Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maiesky pisze:Ja co prawda używam v800 i cenię sobie możliwość łapania lapów stuknięciem, jednak nie robię tego uderzając palcami w zegarek, bo zimą po kilku odcinkach to jednak boli, lecz mam prostszy sposób- wystarczy klasnąć dłońmi o siebie lub o udo (tą ręką na której jest zegarek oczywiście ;) )- sprawdza się doskonale, i ma tę przewagę na rytmach, że do końca można pracować rękoma zamiast składać je do przyciśnięcia guzika na mecie.
Niestety przeprowadzony w domu na sucho test pokazuje że VV pozostaje niewzruszony na klaśnięcia. Pozostaje stukanie dwoma palcami, dzięki Keiw.
Astraroth pisze:Koledzy, powiedzcie proszę, czy jest możliwość zmiany wyświetlanych danych na manual lapie?
Nie ma. Nie widziałem takiej funkcjonalności w żadnym zegarku.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
New Balance but biegowy
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ponieważ ostatnio szukałam "nowych" ścieżek biegowych postanowiłam skorzystać z nawigowania po wprowadzonej trasie.
Przygotowałam track gpx i rozpoczęłam trening z wgraną trasą.
Jakież było moje zdziwienie, gdy zegarek pokazywał tylko orientacyjny kierunek poruszania się, żadnej trasy. Jedyne co widziałam to odległość pozostała do punktu końcowego.
Nie było też widać ściezki już pokonanej.
Ja się więc pytam, czemu ma służyć na nawigacja po trasie? A może ja coś źle robię?
No i nie rozumiem zupełnie faktu, że polar bierze punkt początkowo za końcowy i żeby zegarek prowadził po trasie to musze wybrać nawigację do punktu początkowego w odwrotnym kierunku (IMO zupełnie irracjonalny opis) :bum:
DeXterJJ
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2018, 19:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Martwiłem się o to przy pierwszym ultra z tym zegarkiem ale jednak wszystko śmigało na 133km w zeszłym roku i puki co nadal działa .
Jeśli wszystko dobrze wgrane , to może zegarek ma jakąś zawiechę i resecik pomoże ??
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

cześć.

Na te obecne nieciekawe czasy kupiłem sobie trenażer (używany elite novo force 8).

Tak mnie jednak naszła myśl, że może bym sobie zamontował do roweru czujnik kadencji (przyda się też później do jazdy na dworze). Mógłby być też czujnikiem prędkości od razu to może bym mógł sie podłączyć pod jakąś platformę treningową. Mam zegarek polar vantage m (wiem, że to temat dla V ale ten przynajmniej żyje), więc było by tez super jakby te czujniki mogły parować się z zegarkiem. Możecie mi coś podpowiedzieć? Co potrzebuję żeby to wszystko ze sobą grało. technicznie jestem zielony i niby coś czytam ale nic z tego nie wynoszę i dalej nie wiem czego szukać.

pozdrawiam!
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

szymar pisze:cześć.

Na te obecne nieciekawe czasy kupiłem sobie trenażer (używany elite novo force 8).
ostatnio na forum polara na fb bylo takie pytanie.
Tu znajdziesz odpowiedzi: https://www.facebook.com/groups/3570193 ... 254319477/
Ewentualnie możesz podłączyć się do tej dyskusji, może jakoś sie da :).
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
szymar pisze:cześć.

Na te obecne nieciekawe czasy kupiłem sobie trenażer (używany elite novo force 8).
ostatnio na forum polara na fb bylo takie pytanie.
Tu znajdziesz odpowiedzi: https://www.facebook.com/groups/3570193 ... 254319477/
Ewentualnie możesz podłączyć się do tej dyskusji, może jakoś sie da :).
tylko z tego co widzę oni tam rozmawiają o sparowaniu zegarka z trenażerem. a ja bym chciał zewnętrzne czujniki montowane do roweru, tak żeby później też przy jeździe na dworze się przydało. ale dzięki za wskazanie tematu. poszperam jeszcze w wolnej chwili w tej grupie.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

szymar pisze: tylko z tego co widzę oni tam rozmawiają o sparowaniu zegarka z trenażerem. a ja bym chciał zewnętrzne czujniki montowane do roweru, tak żeby później też przy jeździe na dworze się przydało. ale dzięki za wskazanie tematu. poszperam jeszcze w wolnej chwili w tej grupie.
Tak, wiem, ale jak już jest temat trenażera i kilka osób sie wypowiada zawsze można podpytać w wątku, jak ktoś ma już trenażer i jest na forum polara to może używa tez czujnika mocy.
W tym wątku (na bieganie.pl) Vantage nie przypominam sobie takiej dyskusji.
GOGIEL_PL
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:35
Życiówka na 10k: 44:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szymar tak się składa, że mam ten trenażer i czujniki Polara kadencji i prędkości.
Próbowałem kiedyś sparować te czujniki z telefonem Samsung Galaxy S4 na Zwift i tak sobie to działało... bo albo podłączysz je do zegarka i masz pełne dane ale na wirtualnej trasie nie będziesz się przemieszczać albo podłączysz to do telefonu i wszystkie dane będą tylko nie w zegarku.
Oczywiście podsumowanie obciążenia będziesz miał na platformie.
Dodam, że rozwiązanie takie testowałem jeszcze na V800.
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

GOGIEL_PL pisze:Szymar tak się składa, że mam ten trenażer i czujniki Polara kadencji i prędkości.
Próbowałem kiedyś sparować te czujniki z telefonem Samsung Galaxy S4 na Zwift i tak sobie to działało... bo albo podłączysz je do zegarka i masz pełne dane ale na wirtualnej trasie nie będziesz się przemieszczać albo podłączysz to do telefonu i wszystkie dane będą tylko nie w zegarku.
Oczywiście podsumowanie obciążenia będziesz miał na platformie.
Dodam, że rozwiązanie takie testowałem jeszcze na V800.
Dzięki. widziałem te polarowe czujniki. słono kosztują bo komplet 299 zł. na razie poszukam czegoś tańszego, może uda się parę groszy zaoszczędzić.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
GOGIEL_PL
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:35
Życiówka na 10k: 44:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

szymar pisze: Dzięki. widziałem te polarowe czujniki. słono kosztują bo komplet 299 zł. na razie poszukam czegoś tańszego, może uda się parę groszy zaoszczędzić.
Zanim kupisz jakiekolwiek czujniki upewnij się, że będą dobrze działać z VM. Natomiast co do tych Polarowych to bardzo sobie chwalę bo działają bez zarzutu (nawet z Garminem F6) pomimo, że mam je już ponad 2 lata (a musisz wiedzieć, że bateria w nich jest niewymienna - choć nieoficjalnie ktoś się już kiedyś tego podejmował i ogarnął).
GOGIEL_PL
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:35
Życiówka na 10k: 44:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W świetle dzisiejszej nowości Polara Grit X ciekaw jestem co dalej z Vantage V.
Pytanie czy Polar planuje wprowadzić tu Hill Splitter i FuelWise?
Jeśli tak to pewnie poczeka trochę czasu by ludzie rzucili się na nowość.
Jeśli nie to chyba porzucają Vantage V i uznają go za produkt kompletny co moim zdaniem jest delikatnie nie fair wobec użytkowników.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

póki co jedynie Coros prowadzi politykę jedno oprogramowanie dla wszytskich zegarków i systematycznie nawej najsłabsze modele dostają najnowsze oprogramowanie. i to nie pół roku po ukazaniu się nowego a za maks dwa trzy tygodnie, może miesiąc jeżeli nie dostały od razu.

Polar zwalił sprawę jak zwykle chciałoby sie powiedzieć, bo mógł dołożyć te funkcje recovery
zrobic ten nowy zegarek parę stów droższy a VV trzymac jak jest, wtedy jeden i drugi znajdowałby nabywców.
a tak żaden nie jest w pelni funkcjonalny i znając zycie klienci odejdą do garmina.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8957
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

GOGIEL_PL - zapowiadając Grita X, Polar zaprzeczył, że seria Vantage będzie miała aktualizację o funkcję FuelWise:
https://youtu.be/5KrqcjK4mwg
ale nie zaprzeczył, że seria doczeka się nowych aktualizacji.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
DeXterJJ
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2018, 19:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej , mam Vantage V , i chciałem wgrać segmenty Stravy , mam przygotowane 6 segmentów na stravie i jak daję synchronizację na stronie Polara to pobiera mi tylko 3 z nich , wie ktoś coś więcej na ten temat ?? co zrobić by każdy segment mi wgrywało ??
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Jaki pasek HR możecie polecić do Vantage V? W sumie potrzebuję go na rower, chętnie bym założył zegarek na kierownicę, bo już na nadgarstku mam białą obrączkę od jeżdżenia z zegarkiem na ręku :). Tak czy inaczej, chciałbym pasek który mi nie będzie siał tętnem po całym zakresie jak już kupuję, a kompletnie się ostatnio nie orientuję w temacie.
The faster you are, the slower life goes by.
ODPOWIEDZ