Garmin Fenix 8 / Enduro 3

DKrunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 19 wrz 2019, 06:56
Życiówka na 10k: 37:29
Życiówka w maratonie: 3:02:45

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: 28 sie 2024, 15:32
DKrunner pisze: 27 sie 2024, 14:40 Jak ktoś ma Fenix 6 lub starszy to pewnie kupi. [...]
A wlasnie, ze nie kupi :bleble:
Dlatego napisałem „pewnie”. Są tacy co nie kupią :hejhej:
5km - 17:42 (18.03.2023 - bez atestu)
10km - 37:29 (17.09.2023)
HM - 1:22:40 (29.09.2024)
M - 3:02:45 (30.04.2023)

Blog - viewtopic.php?f=27&t=60476
Komentarze - viewtopic.php?f=28&t=60477
New Balance but biegowy
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2264
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Potwierdzam, zamiana EPIXA PRO na FENIXA 8/47 nie ma specjalnie sensu. Zawsze jak zamieniam zegarki to na koniec robię taki wspólny, pożegnalny trening. Wyraźna, odczuwalna różnica to rozmiar/waga. Mikrofon? Mam nadzieję, że nikt nie będzie do mnie dzwonił. Pomiar równoległy parametrów z obydwóch zegarków identyczny. Zaskoczony byłem tym, że pomiar z lewego i prawego nadgarstka tętna był, tak średni jak i max, identyczny. Myślałem, że z prawej ręki może się minimalnie różnić. PO za tym, bez historii. Wahałem się czy kupić 51 czy 47. W związku z tym, że realnie, oprócz pojemniejszej baterii nie ma różnicy, mój wybór był dobry. Zastanawiam się nad tym, jak mogłem biegać z tak wielkim EPIX-em,…-:)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jest jeszcze różnica w ilości pół danych jakie można ustawić, ale to dla tych co mają dobry wzrok

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2264
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

keiw pisze: 28 sie 2024, 21:34 Jest jeszcze różnica w ilości pół danych jakie można ustawić, ale to dla tych co mają dobry wzrok Obrazek

Wysłane z mojego SM-S916B .
[/quote

Dziękuję za informację. Istotnie, nie dam rady.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 591
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przekonuje się coraz bardziej, że duża część użytkowników Garminów to wyznawcy jak w przypadku jabłka. Zegarki pokupowane kilka miesięcy temu i już wielka wyprzedaż na facebookach :D
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2276
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Użytkownicy garmina i jabłka mają gdzieś co kto sobie myśli na temat ich zakupowych wyborów
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4197
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Kuba +100
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cóż, percepcja bardzo się zmienia zależnie od pojemności portfela. Jak łupałem zaraz po studiach za 2 klocki netto z hakiem to nie potrafiłem zrozumieć jak ludzie potrafią kupować w knajpach lemoniadę za 15zł czy gadżety za kilkaset złotych, do dziś pamiętam jak kolega z biura kupił sobie słuchawki BOSE i 3 razy pytałem "ILE?!?!?!" za nie wydał. Mi wtedy Superlux za 209zł wydawał się ekstrawagancją, bo były też modele za 79zł :) Teraz jakby zsumować moje zbędne gadżety to wyszłaby 10-krotność tych Bose'ów, a ile pieniędzy wydaję rocznie bo mi się nie chce gotować to nawet boję się liczyć.

Paradoksalnie od dawna mam zalokowane pieniądze na tego Garmina, ale jako MIP crusader nie godzę się ze skokiem ceny, natomiast gdybym chciał OLEDa to pewnie szedłby do mnie 47mm Fenix (jednak 4300 vs 5200 to spora różnica). Mam tylko nadzieję że słaba sprzedaż MIPów (a pewnie będzie słaba - po pierwsze, nie są jeszcze dostępne, po drugie, są kurewsko drogie) nie przyczyni się do zaorania tej serii w cholerę, trochę to wygląda jak sabotaż ze strony Garmina.

Dla mnie upgrade co generację wydaje się absurdalny, ale gdybym co miesiąc odkładał 20 klocków (a są i tacy ludzie) to Fenix 8 byłby zamówiony już w preorderze (każda następna generacja też), bo dla takich ludzi wywalić 5k na zegareczek raz na jakiś czas to jak splunąć ;)

Z resztą, w kwestii ekstrawagancji, są tacy którzy mają rower za 82000zł, dokupują takie coś: https://probikes.com.pl/pl/products/cer ... -etap-3605 żeby zaoszczędzić 3W przy 40km/h i są przeszczęśliwi z zakupu.

Patrząc na inne hobby, bieganie (nawet z wymienianiem Garminów co 18 miesięcy) jest relatywnie tanie.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Po prostu teraz jak ktoś chce kupić F7 Pro, Epix Pro, to ma dobrą okazję i tyle.
Trzeba się cieszyć, jest obrót 😉
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Amadeusz pisze: 29 sie 2024, 09:53
...bo dla takich ludzi wywalić 5k na zegareczek raz na jakiś czas to jak splunąć ;)
...
Weź pod uwagę, że te osoby odsprzedają sprzęt, który posiadają i w sumie zapewne z połowę tego tylko dokładają.
Każdy z nas może być na innej drodze życia i mieć do niego różne podejście.

Recenzja Enduro 3:
https://www.dcrainmaker.com/2024/08/gar ... solar.html
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1877
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

gokish pisze: 29 sie 2024, 09:17 Przekonuje się coraz bardziej, że duża część użytkowników Garminów to wyznawcy jak w przypadku jabłka. Zegarki pokupowane kilka miesięcy temu i już wielka wyprzedaż na facebookach :D
Garmin nie ma tu nic do rzeczy. Nieustanne wymienianie wszystkiego na najnowszy model to podstawa popkultury. Oraz jedna z form uzaleznienia. A kto nie ma zadnego? Nikt! :-)

Mnie tez szkoda ekranu MIP. Dlaczego? Bo z rozpowszechnieniem sie (x) LEDow dochodzi kolejny ekran, ktory swieci uzytkownikowi w oczy (w aucie to juz 3 sa podstawa egzystencji, do tego lodowka, mikrofala, kuchenka, czajnik, kibel). Nie jestem juz mlody, wiec nie przyjmuje trendow bezrefleksyjnie.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2264
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 29 sie 2024, 10:09
gokish pisze: 29 sie 2024, 09:17 Przekonuje się coraz bardziej, że duża część użytkowników Garminów to wyznawcy jak w przypadku jabłka. Zegarki pokupowane kilka miesięcy temu i już wielka wyprzedaż na facebookach :D
Garmin nie ma tu nic do rzeczy. Nieustanne wymienianie wszystkiego na najnowszy model to podstawa popkultury. Oraz jedna z form uzaleznienia. A kto nie ma zadnego? Nikt! :-)

Mnie tez szkoda ekranu MIP. Dlaczego? Bo z rozpowszechnieniem sie (x) LEDow dochodzi kolejny ekran, ktory swieci uzytkownikowi w oczy (w aucie to juz 3 sa podstawa egzystencji, do tego lodowka, mikrofala, kuchenka, czajnik, kibel). Nie jestem juz mlody, wiec nie przyjmuje trendow bezrefleksyjnie.
Co więcej, wymieniam te zegarki i nic szybciej nie biegam. Co prawda, miałem kiedyś jeden kilometr w 1,26 ale to był incydent który już nigdy się nie powtórzył.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1877
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja mialem 1 km nawet szybszy, bo w kilkanascie sekund. I to byla jedna z 3 przyczyn wymiany zegarka (f6, z bledem niepoprawionym w sofcie przez dobrych kilka miesiecy) na inny, stary model, ale wolny od tej wady (a przy okazji z wyraznie lepszym czipem GPS, no i _lzejszy_, co jest dla mnie parametrem kluczowym). A nie dlatego, ze juz nowosc rzucili na rynek. Tak czy srak, oldskulowe prawo Saya dziala przez ponad 200 lat i ma sie coraz lepiej.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4848
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Przeczytałem z zainteresowaniem dyskusję i jeśli można to:

Garmin i każda inna firma może żądać za swoje produkty tyle ile im się podoba. Jeżeli komuś cena/specyfikacja techniczna/warunki gwarancji itp nie pasują to nie kupuje. Uwagi typu, że odlecieli z ceną są bez sensu.

Osoby dorosłe , które kupują cokolwiek za swoje pieniądze nie muszą się tłumaczyć czemu to robią. Kupują bo chcą (to drobna uwaga do @weuek )

P.S. Fajny ten zegarek
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1877
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wiesz dobrze, ze wcale nie jest to takie proste/oczywiste/logiczne.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ