Poznań

Awatar użytkownika
Dorotka Gonitwa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 346
Rejestracja: 23 wrz 2009, 17:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: z kalkulatora

Nieprzeczytany post

Christmas tree rhythm.
Żeby nie było, że do tych fujar się nie nadajemy http://www.youtube.com/watch?v=f-Zu4ffLIlI
New Balance but biegowy
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

Jakieś sianko by się przydało do tej choinki, trawka :spoczko: ... ( ... hmm, o kurcze to nie to święto :lalala: ); zakręciłem się ... sorki.

Jakby ktoś Chciał się trochę więcej dowiedzieć skąd wzięła się ta wspaniała muza, tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=KEhA4yvvMfI

może poszukać odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Dorotka Gonitwa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 346
Rejestracja: 23 wrz 2009, 17:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: z kalkulatora

Nieprzeczytany post

I w to Święto trawki można szukać tyle, że.... pod obrusem.
A w końcu każdą muzę związaną z wierzeniami i tradycją można nazwać kolędą. Więc kolędujmy sobie tak jak lubimy.
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Dzięki Jacku za życzenia, fajna choinka :) Chciałbym jednak przede wszystkim podziękować Ci za Twoją wspaniałą pracę i pomoc. Za to że uczysz nas rytmu i luzu (nie tylko w biegu), nie poddając się pomimo naszych nieposłusznych mózgów i nieskładnych połączeń nerwowych, pomimo naszych nieusłuchanych kończyn i korpusów, pomimo naszych lordoz i uciekających d*p :) A do tego robisz to tak, że po każdym wycisku z chęcią wracamy po jeszcze :bum:

Wszytkim zaś życzę spokojnych i rodzinnych Świąt oraz zdrowia i spełnienia wszelkich planów w Nowym Roku :) Korzystajcie z LBL, nie zapominając o BBL :hej:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12470
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zadanie domowe na sylwestra:

jak oszukać alkomat

Więcej znajdziecie na choince stronę wcześniej.
marbej
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 27 sty 2012, 11:25
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Zadanie domowe na sylwestra:

jak oszukać alkomat

Więcej znajdziecie na choince stronę wcześniej.
Niestety Jacku, to nie zadziała, nie oszukasz alkomatu :) Akurat gram trochę na yidaki (didgeridoo). W oddechu kołowym chodzi tylko o to, aby podczas wydmuchiwania powietrza przez usta dostarczyć nowej jego porcji wciągając je przez nos - powietrze i tak dotrze do płuc, które potem ponownie możesz wypuścić przez usta lub nos :)

Zachęcam Was wszystkich do wykonania własnego didgeridoo :) Zabawa jest na prawdę przednia :) Najprościej udać się do Castoramy i kupić 1,5 metra rury PVC fi 5cm, a w sklepie dla pszczelarzy kupić węze, aby mieć z czego "ustnik" zrobić :)

A jeśli ktoś miałby ochotę głębiej w to wejść ;) to polecam ten kurs na 5 CD Playing the Didgeridoo MP3 Audio Series, albo skorzystać z darmowych lekcji na stronie głównej www.didgeridoodojo.com/.
A jeśli ktoś chciałby wykonać swoje didge to bardzo pomocna będzie ta książka "The Didgeridoo Phenomenon".

A jeśli chcielibyście kupić sobie rurkę to bardzo polecam rury tego gościa: http://www.dijdrak.com.pl/didjeridoo/didjeridoo-1.1.htm

Spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt oraz szampańskiej zabawy Sylwestrowej :)
Pozdrawiam,
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12470
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No piękna robótka.
Może pójdziemy na wymianę barterową, jak to kiedyś pierwotni robili zanim wymyślili kasę?
Ty wystrugasz mi didge, a ja Ci zenki.
marbej
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 27 sty 2012, 11:25
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:No piękna robótka.
Może pójdziemy na wymianę barterową, jak to kiedyś pierwotni robili zanim wymyślili kasę?
Ty wystrugasz mi didge, a ja Ci zenki.
Dziękuję za miłe słowo :)
Najprostsza rurka to koszt około 400 PLN :) Musiałbym zrobić pewnie około 1/4 rurki za jedną parę zenek :)
Jako, że aktualnie posiadam kilka par butów biegowych nie myślę na razie o nabyciu kolejnych.

Poza tym to nie taka prosta sprawa. Najpierw trzeba się postarać o drzewo. Pomocne może się okazać moje zestawienie
na temat kiedy ściąć drzewo - generalnie najlepiej w listopadzie i grudniu, tak więc masz akurat dobry okres, aby się postarać o dobry materiał na rurę. Teraz drzewo ma w sobie najmniej wody, soków, itp.

Potem trzeba to wysuszyć. Najmniej pół roku leżakowania :)

Dopiero po tym można przystąpić do pracy nad rurką.

PS: w dalszym ciągu na początek proponuję jednak wizytę w Castoramie, aby się upewnić, czy to aby nie słomiany zapał :)
Nauczyć się oddechu kołowego i jeśli nadal się chce grać na rurce to wtedy można zacząć myśleć o prawdziwej rurze z drewna ;)
Pozdrawiam,
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

OLE12345 pisze:Witam mógłby ktoś mi wytłumaczyć czymś się różni chi running od pose running? Bo niby tyle tego w necie jest a jednak dokładnie nie mogę tego zdefiniować i przypisać temu zasad.
Oraz czy czytał ktoś tą książkę, jeśli tak to jakie ma zdanie warto? http://www.empik.com/metoda-pose-biegan ... ,ksiazka-p
Czytałem i jedną i drugą pozycję. Różnice trudno ci będzie znaleźć bo moim zdaniem są opisywane tylko po to aby istniało uzasadnienie do egzystowania obu metod biegania. Jeśli nie masz co robić to przeczytaj, ale moim zdaniem lepiej jak pójdziesz na ul. Warmińska 1 w sobotę o 9:30. Po co tracić czas na czytanie dwóch pozycji o tym samym :)? W ostatnim czasopiśmie "Bieganie" w tabelce masz opisane "różnice" pomiędzy POSE a CHI. Zaoszczędzisz dużo czasu czytając tylko jedną stronę zamiast 600. To moja opinia i zrobisz jak chcesz, ale lepiej pobiegać pod okiem fachowców, niż uczyć się biegania z książki, nieprawdaż? Sorry za offa.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12470
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Trochę późno, ale...
Jutro jest bieg sylwestrowy i biegamy na Malcie w ramach zajęć. Za tydzień za to gp Rusałki. Też w ramach zajęć.
Awatar użytkownika
Dorotka Gonitwa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 346
Rejestracja: 23 wrz 2009, 17:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: z kalkulatora

Nieprzeczytany post

Pogoda dopisała i było cudnie. Nawet nie poczułam, a już skończyłam :usmiech:. Gratulacje dla wszystkich naszych BBLowiczów.
Łukasz tak wyglądaszhttp://www.google.pl/imgres?q=stru%C5%9 ... ,s:0,i:297 jak wyprzedzasz Masz z sześć kroków na sekundę. Wydłużasz krok i Bekele nie ma szans. Dzięki za kubek.
lukas80
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 27 lis 2010, 13:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Musze sie jeszcze jak Struś wychylic do przodu :hej:
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

lukas80 pisze:Musze sie jeszcze jak Struś wychylic do przodu :hej:
Tylko nie za bardzo. Bo to już nie będzie ani Pose ani Chi i Ci grawitacja buzię do gleby przytuli :hahaha: .
Awatar użytkownika
Dorotka Gonitwa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 346
Rejestracja: 23 wrz 2009, 17:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: z kalkulatora

Nieprzeczytany post

Wszystkiego Najlepszego na ten Nowy Rok dla wszystkich BBLowiczów. By nogi nam się kręciły jak trzeba i oby wychylenie tak nam potrzebne w biegu, dzisiaj nie było za mocne. :uuusmiech:
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

czołem!
w sobotę widzimy się o 10 na plaży?
ODPOWIEDZ