FR945

Kupujesz 945

TAK
12
24%
NIE
38
76%
 
Liczba głosów: 50
titto
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 14 sie 2012, 13:08
Życiówka na 10k: 0:47min
Życiówka w maratonie: 4:20min
Lokalizacja: Żyrardów

Nieprzeczytany post

Cześć,
Wczoraj zauważyłem pęknięcie na diodach od pomiaru tętna. Na początku myślałem że to zarysowanie ale przyglądając się bliżej wygląda jak pęknięcie w miejscu mocowania diody :niewiem: .
Zauważyliście w swoich coś podobnego?

Z pozdrowieniami,
titto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1314
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Precyzja Garmina mnie powala, żeby przez godzinę nie zauważyć, że już nie śpię i leżę przed laptopem......... Do tego twierdzi, że od 22 spałem, a o ile pamiętam, było to zdecydowanie później.
W rezultacie mam zanotowane 6 godzin i 23 minuty. A faktycznie, to nie wiem, czy to 4 godziny były.
Jak kiedyś jeszcze monitorowałem sen, to m430 robił to bardzo dobrze.

Tętno z nadgarstka...... Jak myślicie, co zrobi zegarek, jeżeli w czasie pomiaru go celowo przesuniecie na ręce, żeby się pogubił, a jednocześnie zaczniecie robić przysiady, podnosząc tętno....
Tak, tak, zegarek nie wie co wyświetlić, to wyświetla ostatnio zapamiętaną wartość.... ale mało tego. To by było za proste i właściciel mógłby się połapać, że zegarek wyświetla stałą wartość przez 30-40 sekund, zanim znowu znajdzie tętno. Więc programiści wprowadzili minimalne zmiany tej ostatniej wartości.
Masz tętno 90, a zegarek ci coś tam zmienia przy wartościach 60.

Nawet mi się podoba ten 945, ale jak mam nie ufać temu, co mi wyświetla, to po co mi on.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1314
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Obrazek

Pisząc posta rano byłem w fazie REM snu......
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Jan123

Nieprzeczytany post

Pomiar snu kuleje chyba w xiaomi czy polar jest lepszy.
Dodatkowo często pokazuje dziury, braki w snie
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1314
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jan123 i jak u ciebie z baterią?

Mój leżał sobie w szufladzie bez parowania z telefonem i śledzenia aktywności. I wyglądało to nieźle. Ze dwa tygodnie by wytrzymał.
Ale zacząłem go nosić, włączyłem całodobowe śledzenie (bez pulsoksymetru) , sparowałem telefon i jakaś masakra jest. Przez noc spadło o 30%!
Idąc za twoją radą przywróciłem zapis inteligentny. Ale to raczej nie pomogło. Do pracy nie brałem, to bateria nie spadła. Ale jak tylko założyłem to znowu leci....

Zrobiłem miękki reset bez kasowania aktywności, zobaczymy ile zje przez nockę. Mam 88,6% jakbym zapomniał :ble:
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Jan123

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:Jan123 i jak u ciebie z baterią?

Mój leżał sobie w szufladzie bez parowania z telefonem i śledzenia aktywności. I wyglądało to nieźle. Ze dwa tygodnie by wytrzymał.
Ale zacząłem go nosić, włączyłem całodobowe śledzenie (bez pulsoksymetru) , sparowałem telefon i jakaś masakra jest. Przez noc spadło o 30%!
Idąc za twoją radą przywróciłem zapis inteligentny. Ale to raczej nie pomogło. Do pracy nie brałem, to bateria nie spadła. Ale jak tylko założyłem to znowu leci....

Zrobiłem miękki reset bez kasowania aktywności, zobaczymy ile zje przez nockę. Mam 88,6% jakbym zapomniał :ble:
Ja narazie nie mam dużych skoków w dół baterii.
3dni mi trzyma, w środę i niedzielę ładuje.
Baterie ciągnie jak nie może znalesc telefonu
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1314
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Baterie ciągnie jak nie może znalesc telefonu
U mnie tego nie ma, a przynajmniej wczoraj tak nie było. Nie miał kontaktu z telefonem przez 8 godzin i bateria praktycznie nie spadła wcale. Zobaczę jeszcze dziś.

Po wczorajszym przywróceniu ustawień fabrycznych (bez kasowania aktywności i aplikacji, potem jeszcze twardy restart. To dziś w nocy było OK. Spadek na poziomie 0,3% na godzinę.
Pewnie są bugi w oprogramowaniu, coś się zapętla i procek zżera baterię.

No i dziś prawidłowo zanotował mój sen. Może się uczy. Będę bacznie obserwował sen i baterię.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Jan123

Nieprzeczytany post

Cos nie działa prawidłowo.
Bo jak wstawalem o 6am i jak biegałem o 5 rano to zegarek jakby jeszcze spał, prędkość z opóźnieniem się pokazywała. Raz miałem z rana jakby gps nie dzialal zaskoczył po 20 min.
Sprawdź moją aktywność biegi w serwisie Garmin Connect. #beatyesterday
https://connect.garmin.com/modern/activ ... nique_id=2
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

nie no, normala rzecz, co tu niby dziwnego? TDP też startuje po południu dopiero, inaczej rowery niewyspany by było i z jeżdzeniem mocno słabo wtedy. także ten tego, jest dobrze, tylko musisz tryb spania wyłączyć.
Jan123

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:nie no, normala rzecz, co tu niby dziwnego? TDP też startuje po południu dopiero, inaczej rowery niewyspany by było i z jeżdzeniem mocno słabo wtedy. także ten tego, jest dobrze, tylko musisz tryb spania wyłączyć.

Ja nie używam trybu spania i resetuje zegarek przed każdą aktywnością aby się rozkrecil :-)
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Cos nie działa prawidłowo.
Bo jak wstawalem o 6am i jak biegałem o 5 rano to zegarek jakby jeszcze spał
Wehikuł czasu :)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123, czy u ciebie jakakolwiek elektronika po prostu działa? Nie pracujesz, bo ja wiem, w warunkach silnego pola elektromagnetycznego?
Jan123

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:Jan123, czy u ciebie jakakolwiek elektronika po prostu działa? Nie pracujesz, bo ja wiem, w warunkach silnego pola elektromagnetycznego?
Działa dziala porostu czytam specyfikację i sprawdzam czy to prawda :-)
I niestety żywot nowych sprzętów jest tak krótki, że nie testują dobrze. :-(
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Stało się, pobiegłem bez stryda w trudniejszym dla zegarka terenie (w lesie) i wyświetlane tempo było po prostu koszmarne.

2 km pętla (+-50 m), właściwie całość pod drzewami, 5 dość ostrych zakrętów. Pokonana 4 razy. Każde okrążenie równo, bez szarpania (pierwsze 800 m pętli oznaczenia co 200 m i kontrolowałem tempo w odniesieniu do czasu), bez szarpania, kolejne okrążenia w tempie: ~3:56-57, ~3:55, ~3:53, ~3:52. A wykres tempa jest po prostu żenujący, jakbym robił interwały a nie bieg ciągły:

Obrazek

Pierwsze 400-600 m tempo okrążenia (nie chwilowe) było po prostu komiczne - na podstawie oznaczeń liczyłem, że biegnę po ~3:55 (pierwsze powtórzenia nieco wolniej, później nieco szybciej), na zegarku ~4:45, później był odcinek ~300 m z drzewami tylko z jednej strony i tam już tempo było w miarę poprawne. Zdecydowanie bardzo słaby dzień Garmina.
Jan123

Nieprzeczytany post

bez stryda zapis kijowy ale jak zastosuje sie kilka starych sposobow z fenixa czyli:
1) zostawic zegarek na 30 min aby nałapał satelit i sie skalibrował raz na tydzien taka akcja
2) synchronizowac zegarek przez gps
3) kalibrowac wysokosc z gps
4) wyłaczyc i wlaczyc zegarek
5) po wlaczeniu biegania zaczekac minute dwie aby sie skalibrował nałapane satelity
albo jeszcze lepiej tak dlugo az bedzie komunikat ,ze sie chce wylaczyc i w tedy zaczac biec( nie odrazu wciskac start)

ja jak odstawilem stryda tak robie no i troche lepiej
ODPOWIEDZ