GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Otrzymałem list z prośba o rozpowszechnienie wśród biegaczy z AB i nie tylko .Dla zainteresowanych osób lubiących wyzwania.

Stowarzyszenie AZS WSG organizuje wyjazd do Finlandii na VAAROJEN MARATON/ MARATHON OF DANGERS

http://www.kzkfis.wsg.byd.pl/index.php? ... submenu=44


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Pamiętajcie o składkach na stowarzyszenie AB. To tylko 5 zł na miesiąc. Możemy płacić również za dłuższy okres. Zaznaczcie w przelewie, że to składka za miesiąc/e xxx. Dane do przelewu znajdziecie na naszej stronie http://www.akademia-biegania.plw zakładce po prawej stronie „Stowarzyszenie” Pozdrawiam Andrzej.
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuje wszystkim za dzisiejszy wspólny trening w ramach AB :uuusmiech: . Było to nasze pierwsze środowe spotkanie w tym roku o godzinie 18.00 przed plażą miejską. Jak wiecie w okresie lato-jesień to tutaj się spotykamy. Natomiast jesień-zima w związku z tym, że w lesie jest zbyt ciemno nasze treningi odbywają się koło Praktikera. Tak, więc jak przystało na AB przyszła nas spora grupa a do tego jeszcze liczniejsza ekipa osób biegających w szkółce biegowej :uuusmiech: , która wystartowała w sobotę. Nowych biegaczy na trening poprowadził Dawid pozostali zaś udali się w kierunku podbiegów na czarnym szlaku. Zrobiliśmy ich sześć plus jedno podejście z kolana na kolano :bum: . Miało być ostro i było :trup: . Pamiętajcie, że to wy jesteście najlepsi i to wy odnosicie sukcesy :taktak: a sukces to nie kwestia wrodzonego talentu, błyskotliwej inteligencji ani szczęścia. Sukcesy odnoszą ludzie przekonani o tym, że wciąż mogą się wiele nauczyć :taktak: . Pozdrawiam was i życzę miłej nocy i bezproblemowego wstawania rankiem. Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W ramach podsumowania dzisiejszych zajęć ze szkółką podsyłam obraz do wydrukowania i zapamiętania. Pamiętajcie również o dobrej rozgrzewce i na końcu porządnym rozciąganiu. http://www.youtube.com/watch?v=FTnc67wd5b0
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie kochani w ten czwartkowy troszeczke deszczowy poranek :uuusmiech: . Jak mawia pewne chińskie przysłowie: „ osoba, która twierdzi, że coś nie może być zrobione, nie powinna przeszkadzać tej, która właśnie to robi" :taktak: . Mam nadzieje, że w waszym otoczeniu nie ma takich osób, które przeszkadzają wam w realizacji zamierzonych planów w tym przygotowań do nadchodzących startów na rożnych dystansach. Dla jednych będzie to Ultramaraton dla innych Maraton lub Półmaraton a dla jeszcze innych 10,7 lub 5 km. Moje otoczenie to rozumie i wspiera mnie w dążeniu do celu :uuusmiech: , jaki sobie wyznaczyłem chociażby poprzez przygotowanie mi śniadania po powrocie z ciężkiego treningu. Dobrze jest mieć takie osoby :uuusmiech: , bo to nas dodatkowo motywuje. Tak, więc nie ma, co się ociągać. Idę zaliczyć kolejne wybieganko a jak wy znajdziecie czas to również to zróbcie. Podczas biegu pomyślcie sobie, w jaki sposób podziękować najbliższym za to, że was wspierają :taktak: . Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Trening długodystansowy. Jak wpływa na nasz organizm?

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... xSport2img


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wycinek z wczorajszego wydania "Gazety Pomorskiej", z ramki "LUDZIE MÓWIĄ":
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie kochani biegacze :uuusmiech: . Wpadłem na taką myśl, że dobre wino to podstawa, w każdy piątek z nim zabawa! :hejhej: . Myślę, że wieczorem po ciężkim tygodniu pracy warto troszeczkę się rozluźnić :taktak: . Oczywiście nie mówię tu o upijaniu się :nienie: , ale o delektowaniu się tym trunkiem, który podobno ma dobry wpływ na człowieka :taktak: . Jednak zanim wieczór nastanie trzeba jeszcze zaliczyć poranne bieganko i wzmacnianie :bum: . Zawsze po takim treningu czuję się zmęczony a zarazem szczęśliwy i naładowany pozytywną energią :uuusmiech: . Tak na mnie działa właśnie bieganie. Jeszcze jeden drobiazg. Jutro sobota, więc czy mógłbym troszkę wami popomiatać? Tak tylko odrobinkę? Błagam, ja nie mam się już, nad kim pastwić! ( to oczywiście cytat z bajki, ale fajny i pasuje mi, jako motywacja na jutrzejszy trening zarówno dla szkółki jak i dla AB). Zapraszam, więc jutro w swoim imieniu jak i Dawida prowadzącego szkółkę biegową na godzinę 09.00 przed plażę miejską. Znajdźcie sobie dobre towarzystwo. Współpracujcie z pozytywnymi, zorientowanymi na cele ludźmi, którzy inspirują was i pobudzają do działania. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

5 kroków, dzięki którym przygotujesz skórę do lata po chłodnych miesiącach

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,136 ... l#BoxLSTxt


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Drodzy biegacze z pod szyldu AB :uuusmiech: . Dostałem maila z prośbą z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu o pojawienie się u nich 29 maja ( czwartek) o godzinie 10.00 gdzie odbędzie się impreza biegowa w ramach akcji Cała Polska Biega połączone z Dniem Olimpijczyka. Jako nasza akademia moglibyśmy poprowadzić np. rozgrzewkę lub pomóc organizacyjnie. Przemyślcie to i dajcie mi znać czy byli by chętni na wyjazd. Pamiętajcie, że nasze Stowarzyszenie ma propagować ideę biegania wśród młodzieży a takie zaproszenie daje nam taką możliwość. Pozdrawiam Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Nie ma, co się rozpędzać z wpisem :nienie: , bo dzisiaj sobota i o 09.00 widzimy się przed plażą miejską w Rudniku na wspólnym treningu :taktak: . Kontynuujemy szkółkę oraz wspólne bieganie w ramach Akademii Biegania. Nie czekajcie. Pora nigdy nie będzie idealna. Na dobry początek i zachętę przytoczę słowa Walter D. Wintle a wszystkim, z kim niedane będzie mi się dzisiaj spotkać życzę miłego weekendu. Andrzej :hej: .

„Jeśli myślisz, że jesteś pokonany to jesteś.
Jeśli myślisz, że nie śmiesz to nie śmiesz.
Jeśli chciałbyś zwyciężyć, ale myślisz, że nie umiesz,
To prawie pewne, że tego nie dokonasz. Że tego nie dokonasz. Że tego nie dokonasz.
Jeżeli myślisz, że przegrasz, to już przegrałeś,
Ponieważ ze świata to odkrywamy.
Sukces zaczyna się od woli sukcesu
A wszystko to tkwi w stanie Umysłu.
Jeśli myślisz, że inni są lepsi, to są.
Żebyś się wzbił, twoje myśli muszą szybować.
Musisz być pewny siebie, zanim
Kiedykolwiek zdobędziesz jakąś nagrodę.
Życiowe bitwy nie zawsze wygrywa
Silniejszy czy szybszy przeciwnik,
Prędzej czy później tym, kto wygrywa
Jest ten, kto myśli, że potrafi ".

Ps. Dzisiaj nie tylko trening, ale i zawody :taktak: . Nasza reprezentacja Akademii Biegania startuje w XXXI Biegu Szpęgawskim w Starogardzie Gdańskim na dystansie 5,5 km. Oczywiście trzymamy za was kciuki i życzymy udanego startu :taktak: .


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jedz warzywa i owoce. Najlepiej siedem razy dziennie

http://wyborcza.pl/1,75400,15724141,Jed ... borcza#Cuk


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuje wszystkim za dzisiejszy wspólny trening w ramach Akademii Biegania oraz szkółki biegowej :uuusmiech: . Bądźcie wdzięczni za to, ile dzisiaj przebiegliście, a będziesz mieli tego więcej :taktak: . Jeśli koncentrujecie się na tym, że za mało dzisiaj daliście z siebie, nigdy nie będziecie mieli wystarczająco dużo. Lekko nie było to fakt :bum: . Grupa zaawansowana zrobiła sobie dzisiaj wycisk wzmacniający z wykorzystaniem piłek lekarskich oraz kul a wszystko to w parach po 100 powtórzeń do podziału i do tego x2 :trup: . Szkółka też widziałem sobie pobiegała i zrobiła porządne rozciąganie na koniec. Wszystko przy pięknej słonecznej pogodzie wśród kiełkującej zieleni naszego rudnickiego lasu. Pamiętajcie, że jutro również mamy możliwość pobiegania. Kto chętny na dłuższe bieganie to zapraszamy na godzinę 09.00 przed plażę. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W ramach podsumowania dzisiejszych zajęć Szkółki Biegowej załączam kilka linków odnośnie ubrania oraz doboru obuwia do bieganie. Na początku wiadomo wystarczy jedna para butów, którą przeznaczycie na trening i na starty w zawodach.
http://www.superstyler.pl/sport-i-dieta ... c-kobiety/
http://bieganie.pl/?show=1&cat=21&id=133
http://natural-born-runners.pl/Buty-do- ... ol-27.html
Poniższy rysunek przedstawia jak się ubierać ze względu na temperaturę.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam XXXI Bieg Szpęglewski już za nami.
Przedstawiciele Akademii Biegania zagościli w Starogardzie Gdańskim, gdzie przebiegli 5,8 km. Bieg poświęcony był pamięci poległym w Lesie Szpęgawskim w czasie II wojny światowej.
Nasze przedstawicielki stanęły na podium: Gabriela Nowacka w kat. K-50 zajęła II miejsce oraz Mirela Jaskulska w kat. K-40 miejsce III.
Oficjalne wyniki osiągnięte przez przedstawicieli AB:
Kazimierz Jaskulski 20:58 (4 m-ce w kat./open 39)
Jan Mickiewicz 23:13 (12 m-ce w kat./open 94)
Mirela Jaskulska 25:31 (3 m-ce w kat./open 184)
Gabriela Nowacka 25:57 (2 m-ce w kat./open 202)
Piotr Wiśniewski 27:31 (32 m-ce w kat./open 255)
Wojciech Matuszewski 29:25 (57 m-ce w kat./open 305)
Anna Wiśniewska 31:37 (10 m-ce w kat./open 354)
Ewa Nowacka 35:24 (41 m-ce w kat./open 416)
Iwona Dziekan 35:34 (14 m-ce w kat./open 419)
W ramach akcji "NAKRĘTECZKI DLA NINECZKI NA PROTEZKI - ZBIERAMY NAKRĘTKI!" dla osób, które oddały nakrętki odbyło się losowanie drobnych upominków. "Żona moja" Ewa Nowacka została wylosowana i wygrała plecak 4F.
Gratulacje dla wszystkich uczestników.
Co tu dużo mówić Akademia Biegania Grudziądz do czegoś zobowiązuje. Gratulacje kochani biegacze z pod szyldu AB. Jesteście wielcy. Godnie reprezentujecie nasze miasto Grudziądz na biegowej mamie Polski, za co należy się wam szacunek i pokłon, który wam składam, jako Prezes AB i wasz przyjaciel.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ