New York City Marathon (niedziela 03.11.2019)

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Najwyraźniej Jepkosgei wraca do formy którą prezentowała dwa lata temu, a dla Keitany chyba powoli nadciąga nieuchronny spadek możliwości związany z wiekiem. Sam maraton jakoś dla mnie bez większych emocji, może dlatego że sporą część oglądałem na stronie abc7ny i przekaz był koszmarny. Reklamy co kilka minut, jakieś niekończące się wywiady z niewiadomo kim, poboczne historie jak np weterana który wyszedł z nałogów i w Bostonie przekroczył metę na czworakach i dostał dzięki temu zaproszenie do NY, taka typowa amerykańszczyzna. Sam bieg był tam niemalże na doczepkę, jakieś kilkusekundowe wstawki pomiędzy reklamami i innym badziewiem. Za to transmisja na Eurosporcie już dużo lepsza nawet pomimo tych cholernych reklam. Kamworor na dobrą sprawę nie miał z kim przegrać ale na początku nie było to wcale takie oczywiste. Do pewnego momentu Tola wydawał się mocny, z kolei Kitata zastosował jakąś beznadziejną taktykę i wyszło jak wyszło.
New Balance but biegowy
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pma pisze: Reklamy co kilka minut, jakieś niekończące się wywiady z niewiadomo kim
Tak niestety wyglądają transmisje maratonów w Stanach. Z transmisją z Chicago było podobnie: Kosgei biegnie na rekord świata, a oni wszystko pokazywali tylko nie zawodników
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:
pma pisze: Reklamy co kilka minut, jakieś niekończące się wywiady z niewiadomo kim
Tak niestety wyglądają transmisje maratonów w Stanach. Z transmisją z Chicago było podobnie: Kosgei biegnie na rekord świata, a oni wszystko pokazywali tylko nie zawodników
Ważne, że Hot Dogi dobrze się sprzedawały.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Oj narzekacie...ludzie wyszli na ulice kibicować i nie myśleli o reklamach. Mieli piękne święto na wyciągnięcie ręki. Warto widzieć pozytywy niż narzekać
Natomiast jak było za dużo reklam wystarczyło przełączyć na inną transmisję ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
adam99
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1027
Rejestracja: 11 lip 2016, 16:12
Życiówka na 10k: 40'20"
Życiówka w maratonie: 3:13:21
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Komentatorzy Eurosportu rozwalili system: " pierwszego maratonu nie ukończyła więc można powiedzieć, że to jej debiut..."

:bum:
5km - 20:02; 10km - 40:20; HM - 1:26:37; M - 3:13:21

"Wyniki nie przychodzą wtedy kiedy ich oczekujemy ale wtedy kiedy jesteśmy na nie gotowi"

Mój Blog
Komentarze
Garmin

"Coco jambo i do przodu..."
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba pierwszy raz się zdarzyło, żeby u mężczyn i kobiet wygrali rekordziści świata w półmaratonie
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:Chyba pierwszy raz się zdarzyło, żeby u mężczyn i kobiet wygrali rekordziści świata w półmaratonie
Prawdopodobnie tak choć takie powinny być oczekiwania w tej edycji ;)))
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Natomiast jak było za dużo reklam wystarczyło przełączyć na inną transmisję ;)
Nie bardzo mogłem bo oglądałem to na telefonie na placu zabaw (mój syn kategorycznie odmówił powrotu do domu i kazał mi oglądać maraton na telefonie), cieszyłem się więc że dało się cokolwiek odpalić i że raz na pół godziny było nawet widać biegaczy przez kilka sekund :)
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

"Oj narzekacie...ludzie wyszli na ulice kibicować i nie myśleli o reklamach. " - tak narzekamy, bo nie możemy wyjść na ulice i kibicować. I tak, mamy rację. Po powrocie z reklamy często nitk nie wie co się stało, kto sie urwał, gdzie jest np. Aga - ba sami komentatorzy nie wiedzieli. No mega super. Mam dziękować za transmisję mimo, że płacę za TV i nie narzekać na wpieprzanie się reklam i zamęt po powrocie - gdyby jeszcze sami komentatorzy wiedzieli co się działo po, ale nie potem razem z nimi zabawiamy się w domyślanie czy też ten Desisa zlazł, czy Robertson wrócił do 'stada' etc...
Czad... Ale Arti wyjeżdża jak zwykle z tekstem, że i tak jest super.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Przecież wspólnie stwierdziliśmy ,że transmisja na Eurosporcie była ok.
Dlatego tak było super i nie widzę powodów do narzekania.
Cały czas było widać rywalizację kobiet i mężczyzn, nie stanowiło problemu oglądanie, żadne reklamy nie były uciążliwe a komentatorzy na bieżąco relacjonowali rywalizację. Na co zatem narzekać?
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

wystarczy czytać ze zrozumieniem.

transmisje stacji amerykańskich to jest dramat. to nie są relacje wydarzenia sportowego, a raczej reportaże z happeningu. najważniejsi są amatorzy z ciekawa historią i powtarzane w kółko slogany "święto biegania", "święto lokalnej społeczności", "piękny dzień na cieszenie się aktywnością", plus wywiad o oficjelami, działaczami miejskimi i prognoza pogody x 10.

do tego poziom komentarza jest najczęściej koszmarny, nasi rodzimi komentatorzy wychodzą przy amerykańskich kolegach na wirtuozów mikrofonu.

ja od kilku lat w ogóle nie odpalam streamów z amerykańskich stacji, szkoda nerwów
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Dlatego zamiast narzekać warto przełączyć na Eurosport.

Każdy zrozumiał, że relacja amerykańska była słaba bo czytamy że zrozumieniem. Jak ktoś szanuje swój czas i nerwy to ogląda ciekawszą transmisję. Trzeba szukać rozwiązań i pozytywów ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja akurat nie narzekałem na transmisję USA, a na Eurosportową ;) To że było lepiej nie znaczy, że było dobrze.
Nie zauważyłem jednak, że to odpisujesz pod transmisją USA. Ja dalej w głowie miałem to co napisał pma, że lepiej ale dalej 'cholerne reklamy'.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Ja akurat nie narzekałem na transmisję USA, a na Eurosportową ;) To że było lepiej nie znaczy, że było dobrze.
Nie zauważyłem jednak, że to odpisujesz pod transmisją USA. Ja dalej w głowie miałem to co napisał pma, że lepiej ale dalej 'cholerne reklamy'.
Zgadza się zawsze może być lepiej i oby tak było;)
Pozdro!
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawy artykuł o Nancy Kiprop, która skończyła na 4 miejscu.
https://www.runnersworld.com/runners-st ... -children/
ODPOWIEDZ