktywności trwającej 1,5h (multiband, razem z bawieniem się mapami i nawigacją) więc bateria zapowiada się na prawdziwego kozaka, zgodnie z zapowiedziami,
Na minus:
- niektóre elementy interfejsu mnie jeszcze kołują, np. nie wiedziałem (i nadal nie wiem :bum: ) jak wyłączyć nawigację po wybraniu "wróć do startu",
- o ile jak wspominałem wyświetlacz z podświetleniem jest o klasę wyżej, to przy wyłączonym podświetleniu kontrast Gorilla Glass w F6Pro jest lepszy, szafir jednak odbija trochę światła. Nie jest to duża różnica, ale ją widać,
-- wykastrowano niektóre tarcze, do wyboru jest ich tylko 5 albo 6, nie mają nawet tych samych opcji które miały w poprzednich zegarkach (nie ma np. ładnego diagramu sunset/sunrise który można było wrzucić nad/pod godzinę w Fenix 7), nie można ustawić białego tła, nie ma też białego koloru akcentu (są białopodobne, ale nie ma RGB 255/255/255 - wtf???),
--- w interfejsie są nieprzetłumaczone rzeczy, dla mnie żaden problem ale przypominam że ten zegarek kosztuje prawie 4 kafle. Na jednej tarczy u góry ładnie widać też napis "ŁAP TLENOWY" (bo ucięło literki), ucina też inne wyrazy w tarczach. Rozumiem że to świeży produkt, ale kurde, płacę premium. Słabo.

Ogólnie:

Jestem zadowolony, na dworze jest super czytelny, baterię pewnie będę ładował raz na 2 tygodnie, latareczka to fajny bajer, dotyk czasem się przydaje, jest leciutki, szybki i ma znacznie lepszy GPS. Od poprzednika jest lepszy pod prawie każdym względem, a jego gorsze aspekty to niuanse.

Ale realnie, wywalać 3800zł (nawet gdyby był przeceniony na 2500zł) nie wiem czy było warto, to będę w stanie ocenić za kilka miesięcy. A im mniej ktoś zarabia tym mniej sensowne wydaje się dopłacanie do takiego modelu względem np. FR955.

Ja miałem od dawna 'zalokowane' pieniądze na nowego Garmina więc nie zabolało, ale wszystkim napaleńcom na nowe piękne zegareczki zalecam dobrze zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy - ja wiedziałem na co się piszę, ale jak ktoś liczy na jakiś GIGANTYCZNY skok czy nowe doznania biegowe, to będzie zawiedziony.

Chyba pozostaje podziwiać jak dobrym sprzętem (i jak dobrze się zestarzał) jest Fenix 6.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Niech się dobrze sprawuje :-)
Ten komfort, "wearability" zyskujesz dzięki paskowi nylonowemu.
Po przesiadce ciężko jest wrócić do silikonowych.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ