Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

lemok
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2013, 00:42
Życiówka na 10k: 39:04
Życiówka w maratonie: 3:22:59

Nieprzeczytany post

Byłem posiadaczem kalenji 700 przestał działać pas więc poszedłem na reklamację a Decathlon uszczęśliwił mnie nowiutki 710i zaczął się problem, albo po prostu ja taki zielony jestem. Kto może mi pomóc i wyjaśnić kilka kwestii które mnie zaskoczyły w lepszej wersji? Dodam że jestem nowym na tym forum i może w nie tym wątku ale nie chciałem rozpoczynać nowego
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maciejaszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

lemok pisze:Byłem posiadaczem kalenji 700 przestał działać pas więc poszedłem na reklamację a Decathlon uszczęśliwił mnie nowiutki 710i zaczął się problem, albo po prostu ja taki zielony jestem. Kto może mi pomóc i wyjaśnić kilka kwestii które mnie zaskoczyły w lepszej wersji? Dodam że jestem nowym na tym forum i może w nie tym wątku ale nie chciałem rozpoczynać nowego
No to czemu nie wymienisz tych kilku kwestii? :)
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 467
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oddawał ktoś OM500/700 na gwarancję z powodu rozszczelnienia obudowy? Była uznawana? górna część zegarka przestała przywierać do reszty tak jak dolna i boję się że w razie deszczu może coś się uszkodzić. No i zastanawiam się czy warto na gwarancję próbować oddać czy skleić samemu.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
maciejaszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

Z tego co mówił mi sprzedawca w Decathlonie, gwarancję rozpatrywane są na miejscu i oddają pieniądze. Pewnie Ci uznają, a Ty już musisz zdecydować czy wolisz kasę i kupić coś innego. Jeśli o mnie chodzi to ja chyba bym kleił jakimś dobrym sylikonem, zegarek mnie zadowala, a żeby kupić coś podobnego markowe to trzeba sporo dorzucić. No chyba, że 710 jest już tak mega poprawiona to może bym do niej dorzucił. Ale z drugiej strony 710 kosztuje już 760 zł, a stamtąd już niedaleko do znanych marek :)
A sama z siebie się rozszczelniła czy były jakieś upadki? Ile czasu już masz ten zegarek? możesz wstawić foto?
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 467
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupiłem go chyba jakoś we wrześniu/październiku niestety przez różne kontuzje dużo na nim nie nabiegałem bo niecałe 500 km. Szczerze mówiąc nie wiem jaka jest przyczyna rozszczelnienia, nie będę się upierał że mi, ani nikomu w domu nigdzie nie upadł, ale nie kojarzę takiego zdarzenia.Mam nadzieję że w decathlonie sprawnie załatwią sprawę reklamacji- najbardziej by mnie interesowała naprawa/wymiana bo może być problem z dostępnością tych zegarków.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

decathlon niestety nie bawi się w wymiany/naprawy tylko zwraca kasę. często to jest plus, niestety w twoim przypadku minus bo 700 już w Decu nie dorwiesz a do 710 trza sporo dorzucić (za te pieniądze szukałbym już używanego ale na gwarancji Garmina 310XT). Jest szansa kupić Onmove500 w Decathlon Easy w Katowicach.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
maciejaszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. Kupiłem 700ke głównie z powodu ceny no i też pozytywnych komentarzy.Kosztowała mnie wtedy 500 zł, jak miałbym kupować coś droższego to chyba bym wolał poszukać coś Garmina. Tym bardziej, że 310 można nową kupić już za 960 zł z pasem lub 860 zł bez pasa, więc od OM710 to już mała różnica. Na szczęście póki co nie mam tego problemu i 700ka działa świetnie poza bzdurnymi prędkościami max po konwersji do endomondo :)
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 467
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ok dzięki za info.Muszę się zastanowić czy warto oddawać.w moim przypadku to Onmove 500 do którego później dokupiłem pasek pulsu więc tym bardziej nie znajdę nic ciekawego poniżej 400 zł.

edit: dodaje fotke Obrazek
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 467
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

chciałem poinformować tylko, że nie robili problemu ze zwrotem i sprawa została załatwiona na od ręki.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
maciejaszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

Dzieki za info i fotkę :) Skoro zwrot to co teraz planujesz zakupic?
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 467
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W tej cenie nic lepszego nie dostanę, więc dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów zostanę wkrótce właścicielem takiego samego zegarka tylko po updacie softu.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wg informacji ze strony Decathlonu 500-tka jest dostępna w Białymstoku za 399zł , a 700-tka w Warszawie Reduta za 521zł - nie wiem czy te informacje są aktualizowane , ale jak ktoś zainteresowany można sprawdzić.
Awatar użytkownika
maciejaszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

Mam pytanko, aktualizował ktoś ostatnio zegarek? Chciałem to zrobić poprzez program geonaute software i była opcja aktualizacji do 2.01, ale strach mnie obleciał, bo coś pamiętałem, że wersje z 2 na przodzie to tylko internetowo... he? Więc zrezygnowałem, bo chcę pracować tylko na geonaute software :) Jakby co to mam 1.21 wersje.
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja używam ten nowszej wersji współpracującej z mygeonaute. Na plus - zawsze przesyła bez problemu. Na minus trzeba mieć internet - ale to chyba w dzisiejszych czasach nie problem, zegarek po podłączeniu jest widziany jak pendrive i przy okazji się wyłącza(na plus lub minus jak kto woli). Mygeonaute posiada obecnie opcje exportu - kiedyś nie było. Nie ma natomiast exportu z danymi hrm .
Awatar użytkownika
maciejaszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

Hmm, no wlasnie brak pelnego exportu nie przemawia do mnie. A jaka masz wersje softu w zegarku?
ODPOWIEDZ