GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Icenty pisze:Chciałbym podnieść swoje OWB czyli mozliwość utrzymania biegu w okreslonym tempie na długim dystansie.
Dzieki Adrianowi dostałem sporą dawkę informacji na temat błędów jakie popełniam przy swoim treningu (Dzięki Adrian), i co powinienem poprawić, ale interesuję mnie również Wasze zdanie i doświadczednia?


Muszę przyznać, że literatura podaje różne metody doskonalenia wytrzymałości biegowej i trochę mnie to dezorientuje.
Jeżeli chodzi o budowanie wytrzymałości to za tę cechę odpowiedzialne są u mnie dwa typy treningów:

- długie wybiegania,raz w tygodniu,intensywność 75%-80,1% HR max,bieg trwa u mnie ok.1,5 godziny w zależności w jakim momencie planu jestem.Najdłuższe wybieganie występuje ok. miesiąc przed zawodami potem stopniowo spada.
- biegi dość intensywne lub interwały tempowe [jak kto woli :oczko: ] od 8- 10 km w intensywności 86-88% HR max.W trakcie przygotowań do półmaratonu miałem takie biegi trzy razy w tygodniu co trzy tygodnie.Występowały też jako pojedyncze treningi w innych tygodniach.

Oba treningi wzmacniają wytrzymałość biegową.
New Balance but biegowy
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przed chwilą przeczytałem na tym forum dość fajne zdanie, doskonale podsumowujące dzisiejszą dyskusję:
"Z czasem zauważysz, że samo bieganie (czyt. dreptanie z nogi na noge) nie będzie przynosić postępów, wtedy trzeba "bawic" się w interwały, tempówki, podbiegi itp."
Dlatego każdy musi sobie zadać pytanie, czy chce się bawić w te specjalistyczne treningi, czy chce za wszelką cenę poprawiać swoje rekordy życiowe, czy tez po prostu poprzestanie na zwykłym, spokojnym biegu, który też może dać przecież sporo radości :oczko:
Żeby przebiec 10 km w 50 min nie trzeba stosować żadnych "specjalistycznych treningów", ale jeżeli marzy się komuś powiedzmy zejście poniżej 35 minut na tym dystansie, to wydaje mi się to celem niewykonalnym dla kogoś, kto bazuje wyłącznie na rozbieganiach :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

I tutaj musze się zgodzić.Aby zejść poniżej 35' na 10 km to plan jest niezbedny.Chyba zgłosze się do zbyszka aby mi ułożył na Maliniaka :hejhej: Zbyszek mam minutę do zbicia aby plan wypalił. :taktak:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Andrzej Twoje obrazki mnie rozwalają,ale rozumiem...w takiej sytuacji coś innego wyszukać... :hej:


Obrazek
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niektóre odpowiedzi poza graficzną nie niosą żadnej innej treści :nienie: Aż się biję zacząć nowy temat do dyskusji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trochę na temat obówia. Kupiłem sobie nowe buty Kalenji LD Keeprun dla pronatorów (istnieje wersja neutral). Buty kupiłem pod maraton w Łodzi. Do dzisiaj przebiegłem w nich 50km i muszę przyznać, że to pierwsze buty jakie kupiłem nie powodujących większych problemów na początku.

+
- dobra regulacja szerokości. Ja mam stopę wąską i mogę zaciskać sznurowadła od samego czubka buta, a nie jak w innych dopiero przy pentelce.
- twarda amortyzacja pięty przez co dynamika biegu nie jest ograniczana nadmierną amortyzacją.
- relatywnie dobra cena - 270-340pln
- Nie odczuwa się problemów adaptacyjnych w obrębie kostki czy palcow.

-
- pojawiły mi się drobne odparzenia po zewnętrznej stronie pięty. Związane najprawdopodobniej ukształtowaniem podeszwy wspierającym pronacje
- oryginalne wgłębienie pod piętą (do amortyzacji) bardzo efektywnie pozwala wynosić szyszki z lasu :hahaha: - buty na twardą nawierzchnie.
- Sztywne sznurowadła - trochę sterczą i trzeba je chować do buta.

Ogólnie jak na razie jestem zadowolony.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :taktak: Za oknem zapowiada się piękna słoneczna pogoda :uuusmiech: szkoda tylko że mrozi.Dzisiaj zapewne spotkamy się w większej grupie już niedługo na Żywiołach Rudnickiego Korsarza.Po marszobiegu pogaduchy przy ognisku.Moja kiełbaska podwawelska czeka na mnie w lodówce do tego termosik z herbatą i impreza na całego.Widzimy się o 10.45 przed plażą miejską.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Wysiłek podczas zawodów-obejrzyjcie filmiki
http://www.youtube.com/watch?v=irs9XP2b ... r_embedded
W tym wypadku organizatorów nie mogę zrozumieć.
http://www.youtube.com/watch?v=2xIzuyjCcZk
i jeszcze jeden z tego co widzę to i tak jest druga
http://www.youtube.com/watch?v=hqj9MFkyzWM
http://www.youtube.com/watch?v=Uq95brZJ-Uk


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sebastian wrzuć link do tych butów bo moje google nie znajduje ;-)
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Icenty pisze:Trochę na temat obówia. Kupiłem sobie nowe buty Kalenji LD Keeprun dla pronatorów (istnieje wersja neutral). Buty kupiłem pod maraton w Łodzi. Do dzisiaj przebiegłem w nich 50km i muszę przyznać, że to pierwsze buty jakie kupiłem nie powodujących większych problemów na początku.
.
Sebastian napisz ładny artykulik i daj jakieś zdjęcie na temat tych butów abyśmy mogli zamieścić go na naszej stronie.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mnie na razie przeziębienie wyklucza z treningów,ale na żywiołach się pojawię na spacerze :)
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Wysiłek podczas zawodów-obejrzyjcie filmiki
http://www.youtube.com/watch?v=irs9XP2b ... r_embedded
W tym wypadku organizatorów nie mogę zrozumieć.
http://www.youtube.com/watch?v=2xIzuyjCcZk
i jeszcze jeden z tego co widzę to i tak jest druga
http://www.youtube.com/watch?v=hqj9MFkyzWM
http://www.youtube.com/watch?v=Uq95brZJ-Uk


Obrazek
Te co dałeś ostatnio były "zabójcze".Zobaczymy teraz jak te się przedstawiaja :)
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

dejw pisze:Mnie na razie przeziębienie wyklucza z treningów,ale na żywiołach się pojawię na spacerze :)
Właśnie brak morsowania-przyczyną przeziębień :hejhej: W przyszłym sezonie bedę musiał z Irkiem przeprowadzić jakąś agitację :sss: w naszej biegowej grupie aby was namówić do krioterapi. :orany:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Panowie i Panie z AB jak tam przygotowania do Maratonu ? Czas biegnie :szok:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam ponownie. Od czego tu zacząć, bo tyle się dzisiaj działo. Jednak zacznę od pochwalenia naszej Małgosi, która właśnie zapisała się na nasz grudziądzki półmaraton. Będzie to dla niej naprawdę super wyzwanie i wiem, że sobie poradzi. Jest jeszcze jedna osoba z ekipy Małgosi niejaki Wojtek i on dobrze wie, że o niego chodzi, bo dzisiaj wziąłem go na tapetę, aby się sprężył i potrenował przez cały kwiecień. Dzięki temu ma szanse zaliczyć nasz półmaraton. Jednak tak na serio to mimo wszystko trzeba czuć się na siłach i mieć silną wolę walki, aby zmierzyć się z dystansem 21.097 Km., Dlatego weźcie moje docinki z przymrużeniem oka i nic na siłę. Będziecie mieli jeszcze czas jak nie teraz to na jesień. Grunt to rozpocząć regularne bieganie a postępy same przyjdą. Widzę to wyraźnie po naszych biegaczach jak choćby u Marcina, Sebastiana, Janusza, Alicji i pozostałych.
Jak wiecie dzisiaj wzięliśmy udział w drugiej edycji Żywiołów Rudnickiego Korsarza. Frekwencja bardzo wysoka ponad 230 osób wyszło na około 5 km trasę. Nie był to żaden wyścig, lecz swobodne bieganie połączone z rozmowami, wymiana spostrzeżeń. Po biegu kąpiel w przeręblu i tu kolejna niespodzianka, bo wykąpał się z nami po raz kolejny Sebastian ( już nie miękka faja jak nasz drugi kolega Marcin- oczywiście nie bieżcie sobie tego do serca chłopaki, bo ja taki żartowniś jestem). Po kąpieli ciepła zupka i nawet mi smakowała lepiej niż pomidorowa. Losowanie nagród a z tego, co widziałem to kilku naszych coś wylosowało. Na koniec ognisko i pieczone kiełbaski i oczywiście wojna na śnieżki. Podsumowując dzisiejszy dzień to naprawdę udany. Pozdrowienia dla mojej nowej koleżanki Magdy, którą wreszcie poznałem osobiście a z która mam nadzieje współpraca będzie układała się wspaniale.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ