GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie drodzy kochani biegacze :uuusmiech: . Jeden z największych starożytnych myślicieli Dalekiego Wschodu Sun Zi powiedział kiedyś, że: „Ludzie zjednoczeni są silni. Ludzie podzieleni są słabi”. Czas na nasz sobotni poranny trening – razem - nie osobno zgodnie z chińską taktyką wojenną pokonamy wszelkie przeszkody :taktak: . Widzimy się za chwilę wiec się nie rozpisuję tylko pasta, kubek, ząbki, mydło buźka i już jestem przed plażą. Pozdrawiam Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

…Wyrwij murom zęby krat Zerwij kajdany, połam bat A mury runą, runą, runą I pogrzebią stary świat!...
Nie wiem jak wy, ale ja pamiętam ten okres pomimo ze miałem wtedy 8 lat. Wszystko przez to, że odwołali mi poranek w kinie Helios, który był zawsze w niedziele o 09.00. Schodziłem z kolegami z górki na Strzemięcinie a po drodze czołgi, żołnierze i koksowniki. Oczywiście kino zamknięte, ale podekscytowanie, jakie nam towarzyszyło było niewyobrażalne. W domu panika, obrazki z Matką Boską chowane w skrytkach jak również znaczki Solidarności czy legitymacja ojca. Pamiętam, że również miałem swój wkład w walce o wolną Polskę. Z kolegami z podstawówki pomalowaliśmy jakimiś hasłami wyzwoleńczymi czołg stojący w parku. Na drugi dzień pisali o tym w gazetach dodając również, że wandale stłukli lampy, ale to już nie nasza robota była. Takie to były czasy. Młodzi tego nie pamiętają, więc powinniśmy im takie historyjki opowiadać. Pozdrawiam Andrzej.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Przyjaciele - ktoś, przed kim można głośno myśleć, więc ten, kto ma przyjaciół, jest jak step rozległy, kto ich nie ma jest jak dłoń mały :taktak: :uuusmiech: . Dziękuję za dzisiejsze wspólne niedzielne przedpołudniowe bieganko :uuusmiech: . Czarny szlak zaliczony w doborowym towarzystwie przy super pogodzie :hej: . Nie zabrakło opowieści Prezesa :hejhej: :hahaha: , więc kilometry zleciały szybciutko. Co się naśmialiśmy :hahaha: to nasze a co wynieśliście z opowieści to wasze :hejhej: . Pozdrawiam bohatera dzisiejszego wybiegania Rafała :uuusmiech: , który nie odpuścił i zaliczył podbiegi. Dla niego utworzyliśmy szpaler przy wodopoju u Piotra. Pozdrawiam wszystkich i życzę udanej niedzieli. Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie drodzy kochani biegacze :uuusmiech: . Zaczynamy nowy tydzień a mi się zebrało na filozoficzne przemyślenia :hejhej: , ale bywa i tak w życiu :taktak: . Tak, więc jeśli macie jakiś problem, możecie zacząć ulegać złudzeniu, że wypełnia on całe nasze życie. Jednak życie człowieka zawsze jest czymś więcej niż jakimś określonym problemem w danej chwili. Poza nim istnieje spora przestrzeń wypełniona różnymi sprawami. Tu mieści się wszystko to, co daje nam siłę w trudnych momentach. To, co nas napędza i sprawia, że nawet w kłopotach chcemy o coś w swoim życiu zadbać. Są to też wszystkie sprawy, które uznajemy za ważne i warte zachodu, oraz osoby, które mamy przy sobie. Wszystkie przeszłe problemy, z którymi już sobie poradziliśmy, umiejętności, wiedza. Pamięć o zdarzeniach, które nas kształtowały, pasje, marzenia itd. Można tak wymieniać bezkońca, ponieważ człowieka nigdy nie można opisać w sposób skończony. Warto, więc w takim momencie uświadomić sobie, że jesteśmy czymś więcej niż „posiadaczem problemu”. Że możemy „opowiedzieć” swoją historię na wiele różnych sposobów i za każdym razem w centrum postawić coś innego. Dlatego też za każdym razem, kiedy obraz naszego życia uzupełnimy o coś, co jest poza problemem, sprawimy, że „traci on na wadze”. Nie znika ani nie rozwiązuje się automatycznie, ale my dysponujemy innymi siłami radzenia sobie z nim. Dobrze, że mamy te nasze bieganie :uuusmiech: , więc jest czas podczas treningu, aby niektóre sprawy sobie przemyśleć i spojrzeć na nie z innej perspektywy :taktak: . Mi takie przemyślenia pomagają i zdarza się, że podczas samotnych pokonywanych kilometrów patrzę na niektóre sprawy inaczej a problem nie jest już problemem :nienie: . Mógłbym jeszcze tak pofilozofować, ale dzisiaj poniedziałek, więc nie będę już zawracał wam głowy. Miłego dnia wszystkim życzę. Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Polecam.Warto przeczytać ten artykuł-Zaniedbana. Na szczęście.

http://wyborcza.pl/1,75476,17120889,Zan ... html#CukGW


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
piotrekh
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zaczynamy nowy tydzień a mi się zebrało na filozoficzne przemyślenia :hejhej: , ale bywa i tak w życiu :taktak: . Tak, więc jeśli macie jakiś problem, możecie zacząć ulegać złudzeniu, że wypełnia on całe nasze życie. Jednak życie człowieka zawsze jest czymś więcej niż jakimś określonym problemem w danej chwili. Poza nim istnieje spora przestrzeń wypełniona różnymi sprawami. Tu mieści się wszystko to, co daje nam siłę w trudnych momentach. To, co nas napędza i sprawia, że nawet w kłopotach chcemy o coś w swoim życiu zadbać. Są to też wszystkie sprawy, które uznajemy za ważne i warte zachodu, oraz osoby, które mamy przy sobie. Wszystkie przeszłe problemy, z którymi już sobie poradziliśmy, umiejętności, wiedza.
łot i filozof a może fizjolog? ale cytowanie cudzej pracy bez podawania źródła chyba inaczej się nazywa

http://blizejsukcesu.pl/artykuly/rozwoj ... -juz-masz/
Tekst pochodzi z książki „Jak ruszyć z miejsca” Elżbiety Kalinowskiej.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Wybaczcie mi moje wpisy ale mam :hejhej:
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie drodzy kochani biegacze :uuusmiech: . Jeśli w jakimś obszarze radzimy sobie dobrze :taktak: to możemy zacząć zastanawiać się, co takiego robimy, dzięki czemu jest to możliwe. Dlaczego tu nie ma problemu? :nienie: . O jakich naszych umiejętnościach i zasobach świadczą sukcesy w tej sferze. Dalej możemy rozważać jak tę umiejętność dopasować i przenieść w inny obszar gdzie byłaby przydatna :taktak: . Bardzo często jest tak, że wystarczy tylko uświadomić sobie, że coś takiego potrafimy i zaczniemy to robić w nowym kontekście :lalala: . Jeżeli mamy sukcesy w bieganiu to możemy je przenieś na grunt zawodowy i na odwrót tak samo może być z miłością :uuusmiech: . Grunt to dobrze wszystko przemyśleć czy to na treningu, spacerze czy przy kawce i ciachu w domu. Jeżeli już mowa o treningu to jutro środa, więc spotykamy się na wspólnym bieganiu. Dla przypomnienia godzina 18.00 i zapraszam wszystkich biegających grudziądzan, bo w grupie siła, bezpieczeństwo i zabawa. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej. :hej:
Ps. Do tych, którzy się zastanawiają skąd on to bierze. Z różnych źródeł i są to tylko wyrywki, słówka, przeze mnie przerabiane, dopasowywane pod bieganie. Nie będę podawał źródeł, cudzysłowów, odnośników, bo to tylko luźne forum a nie praca naukowa, książka czy artykuł. Mam świadomość intelektualną i na pewno przy pisaniu poważnych rzeczy zamieszczanych w określonych miejscach podawałbym źródło, bo tak stanowi prawo. :ojoj:


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

7 sposobów na rozładowanie złości

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,105 ... l#BoxLSTxt


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Poranny trening już za mną :uuusmiech: . Po drodze naszły mnie sentymenty :hejhej: i odwiedziłem miejsce pierwszego pocałunku :uuusmiech: . Tak naładowany emocjonalnie drogę do domu pokonałem w szybszym tempie :hahaha: .
„Kto chce całować, niech całuje w usta; inaczej otrzyma tylko połowę przyjemności; nie twarz, nie szyję, rękę, pierś - tylko usta umieją oddać pocałunek”. F. von Logau :hejhej:
hi,hi cytat z autorem dałem :hejhej: mam nadzieję że się nie pogniewa chłopina nawet jeżeli zmarał w 1665 :echech:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie kochani :uuusmiech: . Czy wiecie, że momenty nawet małej, chwilowej poprawy są niesłychanie ważne :taktak: . Przede wszystkim pokazują, że zmiana JEST możliwa :taktak: . Tak, więc dzisiaj możecie doświadczyć takiej małej poprawy podczas naszego popołudniowego treningu z Akademią Biegania :uuusmiech: . Może uda wam się pobiec troszeczkę szybszym tempem dorównując przyjaciołom, z którymi akurat biegniecie a samemu takich osiągnięć byście nie dokonali. Jest też szansa ze przyśpieszycie na końcówce wyprzedzając na przykład Prezesa :hejhej: . Takimi kroczkami sprawiamy ze wszystko jest możliwe :taktak: . Do zobaczenia o godzinie 18.00 przy rondzie Popiełuszki. Miłego dnia wam życzę Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dieta: tych 'zdrowych' rzeczy unikaj jak ognia

http://www.logo24.pl/Logo24/56,85829,11 ... l#BoxLSTxt


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Rozwiązaniem wielu trosk życia codziennego i pomocą w osiągnięciu równowagi okazuje się droga, na której nieustannie dążymy do doskonałości :taktak: . Naszą drogą biegaczy z pod szyldu AB są treningowe spotkania, na których nie tylko ćwiczymy, ale również integrujemy się, poznajemy, uczymy się siebie :uuusmiech: . Dziękuje za dzisiejsze wspólne bieganie w ramach środowych spotkań :hej: . Jak zawsze sporo nas było, więc blokada ścieżek wokół Lotniska i parku nastąpiła, za co przepraszamy ewentualnych rowerzystów i pieszych :hejhej: . Uwielbiam te konwersacyjne tempo i możliwość rozmowy z wami.
Teraz czas na moją kolacje, czyli białe szaleństwo dostarczające odpowiednich składników po wysiłku. Twarożek z kaparami na dyniowej bułeczce. Smacznego kochani i do zobaczenia wkrótce. Andrzej :hej: .


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie drodzy kochani biegacze :uuusmiech: . Na mojej drodze spotkałem wielu ludzi i różne problemy, z którymi musiałem się uporać, jeden za drugim :taktak: . Małymi kroczkami zaczynałem rozumieć, jak zbudowany jest otaczający mnie świat, aż w końcu stałem się człowiekiem doświadczonym mogącym przekazywać swoją wiedzę innym :hejhej: . Mam nadzieje, że wybaczycie mi te mędrkowanie, ale ja taki jestem i lubię pomagać innym :hej: . Żeby nie było w naszej Akademii Biegania nie jestem jakimś odosobnionym przypadkiem jest nas o wiele więcej a ich imiona zaczynają się na A, B, C, D, E….. Tak, więc pamiętajcie kochani pomagamy każdy na swój sposób a będzie dobrze :uuusmiech: . Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego czwartku. Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ