Gadżety do biegania po ciemku

marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Temat postanowiłem założyć po wczorajszym treningu. Wyszedłem pobiegać przed 20. Z racji, że miał to być trening interwałowy i przy szybszym bieganiu po prostu mi przeszkadza, a też było wystarczająco widno żeby na nic nie wpaść, nie brałem czołówki. Wziąłem jedynie kamizelkę odblaskową (taką jak poniżej)(żeby nie było, ubranie miałem na sobie :bleble: ). Trasa - asfalt w lesie. Miałem wrażenie, że niektórzy kierowcy dość późno mnie zauważali (może dość wysoko umieszczone odblaski z przodu nie był "wychwytywane" przez światła nadjeżdżających aut).
No i przechodząc to sedna - jakie "gadżety" polecacie, które będą czyniły nas lepiej widocznych, ale nie będą też przeszkadzać w realizacji treningu? Jakieś lampki na nogi/buty, odblaski, cokolwiek?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Najlepiej po prostu nie biegać w czasie zmierzchu drogą w lesie. To jest najgorsza pora, gdzie światła jeszcze nie oświetlają, ale jest już na tyle ciemno żeby słabo widzieć.
Najgorszą porę w najgorszym miejscu sobie wybrałeś, czego byś tam nie miał, słabo by cię było widać.
Po zmroku lepiej biegać chodnikami czy alejkami w parku, a nie po szosie gdzieś za miastem i tyle.
The faster you are, the slower life goes by.
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jakbym miał możliwość biegania po chodniku to bym nie tworzył tego tematu. Na leśnych ścieżkach nie zrobię treningu tempowego, a do oświetlonej drogi mam kilka kilometrów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T .

[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja w takich sytuacjach zawsze miałem czołówkę, czasami zaczepiłem też z tyłu migająca czerwona lampkę. Bezpieczeństwo jednak ważniejsze od wygody. Zdarzało się też zbiegać na pobocze, nawet kosztem zwolnienia, kiedy nie byłem pewien, że kierowca mnie widzi. I do tego bieg lewa stroną, żeby widzieć nadjeżdżające pojazdy.

W lasach są drogi, gdzie da się zrobić trening tempowy nie gorzej niz na drodze asfaltowej, przynajmniej przez większość roku. Sam tak robiłem przez kilka lat i teraz mi trochę tego brakuje, ale nie będę specjalnie jechał samochodem do lasu, żeby zrobić taki trening, a dobieg odpada, bo trochę za daleko.

Sent from my ASUS_I006D .

marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie chyba trzeba będzie zacząć biegać z czołówką, ewentualnie przypiąć jakąś opaskę odblaskową na kostkę, może w czasie biegu z daleka będzie widoczne "miganie".
A co do ścieżek leśnych to wiem, że są do tego dobre trasy (np trasa City Trail w Parku Młocińskim), ale u mnie albo zakręty i piasek, albo gałęzie przez które trzeba się schylać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T .

[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze: 26 sie 2021, 20:24 Jakbym miał możliwość biegania po chodniku to bym nie tworzył tego tematu. Na leśnych ścieżkach nie zrobię treningu tempowego, a do oświetlonej drogi mam kilka kilometrów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T .

Spoko, domyślałem się, natomiast wtedy warto by wybrać inną porę. Odejdzie ci powód do szukania gadżetów. O zmierzchu z samochodu w ogóle niewiele widać, światełka na biegaczu są blade, a odblaski odbijają jeszcze słabo, na to chciałem zwrócić uwagę. Już lepiej biegać w całkowitej ciemności w takiej sytuacji, przynajmniej wtedy widać wyraźnie nawet odblaskowe listewki wszyte w odzież podskakujące na poboczu :). No i wtedy nawet lekka 30g czołówka będzie dobrze widoczna.
The faster you are, the slower life goes by.
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

klosiu pisze:
marcin9709 pisze: 26 sie 2021, 20:24 Jakbym miał możliwość biegania po chodniku to bym nie tworzył tego tematu. Na leśnych ścieżkach nie zrobię treningu tempowego, a do oświetlonej drogi mam kilka kilometrów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T .

Spoko, domyślałem się, natomiast wtedy warto by wybrać inną porę. Odejdzie ci powód do szukania gadżetów. O zmierzchu z samochodu w ogóle niewiele widać, światełka na biegaczu są blade, a odblaski odbijają jeszcze słabo, na to chciałem zwrócić uwagę. Już lepiej biegać w całkowitej ciemności w takiej sytuacji, przynajmniej wtedy widać wyraźnie nawet odblaskowe listewki wszyte w odzież podskakujące na poboczu :). No i wtedy nawet lekka 30g czołówka będzie dobrze widoczna.
A nie, no to myślę, że to był ostatni trening w takim półmroku, bo za tydzień o tej porze będzie już całkiem ciemno Obrazek
Ale mimo wszystko, te przypadki gdzie miałem wrażenie, że kierowcy nie do końca mnie widzieli, albo widzieli i chcieli mi zrobić na złość (bo i tacy się zdarzają), były na końcu treningu w całkowitej ciemności.
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Polecam takie opaski z AliExpress. Po taniości, 2,5 zł sztuka (plus 12 zł wysyłka, ale można sobie rozbić biorąc kilka sztuk).


https://www.aliexpress.com/item/3303746 ... 30de6da7-8
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
ODPOWIEDZ