Zegarek do treningów dla początkującego

mayflower
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2019, 21:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć!
Wkręciłem się troszkę w bieganie i chciałbym wprowadzić trochę technologii do treningów - główny cel przyświecający temu, to chęć uwolnienia się od opaski na rękę z telefonem i chęć rozpoczęcia treningów interwałowych. Przedział cenowy jaki mnie interesuje, to do 1200 złotych (ewentualnie mogę dopłacić 100 czy 200 złotych, jeśli będzie to naprawdę tego warte). Zrobiłem wstępne rozeznanie i zegarki które mi by przypasowały to:
1) Tomtom spark 3 cardio + music
2) Garmin vivoactive 3 music
Ogólnie chciałbym żeby zegarek miał muzykę, dobry gps, możliwość podłączenia pasa na klatkę piersiową i słuchawek bezprzewodowych jednocześnie. Bateria powinna działać około 5h na gpsie z muzyką. Powinna istnieć możliwość zgrania treningów na jakąś apkę - strava/endomondo. Chciałbym mieć możliwość wgrywania tras na zegarek. Ważna jest też funkcja aktualnego tempa (i to serio takiego aktualnego, a nie tak jak w niektórych zegarkach opóźnionego o 30 sekund).
W związku z tym proszę o pomoc w ocenie tych dwóch zegarków wybranych przeze mnie, ewentualnie zaproponowaniu czegoś, co spełni moje potrzeby i ułatwi/umożliwi mi lepsze trenowanie. Sam nie mam wielkiego doświadczenia w tym jakie funkcje mi są niezbędne, a które są tylko zbędnym dodatkiem, więc docenię każde wskazówki mi udzielone. Z góry dzięki!
New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1314
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zastanów się czy nie lepszym rozwiązaniem będzie słuchanie muzyki dalej z telefonu, a telefon zamiast na ramieniu wrzucisz do czegoś takiego
https://www.decathlon.pl/saszetka-na-sm ... 97581.html
Oprócz tego że rozszerzysz ten bardzo wąski krąg zegarków posiadających muzykę i mieszczących się w budżecie, w czasie treningów dalej będziesz miał kontakt ze światem.
Ja wolę mieć telefon na wypadek zdarzenia losowego i konieczności kontaktu.

Co do twojego wyboru, tom tomów nie znam a vivoactive 3 ma tylko jeden fizyczny przycisk a resztę sterujesz ekranem dotykowym. Podejrzewam że sterowanie dotykowym ekranem dotykowy w czasie biegu nie jest zbytnio fajne.
Nie wiem jak to jest rozwiązane w garminie ale przynajmniej 3 przyciski by się przydały.
1. Włącz i zatrzymaj trening
2. Złapanie okrążenia
3. Zmienienie ekranu danych

Co do aktualnego tempa to z moich doświadczeń najlepszy rezultat osiągniesz stryd + suunto
Ambit 3 ma tempo zaokrąglone do 5 sekund.
Spartany co do sekundy.
Jest to tempo stabilne ale opóźnione o kilka sekund (w przypadku zmiany tempa) Ale przynajmniej nie irytuje i wiesz jakim aktualnie tempem biegniesz.
Z stryd+polar nie ma tego opóźnienie ale tempo pływa w górę i w dół w czasie jednostajnego biegu po 15 sekund i tak naprawdę rzadko spoglądając na zegarek nie wiesz czy to co aktualnie zobaczyłeś jest prawdziwe czy pokazał ci akurat odchylenie.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A ja Ci radzę kontakt ze sklepem eazymut.pl, i zadanie im swoich pytan. Oni mają spory przegląd wszystkich opcji.
ODPOWIEDZ