Głodówka

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
col
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 03 sie 2010, 09:26
Życiówka na 10k: będzie 27.03.2011
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Dąbrowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zobaczysz jutro rano jaki będziesz miał pusty i wklęsły brzuszek. Teraz jeszcze Aerobiczna Szóstka Weidera i kaloryfer gotowy.
Ludzie dzielą się na tych, co kochają bieganie i tych, co jeszcze nie wiedzą, że kochają bieganie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1212
Rejestracja: 13 lut 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

hmmm... dalej nie chce mi się jeść, w ogóle nie czuję głodu... czyżbym miał aż tyle zapasów? :hej:
Duch ciało opuścił... nie ma mnie tu...
col
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 03 sie 2010, 09:26
Życiówka na 10k: będzie 27.03.2011
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Dąbrowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

U mnie taż następnego dnia rano nie występowało łaknienie. Ale jeżeli nie masz zamiaru kontynuować głodówki to zjedz śniadanie o normalnej porze nie przesadzaj, bo potem może dopaść cię wilczy apetyt i jak się "nażresz" to będziesz miał wyrzuty sumienia :ble:
Ludzie dzielą się na tych, co kochają bieganie i tych, co jeszcze nie wiedzą, że kochają bieganie.
Awatar użytkownika
F@E
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 16 paź 2009, 17:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

@Aśka ja wiem jak wygląda głodówka ;)
Jest taki ksiądz w Polsce bardzo znany z głodówek, raz na rok takową przeprowadza, bo jest oczywiście niewskazane przeprowadzać ich więcej. Ksiądz ten robił kilkakrotnie głodówkę przez 30 dni, wchodząc w nią 30 i wychodząc 30 dni, standardowo trwają u niego 2-3 tygodnie. Zasada ta jest zbadana i optymalnie ustalona gdzie naukowcy zgodnie ją potwierdzają. Co zresztą jak dla mnie nie ma wpływu na życie mrówek. Jeżeli chodzi o wodę to najlepsza woda jest po prostu ze studni którą posiada i żadna woda sklepowa ją nie zastąpi, to jego słowa. Dziennie pije tylko 1,5l tej wody.

pozdro
"Wizja bez działania jest marzeniem, działanie bez wizji jest koszmarem"
kropla
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2011, 08:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Myślicie, ze do takiego stanu można się przyzwyczaić? Tzn. chodzi mi o to, ze na początku jest ciężko gdy jesteś głodny, ale potem już jest ok. I jest Ci obojętne czy coś jesz czy nie.
Awatar użytkownika
Aśka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 13 lis 2010, 20:52
Życiówka na 10k: 01:01:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Toronto

Nieprzeczytany post

@ F@E - spoko, pisałam raczej "pod publiczkę", żeby rozjaśnić tym, którzy wiedzą mniej - bo moglibyśmy się wymieniać, a wiele dla "potomności" czytającej by z tego nie wyszło; a tak może ktoś coś sobie uważniej zapamiętał ;)

@kropla: to mija po kilku dniach, przestajesz czuć głód po prostu. niektórym mija po dniu, innym po 4, ale nie słyszałam chyba np. o tygodniu.
robisz głodówkę?
bansen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 25 paź 2006, 09:39

Nieprzeczytany post

Jak ta babina, która usłyszała w TV o głodówce i przez tydzień nie jadła, po czym poszła za stodołę w wiadomym celu, kucnęła i słyszy odgłos "chrup, chrup, chrup...", patrzy, a to d... trawę żre.
runner2010
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 774
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:10
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków i okolice :)

Nieprzeczytany post

Cześć wam :)
Ja tam ws biegania itp. to raczej początkujący jestem, więc jak coś źle napisze poprawcie :)
Co do głodówek itp. to mi się wydaje raczej, ze nie są potrzebne do dobrego biegania itp.
Owszem, np. jeśli mamy 2 os. o tym samym wzroście to teoretycznie lepsze wyniki może mieć lżejsza osoba, ale
należy pamiętać, że kwestia wagi jest indywidualna i nalezy dostosowywać ją do swoich potrzeb.
Co do odchudzania się itp. to ja mam do tego takie podejście:
jeśli biegamy i chcemy zrzucić kilka kg to powinniśmy dostarczać organizmowi taką samą ilość energii jak dotychczas, ale "w mniejszych ilościach wagowych"
tazoo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 29 wrz 2009, 14:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:26:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Nieprzeczytany post

jeśli biegamy i chcemy zrzucić kilka kg to powinniśmy dostarczać organizmowi taką samą ilość energii jak dotychczas, ale "w mniejszych ilościach wagowych"

tzn., że jak zjesz 200gr brokuł (74kcal) to przytyjesz bardziej niż po zjedzeniu 100gr banana (74kcal) :orany: źródło: http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/a-g.htm
[url=http://runmania.com/rlog/?u=tazoo][img]http://runmania.com/f/8a08b00c9ee276eecbac13751b1319b8.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
Aśka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 13 lis 2010, 20:52
Życiówka na 10k: 01:01:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Toronto

Nieprzeczytany post

ta, albo np. zamiast obiadu warto sobie machnąć paczkę chipsów :D
to raz, dwa: głodówka nie służy odchudzaniu, tylko oczyszczaniu :)
Awatar użytkownika
F@E
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 16 paź 2009, 17:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

i temu i temu
"Wizja bez działania jest marzeniem, działanie bez wizji jest koszmarem"
MatJK
Wyga
Wyga
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2011, 22:34

Nieprzeczytany post

Ja przygotowuję się do swojej, pierwszej głodówki.
Planuję ją rozpocząć 29.04.
Chcę aby trwała 10 dni.

PS.
Przeczytałem książkę Małachowa, także mniej więcej wiem czego się spodziewać.
Awatar użytkownika
goldie77
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 548
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź - Chojny-Kurczaki

Nieprzeczytany post

bansen pisze:Jak ta babina, która usłyszała w TV o głodówce i przez tydzień nie jadła, po czym poszła za stodołę w wiadomym celu, kucnęła i słyszy odgłos "chrup, chrup, chrup...", patrzy, a to d... trawę żre.
to się oplułem z radości przy piątku :)
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

tak czytam o tej głodówce i mimo, że przy 184cm waże 70kg i większość w mieśniach to odtrucie organizmu mogłobybyć dobre
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
axell
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 513
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

To ja sobie często zapodaję takie mini głodówki - np dziś - za mało prowiantu zabrałem i drugie śniadanie skończyłem o godzinie 10 i do godz 17 nic nie zjem. A już jestem głodny - ale trzymam się bo mam świadomość że to jest bardzo dobre i oczyszczające do organizmu.
ODPOWIEDZ