Mazowiecki Park Krajobrazowy

Awatar użytkownika
Renata
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 677
Rejestracja: 08 paź 2007, 17:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wybieramy się w południe na krótka wycieczkę rowerową. Krótką, bo nasze 100 km to przy wczorajszych 200 km Kaziga na rowerze podczas Harpagana to pikuś. Kazig szacunek! Napisz jak było. Jaka to trasa i co z PK? Trudno było? Ile czasu Ci zostało do limitu?
Pozdrawiam,
Renata
http://renataidarek.blogspot.com/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na Kaszubach była dzień wcześniej porządna zlewa, strumienie przypominały rwące potoki.
Było fajnie, teren dość wymagający, co chwilę albo w górę albo w dół. Niby niewiele na raz, ale pewnie uzbierało trochę przewyższenia. Sam nawigowałem, pojechałem na żywca, w zasadzie na rowerze nie jeżdżę, więc te 17pkt na 20 jest ok. Trochę mnie rozczarowała moja kondycja, po 10pkt miałem solidny kryzys, spotęgowany źle działającą przerzutką przez co musiałem jeździć sporo na twardym, ale udało się odbudować. W lasach bajora jak po roztopach, ogólnie ok.
Awatar użytkownika
Renata
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 677
Rejestracja: 08 paź 2007, 17:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Teren trochę znamy, zwłaszca okolice Żukowa i Kartuz (byliśmy tam w zeszłym roku na wakacjach z rowerami). Pamiętam też spotkanie z GT w lasach oliwskich - płasko nie było nigdzie. A pogoda nie rozpieszczała nikogo, no i okazuje się, że sprawny rower po wertepach też jest na wagę złota. Z tymi PK to dla mnie zupełna magia. Jakbyś miał kiedyś Kazig chwilkę czasu to bardzo byśmy chcieli z Darkiem nauczyć się nawigować w terenie i czytać te mapy. Dasz nam jedną lekcję, np. w Maryśce? Jak nam się znudzi tri to przerzucimy się na orientację. Tylko dobry nauczyciel by się przydał na początek.
Wyczyść i wyreguluj rower, to byśmy pojechali za tydzień na wycieczkę. Poopowiadasz więcej jak było na H.

Wczoraj wyprzedziło nas dwóch gości na rowerach: jeden na trasie w stronę Wiązownej, ten to grzał 40 km/h, ale ładnie się przywitał mijając nas z szumem wiatru. Nie dało rady utrzymać mu się na kole nawet przez pół minuty, choć próbowałam. Drugi dogonił nas gdy byliśmy już w drodze powrotnej, gdzieś m/Józefowem i Falenicą. Jechał sobie na mtb z nr startowym. Zapytałam skąd wraca. W odpwiedzi usłyszałam, że z Mazovi. Słabo tam jeżdżą na tej imprezie, jak on po zawodach jeszcze się dogrzewał na asfalcie ze śr. 28-30 km/h :hahaha: .
Pozdrawiam,
Renata
http://renataidarek.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Renata
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 677
Rejestracja: 08 paź 2007, 17:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Maryśka pachnie jak drogeria. Zapach konwalii jest tak przenikliwy, że aż kręci w nozdrzach. Do tego kwitnie jarzębina, ale te kwiaty jakoś zapachowo mi nie leżą. A ludzi jak na deptaku: jeżdżą rowerami, biegają, spacerują z psami, jakieś dzieciaki piszczą w krzakach. I wyobraźcie sobie, że w pewnym momencie sarna wyszła na główną aleję, postała chwilę i spokojnie oddaliła się do lasu. Może ją zdezorientował ten niecodzienny ruch.
Raport biegowy: ja i Darek przebiegliśmy razem z henleyem dwie solidne pętle (w sumie 21 km - z dobiegami i 4 przebieżkami na koniec) w tempie na pewno nie patrolowym, przynajmniej dla nas. Dzięki henley za towarzystwo i trzymanie tempa w końcówce.
Pozdrawiam,
Renata
http://renataidarek.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

henley
jakiś czas temu mi polecałeś buty:

Kazig, w/g mnie jesteś supinatorem. Buty dla Ciebie u asisc-a to linia: Nimbus, Cumulus, Stratus. Sprawdź zresztą tutaj:
http://www.asics.pl/running/products/fo ... ategory=55
W Warszawie najlepiej pojechać do Studio-Sport na ul.Broniewskiego tam zawsze były Asics-y i sprzedawca jest kompetentny. Jak znajadziesz model z lat poprzednich to będziesz miał niezłą cenę. Drugie miejsce to Decathlon np. na Targówku/Markach. Możesz srawdzić ofertę obu sklepów w internecie.
Ja po wielu eksperymentach uważam ,że najlepsze buty biegowe robi adidas i w takich biegam:hej: .
U adidasa adistar Revolt, Ride, supernova Glide, Riot i Response Cusion 17. Test tego ostatniego buta właśnie się ukazał na tej stronie :
http://bieganie.pl/?show=1&cat=20&id=1224

Możesz mi coś polecić z obecnej kolekcji adiddasa? Bo tych butów co napisałeś już nie widuje, pozdr.
eventualnie coś innego, dzięki
Awatar użytkownika
darek284
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 748
Rejestracja: 23 kwie 2004, 11:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa-Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kazig, Renia zadała pytanie, które czeka na Twoją odpowiedź.

A w sprawie butów, umów się do sklepu Ergo, zrób test, będziesz wiedział w czym biegać.
Wszyscy robią buty w tej samej fabryce.
Pozdrawiam,
Darek
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kurcze gdzie?

Do limitu mi zostało ze 5 minut. Punktów zdobyłem 17 na 20. Harpagan to scorelauf, sam wyznaczasz, które punkty chcesz podbić. Punkty mają swoje wagi od 1 do 5.
Wynikiem jest ilość punktów wagowych, których miałem 53.

Nie wiem, czy to to pytanie
No i czy Ergo ma adiddasa?
Awatar użytkownika
darek284
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 748
Rejestracja: 23 kwie 2004, 11:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa-Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Renata pisze: Z tymi PK to dla mnie zupełna magia. Jakbyś miał kiedyś Kazig chwilkę czasu to bardzo byśmy chcieli z Darkiem nauczyć się nawigować w terenie i czytać te mapy. Dasz nam jedną lekcję, np. w Maryśce? Jak nam się znudzi tri to przerzucimy się na orientację. Tylko dobry nauczyciel by się przydał na początek.
Wyczyść i wyreguluj rower, to byśmy pojechali za tydzień na wycieczkę. Poopowiadasz więcej jak było na H.
Powyżej.

Ergo ma Asics, Nike i Brooks
Adidas ma sklep firmowy w Złotych Tarasach.

Jutro od 12 w planie 75 km na rowerze.
Pozdrawiam,
Darek
Gerard
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 278
Rejestracja: 15 lis 2007, 09:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Gocławek

Nieprzeczytany post

Na takie nauki w Marysi u Kaziga to i ja byłbym chętny. Tym bardziej, że korci mnie, żeby w takim jednym BnO wystartować ... :lalala:
-----------------------------------------------------
Pozdrawiam,
Gerard
Awatar użytkownika
Miodzio
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 12 gru 2006, 20:27

Nieprzeczytany post

darek284 pisze:...
Ergo ma Asics, Nike i Brooks
....
Byłem w ERGO.
Zrobili mi videoanalizę.
Dobrali buty.
Przy okazji dowiedziałem się wiele nowego o sprzęcie do biegania (chyba zdecyduje się - na zakup koszulki z wełny nowozelandzkich owiec - merynosów).
Polecam. Warto się tam wybrać. Na prawdę potrafią doradzić.

P.S. A wydawało mi się że jestem taki figo-fago zorientowany co do sprzętu. A tu Miodzio nie nadąża za postępem.
Awatar użytkownika
henley
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 420
Rejestracja: 12 maja 2007, 23:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Marysin Wawerski

Nieprzeczytany post

Kazig pisze: Możesz mi coś polecić z obecnej kolekcji adiddasa? Bo tych butów co napisałeś już nie widuje, pozdr.
eventualnie coś innego, dzięki
Ponieważ dla Ciebie tylko terenowe :hej: to zostaje aktualnie tylko:
1. adidas RESPONSE Trail 16 (dobry stosunek ceny do jakości)
2. adidas adiZero XT Trail (wyczynowe na zawody -b.lekkie)
3. adidas adiStar Revolt Trail (dobre ale droższe od response i nie wiem czy ty potrzebujesz tych wszyskich systemów)
tutaj link gdzie możesz pooglądać buty:
http://www.shopadidas.com/family/index. ... 13.2012801

na Twoim miejscu szukałbym Response Trail 16.
pzdr
henley
,,Nie ma litości, zakładników nie bierzemy..."
Awatar użytkownika
Renata
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 677
Rejestracja: 08 paź 2007, 17:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kazig chyba biega jeszcze po sklepach w poszukiwaniu odpowiednich dla siebie butów. Darek wspominał o sklepie Ergo. Też uważam, że warto ich odwiedzić. Doradzą, zbadają krok biegowy i fajnie się u nich gada o rajdach AR.

Wczoraj mieliśmy w Maryśce trasę z przeszkodami: na ścieżce wzdłuż drewnianego ogrodzenia z rezerwatem (biegnąc już w kierunku Bronka Czecha) leży zwalone drzewo. Nie dało się go uprzatnąć choć było nas czworo: ja, Darek, henley i jeszcze jakiś przypadkowo spotkany biegacz. Poza tym jak na warunki piaszczystego łatwowchłanialnego podłoża Maryśka zaczyna przypominać miejscami bagienną okolicę.
Pozdrawiam,
Renata
http://renataidarek.blogspot.com/
Awatar użytkownika
PiotrekMarysin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1143
Rejestracja: 21 lip 2006, 13:15

Nieprzeczytany post

Renata pisze:Poza tym jak na warunki piaszczystego łatwowchłanialnego podłoża Maryśka zaczyna przypominać miejscami bagienną okolicę.
Nie no, bez przesady. Podmokłe jest zaledwie kilka miejsc w zagłębieniach terenu i najczęściej w dziurach, czy koleinach po samochodach, do których woda spływa z okolicy. Poza tym trasa twarda i przyjemna. Też wczoraj biegałem. I dzisiaj. Ostatnio preferuję ranki przed pracą. Łatwo mi się wtedy zmobilizować, a i dzień wygląda inaczej.
Inna sprawa, że już któryś raz montujecie mocną grupę i ni widu, ni słychu o tym na forum... :grr:

Wybiera się ktoś na GP Trasy Siekierkowskiej?
[url=http://team.entre.pl]ENTRE.PL TEAM[/url]
Awatar użytkownika
darek284
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 748
Rejestracja: 23 kwie 2004, 11:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa-Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nic nie montowaliśmy, to było spontaniczne spotkanie. My na rowerach, a Jacek na nogach. Długo nie jeździliśmy, zaczęło robić się ciemno i trochę nas wytrzęsło.

My na bieganie po kostce nie jesteśmy zbyt chętni, ale wiemy, że Jacek się wybiera. Nawet jego wczorajszy trening miał akcent pod sobotnie Grand Prix.

Kazig, mamy już materiały szkoleniowe BnO, już możesz się ujawnić. :hejhej:
Pozdrawiam,
Darek
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak najbardziej pomoge, tyle ile będe umiał. Ale nie moge nic obiecać bo cierpie na brak czasu
Wpadłem na pomysł, że rozstawie jakąś mikro traske w Marysi, ale ja nie dojedżam spektakularnie na spotkania, a co dopiero trasę rozstawić, a w weekend lało, napisze jeszcze
ODPOWIEDZ