GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Prośba do biegaczy.Potrzeba mi wydrukować dwie ustawy potrzebne do założenia naszego stowarzyszenia nad ,którym pracuję a moja drukarka padnięta.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
bogutam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2012, 14:09
Życiówka na 10k: 48,06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeżeli możesz mi te ustawy przesłać mailem to jutro Ci je mogę wydrukować. Wysyłaj na bogutam@wp.pl.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich.Dzisiaj w kńcu piątek więc czas szykować się do imprezy u Marcina.Godzina 18.00 kolega zaczyna przyjmować gości więc nie wypada nie wpaść.Oczywiście nie zwalnia nas to z sobotniego treningu.Pewnie będzie problem z wstaniem i dotarciem na plażę miejską ale najlepsza na kaca jest fizyczna praca.Dla tych ,którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w integracji i omawianiu przyszłości Akademi Biegania i B3P relacja na treningu i forum.A teraz czas na hardcorowy żarcik.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza-Batony proteinowe - na co zwracać uwagę przy wyborze? Plus przepis na proteinowe brownie

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... orze_.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dowcipna przestroga na dzisiejszy wieczór:

- Patrycja, po litrze to z ciebie nawet niezła laska...
- Roman, ogłupiałeś? To ja, Bronek!

Obrazek
damian_91
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Właśnie ruszyły zapisy na II Bieg pod Górkę w Dąbrówce Królewskiej.Ja już się zapisałem oczywiście jako drużyna AB.
a tak na marginesie to widać że już i na nas czas aby z kopyta ruszyć z II B3P bo startujemy miesią po nich.


http://maratony24.pl/baza_biegow/ii_bie ... e,809.html

Obrazek
Witam,
Dawno nie zaglądałem na forum. Dobrze, że znam termin tego biegu. Jak nałoży się z biegami B. Malinowskiego w Warlubiu i rozmowa z wójtem gminy Warlubie nie przyniesie skutków (zaproponowałem wpisowe, zwolnienie z opłat dla mieszkańców gminy Warlubie i osobna nagrodę dla biegacza z gminy, zwiększenie środków nagrody dla kat. powyżej junior, większa kampania informacyjna w lokalnych mediach itp. ) to wybiorę Dąbrówkę Królewską. Długo zajęło mi argumentowanie do pana wójta, że trzeba zmienić formułę biegów w Warlubiu, bo po prostu się wyczerpała.

W innym przypadku frekwencja nadal będzie marna. Niby włodarz gminy coś zapisał i mówił że przekaże to dalej, ale ja czekam na realizację propozycji.
Nie od razu Rzym zbudowali, prawdopodobnie nigdy żaden człowiek nie przejdzie Mount Everest w jeden dzień - pewnych spraw w mgnieniu oka nie przeskoczysz, dlatego trenuj, a kiedyś przyjdzie Twój dzień chwały.
damian_91
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:
RobertKwiatkowski pisze:Witam
Właśnie sie zapisałem na II Bieg pod góre i mam pytanko kiedy trzeba wpłacić wpisowe?
Spokojnie jeszcze sporo czasu i nie ma regulaminu więc informacje jeszcze się znajdą

GMINA GRUTA

REGULAMIN
II BIEG POD GÓRĘ – Dąbrówka Królewska – 1 czerwca 2013
Celem zawodów jest upowszechnienie biegów przełajowych jako doskonałej formy aktywnego
spędzania wolnego czasu.
Impreza ma na celu promocję Gminy Gruta, jako idealnego miejsca do rekreacji oraz do
zamieszkania. Organizacja biegu zmierza również do integracji lokalnej społeczności.

ORGANIZATOR
Sołectwo Dąbrówka Królewska
Urząd Gminy Gruta
Szkoła Podstawowa im. Por. Antoniego Chomicza pseud. "Stabrawa" w Dąbrówce Królewskiej

PARTNERZY
17 Drużyna Harcerska „Niedościgli” i 9 Drużyna Harcerska „Impuls” z Dąbrówki Królewskiej
Ochotnicza Straż Pożarna Salno

PATRONAT
Wójt Gminy Gruta Halina Kowalkowska
Termin: 1 czerwca 2013 r. (sobota) godzina 10:00;
Miejsce: Dąbrówka Królewska – w gminie Gruta, powiat grudziądzki
Start i Meta, Biuro zawodów, Szatnie: Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Królewskiej

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 31 maja 2013 roku na stronie internetowej:
http://www.formularz.ultimasport.pl/126/
Wpisowe należy uiścić na konto Urzędu Gminy Gruta - 37 9500 0008 0007 1879 2000 0004
W tytule przelewu prosimy wpisać: opłata startowa, imię i nazwisko.
Opłata startowa wynosi 10 zł.
Po zaksięgowaniu wpłaty, na liście startowej na stronie internetowej, znajdzie się informacja o
odnotowaniu wpłaty. Wówczas zgłoszenie uznaje się za zakończone.
Odbiór pakietów startowych dla osób wcześniej zapisanych i opłaconych - w biurze zawodów w dniu
imprezy do godziny 9:30.
W przypadku dokonania wpłaty po 27 maja prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia przelewu.
Istnieje również możliwość opłacenia wpisowego na miejscu w biurze zawodów.
Zgłoszenia osobiste przyjmowane będą w dniu imprezy do godz. 9.15 w biurze zawodów. Opłata
startowa w wysokości 10 zł płatna na miejscu.
Osoby niepełnoletnie mają obowiązek dostarczyć w dniu zapisów oświadczenie rodziców lub
opiekunów prawnych wyrażających zgodę na udział w biegu.
Organizator może zamknąć listę startową wcześniej jeżeli zostanie wyczerpany limit zawodników.
Wprowadza się limit 110 uczestników. W pierwszej kolejności start będą miały osoby, które dopełniły
wymogów regulaminowych tj. zgłoszenie i opłacenie wpisowego. Po przekroczeniu limitu ilościowego
organizator nie zapewnia pamiątkowej koszulki i ewentualnie innych świadczeń oraz zastrzega sobie
prawo nie przyjmowania kolejnych zgłoszeń.
Celem usprawnienia zapisów zachęcamy do zgłoszenia przez stronę internetową oraz wpłacania
wpisowego na konto.

DYSTANS
Trasa - około 10 kilometrów. Bieg przełajowy z licznymi podbiegami pod górę i zbiegami. Trasa jest
bardzo zróżnicowana. Większa część trasy będzie biegła drogami szutrowymi oraz przez las, wzdłuż
rzeki Osa, żółtym szlakiem turystycznym PTTK. W trakcie biegu możliwość podziwiania pięknych
krajobrazów doliny Osy. Jednym z ostatnich etapów biegu będzie podbieg pod słynną górę w
Dąbrówce Królewskiej.
Bieg odbędzie się przy ruchu częściowo ograniczonym. Należy zachować szczególną ostrożność
i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, przepisów o ruchu drogowym oraz stosować się do zaleceń
pracowników obsługi biegu i Policji.
Trasa będzie oznaczona znakami co 1 kilometr.

ŚWIADCZENIA
Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy, w tym pamiątkową koszulkę. Zaleca się założyć
pamiątkową koszulkę podczas biegu. Na trasie biegu oraz na mecie dostępna będzie woda do picia.
Po ukończeniu biegu zawodnicy otrzymają posiłek regeneracyjny.
POMIAR CZASU
Pomiar czasu zostanie wykonany metodą elektroniczną przy użyciu zwrotnych numerów startowych z
chipem. Oficjalnym czasem decydującym o klasyfikacji jest czas brutto. Po zakończeniu biegu
oficjalne wyniki zostaną wywieszone w biurze zawodów. Wynik indywidualny zostanie wysłany SMSem
zaraz po przekroczeniu mety, do każdego zawodnika na numer podany w zgłoszeniu.
Zawodnicy zobowiązani są do zwrotu numeru startowego bezpośrednio po przekroczeniu linii mety.
Zawodnicy, którzy zgubią swój chip pomiarowy (numer startowy) mogą zostać niesklasyfikowani oraz
zobowiązani są do uiszczenia opłaty w wysokości 10 zł.
Uczestnicy biegu mogą kierować wszelkie zapytania związane z wynikami bezpośrednio do firmy
odpowiadającej za pomiar czasu: Tomasz Zając ultimasport.pl, mail: sport@ultimasport.pl, telefon:
691 601 151. Na stronie ultimasport.pl dostępne będą oficjalne wyniki, galeria zdjęć z finiszu oraz
możliwość wydrukowania indywidualnych dyplomów.

NAGRODY
1. Za zajęcie miejsca I-III w klasyfikacji generalnej przewidziane nagrody pieniężne:
I – 300 zł, II – 200 zł, III – 100 zł.
2. Dla pierwszej kobiety oraz pierwszego mężczyzny z Gminy Gruta nagrody pieniężne: 100 zł.
3. Przewidziane dodatkowe nagrody oraz upominki w kategoriach, które zostaną podane do
wiadomości przed dniem imprezy.

KLASYFIKACJA
1. Generalna
2. Mieszkańców Gminy Gruta
3. Organizator może ufundować dodatkowe nagrody pieniężne i rzeczowe w wybranych przez
siebie kategoriach i klasyfikacjach.

WARUNKI UCZESTNICTWA
Pobranie pakietu wraz z numerem startowym jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
Organizator, wszystkie osoby z nim współpracujące, a także osoby związane z organizacją zawodów
nie ponoszą odpowiedzialności względem uczestników za szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe,
które wystąpią przed, w trakcie lub po zawodach. Uczestnicy biorą udział w zawodach na własną
odpowiedzialność. Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność cywilną i prawną za wyrządzone przez
siebie szkody. Przez akceptację niniejszego regulaminu uczestnik zrzeka się prawa dochodzenia
prawnego lub zwrotnego od organizatora zawodów w razie wypadku lub szkody związanej z
zawodami. Uczestnik w razie wypadku nie może wnosić żadnych roszczeń w stosunku do
organizatora.

Organizator nie pokrywa kosztów medycznych lub transportu związanych z obecnością
lub uczestnictwem w biegu. Organizator nie odpowiada za rzeczy wartościowe pozostawione w szatni.
Uczestnik wyraża zgodę na to, że zdjęcia i nagrania filmowe z Biegu pod Górę mogą być
wykorzystywane w celach promocyjnych przez organizatora, prasę, radio i telewizję.
Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.
Organizator zastrzega sobie prawo interpretacji niniejszego regulaminu oraz wprowadzenie
ewentualnych zmian, które zostaną podane do wiadomości w dniu imprezy.


Kontakt: Andrzej Mathiak, mail: a.mathiak@gazeta.pl, tel. 510 068 984
Nie od razu Rzym zbudowali, prawdopodobnie nigdy żaden człowiek nie przejdzie Mount Everest w jeden dzień - pewnych spraw w mgnieniu oka nie przeskoczysz, dlatego trenuj, a kiedyś przyjdzie Twój dzień chwały.
damian_91
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Witam ponownie.Myślałem że zdążę na trening na Olimpię na 16.00 ale dopiero co wróciłem z spotkania w Urzędzie Miasta w sprawie organizacji pierwszego grudziądzkiego półmaratonu.W spotkaniu wzieli udzial Komendanci Policji i Straży Miejskiej ,Pani Naczelnik Sportu i Turystyki,dyrektor MORiW i Ja. Po konsultacjach i mozliwości zabezpieczenia trasy ustaliliśmy że pobiegnie ona od Cytadeli Grudziądz do Rulewa przez most prosto aż do Grupy i stamtąd lasem drogą do Rulewa. Musimy uzyskać tylko zgodę ale podobno z tym nie będzie większego problemu bo wydaje je nasze miasto jako że startujemy od nas.Tak więc machina ruszyła i są planowane kolejne spotkania organizacyjne.Tak więc wstępnie zaklepcie sobie ten dzień na pólmaraton tym bardziej że w tym okresie nic szczególnego nie startuje.O wszystkim będę informował na bieżąco.
Wiedziałem, że trasa będzie wiodła przez Grupę. Może pokibicuje nam Hania (ale nie pani Hania, tylko dziewczyna z Grupy, którą z Januszem i Dawidem spotkaliśmy podczas WOŚP). Biegałem z nią po okolicach Grupy. Mówiła że rzuci palenie i to mi jak najbardziej odpowiada :taktak:

Pewnie z Grupy biegacze pobiegną do Rulewa wzdłuż jednostki wojskowej, ale moim zdaniem bardziej atrakcyjne byłoby przebiegnięcie przez Buśnię (centrum wioski, w której uczył się Bronek, i przez jakiś czas także ja :spoko: ) Mówiłem już o tym w grudniu z p. Dariuszem Majewskim , dyrektorem Hanzy Pałac i wtedy wstępnie się zgodził.

Co do terminu - jeżeli 3 maja, to rezygnuję z Łodzi i skupiam się na półmaratonie.
Nie od razu Rzym zbudowali, prawdopodobnie nigdy żaden człowiek nie przejdzie Mount Everest w jeden dzień - pewnych spraw w mgnieniu oka nie przeskoczysz, dlatego trenuj, a kiedyś przyjdzie Twój dzień chwały.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: .Jako że dzisiaj sobota to nie będę się rozpisywał bo za chwilę się widzimy na wspólnym treningu :taktak: przy plaży miejskiej.Obawiam się tylko że frekfencja może zawieść :ojnie: w związku z wczorajszymi imprezami. :bum: .Muszę wam powiedzieć że działo się że ho,ho....U Marcina wstawiła się następująca ekipa : oczywiście sam Marcin,któremu bardzo dziękujemy za kolejne udostępnienie chaty :hej: ( aczkolwiek coś tam napomknął że to już ostatni raz -jednak wybaczam mu tą wypowiedź bo alkohol ,który w większej ilości jest naszym wrogiem robi w głowie mętlik ),Wojtek brat Marcina , Dawid,Rafał,Janusz,Maciek,Irek no i Ja.Nie będę się skupiał co i ile wypiliśmy bo to nie godzi w wizerunek sportowca :ojnie: ale napomknę że Irek wygrał te zawody :hahaha: Dlatego skupię się na jedzeniu,którego na stołach nie brakowało.Były tam takie różności że Marcin musiał pstryknąć fotki aby wiedzieć na przyszłość jak zastawiać stoły na imprezy.Każdy cos przyniósł,Ja zrobione przez siebie tortile z serkiem,chrzanem,łososiem i koperkiem (jak wychodziłem to się skończyły- czyli musiały smakować ),Maciek pieczone pałeczki kurczaka,Marcin-cos ala bigosik ,sałatkę i wiele przystawek...Oczywiście nie zabrakło ostrych papryczek,serów i paluszków.Przypuszczam że co nieco zostanie i Marcin bedzie miał zapewnione jeszcze śniadanie i obiad.
Głównymi tematami na naszej imprezie to oczywiście wszystko co związane z bieganiem,Akademia Biegania ( coraz bardziej realne i już z tym ruszyłem jest założenie przez nas Stowarzyszenia ale o tym napiszę w innym poście.) no i oczywiście nie zabrakło tematu związanego z płcią piękną.Tutaj się zatrzymam i napiszę że w końcu poznałem BEATĘ ,kóra przyszła na chwilkę odebrać Marcina dzieci.Muszę powiedzieć że dziewczyna pierwsza klasa i teraz będę mojego najlepszego koleę :hej: Marcina naciągać o numer telefonu :hejhej: .Dobra resztę opowiem na treningu bo to już czas aby się zbierać a na razie jeszcze kawał.


Na ławce w parku siedzi dresiarz i zjada cukierek za cukierkiem.
Siedzący po przeciwnej stronie alejki starszy jegomość mówi:
- Młodzieńcze,wiesz,jak będziesz jadł tyle słodyczy to bardzo
szybko powypadają ci zęby.
Dres popatrzył na gościa i odpowiedział:
- Mój dziadek dożył 105 lat i miał wszystkie zęby.
-Tak? A też jadł tyle cukierków?
- Nie,on się po prostu nie wpierdalał w nie swoje sprawy.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza-Stosowanie BCAA zmniejsza uczucie zmęczenia!

http://potreningu.pl/artykuly/1518/stos ... -zmeczenia

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Moje obawy że nie dopisze frekfencja na dzisiejszym treningu okazały się mylne :uuusmiech: .Przed plażą spora grupka biegaczy :taktak: w tym połowa widoczna już z kilometra dzięki naszym żelówiastym czapeczkom :hej: .Wyjątkowo obrodziło dzisiaj w dziewczyny :uuusmiech: .była Hania,Małgosia i dwie Alicje.Z wczorajszych imprezowiczów :bum: nie zabrakło Mnie oraz Rafała,Janusza i Dawida.Głównym nieobecnym :smutek: oczywiście okazał się Irek ale to zrozumiałe zważywszy na defekt wątroby :hahaha: oraz naszego gospodarza w białych skarpetkach Marcina a tak się zarzekał że da radę dotrzeć.Jednak Sebastian dał nam cynk :hahaha: że jak dotarł na imprezę około pierwszej w nocy to zastał już tylko zwłoki naszego kolegi :bum: leżące w łóżku :orany: .Nie było też Piotrka po zaliczonej imprezie zakładowej i niestety :grr: nie udało nam sie ustalić czy spał w łóżku sam czy z kimś.Jednak Hania ustaliła że do domu dotarł w całosci.
Dzisiejsza trasa standardowa w kierunku Lotniska i nawrotka. Razem 8 km w tempie na pogaduchy.
Ustaliliśmy że planowany wyjazd do Bąkowa to sobota 02.02. godzina 09.45 spod Mac Donalda.Tam poprzesiadamy się w samochody w ,których będą wolne miejsca i jedziemy aby dotrzeć na 10.30 do Domu Dziecka.Przypominam że jak macie jakieś zabawki,szkolne przybory i inne rzeczy dla dzieciaków to zabierzcie je z sobą.
Jutro niedziela więc kto chętny to godzina 09.00 przed plażą miejską spotykamy się na bieganku ( 8 km spokojnym tempem) a później morsowanie.Pozdrawiam Andrzej


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam ponownie. Jak już wcześniej wspomniałem chcemy naszą grupę biegową przekształcić w STOWARZYSZENIE, dzięki czemu będziemy posiadać osobowość prawną. Opiszę pokrótce, co to jest ten stwór żebyście nie mieli jakichkolwiek obaw przystępując do nas.
DLACZEGO STOWARZYSZENIE?
Tworząc formalnie określoną grupę osób, którym bliski jest jakiś konkretny cel, w wielu sytuacjach możemy łatwiej wpływać na sytuację wokół nas. Jeśli naszej działalności nadamy formę prawną, może okazać się, że w niektórych sytuacjach będzie nam łatwiej wcielać w życie postawione cele i przyczyniać się do pozytywnych zmian w naszym otoczeniu.
Polskie ustawodawstwo gwarantuje równe, „bez względu na przekonania, prawo czynnego uczestniczenia w życiu publicznym i wyrażania zróżnicowanych poglądów oraz realizacji indywidualnych zainteresowań” (preambuła ustawy Prawo o stowarzyszeniach). Prawo to może być ograniczone, jeśli w grę wchodzi m.in. ochrona praw i wolności innych osób (np. ktoś został zmuszony do wstąpienia do stowarzyszenia). Zakazane jest również tworzenie stowarzyszeń „przyjmujących zasadę bezwzględnego posłuszeństwa ich członków wobec władz stowarzyszenia” (art. 6 ust. 1).
Przede wszystkim, można powiedzieć, że stowarzyszenie jest to pewien związek osób połą czonych chęcią realizacji wspólnego celu. Co za tym idzie, w wypadku stowarzyszenia mamy do czynienia z pojęciem członkostwa w organizacji. Do założenia stowarzyszenia potrzeba co najmniej piętnastu założycieli i przyjmuje się, że jeżeli liczba członków stowarzyszenia spadnie poniżej tej liczby powinno ono ulec rozwiązaniu. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na społecznej (nieodpłatnej) pracy swoich członków, którzy wspólnie dążą do realizacji określonego w statucie celu. Istotą stowarzyszenia i najważniejszym jego elementem są więc ludzie je tworzący, razem realizujący wspólny cel. Członkowie stowarzyszenia samodzielnie decydują jakie cele chcą realizować, określają programy działania i struktury organizacyjne. Najwyższą władzą stowarzyszenia jest walne zebranie członków. Członkowie stowarzyszenia mogą podjąć decyzję o rozwiązaniu stowarzyszenia.
KTO MOŻE TWORZYĆ STOWARZYSZENIA?
Stowarzyszenie to dobrowolne, samorządne, trwałe zrzeszenie, tworzone w celach niezarobkowych (art. 2 ust. 1). Swoją pracę opiera na działalności społecznej swoich członków – z tym, że do pracy w stowarzyszeniu może zatrudnić pracowników (art. 2 ust. 3).
Prawo tworzenia stowarzyszeń mają obywatele polscy, mający pełną zdolność do czynności prawnych (osoby, które ukończyły 18 lat i nie są ubezwłasnowolnione) i nie są pozbawieni praw publicznych (art. 3 ust. 1).
> Małoletni poniżej 16 lat może należeć do stowarzyszenia, jeśli wyrażą na to zgodę jego
przedstawiciele ustawowi (np. rodzice), nie może jednak korzystać z biernego i czynnego
prawa wyborczego. Natomiast małoletni w wieku 16-18 lat, mający ograniczoną zdolność
do czynności prawnych, może należeć do stowarzyszenia oraz korzystać z biernego
i czynnego prawa wyborczego, ale w składzie Zarządu danego stowarzyszenia większość
muszą stanowić osoby o pełnej zdolności do czynności prawnych.
> Cudzoziemiec, niemający zameldowania na terytorium Polski, może wstąpić do stowa-
rzyszenia, którego statut przewiduje taką możliwość. Cudzoziemcy, mający zameldowanie
w naszym kraju, mogą tworzyć stowarzyszenia zgodnie z przepisami obowiązującymi
obywateli polskich (art. 4).

CO TO JEST STOWARZYSZENIE ZAREJESTROWANE?
Może okazać się, że w zależności od tego jakiego rodzaju działalność chcemy prowadzić, akurat w naszym przypadku warto pomyśleć o założeniu stowarzyszenia zarejestrowanego. Formalności z tym związane nie są tak bardzo skomplikowane, chociaż trzeba pamiętać, że nie ominie nas kilka wizyt w urzędach.
Jeśli zdecydujemy się na rejestrację stowarzyszenia – warto też skontaktować się z organizacją działającą blisko siedziby zakładanego stowarzyszenia. Być może będzie ona
w stanie udzielić praktycznych rad, także odnośnie rejestracji. Stowarzyszenie zarejestrowane musi powołać co najmniej 15 osób, które „uchwalają statut stowarzyszenia i wybierają komitet założycielski” (art. 9). Z praktycznego punktu widzenia warto zaznaczyć, że wstępny projekt dobrze jest przygotować wcześniej (czyli przed zwołaniem zebrania założycielskiego) i dostarczyć go do wglądu wszystkim członkom przyszłego stowarzyszenia.
STATUT STOWARZYSZENIA
STATUT musi zawierać takie podstawowe informacje o stowarzyszeniu,
jak (art. 10):
a) nazwę (odróżniająca dane stowarzyszenie od innych organizacji, instytucji itp.),
b) teren działania i siedzibę,
c) cele i sposoby ich realizacji,
d) sposób nabycia/przyczyny utraty członkostwa, prawa i obowiązki członków,
e) władze stowarzyszenia, sposób ich wyboru, kompetencje (w tym zasady działania:
Walnego Zebrania Członków, Zarządu Stowarzyszenia, Komisji Rewizyjnej),
f) sposób reprezentowania, zaciągania zobowiązań majątkowych, warunki ważności
uchwał,
g) sposób uzyskiwania środków finansowychipłacenia składek członkowskich,
h) zasady wprowadzania zmian w statucie,
i) sposób rozwiązania się stowarzyszenia.
ZEBRANIE ZAŁOŻYCIELSKIE
Pierwszym krokiem prowadzącym do zarejestrowania stowarzyszenia jest zwołanie zebrania założycielskiego. Na zebraniu założycielskim zostanie podjęta oficjalnadecyzja(uchwała) o powołaniu do życia stowarzyszenia.
Najpierw ustalamy termin zebrania oraz miejsce, w którym ma się odbyć. W zebraniu musi wziąć udział, co najmniej piętnaście osób – tym samym staną się one członkami założycielami naszego stowarzyszenia. Dla pewności lepiej jest zaprosić na zebranie kilka osób więcej niż wspomniane piętnaście, gdyby okazało się, że ktoś z jakiejś przyczyny nie dotrze na zebranie. Nie obawiajmy się formalności związanych z zebraniem założycielskim. Warto też wcześniej znaleźć osobę, która sprawnie poprowadzi zebranie, a także osobę, która spisze protokół z zebrania.
Oprócz projektu statutu trzeba przygotować wcześniej następujące dokumenty:
A) Listę członków założycieli z danymi: imię i nazwisko; data i miejsce urodzenia; adres zameldowania; numer dowodu osobistego, PESEL; własnoręczny podpis (bardzo ważne!). Listę możemy mieć pełną lub możemy ją uzupełnić o brakujące informacje przed zebraniem lub w trakcie. Wygodnie jest, jeśli ta sama lista zawiera też oświadczenie członków założycieli o: posiadaniu obywatelstwa polskiego, pełnej zdolności czynności prawnych i pełni praw obywatelskich (zgodnie z art. 3 ust. 1 Ustawy Prawo o stowarzyszeniach).
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Moja prośba do was :hej: Postarajcie się aby na kolejnych treningach dostarczyć mi na karteczkach swoje dane,które będą potrzebne do sporządzenia listy osób chcących przystąpić do naszego stowarzyszenia
imię i nazwisko; data i miejsce urodzenia; adres zameldowania; numer dowodu osobistego, PESEL
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trochę informacji o półmaratonie, który odbędzie się na Litwie:
http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... 2&bieganie
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ