Wybór zegarka pomiędzy Garmin a suunto

Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4680
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

spens pisze:A czy nie jest tak, że garminy z Decathlon maja tylko 1 rok gwarancji i menu po angielsku i trzeba samemu odgrywać pl?
2 lata
New Balance but biegowy
konop90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2016, 11:12

Nieprzeczytany post

Chyba wolę dopłacić i kupić w eazymut mając dodatkową gwarancję.
Wszystko pewnie i tak wyjdzie w Black friday.
Co do używanego wolę osobiście zobaczyć go a na razie oprócz fenixa 5s nic nie ma u mnie ciekawego w cenie 245.

Wysłane z mojego Mi A1 .
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

spens pisze:A czy nie jest tak, że garminy z Decathlon maja tylko 1 rok gwarancji i menu po angielsku i trzeba samemu odgrywać pl?
Nie.
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

konop90 pisze:Chyba wolę dopłacić i kupić w eazymut mając dodatkową gwarancję.
Wszystko pewnie i tak wyjdzie w Black friday.
Co do używanego wolę osobiście zobaczyć go a na razie oprócz fenixa 5s nic nie ma u mnie ciekawego w cenie 245.

Wysłane z mojego Mi A1 .
Póki co Decathlon nie robi scen, gdy jest problem na gwarancji. Maja prokonsumenckie podejście. Tak było do tej pory. Po co ci rok gwary więcej jak o wszystko będziesz się musiał użerać? Tak podpowiada mi moje doświadczenie z kupowaniem poza deca. Poza tym przeczytaj co pisza w gwarancji garmina, bo np. nie udziela on gwarancji na rzeczy kupione przez aukcję onternetowe. Więc może się okazać, że "gwarancję" w takim przypadku daje jedynie sprzedawca, a w zasadzie udziela rękojmi, a w zasadzie robi to za niego kodeks cywilny. Producent może swobodnie kształtować zakres gwarancji lub jej w ogóle nie udzielać. Rękojmia sprzedawcy obowiązuje zawsze i to jak on podchodzi do realizacji tych obowiązków zależy od niego.

Garmin pisze w warunkach gwarancji, że produkty nabyte na aukcjach internetowych nie są objęte gwarancją.

Więc jeśli jakikolwiek sklep sprzedaje przez jakąkolwiek aukcję internetowa i tak się kupi nawet oryginalny produkt Garmina, to należy zakładać, że nie ma on gwarancji producenta. Ja to tak rozumiem, bo ten zapis jest jasny. Lepiej kupić przez stronę sklepu np.

Może ktoś to sprawdził i wie konkretnie jak to jest do końca?
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kawo pisze:
Garmin pisze w warunkach gwarancji, że produkty nabyte na aukcjach internetowych nie są objęte gwarancją.
Idąc takim tokiem myślenia, Garmin nie daje gwarancji na sprzęt kupiony w jakimkolwiek sklepie internetowym? :spoczko: Pytanie retoryczne. Aukcja internetowa nie znaczy 1do1 "kupno w internecie".

Eazymut jest autoryzowanym dystrybutorem Garmina, jak dają 3 lata to jest 3 lata. Nie słyszałem żadnej negatywnej opinii na ten sklep - wiadomo oczywiście, że zdarzają się czasami jakieś "akcje" typu komuś nie uznają "na gwarancji" ewidentnego uszkodzenia mechanicznego, ale jak mówię - np. na tym forum nigdy nie czytałem, żeby ktoś na eazymut narzekał.
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:
kawo pisze:
Garmin pisze w warunkach gwarancji, że produkty nabyte na aukcjach internetowych nie są objęte gwarancją.
Idąc takim tokiem myślenia, Garmin nie daje gwarancji na sprzęt kupiony w jakimkolwiek sklepie internetowym? :spoczko: Pytanie retoryczne. Aukcja internetowa nie znaczy 1do1 "kupno w internecie".

Eazymut jest autoryzowanym dystrybutorem Garmina, jak dają 3 lata to jest 3 lata. Nie słyszałem żadnej negatywnej opinii na ten sklep - wiadomo oczywiście, że zdarzają się czasami jakieś "akcje" typu komuś nie uznają "na gwarancji" ewidentnego uszkodzenia mechanicznego, ale jak mówię - np. na tym forum nigdy nie czytałem, żeby ktoś na eazymut narzekał.
Ja nie kwestionuję renomy azymuta. Poddaję tylko pod uwagę, że zakup na aukcjach może nie być objęty gwarą Garmina.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

trigar.pl (oczywiście autoryzowany sprzedawca garmina) - Garmin 245 bez music za 999. Najlepsza cena jak na razie jaką widziałem. Z Music 1199.
konop90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2016, 11:12

Nieprzeczytany post

Widziałem ale nie zdążyłem dorwać szarego jednak jestem dogadamy u siebie że poinformuje mnie jak będzie kolejna promocja.
W ostateczności kupię w marcu za tyle co będzie. Jest to ostateczny termin kiedy chce go kupić

Wysłane z mojego Mi A1 .
ODPOWIEDZ