Teraz jest Pn, 30 marca 2020, 09:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 2020 World Athletics Half Marathon Championships Gdynia
Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 09:03 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Opieram się na faktach. Nawet lekarze mówią, że te środki zapobiegawcze w postaci odwoływania imprez w tym momencie to ŚRODKI NADMIERNE!!!

W Polsce nie ma koronowirusa. Obecnie pięć osób przywlekło go z innych miejsc na świecie i nie wiemy, czy będzie się to rozwijać czy nie. Dlatego, jeśli sytuacja nie będzie się pogarszać, dla mnie odwoływanie imprez to decyzje histeryczne. Osoby je podejmujące uważam za tchórzliwe i niekompetentne. Przez takie napędzanie spirali strachu, nie długo jak kichnę na ulicy zadźgają mnie widłami, bo rozsiewam zarazki.

10K - 40:33 Myślibórz 20.05.2018
21,097 - 1:29:30 Zbąszyń 24.09.2017
42.195 - 3:07:38 Poznań 15.10.2017

Biegam dla przyjemności. Zona i bieg - moje dwie największe radości w życiu.
http://www.movescount.com/pl/members/member1482873-marcos1980

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 09:26 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Zapraszam was do strefy Covid19: viewtopic.php?f=53&t=61417
Any nie być off topic

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 11:13 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ja uważam, że należy powołać specjalną komisję, która w sposób nie podlegający wątpliwości oceni czy odwoływanie imprez sportowych było uzasadnione. W skład komisji powinni wejść,... biegacz który zapłacił za udział w conajmniej jednej imprezie, najlepiej w kilku, przedstawiciel kibiców którzy permanentnie i uporczywie kibicują nam biegaczom na trasie, lekarz-biegacz, przedstawiciel organizatorów imprez biegowych i oczywiście naczelny tego portalu. Zaznaczam, nie wchodząc w kompetencje komisji, że minimalną karą powinna być obsługa punktów nawadniania w zimowych biegach górskich. Zwrot kosztów związanych z biegiem, opłata startowa, hotel, itd., jest rzeczą oczywistą i nie podlegającą dyskusji.

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 11:16 
Redaktor Naczelny

Ryszard N. przyznam, że nie rozumiem (chyba ironii), ale w razie czego się nie zgadzam :nienie: :hahaha:

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 13:22 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

kubawisniewski1 napisał(a):
Ryszard N. przyznam, że nie rozumiem (chyba ironii), ale w razie czego się nie zgadzam :nienie: :hahaha:

Kuba, jak mówi znane góralskie przysłowie,...nie będzie Niemiec pluł nam w twarz ni dzieci nam germanił,...

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 13:26 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

22 i 28 marca odbędą się (na razie na to wygląda) półmaratony w Lizbonie i Pradze na bardzo wysokim poziomie należące do cyklu SuperHalfs. Może niektórzy zawodnicy przygotowujący się na Gdynie zdecydują się wystartować właśnie tam. Jestem ciekawy czy Kamworor, Cheptegei lub Wanders wystartują gdzieś w najbliższym czasie czy przeczekają ten okres.

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 15:00 
Stary Wyga
Stary Wyga

Ricardo napisał(a):
22 i 28 marca odbędą się (na razie na to wygląda) półmaratony w Lizbonie i Pradze na bardzo wysokim poziomie należące do cyklu SuperHalfs. Może niektórzy zawodnicy przygotowujący się na Gdynie zdecydują się wystartować właśnie tam. Jestem ciekawy czy Kamworor, Cheptegei lub Wanders wystartują gdzieś w najbliższym czasie czy przeczekają ten okres.

Kwestia taka czy tam również nie odwołają tych półmaratonów :D ja teraz planuje na zastępstwo albo Kraków albo Rzeszów, ale czekam do ostatniej chwili z kupnem pakietu.

10 km - 37:48 (28.08.19)
HM - 1:34:05 (01.09.18)
M - 3:08:55 (03.03.19)

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 18:02 
Wyga
Wyga

marco1980 napisał(a):
Opieram się na faktach. Nawet lekarze mówią, że te środki zapobiegawcze w postaci odwoływania imprez w tym momencie to ŚRODKI NADMIERNE!!!

W Polsce nie ma koronowirusa. Obecnie pięć osób przywlekło go z innych miejsc na świecie i nie wiemy, czy będzie się to rozwijać czy nie. Dlatego, jeśli sytuacja nie będzie się pogarszać, dla mnie odwoływanie imprez to decyzje histeryczne. Osoby je podejmujące uważam za tchórzliwe i niekompetentne. Przez takie napędzanie spirali strachu, nie długo jak kichnę na ulicy zadźgają mnie widłami, bo rozsiewam zarazki.

Opierajmy się na faktach dalej: już przy 20 tyś ludzi byli zawodnicy z 61 krajów. Czy sytuacja będzie się pogarszać? "Niestety" nie wiemy czy po biegu w Gdyni nie okazałoby się, że na biegu kilkanaście/dziesiąt/set osób "coś" złapało.

Teraz pojawiają się głosy, że organizatorzy powinni zwrócić kasę za hotele, transport i pakiety, wyobrażam sobie sytuację, w której ktoś chciałby odszkodowanie za zachorowanie.

Moim zdaniem lepiej dmuchać na zimne.

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 18:38 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

marco1980 napisał(a):
Opieram się na faktach.
(...)
W Polsce nie ma koronowirusa. Obecnie pięć osób przywlekło go z innych miejsc na świecie (...)

Uff, możemy odetchnąć z ulgą. Koronowirusa u nas nie ma, są tylko zakażeni nosiciele. :hahaha:

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 19:00 
Wyga
Wyga

Też już spotkałem się z takim zdaniem: w Polsce nie ma koronawirusa, bo zarażeni przywieźli go zza granicy. Może to skrót myślowy od tego, że w Polsce jeszcze nie ma ogniska.

Mam jeszcze pytanie co sądzicie o tym, że "Nawet lekarze mówią, że te środki zapobiegawcze w postaci odwoływania imprez w tym momencie to ŚRODKI NADMIERNE!!!", ale z drugiej strony "Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja w związku z koronawirusem zaapelował o zachowanie spokoju i odpowiedzialne zachowania. Zwrócił się także o rozważenie wprowadzenia zakazu organizacji imprez masowych."? Może to January blefuje, a Dusia ma rację?

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 20:07 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

marco1980 napisał(a):
W Polsce nie ma koronowirusa. Obecnie pięć osób przywlekło go z innych miejsc na świecie i nie wiemy, czy będzie się to rozwijać czy nie. Dlatego, jeśli sytuacja nie będzie się pogarszać, dla mnie odwoływanie imprez to decyzje histeryczne.

W Polsce nie ma udokumentowanych przypadków rozprzestrzeniania koronawirusa, a to jest dóża różnica w porównaniu do tego, co napisałeś. Dlaczego nie ma? Może kiedyś ktoś to sprawdzi. Na razie porównajmy się do najbliższego i najbardziej podobnego sąsiada: Czechów.

Polska: właśnie stwierdzono 6. przypadek,
4-krotnie mniejsze Czechy: stwierdzonych 21.

Pierwszy stwierdzony przypadek w Czechach: 1 marca u osób po pobycie narciarskim we Włoszech,
Pierwszy stwierdzony przypadek w Polsce: 4 marca (pierwszy u osób powracających z Włoch: 6 marca)

Polska: do wczoraj wykonano ponad 600 testów
Czechy: już kilka dni temu ogłosili, że są gotowi wykonywać 600 testów dziennie u wszystkich podejrzanych, nie tylko u powracających z terenów uznawanych za ryzykowne.

Czechy: od dzisiaj obowiązkowa kwarantanna dla każdego powracającego z Włoch,
Polska: ???

Biorąc pod uwagę te wszystkie różnice, poczekał bym kilka tygodni ze stwierdzeniem, że w Polsce nie ma zakażeń koronawirusem, bo może tylko sito ma za duże oczka.

Nowy postNapisane: So, 7 marca 2020, 21:56 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Podczas, gdy Francja zrobiła 1000 testów, Włosi zrobili ich 25000 ....
Nic dziwnego, że tak dużo tu przypadków

Nowy postNapisane: N, 8 marca 2020, 17:51 
Wyga
Wyga

Kangoor5 napisał(a):

Biorąc pod uwagę te wszystkie różnice, poczekał bym kilka tygodni ze stwierdzeniem, że w Polsce nie ma zakażeń koronawirusem, bo może tylko sito ma za duże oczka.

Pewnie jest w tym sporo racji. Niemniej dzisiejsze dane MZ mówią już o 1154 przebadanych próbkach.

Niemiecki MZ Spahn zalecił odwoływanie imprez z udziałem ponad 1000 uczestników. Dotychczas odbywało się to z ociąganiem, ale „w obliczu dynamicznego rozwoju sytuacji w ostatnich dniach powinno się to szybko zmienić”, powiedział Spahn agencji dpa.

Może niemieccy lekarze mają inne zdanie na ten temat niż polscy. :ojoj:

Nowy postNapisane: N, 8 marca 2020, 20:27 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Pewnie tak jest. Dokładnie porównać się nie da, bo te dwa państwa nie synchronizują swoich komunikatów i można bazować tylko na tym co jest. Ponieważ ostatnio porównałem jabłka do bananów, poprawiam i podaję informację z dziś rano, więc może to być stan na wczoraj wieczór.
Liczba przeprowadzonych testów Polska: ponad 600*, Czechy: prawie 800*. Czechy mają 3,6 razy mniej ludności.
*-z taką dokładnością zapamiętałem, nie mam teraz czasu odgrzebywać źródeł.

Jeśli chodzi o zdolność do przeprowadzania testów, to Polska ogłosiła dziś gotowość do 2000 dziennie. Pytanie, czy przyjęte wskazania do przeprowadzenia takiego testu pozwolą na wykorzystanie tego potencjału i czy wolniejszy start od naszych sąsiadów nie będzie nas drożej kosztował.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]