Polar M400

harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Nigdy nie miałem 6% u siebie a zegarek mam 1,5 roku :) najmniej miałem 8% i ładowałem baterie bo poniżej 10% już nie odpalisz żadnego treningu, a biegam średnio 5x tydzień więc ciężko u mnie o kilkudniową przerwę od aktywności.
New Balance but biegowy
Endrjub
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2016, 20:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jako, że jestem tutaj 'nowy', witam wszystkich użytkowników forum.

Mam pytanie dotyczące zegarka Polar M400. Otóż, od 2 dni jestem jego posiadaczem i zastanawia mnie jedna rzecz.
Po wciśnięciu przycisku "START" zegarek nie przechodzi bezpośrednio do trybu rozpoczęcia treningu, tylko prezentuje komunikat:
"Zbliż urządzenie do M400 aby je połączyć.".

Na różnych filmikach na portalu youtube zegarek bezpośrednio przechodził do okna rozpoczęcia treningu i żaden komunikat nie był prezentowany.
Jak jest u Was. Czy może soft się zmienił, czy może jest to kwestia konfiguracji zegarka?

Z góry dzięki za informację.
jacekj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 345
Rejestracja: 05 lut 2010, 21:40
Życiówka na 10k: 44:36
Życiówka w maratonie: 3:48:21
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Masz w komplecie pasek pulsometru, czy też kupiłeś m400 bez pulsometru?
Zegarek próbuje się sparować z pulsometrem lub czymkolwiek innym (footpad, smartfon) i stąd ten komunikat. Jeśli masz pasek pulsometru i raz go sparujesz już nie powinno się to pojawiać.
Endrjub
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2016, 20:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jacekj, dzięki za wskazówkę.
Zainstalowałem sobie aplikację PolarFlow na smartfona, sparowałem urządzenia i teraz komunikat już się nie pojawia ;)
Dopiero zapoznaję się z zegarkiem, stąd to pytanie.

Przy okazji mam jeszcze jedno... gdzie w tym zegarku jest stoper. Szukam w menu i jakoś namierzyć nie mogę.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Nie ma. Musisz wejść w tryb treningu.
ireneush
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2016, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

NIe ma już komunikatu sprawdź dane i strona Polar Flow aktualizuje Ulubione.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Endrjub pisze:jacekj, dzięki za wskazówkę.
Zainstalowałem sobie aplikację PolarFlow na smartfona, sparowałem urządzenia i teraz komunikat już się nie pojawia ;)
Dopiero zapoznaję się z zegarkiem, stąd to pytanie.

Przy okazji mam jeszcze jedno... gdzie w tym zegarku jest stoper. Szukam w menu i jakoś namierzyć nie mogę.
Tak jak Matti napisał, po rozpoczęciu treningu naciśnięcie (krótkie) przycisku startu powoduje rozpoczęcie manual lapa, który poniekąd jest stoperem, bo odmierza od nowa czas danego odcinka. Ustaw sobie tylko odpowiednio ekran, żeby widzieć czas tego okrążenia i będzie on wtedy Twoim stoperem :oczko: .
Zmieniając temat, ja dopiero teraz (po roku od zakupu) zaczęłam intensywniej wykorzystywać wszystkie dostępne funkcje w zegarku, jak manual lapy, powrót do punktu początkowego, przejście z jednej fazy do drugiej zaplanowanego treningu (bo jak juz wiadomo knocą się automatycznie powtarzane odcinki). Serio, jak na zegarek za 6 stówek to naprawdę dobry sprzęt z mnóstwem opcji. Gdyby jeszcze tempo chwilowe było bardziej realne to cud miód i orzeszki :hej: .
Ktoś w poprzednich wpisał wspomniał o kolejnym ficzerze, jakim są plany treningowe, sprawdziłam i rzeczywiście pojawiła się nowa zakładka. Polar przygotował nawet filmiki video z ćwiczeniami. Zastanawia mnie tylko fakt, że żaden z treningów biegowych nie zakłada określonego tempa biegu co jest chyba dość istotnym parametrem. Bo biegać jak się chce to sobie można tylko czy taki plan przygotuje nas do uzyskania określonego celu? - chyba niekoniecznie.
Endrjub
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2016, 20:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy zegarek prezentuje informację o procentowym poziomie naładowania akumulatora?
Zauważyłem, że zegarek pokazuje wyłącznie 100% i jeśli poziom naładowania spadnie, to na zegarku nie ma już informacji o % naładowania.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Endrjub pisze:Czy zegarek prezentuje informację o procentowym poziomie naładowania akumulatora?
Zauważyłem, że zegarek pokazuje wyłącznie 100% i jeśli poziom naładowania spadnie, to na zegarku nie ma już informacji o % naładowania.
Tak wlaśnie jest, procenty pojawiają się przy pełnym naładowaniu oraz jeśli batka ma 10% lub niżej. Od 8 % nie można już uruchomić treningu z GPSem.
Czyli pomiędzy 11 a 99 % pojawia Ci się tylko szacunkowe wskazanie poziomu baterii na jej thumbie bez określenia procentowego poziomu.
3com
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 25 cze 2014, 19:19

Nieprzeczytany post

Jest wyłącznie pasek w prawym górnym rogu według którego możesz szacunkowo określić poziom naładowania baterii.

Wysłane z mojego A0001 .
Endrjub
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2016, 20:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
Endrjub pisze:Czy zegarek prezentuje informację o procentowym poziomie naładowania akumulatora?
Zauważyłem, że zegarek pokazuje wyłącznie 100% i jeśli poziom naładowania spadnie, to na zegarku nie ma już informacji o % naładowania.
Tak wlaśnie jest, procenty pojawiają się przy pełnym naładowaniu oraz jeśli batka ma 10% lub niżej. Od 8 % nie można już uruchomić treningu z GPSem.
Czyli pomiędzy 11 a 99 % pojawia Ci się tylko szacunkowe wskazanie poziomu baterii na jej thumbie bez określenia procentowego poziomu.
Dzięki wielkie za informację :)
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Jest aktualizacja softu. Jakie wrażenia?
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mareko pisze:Jest aktualizacja softu. Jakie wrażenia?
Dla nas najistotniejszy jest ten bugfix: ' M400 guided phased training target with repetitions, fixed' czyli poprawka zapętlania się faz w powtarzanych automatycznie lapach interwałowych.
Będę planować interwały na weekend to się okaże czy jest fixed czy nie.
truskafka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 24 cze 2015, 17:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hejka,

a jak z fixem gps i zjadaniem baterii? Bo bojam się kabelka wtyknąć, żeby się coś nie popsuło.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

truskafka pisze:Hejka,

a jak z fixem gps i zjadaniem baterii? Bo bojam się kabelka wtyknąć, żeby się coś nie popsuło.
W changelogu cisza na ten temat. Wiesz, wtyknąć sobie możesz bo nawet jeśli wykryje update to i tak zapyta czy go instaliren machen czy nie, więc jeśli się obawiasz to nie rób update'a .
ODPOWIEDZ