Polar M400

mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rowniez czytalem takie opinie. Ludzie wypowiadajacy sie o V800 twierdza ze M400 nie wspolpracuje z sensorami. Bylby to mankament biorac pod uwage ze M400 wolno reaguje na zmiany tempa.
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

dostałęm odp ze SportKonsulting, ze ten zegarek nei wspołpracuej z sensorami biegowymi...
Dla mnie duzo istatniejsze od tempa chwilowego i tak zawsze w przypadku treningu interwalowego bedzie srednie tempo biezącego odcinka
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

banan85 pisze:Dla mnie duzo istatniejsze od tempa chwilowego i tak zawsze w przypadku treningu interwalowego bedzie srednie tempo biezącego odcinka
Dokładnie, nikt kto biega interwały nie patrzy non stop na zegarek bo można się delikatnie mówiąc... wywrócić :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tu jest wykaz jakie urządzenie Polar z czym jest kompatybilne:
http://www.polar.com/en/support/compati ... egory=faqs
Klikamy i rozwijamy "Other compatible sensors and accessories".

SportKonsulting odpowiedział tak jak widać w tej tabeli.
Pytanie może być, czy w przyszłości Polar nie uruchomi opcji współpracy M400 z sensorem biegowym?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
running321
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 21 sie 2011, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy z tymi zmianami tempa to chodzi o to, że np. biegnę sobie rzeczywiście 1km w 5min i następnie przyspieszam biegnąc w rzeczywistym czasie 1km w 3min to zegarek nie pokaże, że ten kolejny kilometr był zrobiony w 3 min? Czy jednak chodzi o jakieś tempo chwilowe, na które podobno nie powinno się zwracać uwagi bo stasznie oszukuje?

PS. Jak to mierzy jakość snu i jak mi to pokaże? Mam spać z paską HR? :bum:
Myślicie, że ten polar byłby lepszy od garmina forerunner 210/220?
Tak wogóle jest jakieś porównanie która firma jest lepsza, garmin czy polar, czy jednak zależy to tylko od tego co prezentowany przez nich ten sprzęt ma w środku?
Awatar użytkownika
Dawidavila
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 614
Rejestracja: 20 sty 2011, 20:35
Życiówka na 10k: 35:14
Życiówka w maratonie: Półmaraton 1:25:19
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Nieprzeczytany post

Chodzi o tempo chwilowe, a jezeli chodzi o garminy to od 220 trzymal bym sie z daleka(dokladnosc sygnalu gps jest tragiczna). Z garminow moge ci polecic 210 i 310. Ten pierwszy (210) troche mniej rozbudowany ale mi wystarcza w zupelnosci no i co najwazniejsze dla mnie nie jest duzy i miesci sie na moim chudym nadgarstku. 310 to bardziej zaawansowany sprzet i jezeli chodzisz po gorach jezdzisz rowerem to wybralbym 310 poniewaz ma lepsza baterie.
Blog/Komentarze
10km - 35'14''
15km - 54'14''
83km - 9:14'00''
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

running321 pisze:...

PS. Jak to mierzy jakość snu i jak mi to pokaże? Mam spać z paską HR? :bum:
...
Mam V800, ale myślę, że M400 mierzy podobnie.
Pasa oczywiście nie trzeba zakładać :)
Zegarek do analizy aktywności wykorzystuje akcelerometr.

Ze strony Polara:
http://www.polarm400.com/pl/features.php

Funkcje związane z aktywnością

Całodobowy pomiar aktywności
Całodobowy pomiar aktywności rejestruje Twoją codzienną aktywność na różnych poziomach intensywności. M400 monitoruje Twoje kroki, spalone kalorie, jakość snu oraz powiadamia Cię o zbyt długim braku aktywności.

Pomiar aktywności
Dzięki pomiarowi aktywności otrzymasz zalecany dzienny cel związany z aktywnością. W ten sposób poznasz różne sposoby na jego osiągnięcie i dowiesz się, jaka była Twoja aktywność w ciągu dnia.

Kroki i dystans
Zegarek liczy kroki zrobione w ciągu dnia. Możesz także zobaczyć dystans z poprzedniego dnia w dzienniku.

Powiadomienia o bezczynności
Funkcja uaktywni się, jeśli Twoja aktywność będzie niska przez dłuższy czas.

Poziomy aktywności
Poziomy aktywności umożliwiają monitorowanie Twojej codziennej aktywności na pięciu różnych poziomach intensywności: odpoczynek, siedzenie, niska, średnia i wysoka. Możesz je obserwować w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.

Podsumowanie aktywności
Funkcja wyświetla informacje zwrotne z danego dnia, tygodnia i miesiąca. Im większa aktywność fizyczna tym większe korzyści dla zdrowia. Postępy możesz monitorować za pomocą urządzenia mobilnego lub na naszej stronie internetowej.

Czas i jakość snu
Funkcja automatycznie rozpoczyna pomiar czasu snu, gdy leżysz, a Twój organizm uspokaja się. Porównując czas głębokiego i lekkiego snu, aplikacja umożliwia szczegółowy wgląd w to, jak Twój organizm wypoczywa w nocy oraz czy na Twój sen mają wpływ zmiany w codziennym życiu.

U mnie przykładowo wygląda to tak:
Obrazek
Zegarek dość dobrze zbiera i analizuje dane. Czas snu w większości jest zgodny z moimi odczuciami.
Tu akurat ktoś ok. 2.00 w nocy dzwonił domofonem i się obudziłem - zegarek to chwycił bez problemu.
Tu przykładowo dzień bez biegania:
Obrazek
Muszę przyznać, że zegarek działa motywująco.
Przy w większości pracy siedzącej ustawiłem sobie dzienny cel związany z aktywnością na Poziom 1:
Ten poziom jest zalecany, jeśli w ciągu dnia nie jesteś zbyt aktywny, dużo siedzisz, jeździsz samochodem lub korzystasz z transportu publicznego.
Staram się nawet w pracy więcej ruszać i nie siedzieć przed komputerem całe 8h - tak, by i w takie "mało aktywne" dni zrealizować "założony cel".
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy nie uważasz, że to badanie jakości snu czy czasu regeneracji między jednym a drugim treningiem jest naciągane ?

Czy o jakości snu stanowi tylko czas przeleżony w łóżku ? Skoro nie zakłada się opaski aby zegarek badał tętno spoczynkowe to na podstawie akcelerometru może tylko stwierdzić ile razy przekęciłem się z boku na bok w ciągu nocy.
A co z seksem wieczornym ? Zegarek ma algorytm jak wpływa to na jakość snu po akcji ? :hahaha:

Bądźmy poważni. To tylko bajery dla gadżeciarzy.

Zegarek ma precyzyjnie pokazywać tempo chwilowe, precyzyjnie mierzyć dystans i wspomagać nas w różnorodnych treningach. Akurat z tego co czytam to V800 robi to doskonale.

Albo inny bajer jak czas regeneracji i pokazywanie kiedy jesteśmy gotowi do następnego treningu.
Kolejny bajer science fiction. Siedzę w pracy 8 h za biurkiem czyli kompletnie się nie ruszam. Czy zegarek uzna, że przez 8 h się relaksuję. Po wyjściu z pracy jestem tak wypruty psychicznie, a tu jeszcze trzeba zrobić trening i wykrzesać na niego siły.

A więc marketing Polara odrobił lekcję bo jakiś procent ludzi na pewno wierzy w te bajery w zegarku i dodatkowo zmotywowała się do zakupu.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 08:50 przez mondpas, łącznie zmieniany 1 raz.
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Czy można połączyć polar flow z innymi portalami np endomondo? Tak aby treningi zgrane do flow, pojawialy sie w endo? Jeśli nie to czy sa takie plany?
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Funkcje związane z aktywnością traktuję tylko jako ciekawostkę i nie one przesądziły o wyborze zegarka.
Jeśli działa to w sposób motywujący, to tym bardziej trzeba się cieszyć :hejhej:

Obecnie nie ma możliwości powiązania serwisu Endomondo z Polar. Treningi trzeba eksportować i importować ręcznie.
Być może jest jakaś aplikacja trzeciej firmy, która ma taką możliwość.

Jeśli ktoś bierze udział w akcjach typu "Pomoc mierzona kilometrami", to treningi wprowadzone ręcznie się nie liczą i w takiej sytuacji jest to uciążliwe, bo trzeba biegać dodatkowo z włączonym Endomondo w telefonie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Dziękuję za info. Nie planują czasem takiej możliwości? może z innymi portalami jak Strava?
Chodzi o to, że mając sprzęty rożnych firm, mógłbym trzymać statystyki w jednym portalu.
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tego nie wiem, może Sport Konsulting ma jakieś informacje.

Tu masz serwisy, z którymi Endomondo współpracuje:
https://www.endomondo.com/settings/connect

Widać, że z Garminem synchronizacja działa. Można pobierać treningi z zegarka i połączyć serwisy.

Fajnie by było, gdyby Polar się z nimi dogadał.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wytłumacz mi proszę jak chłop krowie na rowie abym umiał to potem zrobić :hejhej:

1. Najpierw układam trening w aplikacji Polar Flow na stronie www.
2. Potem wgrywam go do zegarka poprzez kabelek usb.
3. Odbywam trening.
4. Dane z treningu z zegarka wgrywam do Polar Flow na stronie www ( znowu kabelek usb w użyciu ).
5. Na stronie Polar Flow dokonuję eksportu treningu do jakiegoś formatu ( jakiego ? ).
6. Otwieram stronę Endomondo i zaczytuję plik z treningiem z Polar Flow.

Tak to ma wyglądać ?
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tak :)
Treningu możesz nie układać, po prostu zaczynasz trening i go rejestrujesz :bum:

Jak klikniesz dany trening w Polar Flow, to na samym dole masz "Eksportuj sesję" - tu wybierasz:
- Eksportuj trasę - zapis .gpx lub
- Eksportuj trening - zapis .tcx

Ja wybieram .tcx - masz więcej danych, np. puls.

W Endomondo klikasz "Dodaj trening" - Importuj z pliku
Prześlij trening w formie pliku, zapisanego w formacie .tcx, .gpx lub .fit.
i tu wskazujesz zapisany na dysku plik .tcx lub .gpx. W kolejnym oknie sprawdzasz tylko, czy zgadza się dyscyplina sportu, jeśli nie to wybierasz właściwą i zatwierdzasz.
I tyle :)
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z tego co sprawdzałem, to nie istnieje jeszcze aplikacja Polar Flow na Androida prawda ?
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
ODPOWIEDZ