GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Dla leniwych sportowców-szybki sposób na kaloryfer .
Osobiście wolałbym chyba mieć brzuch piwny niż sylikon pod skórą.
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nawiązując do wczorajszej rozmowy o kierowcach i ich zachowaniu na drodze załączam dwa filmiki:
http://www.youtube.com/watch?v=3akM4BnUhiA
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Xz4P6EpX3s
Pamiętajcie by uważać przy przechodzeniu przez jezdnie, bo nigdy nie wiadomo co za małpa siedzi za kierownicą zbliżającego się pojazdu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trochę o tym jak poprawić swoje wyniki biegowe:
http://www.runners-world.pl/trening/Bie ... zie,4849,1
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Da_Vido pisze:Trochę o tym jak poprawić swoje wyniki biegowe:
http://www.runners-world.pl/trening/Bie ... zie,4849,1
Podoba mi się taka metoda poprawiania wyników i myślę że byłbym na to podatny.Kilka razy nawet próbowałem coś podobnego przed zaśnięciem i to dziala.Do teraz mam przed sobą taki obraz w ,którym unoszę się nad asfaltem jakbym biegł w siedmiomilowych butach pomimo że sen ten był ponad 25 lat temu.Coś w tym musi być.Zresztą ja prawie codziennie mam sny,które najczęściej pamiętam.Dzisiaj był sen erotyczno-gangsterski w którym z byłą dziewczyną najpierw było ten,tego a poźniej goniliśmy trzech małolatów,którzy na rynku ukradli kolorową chustę z butiku.A już na jawie to rano zadzwonilem do niej i zapytałem czy wszystko jest ok a ona powiedziala mi że właśnie wraca z polikliniki i ma słabe wyniki krwi.Coś mi się zdaje że zostanę jakimś medium.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jako że zbliża się okres rozliczeniowy to bedę wam przypominał o mozliwości odpisania 1 % na rzecz osób potrzebujących.My biegacze również powinniśmy się do tego przyłaczyć.Dlatego też daję KRS dla Stowarzyszenia Sportu Dzieci i Młodzieży z dopiskiem dla Akademii Biegania Grudziądz.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich.Dzisiaj już piątek więc za chwilę weekend i czas na
Obrazek

PORZĄDKI

oraz żeby nie było jak myśli ta ruda


Obrazek

więc w sobotę musicie pojawć się na wspólnym treningu.Tak dla przypomnienia i nowych osób 09.00 przed plażą miejską gdzie będziecie mieli możliwość pobiegania z ultrasami Andrzejem i Irkiem.No i żarcik.

Zamówił czereśniak maszynkę do dojenia krów. Przyszła pocztą, a ponieważ żony nie bylo w domu, chłopina postanowił wypróbować ją na własnym Wacku.
Zasadził, włączył i po paru minutach dojechał do końca.
Ale tu szczęście go już opuściło, bo maszyna nijak nie daje się wyłączyć.
Wtyczka zakoś się zatrzasnęła, przełącznik nie działa.
Co robić, przecież nie poleci z nią do serwisu. Dawaj przegląda instrukcję, jest telefon do
Hot-Line. Dzwoni i słyszy automatyczne nagranie:
-Proszę przytrzymać klawisz wyłącznika w pozycji wyłącz przez 5 sekund.
-Jeśli urządzenie się nie wyłączy to bez obaw, wyłączy się automatycznie po ściągnięciu 3 litrów!!!!!!!


Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 sty 2013, 07:26 przez maratończyk, łącznie zmieniany 1 raz.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Czas na trening - wybierz swoją porę

Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia. Codzienne ćwiczenia mają rewelacyjny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Jednak, jak się okazuje, pora również ma znaczenie, a godziny naszych ćwiczeń są niezwykle istotne.
Wstać o świcie i ćwiczyć

Istnieje przekonanie, że najlepszą porą na aktywność fizyczną są godziny poranne. Specjaliści zapewniają, że to właśnie wtedy dochodzi do najważniejszych procesów w naszym ciele, dlatego warto przestawić się na wczesne wstawanie i rozpocząć dzień od aktywności. Jakie są zatem zalety porannego treningu? Po pierwsze, pobudzenie organizmu i uregulowanie jego funkcjonowania. Wczesne godziny trenowania, wymagają wczesnego wstawania, zatem i pora zasypiania musi być wcześniejsza. Jak wiadomo, najlepszy dla naszego organizmu jest sen przed północą, zatem poranny trening może tylko pomóc w tym zdrowym życiu. Inną z korzyści porannego treningu jest poprawa metabolizmu. Ćwiczenia o wczesnej godzinie przyczyniają się do przyspieszenia metabolizmu na pierwszą część dnia. Taki stan utrzymuje się przez kilka godzin, a to sprawia, że spalanie kalorii w ciągu dnia jest duże. Tym samym możemy zjeść więcej, a kilogramów nie przybywa. Aktywność fizyczna o poranku to również doskonały start w dzień. Wysiłek sprawia, że wytwarzają się hormony szczęścia, zatem uśmiech nie zejdzie z naszej twarzy przez kilka najbliższych godzin. Nie tylko radość, ale również energię dostarczy poranna aktywność. Kubek kawy okaże się niepotrzebny, a my ruszymy z zapałem do swoich zajęć. Ćwiczenia rano są niezwykle istotne zwłaszcza w okresie letnim. Wysokie temperatury w ciągu dnia mogą być kłopotliwe i uniemożliwić codzienną aktywność.

A może jednak o innej godzinie?

Jednak nie wszyscy są fanami porannych ćwiczeń. Dla wielu popołudniowy lub wieczorny trening jest korzystniejszy i lepiej wpływa na funkcjonowanie organizmu. Wieczorna czy popołudniowa aktywność odbywa się w momencie, gdy mięśnie ciała są rozgrzane w naturalny sposób. Tym samym jakość ćwiczeń jest lepsza, a ryzyko kontuzji mniejsze. Co więcej, ćwiczenia w tych porach mogą być wspaniałą okazją do pozbycia się całodziennego stresu i naturalnego rozluźnienia się. Godziny popołudniowe i wieczorne przyczyniają się również do maksymalizacji siły i zwiększenia wytrzymałości mięśni.

Wybór odpowiedniej pory na ćwiczenia to kwestia indywidualna. Ważne jest to, by znaleźć odpowiednią godzinę dla siebie i ćwiczyć regularnie.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Lepiej biegać samemu czy w grupie?

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... upie_.html
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Coś na temat wcześniej wspomnianych porządków:
http://www.runners-world.pl/trening/Wie ... dki,4572,1
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:
Da_Vido pisze:Trochę o tym jak poprawić swoje wyniki biegowe:
http://www.runners-world.pl/trening/Bie ... zie,4849,1
Podoba mi się taka metoda poprawiania wyników i myślę że byłbym na to podatny.Kilka razy nawet próbowałem coś podobnego przed zaśnięciem i to działa.
Dla osób zainteresowanych wpływem myśli i wizualizacji na nasze życie polecam:
1) "Potęga wizualizacji" Mateusz Wiszniewski - autor podaje przykładowe wizualizacje, które można wykorzystać każdego dnia
2) "Potęga podświadomości" Joseph Murphy - książka o tym, że mocno czegoś chcąc możemy to osiągnąć, należy tylko odpowiednio zaprogramować podświadomość
3) "Uzdrawiająca moc umysłu" Tulku Thondrup - dodatek do powyższych, pokazujący jaki duży wpływ mają nasze myśli na nasze zdrowie
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Właśnie ruszyły zapisy na II Bieg pod Górkę w Dąbrówce Królewskiej.Ja już się zapisałem oczywiście jako drużyna AB.
a tak na marginesie to widać że już i na nas czas aby z kopyta ruszyć z II B3P bo startujemy miesią po nich.


http://maratony24.pl/baza_biegow/ii_bie ... e,809.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
RobertKwiatkowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Właśnie sie zapisałem na II Bieg pod góre i mam pytanko kiedy trzeba wpłacić wpisowe?
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

RobertKwiatkowski pisze:Witam
Właśnie sie zapisałem na II Bieg pod góre i mam pytanko kiedy trzeba wpłacić wpisowe?
Spokojnie jeszcze sporo czasu i nie ma regulaminu więc informacje jeszcze się znajdą
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim. :taktak: Jak to w sobotę nie będę się rozpisywał bo za chwilę się widzimy :uuusmiech: na wspólnym treningu :bum: i tam sobie zrobimy pogaduchy :hej: .Ubierzcie się tylko odpowiednio najlepiej na cebulkę czyli kilka warstw cienkich gdyż na zewnątrz nieźle przymroziło :szok: .

Jedzie małżeństwo samochodem. W pewnej chwili widza na poboczu zranionego lezącego
skunksa. On zatrzymał samochód, ona wybiegła wzięła go do środka. Trzyma na rekach i
mówi:
- Patrz, on sie cały trzęsie, jest mu pewnie zimno. Co robić?
- Wsadź go sobie miedzy nogi.
- A co ze smrodem? -pyta ona.
- Zatkaj mu nos.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ