Polar M400

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8863
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

smród spalonej gumy
- to jest bardzo zastanawiające.
Zużycie paska jestem w stanie zrozumieć, nawet nadmierne, ale nie za bardzo wiem, jak mógłby się pasek "spalić" :niewiem:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
smród spalonej gumy
- to jest bardzo zastanawiające.
Zużycie paska jestem w stanie zrozumieć, nawet nadmierne, ale nie za bardzo wiem, jak mógłby się pasek "spalić" :niewiem:
Jest to dziwne ale dwa poprzednie śmierdziały bardzo mocno.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

szymar pisze:
keiw pisze:
smród spalonej gumy
- to jest bardzo zastanawiające.
Zużycie paska jestem w stanie zrozumieć, nawet nadmierne, ale nie za bardzo wiem, jak mógłby się pasek "spalić" :niewiem:
Jest to dziwne ale dwa poprzednie śmierdziały bardzo mocno.
Mój pierwszy pasek też po jakimś czasie zaczał bardzo specyficznie pachnieć a dokładniej śmierdzieć, mi to przypominało zapach gumy czy jakiś chemikaliów, działał jednak poprawnie do czasu kiedy nap z jednej elektrody nie uległ uszkodzeniu i SportKonsulting wymienił mi ten pasek na nowy.
Ten drugi był okej ale ta guma zaczęła się odklejać bardzo szybko i przestał łapać puls. Miałam w domu jeszcze jeden własny z nadajnika polara kupionego oddzielnie i używam go do dziś, ten jest okej i nie śmierdzi.
Uważam że te paski sa lichej jakości i jak ktoś ma kupić z własnej kieszeni to te dostępne na ali sprawdzą się równie dobrze, zwłaszcza, że padają i zużywają się bardzo często. Pas firmowany Polarem kosztuje obecnie około 80 zł plus przesyłka, na ali znajdziemy go za ok. 5 $ czyli niecałe 20 złotych(z dostawą). Szybko licząc w cenie jednego polarowego paska mamy do użytku cztery z ali.
Chyba sama go nabęde na wszelki wypadek, gdyby mój obecny umarł.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na wczorajszym treningu z nieuwagi i być może zmęczenia po interwałach zakończyłam sobie zaplanowany cel treningowy w trakcie treningu.
Po synchro okazało się, że niestety fazy treningu poszły z dymem pomimo że zakończyłam go przed ostatnią faza jaką było schłodzenie (interwały zrobiłam zgodnie z wyznaczonymi fazami).
A więc ku przestrodze, nie kończcie zaplanowanego treningu przed całkowitym zakończeniem biegania.
Dziwnym wydał mi się fakt, że zakończenie zaplanowanych faz nie zakończyło całego treningu biegowego ale tak developerzy to obsłużyli w polarze.
Awatar użytkownika
Tillo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 03 lis 2015, 12:13
Życiówka na 10k: 34:32
Życiówka w maratonie: 2:51:06
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Astraroth, ja często kończę trening przed końcem ostatniej fazy (schłodzeniua), kiedy np zostaje mi 200 m ale już dotarłem do domu / firmy. Nigdy nic złego z fazami mi się nie stało.
[Blog] [Komentarze] [Endomondo] [Strava]
5 km: 00:16:25 - 25.01.2020 - City Trail Wrocław
10 km: 00:34:27 - 08.03.2020 - 7 Dziesiątka WROACTIV
HM: 01:18:42 - 03.11.2018 - 4 RST Półmaraton Świdnicki
M: 02:51:06 - 20.10.2019 - 20. PKO Poznań Maraton
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

może to po ostatniej aktualizacji ?
Ja też czasem kończę trening przed końcem ostatniej fazy i nigdy nie miało to wpływu na wcześniejsze fazy.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tillo pisze:Astraroth, ja często kończę trening przed końcem ostatniej fazy (schłodzeniua), kiedy np zostaje mi 200 m ale już dotarłem do domu / firmy. Nigdy nic złego z fazami mi się nie stało.
No to w takim razie coś złego stało się tylko u mnie, może pokuszę sie o napisanie do Polara.
Zresztą zobaczcie, że nawet mi się plan z treningiem nie sparował, zawsze po wykonaniu jeden na drugi nachodzi a tym razem są jakby dwa oddzielne treningi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawikr pisze:może to po ostatniej aktualizacji ?
Ja też czasem kończę trening przed końcem ostatniej fazy i nigdy nie miało to wpływu na wcześniejsze fazy.
Bardziej podejrzewam problem wynikający z wczorajszej zmiany czasu, polar ostrzegał że mogą wystąpić problemy z synchronizacją, ale że mi wytnie fazy treningu...to trochę niespodziewany efekt.
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba dobry trop z tą zmianą czasu.
Problem z parowaniem planu i treningu zauważałem wcześniej, ale dane zawsze "zjeżdżały" się minutę-dwie po synchronizacji.
Pisz do nich, pisz.
nagly1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 24 lip 2013, 12:16
Życiówka na 10k: 00:48:57
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nawiązując do faz treningu - czy można ustawić widok średniego tempa w danej fazie na zegarku?
Chcę biegać 5 x 1 km z przerwą 3 min w truchcie i monitorować średnie tempo w tych 1 km fazach wysiłku.
Da się to zrobić?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nagly1 pisze:Nawiązując do faz treningu - czy można ustawić widok średniego tempa w danej fazie na zegarku?
Chcę biegać 5 x 1 km z przerwą 3 min w truchcie i monitorować średnie tempo w tych 1 km fazach wysiłku.
Da się to zrobić?
Średnie tempo można ustawić na ekranie ale w Twoim przypadku będziesz musiał robić manual lapy, jeśli więc będziesz ręcznie lapował to jest taka możliwość.
Jeśli będziesz miał plan interwałowy to bez przełączania tarcz/widoków nei da się tego zrobić.
mariokej
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 08 mar 2016, 14:45
Życiówka na 10k: 40:55
Życiówka w maratonie: 3:14:45

Nieprzeczytany post

Mam problem od niedawna z pomiarem tętna. Zmieniłem baterię, chociaż tamta jeszcze była dobra. Jest może jakiś reset tej kostki HRM?
Skoki takie jak na wykresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Start: 2015
10 km - 40:55 (V 2019)
HM - 1:31:53 (III 2019)
M - 3:14:44 (IV 2019)
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mariokej pisze:Mam problem od niedawna z pomiarem tętna. Zmieniłem baterię, chociaż tamta jeszcze była dobra. Jest może jakiś reset tej kostki HRM?
Skoki takie jak na wykresie.
Ciekawe, bo ja w piątek i wczoraj również zauważyłam te same problemy.
Tętno przez pierwszy kwadrans treningu skakało pomiędzy 85 a 178 uderzeń/min a wg mojej subiektywnej opinii powinno być w przedziale 146-153 max.
Zastanawiałam się czy to przypadkiem nie słaba bateria ale niedawno ją wymieniałam.
Czy ktoś jeszcze odnotował powyższy problem?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8863
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

mariokej pisze:.. Jest może jakiś reset tej kostki HRM?
..
Jest, pisałem o tym tu: https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 90#p929490
.. wykonać reset nadajnika w następujący sposób:
wyciągamy baterie, nadajnik pusty wpinamy do elektrod na ok 1 min, po tej czynności proszę włożyć baterie i sprawdzić na treningu czy nadajnik działa prawidłowo i nie rozłącza się.
U mnie to nie pomogło, skończyło się wymianą kostki H10. Przyczyny mogą być jednak różne, w tym zużyte elektrody w pasie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mariokej
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 08 mar 2016, 14:45
Życiówka na 10k: 40:55
Życiówka w maratonie: 3:14:45

Nieprzeczytany post

Więc od tamtego czasu męczyłem się z tym tętnem. W piątek zadzwoniłem w końcu do serwisu Polar. Rozmowa była krótka z prośbą o przesłanie screenów błędów, faktury (na gwa) i adresu. Email napisałem w niedzielę wieczorem. W poniedziałek koło 11:00 dostałem smsa z DHL, że dostarczą mi paczkę. Jaką? Myślę. Nic nie zamawiałem - może żona, może wirus :(. Po wyjaśnieniach okazało się, że bez żadnych grymasów, wysyłania mojego zegarka z pasem, dodatkowych pytań, że może źle użytkowane, że może nie smarowany pas, etc nowy pasek (elektrody) został wysłany :)!
Brawo Sport Konsulting! :) Tak załatwia się trudne sprawy z klientami.
Start: 2015
10 km - 40:55 (V 2019)
HM - 1:31:53 (III 2019)
M - 3:14:44 (IV 2019)
ODPOWIEDZ