Teraz jest Wt, 15 października 2019, 18:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2064 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 134, 135, 136, 137, 138  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Cel: 30 minut ciągłego biegu - Plan 6-cio tygodniowy
Nowy postNapisane: So, 2 czerwca 2018, 15:44 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Moj plan wyglada tak. Teraz troche sie wlocze po Pieninach, dlatego po zejsciu z tras jest coezko mi biec - zakwasy i dzis regeneracja, ale jutro planuje kolejny trening.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Nowy postNapisane: Wt, 5 czerwca 2018, 09:41 
Wyga
Wyga

Sobota i niedziela bez biegania.
Dla mnie te temperatury i duchota to koszmar + moja kiepska wydolność no nie dało się.
Dzisiaj już dużo chłodniej i zaraz lepiej powtarzam przerwany tydzień 2m +3b x6.
Ostatnio w lesie wita i żegna mnie zając, po drodze spotykam sarnę, dzisiaj dodatkowo spotkałem tira z drewnem, robił taki zasłonę dymną że uciekłem w las. Przebiegając koło zagajnika dało się słyszeć łamane gałęzie, coś tam chodziło, co????? nie było widać, a wyobraźnia podpowiadała różne oglądane horrory :hahaha:

Jan.ka, też chętnie pochodziłbym po górach, uwielbiam to, muszę poczekać do sierpnia, wtedy to jadę do Ząbu, (Zębu) jak to się pisze? nigdy nie wiem, no dobra do najwyżej położonej w Polsce wsi, koło Gubałówki.
Fajny jest ten Twój plan, dużo tygodni jeszcze przed Tobą, po Twoich postępach widać że jesteś, zdeterminowana do jego realizacji. Pozdrawiam.

Nowy postNapisane: Wt, 5 czerwca 2018, 23:24 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Hej !
To moj pierwszy post. Zawitałem na to forum w poszukiwaniu motywacji, gdyż, znajac siebie, moge nie wytrwać w postanowieniu zostania biegaczem :)
Pare słow o mnie:
- 42 lata
- 195 cm
- 125 kilo :(
- cisnienie 140/70, cholesterol 200 :(
- informatyk / programista :)

generalnie, wyglada to slabo, szczegolnie to 125 kilo. Postanowilem wiec zaczac biegac, bo wydaje sie to najprostszą drogą do poprawy wszystkiego co jest do niczego :)
Przez ostatnie 3 tygodnie biegam 3x w tygodniu. robie 2.2km w czasie 14 minut ciagłego "biegu" w terenie z 2 podbiegami, niezbyt stromymi,ale dajacymi troche w kość(piach) Generalnie po wszystkim nie czuje sie potem jakos strasznie zmeczony, ale żebym był swiezy to tez bym nie powiedział :)
Teraz tak sobie czytam, i mysle, ze chyba lepiej bedzie przejsc na plan 6 tyg, tylko od tyg 4 (3b/2m), aby wydluzyc ogolny czas treningu. Myslicie, ze ma to sens ? Nie chcialbym zaliczyc jakiejś kontuzji z przeholowania, ale z drugiej strony nie cofac sie zbytnio ...

Tak czy owak, fajnie poczytac, ze nie jestem tu sam i ze innym sie udało. Moze i mi sie uda ?
Pozdrowienia z Pyrlandii,
Mati.

Nowy postNapisane: Śr, 6 czerwca 2018, 00:54 
Honorowy Red.Nacz.

Nie, mat3oosh, Plan 6 tygodniowy jest nie dla Ciebie, Ty jesteś za dobry. Piszę poważnie. On jest dla tych którzy mają problem z kilkuminutowym truchtem.
Oczywiście możesz biegać np 6x5 czy 6 min z minutową przerwą w marszu, ale nie w celu stałej progresji dystansu czy czasu łącznego biegu.
Dodaj jakieś ćwiczenia siłowe na duże partie mieśniowe (jakieś przysiady, brzuchy, kołyski). Programowanie osłabia :)

Nowy postNapisane: Pt, 15 czerwca 2018, 12:55 
Wyga
Wyga

Czas na podsumowanie.
Wybrałem ten plan z sentymentu z 2011r., tylko wtedy było nas tutaj z 10 osób i fajnie się wspieraliśmy, dzisiaj tu praktycznie nie ma nikogo, chyba zmieniły się czasy.
Chciałem przede wszystkim przetestować swój organizm, by sprawdzić na jakim jestem poziomie po tych 7 latach przerwy, pomału bez napinania się.
Przebiegłem ostatnio 30, 45 i 60 minut czyli coś jeszcze zostało, ale tempo szybkiego marszu.
Bałem się o kolana, dlatego zacząłem ten plan od 1'biegu 4'marszu x 6, z początku czułem spory dyskomfort w prawym kolanie, ale przeszło, teraz mały dyskomfort w lewym i to już trwa dłużej, ale nie jest źle. Zainwestowałem w nowe buty, to jest jednak podstawa i myślę że kolano w końcu przyzwyczai się do tych obciążeń.
Brakuje mi wszystkiego siły, sprężystości, szybkości trzeba koniecznie dużo ćwiczyć i systematycznie biegać.
Plan na najbliższy czas? Biegać 3x w tygodniu po 30-40' z ćwiczeniami, przebieżkami, podbiegami; 1x w tygodniu spokojny bieg 60-80', dodatkowo w tygodniu 3x zestawy ćwiczeń. Początkowy progres powinien szybko nastąpić, tylko potrzeba cierpliwości, wytrwałości i traktować to wszystko jako świetną zabawe.
Pozdrawiam wszystkich biegających i tych których biegać chcą zapraszam do tej zabawy, spróbujcie bieganie naprawdę jest fajne.
Zapraszam również tych, którzy tak jak ja, kiedyś biegali i z jakiś tam powodów przestali, przypomnijcie sobie jak było świetnie i dalej ruszcie się.
Pozdrawiam, wkrótce dam znać jak mi idzie..., a właściwie jak mi biegnie.

Nowy postNapisane: N, 17 czerwca 2018, 15:51 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja jutro zaczynam 6. tydzień planu. :)
Samopoczucie wspaniałe, chyba się już przyzwyczaiłam, że co drugi dzień (maksymalnie 2 dni przerwy) wychodzę na trening. W miarę możliwości po nim jeszcze siłownia pod chmurką. Kilogramy lecą systematycznie w dół.
Na razie stawiam nie na prędkość, ale na czas. Mam obawy, jak będzie wyglądał mój trening za 3 tygodnie, gdy będę na wycieczce objazdowej w Grecji, czy będę mieć siły i czas na trening po codziennym zwiedzaniu. Ale to dopiero przede mną....

Nowy postNapisane: N, 17 czerwca 2018, 17:27 
Honorowy Red.Nacz.

Miej obawę, jak bedzie wyglądał Twoj trening za tydzień :) bo to jak rozumiem bedzie pierwszy tydzień biegu ciągłego.

Nowy postNapisane: N, 17 czerwca 2018, 22:57 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja realizuję konkurencyjny plan, bieg ciągły jeszcze długo przede mną. ;) W międzyczasie mam nadzieję zejść do progu średniej nadwagi i będzie lżej. :)

Nowy postNapisane: N, 17 czerwca 2018, 23:38 
Honorowy Red.Nacz.

Aaa, no tak.

Nowy postNapisane: Wt, 18 września 2018, 11:58 
Stary Wyga
Stary Wyga

Tak z ciekawości- jakie dystanse pokonujecie mniej więcej w ciągu 30 minut planu marszobiegowego? :) Bardziej pytam z ciekawości niż dla porównań :)

*** Instagram ***

Nowy postNapisane: Wt, 18 września 2018, 13:36 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Zakończyłem ten plan treningowy w zeszłym tygodniu. Wczoraj przebiegłem pierwszy raz ciągiem 31 min i pokonałem 4.29 km. Tempo 7:18 min/km

Nowy postNapisane: Wt, 18 września 2018, 15:34 
Honorowy Red.Nacz.

No! Swietnie, gratuluję ! Oby tak dalej :)

Nowy postNapisane: N, 30 grudnia 2018, 18:53 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

A ja wracam do marszobiegów i biegania - lżejsza przez oststni rok o prawie 30kg.:) Jakoś zrobiłam sobie przerwę w okolicach czerwca i przerzucilam się na nordic walking, przy upałach było mi lżej.
Kilka dni temu postanowiłam się sprawdzić na bieżni - bez większego problemu przebiegam 4x9min z minutowy marszem w miedzyczasie w tempie slimaczym 8km/h. Nie do końca przyzwyczaiłam się, że jestem już taka lekka :D 67 kg przy 162 cm. Chyba wskocze w wasz plan 6-tygodniowy,tylko się zastanawiam, od którego tygodnia zacząć i czy stawiać przede wszystkim na czas, czy też trochę przyspieszyć.

Nowy postNapisane: N, 30 grudnia 2018, 23:06 
Honorowy Red.Nacz.

Ten plan raczej nie jest juz dla Ciebie. Zastanów się - jakie masz cele?

Nowy postNapisane: N, 30 grudnia 2018, 23:13 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Celem dlugofalowym jest przebiegnięcie 10 km.
A krotkofalowym 5 km. Bieganie to też dla mnie sposób na poprawę samopoczucia i utrzymanie sylwetki.
Nie myślę tak naprawdę jeszcze o prędkości, dopiero przyzwyczajam się, że jestem w stanie biec bez przerwy dłużej niż minutę i prawie pozbylam się nadmiernego balastu. Jednocześnie realizacja jakiegoś planu biegowego trzyma mnie bardziej w ryzach i pozwala planować kolejne tygodnie. Chciałabym biegać tak, aby nie mieć dłużej przerwy niż 2 sni między treningami.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2064 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 134, 135, 136, 137, 138  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]