Nowy zegarek

fazz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2017, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na poczatku -----> Witam wszystkich .
Siedze od jakiegos czasu i czytam .....
Im wiecej czytam ... tym bardziej nie wiem co wybrac.
Moze ktos pomoze.
Na poczatku wpadl mi w oko

1.Samsung Gear S3.
Ma wszysto a nawet wiecej. Cena wiadomo do najnizszych nie nalezy, ale moze nie warto przeplacac i ktos wrzuci jaka fajna propozycje.

CO ma miec zegarek :
1. GPS nie chce podpinac zegarka do zadnego smartphona przed ani po treningu wszystki dane (moze byc i mapka) maja byc dostepne po treningu w zegarku.
2. Pulsometr - nie chce paska na klate ma czytac z reki. O dalsych funkcjach typu kalorie etc nie pisze bo jesli bedzie pusomet to srednie tetno aktualne bedzie wyswietlane.
3. krokomierz

I to chyba na tyle. GLownie GPS ma byc dokladny i przeglad treningu chce miec na zegarku. BO czasami chce wrocic do treningu a nie chce mi sie odpalac kompa i sprawdzac na kompie czy na smartphonie . Pamiec jak i dane maja byc w zegarku ( wiadomo opcha synchronizacji moze i nawet na 100% bedzie ) .

Budzet ..... hmm... aby nie przekroczyl ceny S3. Chyba ze ktos wrzuci cos sensownego i dobrze uzasadni dlaczego wiecej $$ i ze warto ;-))


Dzieki za podpowiedzi.. ;-)))
New Balance but biegowy
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Punkt pierwszy o niepodpinaniu do telefonu jest w dzisiejszych czasach dziwny. Moc smartwatcha bierze się z dostępu do internetu i powiadomień właśnie przez telefon. A przeglądanie treningów w internecie lub apce mobilnej jest zdecydowanie wygodniejsze i daje więcej informacji niż opcje historii i szczegółów aktywności w samym zegarku.
Punkty 2 i 3 spełnia wiele zegarków na rynku. Tomtom, wiele modeli Garmina, najnowsze Polary.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Trochę ode mnie, bo chyba ma to być Twój pierwszy zegarek.
1. Zastanów się (doczytaj), jak wygląda mierzenie pulsu z nadgarstka zimą czy w deszczu. Nie wiem jak to działa bo nie mam takiego zegarka, ale ja lubię mieć zegarek na wierzchu - zakładam na bluzę/kurtkę. Nie wyobrażam sobie treningu (no ok - rozbieganie może, co jakiś czas zerknąć na tempo/tętno tylko) z zegarkiem na gołej ręce schowanym pod kurtką -> jak kontrolować parametry?

2. Synchronizacja - jest potrzebna i to bardzo. Zegarki się czasem zawieszają, wymagają resetu - treningi się zgrywa itp. Jak chcesz do takiego treningu wrócić za 4 miesiące i porównać inaczej niż po synchronizacji?


Należało by wyjść od tego, do czego chcesz ten zegarek - wtedy można coś doradzić. Bo po tym co napisałeś... to kup sobie taki, który Ci się podoba i czyta tętno z nadgarstka :)
biegam ultra i w górach :)
fazz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2017, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

MArcinie i Marku . .. . podalem dokladnie .. .jakie cechy ma miec MOJ zegarek .. .
Nie jest istona era internetu i tym podobne. . .
Jesli owy zegarek bedzie spelnial moje zalozenia . . . powiedzmy taki jak podalem to bede zadowolony w 100 %

Pisalem o przegladaniu treningow w zegarku - bo moze nie mam smartfona, nie uzywam , nie mam komputera (zart)
Ja moge go na nodze nosic . . .
Jesli chodzi o pomiar z nadgarstka to i pierwsza wersja samsunga gear fit (1) u mnie robila to swietnie .
ALe wymagania byly jasne ..

Tylko z tego co przegladalem to .. . Samsung spelnia moje wymagania .
Moge przegladac trase w zegarku...... przynajmniej tak to wygladalo na filnie reklamowym
Pomiar - wszystko co chcialem.
Lecz byc moze istnieje inna alternatywa dla Samsunga---- o ktora pytam.

Argumenty przemawiaja do mnie .. . samsung nie mierzy dobrze z nadgarstka gubi czesto sygnal . . to jest dla mnie istone.
Albo Polar X bedzie lepszy bo . . . .

Pierwsza czesc nie mial nikogo urazic ;-))

Marku - ostatnia uwaga roX ^++^

Nie trenuje w zimie na dworze. bum wiec nie bede go chowal pod kurtke / softshell
Treningi bede zgrywal co jaki czas . . . ale nie jest to dla mnie mega istotne (dlatego napisalem) wystarczy ze tydzien bede mial pod reka .. bedzie ok .
Potrzebuje GPS-a gdzi eczasami rzuce okiem na trase nawet w zegarku, bo powiedzmy tydzien temu bieglem kurde no 2 godziny hmmm gdzie to bylo . .. aaaa jest slad GPS wiec juz wiem
JEsli bede chcial to zrzuce do kompa w celu wiekszej znalizy ale te dane ktore podalem chce miec pod a w zasadzie nad reka ;-)
Jesli istnieje fajne alternatywa dla Samsunga S3 to pisz ;- )
Awatar użytkownika
rozbiegany
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 25 gru 2016, 19:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Krótko zwięźle i na temat :) Garmin 235.
fazz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2017, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hi,
No wyglada calkiem calkiem jest tanszy czytam dokladnie co i jak. . ;-)
THX za info.. wczesniej jakos go przeoczylem ;-)
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wygląda mi na to, że pierwszy zakup będzie pomyłką i szybko zmienisz założenia do kupna następnego :)


Wysłane z iPhone .
fazz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2017, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ogarniam Garmina .. . . bo trafilem na niego ale wersja 230 chyba i nie bylo pulsu z reki . .
Garmin ciekawa opcja dla Samsunga . Polar M600 .. .hmmm. ..
Jeszcze nie wybralem jak wybiore dam znac .
Svolken . . .ja napisalem co chce miec budzet jaki zalozylem max 2 tys... Zegarek bedzie mial mase funkcji ktorych bede mogl uzywac . . . jesli najdzie mnie ochota .
Lecz to co chcialem . . . zeby bylo na pierwszy rzut w zegarku opisalem .
Zastanawiam sie tylko czy nie zrezygnowac z mapy ... tak aby trasa i mapa byla w zegarku .
Mysle ze to fajny bajer . . i podkreslam BAJER . . . . lecz na poczatku taki byl zamysl Co wyjdzie zobaczymy .
pixelix
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 19 sie 2015, 15:30
Życiówka na 10k: 33:34
Życiówka w maratonie: 2:39:23

Nieprzeczytany post

Ja używam od 2 miesięcy najnowszego tomtoma http://silesiasports.eu/Tomtom-runner-3-cardio-l Ma wszystkie cechy co wymieniłeś + nawigacja (możesz wgrać dowolną trasę do zegarka i śledzić, zegarek śledzi też trasę która przebiegłeś i w razie czego możesz wrócić do punktu wyjścia tą samą trasą z powrotem), za pomocą gps fixa łapie gpsa w parę sekund. Nie wiem jak wygląda pomiar tętna latem, ale mogę Ci powiedzieć że zimą czasami wariuje, ale należy to rzadkości. Nierozgrzane dłonie i zimno powodują słaby przepływ krwi przez dłonie, co może być powodem wariowania. Gps jest w miarę dokładny (jak dokładny? nie sprawdzałem, dla mnie wystarczająco). Kłopotliwe jest ręczne łapanie okrążeń jeśli trzymasz zegarek pod kurtką/bluzą, materiał, który dotyka zegarka powoduje losowe łapanie okrążeń (nawet 20x na 1 km !!!!) Jak dla mnie łapanie powinno się odbywać za pomocą przycisku. Zegarek pozwala na zapis 10 treningów. Brakuje tylko szczegółowych danych dotyczących treningów, takie jak są u garmina, no ale cóż zrobić.
fazz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2017, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pixelix - i to jest info o ktore mi chodzilo .. Dziekuje ;-))
Rozwin temat - "Brakuje tylko szczegółowych danych dotyczących treningów, takie jak są u garmina, no ale cóż zrobić."
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Musisz się zastanowić do czego Ci ten zegarek.

Nic nie piszesz o tym jak trenujesz, co ile - a to powinna być najważniejsza kwestia w wyborze zegarka.

Podoba Ci się Gear S3 - spoko. Piszesz że nie chcesz podpinania do Smartfona (każdy nowocześniejszy zegarek to ma), co jest trochę niezrozumiałe - Gear S3 (który jest smartwatchem a więc przedłużeniem Smartfona) będziesz za to podpinał do ładowarki co najmniej 2 dni, ale jak mało trenujesz albo wcale, to nie będzie to przeszkadzało.

Zwracam tylko uwagę - piszesz że nie chcesz gadżetu, ale jednak chcesz gadżet

Jeśli jednak trenujesz na serio, to:

Tylko bieganie - seria 235
Póki co, nie znam zegarka w którym można byłoby w pełni zaufać optycznemu pomiarowi z nadgarstka, więc jeśli jednak zdecydujesz się na pasek - wtedy Forerunner 630, 230, Polar M400.

Triathlon
Garmin Fenix 3 HR, Garmin 735XT
Póki co, nie znam zegarka w którym można byłoby w pełni zaufać optycznemu pomiarowi z nadgarstka, więc jeśli jednak zdecydujesz się na pasek - wtedy Garmin 920XT, Polar V800

Parametry jako człek zainteresowany sobie podejrzysz.
Wszystkie powyższe zegarki mają jakiś sensowny czas działania, który nie uzależnia Cię od ładowarki, jak S3

Jeśli zależy Ci na stylówie, wybierz Fenixa 3. Pomierzy wszystko i działa naprawdę długo.
fazz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2017, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

fagalto - gdybys odpowiedzial jako pierwszy to w 100 % odpowiedz na moje pytanie .
Zstanawiam sie moze nad i glupim rozwiazaniem .. al eale . . qpic taniego Polar-a M400 zobaczyc co i jak .. sprzedac po jakims czasie i dopiero kupic to z czego bede naprawde korzystal albo wtedy bardziej sprecyzowac swoje plany zakupowe. Jest to jakas opcja . .. ALe temat mysle wyczerpany .
Dziekuje wszystkim za tak szybkie info ;-)))
Awatar użytkownika
rozbiegany
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 25 gru 2016, 19:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tomtom do garmina jest jak fiat do audi :) Testowałem tomtoma w najnowszej odsłonie z muzyka etc. Bateria leci w tempie Bolta na 100m. Aplikacja strasznie słaba... No a na plus garmina 235/230 to na pewno bateria 16h w trybie sportowym. W tomtomie nie stworzysz tak skomplikowanych treningow jak na garminie. A na dodatek funkcje smart w garminie też fajna przydatna rzecz.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

W nowym 5X nawet 24h


Wysłane z iPhone .
Awatar użytkownika
turbojajko
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 221
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cos czuje w kosciach ,ze kolega kupi to

Obrazek


:hejhej: :hejhej: :hejhej: :hejhej:
ODPOWIEDZ