Stryd 2.0 (footpod)

Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:Oczywiście jak to ostatnio odkrywam. Co inna platforma to dostajemy inne dane.
To samo z GoldenCheetah. Niby różnice kosmetyczne, ale kurde.... toż to prosta matematyka.

Wymaga się od stryda dokłądności co do metra, a różne programy z tego samego pliku, prezentują nam inne wyniki.

Obrazek
Ciężko przeprowadzić solo poprawny test, wątpie abyś go zrobić tak jak należy, co cóż, starałeś coś udowodnić, coś przetestować. I ciekawe czy biegłeś równym tempem i czy równo po lini i ile miała twoja bieżnia. Mierzyłeś linijką bieżnię czy kołem. oj oj oj dużo zmiennych.

Na poprzedniej stronie jest nowa aplikacja.!!!
New Balance but biegowy
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Możecie napisać jak wykonujecie test CP i jaki protokół wybieracie ?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8877
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ty w ogóle przeczytałeś co Slawcio napisał? Bzdury piszesz.
Niby dlaczego samemu trudno przeprowadzić test?

Slawcio, GC chyba coś lekko przekłamuje z tymi lapami, zauważyłem to u siebie.
W Runalyze zgadzają mi się z Connect.


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Ty w ogóle przeczytałeś co Slawcio napisał? Bzdury piszesz.
Niby dlaczego samemu trudno przeprowadzić test?

Slawcio, GC chyba coś lekko przekłamuje z tymi lapami, zauważyłem to u siebie.
W Runalyze zgadzają mi się z Connect.


Wysłane z mojego SM-G950F .
Tak przeczytalem, oczywiscie ;)
Duzo osob próbuje wykonac testy, ale ciezko wykonac.

Ale z drugiej strony, o jaka doklanosc mu chodzilo, milimetry, centymetry, nanomilimetry?

A ciekawe czy kalibrowal, i czy dobrze przekalibrowal.
Zmieni obuwie i przekalibruje uzyska inne wyniki, ja będzie biegl 20cm od lini wewnętrznej na torze 400m uzyska jnny wynik, niz zeby kleil sie do linii wewnętrznej toru 400m.
Jak zacznie z linii startu uzyska jnny wynik, niz gdyby zaczął z lotu.
Opóźnienie wynosi 3s.!!! I czy stryd wind or not wind, da stryda wyzej badz nizej, juz moze byc roznica, biega w odwrotnym kierunku, moze byc roznica, zalozy stryda na lewy but badz odwrotnie moze byc roznica, warunki pogodowe tez moga przeszkadzac i próbują wykonac w roznych warunkach, moze byc juz inna roznica etc.... Nie wspominając o kadencji, czasu kontaktu z podłożem, długością kroku, pochyleniem tulowia wzgledem osi horyzontalnej, czy oscylacji pionowej etc etc.

No i przydałoby sie zmierzyć dokladnie tor 400m, a moze ma 400.03 badz 403.01m? I trzeba by biec po tej samej linii co sie mierzylo.

No i to test jednorazowy, trzeba by bylo wykonywać go regularnie i w tych samych warunkach testowych, aby wyciagnac jakies wnioski i wtedy ocenic.
Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak po kilku miesiącach użytkowania winda, a kiedyś jeszcze po użytkowaniu starszej wersji stryda mogę stwierdzić że jedyne do czego on się przydaje to powtarzalność tempa w różnych warunkach. W lesie, na asfalcie czy między blokami odmierzony kilometr ma z grubsza taka sama odległość. Zdanie brzmi karkołomnie :bum: ale taka jest prawda, bo tak naprawdę nigdy nie ma się do końca pewności że to strydowe 1000m to 1000m w realu, a ciągle kalibrowanie wprowadza tylko to, że ciągle nie jest się pewnym czy jest dobrze :bum:

Ja koniec końców zostawiłem na kalibracji 100 i olałem sprawę dalszej kalibracji bo to wg. mnie bez sensu zabawa.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Tak po kilku miesiącach użytkowania winda, a kiedyś jeszcze po użytkowaniu starszej wersji stryda mogę stwierdzić że jedyne do czego on się przydaje to powtarzalność tempa w różnych warunkach. W lesie, na asfalcie czy między blokami odmierzony kilometr ma z grubsza taka sama odległość. Zdanie brzmi karkołomnie :bum: ale taka jest prawda, bo tak naprawdę nigdy nie ma się do końca pewności że to strydowe 1000m to 1000m w realu, a ciągle kalibrowanie wprowadza tylko to, że ciągle nie jest się pewnym czy jest dobrze :bum:

Ja koniec końców zostawiłem na kalibracji 100 i olałem sprawę dalszej kalibracji bo to wg. mnie bez sensu zabawa.
Dokoladnke, po co caly czas kalibrowac.

Ja pobiegalem na auto kalibracji na stadionie, cos tam ustawiło, poten sam, ustawiłem biegając innegk dnia o kilka cyfr, innego dnia tez na stadionie wyregulowalem znowu kilka cyfr, do tego stopnia, aż bylo poprawnie. Ale nie zapominajmy ze stryd ma 3s opoznienia. I jak zaczniesz z linii startu, to ci pokaze inny dystans, niz chcialbys go miec.

Tak samo jak robilem sprintg kiedys 8s pod gorkę, i dziwie sie czemu w powercenter mam zapisane tylko 5s, to 5s ruchu, a nie calego wysilku XD.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sprinty to już insza inszość... Nawet robiąc je lotne, skok tempa jest na tyle duzy, że stryd nie ogarnia i tak zamiast 60m w tempie 2:30/km mierzy 30 w 4:15/km

Wiadomo, wszystko ma swoje ograniczenia i grunt to je znać i brać pod uwagę, ale osławioną dokładność stryda można włożyć między bajki. Jedyny plus tego gadżetu to tak jak napisałem powtarzalność pomiaru niezależnie od terenu co czasem się przydaje.
Jan123

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:Nowa aplikacja powstała przed wczoraj, w wersji beta.
Można zgłaszać autorowi problemy i propozycje,
Jego facebook:

https://www.facebook.com/colby.mehmen.3

Zgłaszane problemy i propozycje:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... u33UaH7ikE

Nowa aplikacja:
https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/1df6 ... 06a3bf5be0


Tworzenie treningu:
https://support.stryd.com/hc/en-us/arti ... dnJGj9r_nE


Omówienie nowej aplikacji:
https://support.stryd.com/hc/en-us/arti ... YnuKdhK0Ss

Idea fajna, zaraz będę testował, ale dziwne, że treningi Strydowe są na ilość km a apka na czas. Czyli jak mam przebiec 11km w Z1 to w apce tylko mogę ustawić moc bez strefy i czas a nie ilość km. Apka oderwana od treningów stryd.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:
Fenomen pisze:Nowa aplikacja powstała przed wczoraj, w wersji beta.
Można zgłaszać autorowi problemy i propozycje,
Jego facebook:

https://www.facebook.com/colby.mehmen.3

Zgłaszane problemy i propozycje:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... u33UaH7ikE

Nowa aplikacja:
https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/1df6 ... 06a3bf5be0


Tworzenie treningu:
https://support.stryd.com/hc/en-us/arti ... dnJGj9r_nE


Omówienie nowej aplikacji:
https://support.stryd.com/hc/en-us/arti ... YnuKdhK0Ss

Idea fajna, zaraz będę testował, ale dziwne, że treningi Strydowe są na ilość km a apka na czas. Czyli jak mam przebiec 11km w Z1 to w apce tylko mogę ustawić moc bez strefy i czas a nie ilość km. Apka oderwana od treningów stryd.
Wiem o tym, juz duzo osob o tym pisało, programista zna ten problem, to jest wersja beta. W niedalekiej przyszłości rozwiną sie możliwości

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Sprinty to już insza inszość... Nawet robiąc je lotne, skok tempa jest na tyle duzy, że stryd nie ogarnia i tak zamiast 60m w tempie 2:30/km mierzy 30 w 4:15/km

Wiadomo, wszystko ma swoje ograniczenia i grunt to je znać i brać pod uwagę, ale osławioną dokładność stryda można włożyć między bajki. Jedyny plus tego gadżetu to tak jak napisałem powtarzalność pomiaru niezależnie od terenu co czasem się przydaje.
To napisal Gus Nelson, mądrzejszy człowiek od ciebie czy ode mnie czy innych amatorów amatorszczyzny.


We are excited to see testing ideas like this because they speak to the willingness of Stryders to verify Stryd in every possible condition.

However, I have a few points to make on your test.

I can tell that your testing procedure is uncontrolled. This is causing an error in your data collection and, subsequently, the wrong conclusion from your data.

It is extremely critical that data is collected properly and data is interpreted properly. The collection is just an important as the interpretation. There is lot of data presented in this group and, sometimes, the interpretation is that Stryd is inaccurate/wrong/etc. A large majority of these interpretations are based off of improperly collected data and that improperly collected data largely accounts for the error that the poster wrongly attributes to Stryd.

Here is how I can tell that the data is improperly collected and is responsible for a large majority of your error:

Stryd is not 100% accurate but Stryd is extremely, extremely consistent.

(This is why some users find that they can fine tune Stryd's absolute accuracy with a calibration factor, but are very satisfied once they do so.)

You will see the same distance values over and over and over again when running with Stryd. We know this through hundreds of tests we have done similar to the one you are trying to do. The data is repeatable!

You present a wide spread in your distance values even when using Stryd on the same shoe. You have 15+ meter spreads over 400 meters for both shoes, which is a difference of 3.75%! These 15 meters are more due to inconsistencies among factors such as start/stop points, following the line, data collection, etc rather than an error in Stryd.

Stryd is extremely robust to different placements and angles on the shoe. There may be small differences between Stryd placements on different shoes.

However, the testing results your present are more indicative of improperly collected data rather than those small differences that could be found in Stryd's data across shoes.

This is why we often recommend to trust Stryd out of the box. It is possible to fine tune Stryd's accuracy with a calibration factor but it is extremely hard to do a proper test.

If you are interested in doing another test, we can offer some pointers. But, a large majority of these pointers just have to do with all the nitty gritty details such as starting and stopping at the same point, following the line, etc.


Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8877
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:Tak przeczytalem, oczywiscie ;)
Duzo osob próbuje wykonac testy, ale ciezko wykonac.

Ale z drugiej strony, o jaka doklanosc mu chodzilo, milimetry, centymetry, nanomilimetry?

A ciekawe czy kalibrowal, i czy dobrze przekalibrowal.
Zmieni obuwie i przekalibruje uzyska inne wyniki, ja będzie biegl 20cm od lini wewnętrznej na torze 400m uzyska jnny wynik, niz zeby kleil sie do linii wewnętrznej toru 400m.
Jak zacznie z linii startu uzyska jnny wynik, niz gdyby zaczął z lotu.
Opóźnienie wynosi 3s.!!! I czy stryd wind or not wind, da stryda wyzej badz nizej, juz moze byc roznica, biega w odwrotnym kierunku, moze byc roznica, zalozy stryda na lewy but badz odwrotnie moze byc roznica, warunki pogodowe tez moga przeszkadzac i próbują wykonac w roznych warunkach, moze byc juz inna roznica etc.... Nie wspominając o kadencji, czasu kontaktu z podłożem, długością kroku, pochyleniem tulowia wzgledem osi horyzontalnej, czy oscylacji pionowej etc etc.

No i przydałoby sie zmierzyć dokladnie tor 400m, a moze ma 400.03 badz 403.01m? I trzeba by biec po tej samej linii co sie mierzylo.

No i to test jednorazowy, trzeba by bylo wykonywać go regularnie i w tych samych warunkach testowych, aby wyciagnac jakies wnioski i wtedy ocenic.
Wysłane z mojego DUK-L09 .
Przeczytałeś ale nic nie zrozumiałeś.
Slawcio o żadnej tu kalibracji nie pisał.
Zaprezentował powtarzalność pomiaru oraz pokazał różną interpretację tych samych danych przez serwisy.

Co do tego jak robi się kalibrację to w wątkach Stryd było już wielokrotnie mówione a właściwie pisane.
Stryd ma większą bezwładność niż 3s.
Kalibracji nie robię co chwilę.

Stwierdzone też było, że nowy Stryd Wind jest podatny na różne czynniki bardziej niż stary Stryd. Stary miał za to trochę większą bezwładność.
To tylko technika i też ma swoje ograniczenia i czasami kaprysy.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
Fenomen pisze:Tak przeczytalem, oczywiscie ;)
Duzo osob próbuje wykonac testy, ale ciezko wykonac.

Ale z drugiej strony, o jaka doklanosc mu chodzilo, milimetry, centymetry, nanomilimetry?

A ciekawe czy kalibrowal, i czy dobrze przekalibrowal.
Zmieni obuwie i przekalibruje uzyska inne wyniki, ja będzie biegl 20cm od lini wewnętrznej na torze 400m uzyska jnny wynik, niz zeby kleil sie do linii wewnętrznej toru 400m.
Jak zacznie z linii startu uzyska jnny wynik, niz gdyby zaczął z lotu.
Opóźnienie wynosi 3s.!!! I czy stryd wind or not wind, da stryda wyzej badz nizej, juz moze byc roznica, biega w odwrotnym kierunku, moze byc roznica, zalozy stryda na lewy but badz odwrotnie moze byc roznica, warunki pogodowe tez moga przeszkadzac i próbują wykonac w roznych warunkach, moze byc juz inna roznica etc.... Nie wspominając o kadencji, czasu kontaktu z podłożem, długością kroku, pochyleniem tulowia wzgledem osi horyzontalnej, czy oscylacji pionowej etc etc.

No i przydałoby sie zmierzyć dokladnie tor 400m, a moze ma 400.03 badz 403.01m? I trzeba by biec po tej samej linii co sie mierzylo.

No i to test jednorazowy, trzeba by bylo wykonywać go regularnie i w tych samych warunkach testowych, aby wyciagnac jakies wnioski i wtedy ocenic.
Wysłane z mojego DUK-L09 .
Przeczytałeś ale nic nie zrozumiałeś.
Slawcio o żadnej tu kalibracji nie pisał.
Zaprezentował powtarzalność pomiaru oraz pokazał różną interpretację tych samych danych przez serwisy.

Co do tego jak robi się kalibrację to w wątkach Stryd było już wielokrotnie mówione a właściwie pisane.
Stryd ma większą bezwładność niż 3s.
Kalibracji nie robię co chwilę.

Stwierdzone też było, że nowy Stryd Wind jest podatny na różne czynniki bardziej niż stary Stryd. Stary miał za to trochę większą bezwładność.
To tylko technika i też ma swoje ograniczenia i czasami kaprysy.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Nie prawda, opóźnienie jest właśnie 3s. Właśnie, nasz tester nie przeprowadził kalibracji. Np na jakie czynniki jest podatny ten nowy stryd, prócz siły i kierunku i prędkości wiatru ?
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Sprinty to już insza inszość... Nawet robiąc je lotne, skok tempa jest na tyle duzy, że stryd nie ogarnia i tak zamiast 60m w tempie 2:30/km mierzy 30 w 4:15/km

Wiadomo, wszystko ma swoje ograniczenia i grunt to je znać i brać pod uwagę, ale osławioną dokładność stryda można włożyć między bajki. Jedyny plus tego gadżetu to tak jak napisałem powtarzalność pomiaru niezależnie od terenu co czasem się przydaje.
KOlego, taki krótki dystans się nie mierzy w metrach, tzn. chce przez napisać, że lepszym wyznacznikiem będą sekundy niż metry.

Dla pocieszenia oka. Nie sugeruj się, że jest napisane 35m w tytule. Nie to cię nie zmyli już tutaj na starcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Kolejne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8877
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze: Nie prawda, opóźnienie jest właśnie 3s. .
Dobrze, całkowita bezwładność jest te 3s ale jeszcze kolejne sekundy zajmuje zanim Stryd pokaże właściwe tempo.
Pierwszy km jest więc przekłamany nie tylko przez te 3s.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ