Komentarz do artykułu Mary Cain pogrąża system

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: Masz studia psychologiczne? Byleś juz trenerem? Byleś juz trenerem światowej elity?
Czy na prawdę trzeba mieć skończone studia psychologiczne, żeby zobaczyć, że coś tu jest nie tak? Nie rozumiem do końca twoich pytań. Napisałem, że mówienie o zawodniczce, że ma za duży tyłek nie sprawi, że będzie sportowo/psychicznie "twarda". Jeśli uważasz inaczej to możesz to napisać.
New Balance but biegowy
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: Został skazany za doping? Gdzie?
W sporcie nie trzeba być twardym?
Sory. Tytuł artykułu mnie zmylił
"Twórca największych sukcesów biegowych USA w ostatnich kilku latach został skazany za naruszenie kodeksu antydopingowego"
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Ricardo pisze:
Rolli pisze: W sporcie nie trzeba być twardym?
Tylko to bycie twardym w kwestii sportowej nie osiągniesz mówiąc, że zawodniczka ma "za duży tyłek".
Masz studia psychologiczne? Byleś juz trenerem? Byleś juz trenerem światowej elity?
A czy ty byłeś już trenerem światowej elity ? :hejhej:
Uważam, że w tym i podobnych przypadkach rodzice nie wypełnili swojego podstawowego obowiązku, opieki. Oddali dziecko pod " opiekę " sławy a on takich talentów być może miał na pęczki. I co z tego, że kilka diamencików zajechał ? Wystarczy, że dwoje czy troje wygrywa i jest sukces, nikt nie pyta jakim kosztem.
Jedni wysyłają swoje dzieci od najmłodszych lat do szkół baletowych ( balet dla mnie to tak nienaturalny ruch
, że zawsze tortury mam na myśli ), inni zmuszają dzieciaki do wielogodzinnych ćwiczeń gry na skrzypcach kosztem zabawy z rówieśnkami itd. Ktoś w końcu odnosi sukces i zostaje idolem, przykładem dla kolejnych a nauczyciel, trener ma uznanie, kasę i kolejny materiał. Nikt nie pyta o tych co nie dali rady i dla czego było ich tak dużo.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:
Rolli pisze:
Ricardo pisze:W tym artykule to chyba za wszelką cenę chcą bronić tego Salazara. Doping, przecież został skazany? Nie, to nic takiego. On tylko jakieś testy robił. Mobbing? Nie, to tylko takie uwagi. W sporcie trzeba być twardym
Został skazany za doping? Gdzie?
W sporcie nie trzeba być twardym?
Ok. Został zawieszony. Jak Abrahama Kiptuma zawieszali w kwietniu to też byś go bronił, że jeszcze nie skazany tylko zawieszony?
Przecież nie został zawieszony za doping.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:
Rolli pisze:
Ricardo pisze: Ok. Został zawieszony. Jak Abrahama Kiptuma zawieszali w kwietniu to też byś go bronił, że jeszcze nie skazany tylko zawieszony?
Kto to jest Kiptum?
Jakiej odpowiedzi oczekujesz?
Jest to pytanie retoryczne czy do jakiej kategorii mam to podpiąć?
Taki były rekordzista świata. Oczekuję takiej odpowiedzi jaką uważasz za słuszną. Zawodników/trenerów w kwestii dopingu nie zawiesza się za byle co.
Oj przeczytaj artykuł Marcina Nagórka jeszcze raz;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze:
Oj przeczytaj artykuł Marcina Nagórka jeszcze raz;)
Nie widzę takiej potrzeby
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze: Przecież nie został zawieszony za doping.
Piszesz o Salazarze czy Kiptumie?

Jeśli o Salazarze to tutaj oświadczenie USADA
https://www.usada.org/sanction/aaa-pane ... rey-brown/

"AAA Panel Imposes 4-Year Sanctions on Alberto Salazar and Dr. Jeffrey Brown for Multiple Anti-Doping Rule Violations"

Chyba przekaz tego komunikaty jest jasny. Napisz mi jeśli coś źle zrozumiałem
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:
Arti pisze: Przecież nie został zawieszony za doping.
Piszesz o Salazarze czy Kiptumie?

Jeśli o Salazarze to tutaj oświadczenie USADA
https://www.usada.org/sanction/aaa-pane ... rey-brown/

"AAA Panel Imposes 4-Year Sanctions on Alberto Salazar and Dr. Jeffrey Brown for Multiple Anti-Doping Rule Violations"

Chyba przekaz tego komunikaty jest jasny. Napisz mi jeśli coś źle zrozumiałem
Nie chciało Ci się drugi raz z uwagą przeczytać to wklejam;)

"Zarzuty o doping nie są do końca prawdziwe. Owszem, Salazar został skazany, ale za naruszenie przepisów, nie za podawanie dopingu zawodnikom. Przez lata w USA trwały zakulisowe spory, czy byłego trenera Oregon Project, Steve’a Magnessa, można uważać za czynnego biegacza. Kiedyś nim był, ale potem zajął się trenowaniem innych. W Oregon Project to on był królikiem doświadczalnym, który testował zastrzyki z l-karnityny. W zawodowym sporcie kroplówki podawane bez zalecenia lekarza są zabronione, dlatego działanie tego środka sprawdzano na Magnessie. Skazanie Salazara było możliwe tylko dlatego, że uznano, że Magness jest biegaczem jak inni. "
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zarzuty są prawdziwe. Nie złapano żadnego zawodnika NOP na dopingu, ale Salazar posiadał i stosował na na innych doping. Alberto Salazar naruszył przepisy anty-dopingowe i jeśli nie zgadasz się z faktami to nie wiem jak ci odpowiedzieć.

Zastanów się też w jakim celu lekarz współpracujący z Salazarem np testował jakie dawki testosteronu nie dadzą pozytywnego wyniku. Chyba to nie była zabawa/hobby?

Tutaj masz pełne wyjaśnienie. Przykłady podane z twojego artykułu to nie wszystko.
https://www.usada.org/wp-content/upload ... cision.pdf
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ja go nie bronię ale fakt jest taki,że jak czytamy nie udowodniono mu,że podawał zawodnikom doping.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:
Rolli pisze: Masz studia psychologiczne? Byleś juz trenerem? Byleś juz trenerem światowej elity?
Czy na prawdę trzeba mieć skończone studia psychologiczne, żeby zobaczyć, że coś tu jest nie tak? Nie rozumiem do końca twoich pytań. Napisałem, że mówienie o zawodniczce, że ma za duży tyłek nie sprawi, że będzie sportowo/psychicznie "twarda". Jeśli uważasz inaczej to możesz to napisać.
Nie tego nie napisałem, ale ty po prostu nie masz pojęcia jako psycholog czy trener. Wiec sie wstrzymaj.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Ricardo pisze:
Rolli pisze: Masz studia psychologiczne? Byleś juz trenerem? Byleś juz trenerem światowej elity?
Czy na prawdę trzeba mieć skończone studia psychologiczne, żeby zobaczyć, że coś tu jest nie tak? Nie rozumiem do końca twoich pytań. Napisałem, że mówienie o zawodniczce, że ma za duży tyłek nie sprawi, że będzie sportowo/psychicznie "twarda". Jeśli uważasz inaczej to możesz to napisać.
Nie tego nie napisałem, ale ty po prostu nie masz pojęcia jako psycholog czy trener. Wiec sie wstrzymaj.
Rolli, jak chcesz to sobie tłumacz każde zachowanie Salazara.
Ja nie jestem psychologiem ani trenerem, ale to nie znaczy, że nie mogę napisać co o tym myślę. Bycie trenerem nie usprawiedliwia od robienia głupot.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Ja go nie bronię ale fakt jest taki,że jak czytamy nie udowodniono mu,że podawał zawodnikom doping.
Arti, mam do ciebie pytanie. Czy oprócz artykułu na stronie magazynbieganie.pl czytałeś dokument z USADA? Jeśli czytałeś i dalej uważasz, że jego zawodnicy nie są w to zamieszani to ci podeślę cytaty.
Chyba osoba pisząca artykuł tak samo jak ty, nie oglądała tego oświadczenia i teraz pisze takie rzeczy.

Dam ci małą podpowiedź. Imię jednego z tych zawodników to Dathan. Poszukaj to może znajdziesz...
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:
Arti pisze:Ja go nie bronię ale fakt jest taki,że jak czytamy nie udowodniono mu,że podawał zawodnikom doping.
Arti, mam do ciebie pytanie. Czy oprócz artykułu na stronie magazynbieganie.pl czytałeś dokument z USADA? Jeśli czytałeś i dalej uważasz, że jego zawodnicy nie są w to zamieszani to ci podeślę cytaty.
Chyba osoba pisząca artykuł tak samo jak ty, nie oglądała tego oświadczenia i teraz pisze takie rzeczy.

Dam ci małą podpowiedź. Imię jednego z tych zawodników to Dathan. Poszukaj to może znajdziesz...
Przeczytam zatem jeszcze raz. Kwestia twojej interpretacji słowa zamieszani bo tego nie napisałeś wprost, w jakim sensie zamieszani?
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli się nie mylę to ten cytat
Mr. Ritzenhein received an L-carnitine infusion on December 13, 2011105; Ms. Begay
received an L-carnitine infusion on December 23, 2011106; Ms. Grunnagle received an
L-carnitine infusion on December 29, 2011107; Mr. Rupp received an L-carnitine infusion
on January 5, 2012108; and Ms. Allen-Horn received an L-carnitine infusion on January
11, 2012.109 Ms. Erdmann received an L-carnitine injection on September 19, 2012.110
Podawał ten środek bez powiadamiania USADY co jest naruszeniem zasad anty-dopingowych
ODPOWIEDZ