Komentarz do artykułu Można (na razie) biegać

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę że nie śledzicie dokładaniu wypowiedzi. A gdzieś już się przetoczyło w sieci, że pewne ograniczenie mogą być zniesione terytorialnie, zależnie od skali problemu. W "moim" lesie (nie LP, duuuży las własność miasta) można przebywać, tylko przemieszczać się nie wolno do niego :hejhej:
Maseczki w końcu przyleciały. Teraz tylko kupić... Jak to się przypadkowo zbiegło z tym 16 kwietnia...
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Wreszcie będzie możliwe, to o czym marzyłem od zawsze!
Poczuć się jak prawdziwy gangster, i wejść do banku zamaskowany!!!
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bosak pisze:Widzę że nie śledzicie dokładaniu wypowiedzi. A gdzieś już się przetoczyło w sieci, że pewne ograniczenie mogą być zniesione terytorialnie, zależnie od skali problemu.
To jest słuszna koncepcja. Ale żeby robić coś w zależności od skali problemu, to najpierw trzeba znać skalę problemu. Chyba że będzie brana pod uwagę skala innych problemów, niż nam się tu wydaje.
bosak pisze:Maseczki w końcu przyleciały. Teraz tylko kupić... Jak to się przypadkowo zbiegło z tym 16 kwietnia...
A to w Polsce nie wystarczy zwykły buff, jak w Czechach? Ogłosili już to rozporządzenie (czy co to ma tym razem być)?
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

wystarczy buff!
ale, jak już kiedyś próbowałem zauważyć, do biegania, przy tej pogodzie - buff będzie za 'ciepły'!

Tak myślę, że do biegania, jakaś lekka maseczka, z samodzielnie 'dorobionymi' dodatkowymi otworkami dla lepszego oddychania. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Albo zrobić z buffa 3 albo 4 buffy. Nie będzie trzeba otworków ;-)
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 716
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Albo zrobić z buffa 3 albo 4 buffy. Nie będzie trzeba otworków ;-)
Jak już jesteś taki kreatywny, to może rajstopy zapakuj na głowę? :hahaha:
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Od kilku dni testuję bieganie w buffie, przy rozbieganiach na 70-75% HRM (u mnie tempo 4:30-4:30). Po kilku km dostaje się też kataru od tych warunków panujących pod buffem, raz na 5-10 minut muszę uchylić buffa i kilka razy wziąć głębszy oddech, bo się duszę. Dmuchanie nosa "na stoczniowca" jest nieodłącznym elementem treningu. Ponadto buff robi się dość mokry i jest siedliskiem bakterii już po chwili treningu. Biegam po 5 rano, więc przy niskich temperaturach, co trochę poprawia sytuację. Nie wyobrażam sobie treningów w tym przy 15+ 'C. O czymś więcej niż rozbieganie pewnie też mozna zapomnieć. Btw testuję najcienszy buff jaki znalazłem w swojej kolekcji. Buff dość często spada i mokry przykleja się do ust/nosa, więc trzeba pomyślec o jakiejś modyfikacji, aby bardziej trzymał się przegrody nosowej.
Mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozsądek i buffa nie trezba będzie używać na polach, lasach itp.
koperek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2017, 13:10
Życiówka na 10k: 42:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja sprawdziłem sobie ostatnio bieganie w czymś takim: http://www.inter-luk.com/maska-neoprenowa.html

Wg mnie przewaga nad buffem jest taka, że jest to sztywniejsze, więc między ustami i nosem a maską jest trochę przestrzeni, więc nie zalepia tak ust. Co prawda po 5km wybiegania wewnątrz też jest wilgoć, ale da radę biegać ;)
Jan123

Nieprzeczytany post

Ja chyba będę biegał w masce treningowej jak już parki otworzą aby nie czepiali się ,ze biegam w nieodpowiednim miejscu.

Tylko obawiam się ,ze w takiej masce może być nie zbyt healthy

https://treningbiegacza.pl/artykul/bieg ... ainingmask
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek301 pisze:
Kangoor5 pisze:Albo zrobić z buffa 3 albo 4 buffy. Nie będzie trzeba otworków ;-)
Jak już jesteś taki kreatywny, to może .... :hahaha:
Żal d. ściska.
R-X
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 01 kwie 2020, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pozamiatane - biegamy i jeździmy rowerami w maseczkach - lasy, parki nadal zamknięte:

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020 ... 067301.pdf
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A gdzie tu masz pozwolenie na bieganie i jeżdżenie rowerem w czymkolwiek albo bez czegokolwiek. Czyli jakieś pierwsze klasy szkoły bez umiejętności czytania...
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyżby obiecywali wczoraj że pozwolą biegać i pedałować? Co za niespodzianka :oczko:

Tu widzę pewne możliwości, trzeba tylko znaleźć albo ustanowić odpowiednią religię. Gdybyście coś wiedzieli to piszcie.
§ 5. Do dnia 19 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu:
4) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.
Chyba że spotkasz myśliwego, bo im oczywiście wolno. Widać nawet zbroić się mogą.
1) wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub
prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, lub realizacji zadań mających na celu
ochronę i zabezpieczenie upraw i płodów rolnych przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzynę lub
przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych zwierząt, oraz zakupu towarów i usług z tym
związanych
;”
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

Pastafarianizm
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale jaką czynność lub obrzęd religijny wykonujesz biegając?
Zablokowany