Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
szymar pisze:@Astraroth, @keiw dzięki za informację. Jakoś całkowicie mi to umknęło i korzystałem z dodatkowej apki syncmytracks.
@szymar, polecam przerzucenie się na runalyze, tam daje się wyłuskać trochę więcej informacji niż nawet w samym polar flow.
We flow masz np. długość kroku tylko kiedy masz ręczne lapy, w runalyze masz elegancki wykres dotowy, tak samo z kadencją, mi jakoś lepiej leżą do analizy takie wykresy. Masz również opcję oznaczenia typu treningu i eleganckie podsumowania tygodnia.
Runalyze jest całkowicie darmowy i również można go spiąć z flow, więc wszystkie treningi lądują tam automatycznie.
Na początku może przerazić Cię ilość danych, ale jak siądziesz w wolny wieczór i przeprowadzisz analizę co CIę interesuje to może też Ci bardziej podpasuje. :bleble:
Dzięki, sprawdzę w wolnej chwili.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dziś robiłem sobie testy prowadzenia po wgranym traku w trakcie wycieczki rowerowej.

Ścieżkę utworzyłem w Endomondo. Wgrałem do Flow i po synchro była dostępna w V-V.
Zasada działania jest podobna jak i w V800:
Obrazek

V800 połączony był z pasem H10 a w V-V pomiar pulsu był z nadgarstka.

Nałożone ścieżki z V800 i V-V:
http://www.mygpsfiles.com/app/#KePPO5Rr

Zapis ścieżki wręcz wzorowy na obu urządzeniach - zgodny też z licznikiem rowerowym (porównywać trzeba względem dystansu ponieważ V-V wystartowałem ponad minutę później).

Pomiar pulsu z nadgarstka bardzo dobry. Ręka z zegarkiem była odsłonięta, ponieważ zerkałem na tarczę i mierzyłem puls z nadgarstka:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dziś leśny long.

Sprzęt:
- Polar V-V puls z nadgarstka
- polar V800 + H10 + Stryd

Nałożone traki:
http://www.mygpsfiles.com/app/#SdTDmD8M

Pomiar pulsu V-V z nadgarstka bardzo dobry.
Obrazek

Dystans w V-V niestety rozminął się na całej trasie o ~600 m.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4113
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

oj tam oj tam, co to jest 600m nie bądźmy takimi aptekarzami :-)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Czas podsumować całodobowe używanie trybu "Nie przeszkadzać (DND)".

Przypomnę, mamy to w: Ustawienia-Ustawienia ogólne-Okresowe wył.powiadomień.
Z instrukcji:
Wybierz Wył., Wł. lub Wł. ( - ). Ustaw okres, w którym powiadomienia będą wyłączone. Wybierz jego początek (Od) i koniec (Do). Po włączeniu tej funkcji nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień z telefonu ani powiadomień o połączeniach telefonicznych. Wyłączone są również dźwięki i włączanie podświetlenia gestem.
https://support.polar.com/e_manuals/van ... ttings.htm

Ja tu ustawiłem od 7:01 do 7:00, czyli praktycznie całą dobę.

Ostatnimi czasy tygodniowo na bieganie przeznaczam około 5h oraz realizuję około 3,5 h treningów uzupełniających: siłowy, core, rozciąganie, pilates, itp.

Wcześniej, przed update v3 i wprowadzeniem DND ładowałem V-V co 4-5 dni.

Po ustawieniu DND 24h ładuję nadal V-V co 4-5 dni :spoczko:
Wniosek: nic nie zyskałem na czasie pracy baterii.
Jedyny zysk to, że w nocy bez powodu tarcza sama się nie podświetla.

W czasie treningów tryb DND nie działa. Nie możemy sami zadecydować, czy chcemy w danej dyscyplinie używać automatycznego podświetlenia i tu niestety V-V sporo traci.
W trakcie ćwiczeń tarcza zapala się co chwilę. Wymachy, krążenia rąk, sporo ćwiczeń różnego rodzaju powoduje niekontrolowane podświetlanie się tarczy.

Być może jeśli ktoś nie ćwiczy, to trochę zyska.

Drobne spostrzeżenia przy używaniu trybu DND:
- jak wejdziemy w tryb przed-treningowy i czekamy aż V-V złapie sygnał GPS, to nie dostaniemy o tym powiadomienia wibracją ani dźwiękiem - trzeba zerkać na tarczę, oczywiście jak wystartujemy trening, to wszystkie powiadomienia działają;
- jak uruchomimy test ortostatyczny to nie dostaniemy powiadomienia, że się rozpoczął, ale w trakcie testu dostaniemy już powiadomienie, ze mamy wstać i po zakończeniu testu.

***
@cichy70 - na ciebie zawsze można liczyć, dzięki za mentalne wsparcie :hejhej:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Marcin_Karchut
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 28 sty 2016, 11:22
Życiówka na 10k: 55.35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

W moim przypadku na plus na pewno się ślad poprawił. Może to zasługa słonecznych dni? Ocenię po dłuższym okresie czy to jest tendencja stała. Bateria trzyma ok. Też mam ciągły tryb uśpienia włączony jednak czasami brakuje tego podświetlenia. Zwłaszcza gdy przesuwam placem po ekranie by się przydało.

Bardzo na plus ręczne zakańczanie liczenia ilości snu. Teraz dane są bliższe rzeczywistości. Chociaż ciężko mi zweryfikować o której zasnąłem bo jakoś nie potrafię tego zapamiętać :hej:
Mam nadzieję, że VV nie stanie się zapomnianym produktem nad którym skończą się prace ulepszające bo długo na niego zbierałem kasę. I nie wiem czy cofając się hipotetycznie w czasie nie wziąłbym czegoś od Garniaka?
W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1319
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jakby ktoś był na kupnie to w X-Komie jest na promocji za 1900
inne zresztą też, np. SA3 Peek za 800zł

Kod: Zaznacz cały

https://promocje.x-kom.pl/tydzien-akcesoriow?filtry=47_kategoria[569]
KISS (Keep It Simple, Stupid)
DeXterJJ
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2018, 19:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witam , gdzie z poziomu zegarka wykasować trening ?? bo coś nie mogę znaleźć
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Z poziomu V-V nie można. Możesz zrobić to we Flow poprzez www lub apke w telefonie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Już można pobierać nowe firmware 3.1.7.

Zmiany:
- to wydanie przynosi nowe języki: japoński i uproszczony chiński;
- doszło wsparcie dla najczęstszych emotek w powiadomieniach telefonicznych;
- poprawki zgłaszanych błędów i awarii.

https://support.polar.com/en/updates/po ... re-updates
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wczorajszy bieg na nowym firmware 3.1.7.

Nałożone ścieżki:
- Polar V800 + H10 + Stryd
- Polar V-V (puls z nadgarstka)
http://www.mygpsfiles.com/app/#WtUDXKtf

Robiłem kilka podbiegów, trasa w mieście i sporo możliwości zakłóceń sygnału GPS, ale wyszlo nieźle.
W końcówce trochę V-V rysował źle.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
koneho
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2018, 22:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich. Zaglądam na forum, ale rzadko się udzielam, ponieważ zazwyczaj egoistycznie korzystam z doświadczeń kolegów ;) Zdecydowałem się na wpis w tym wątku ponieważ nabyłem Polar V-V wczoraj i ... na 90% go zwrócę.
Ale może od początku. Już przymierzałem się do kupna go w grudniu 18r., natomiast coś zawsze powodowało (liczne niedopracowania), że się powstrzymywałem. Powiem szczerze, że najbardziej podoba mi się on wizualnie i pewnie dlatego się na niego uparłem - bo tak to trzeba nazwać, aż do teraz (postanowiłem dać mu szansę ;). Gdy wziąłem go w dłonie to jest ok, ale spodziewałem się czegoś więcej. Tak jak wspomniałem wyżej najprawdopodobniej go oddam z jeszcze jednego powodu. Jak odebrałem przesyłkę, to na folii były rysy i na kopercie były ślady użytkowania. Poza tym naklejka na opakowaniu wyglądała jakby była odklejana. Wnioskuję , że dostałem towar powystawowy. To właśnie przelało czarę goryczy. Żeby nie zanudzać przejdę od razu do sedna.
Proszę o podpowiedź co byście kupili na moim miejscu:
- Czy byście mimo wszystko zostali przy Polar V-V i czekali na ... no właśnie nie wiem na co.
- Czy byście może wybrali Garmin FR 935 , bo chyba po tej wpadce na niego się zdecyduję (chyba najbardziej rozsądny wybór jakość/funkcje/cena),
- a może coś innego np. Coros Pace

Biegam kilka razy w tygodniu, jazda na rowerze, cardio stacjonarne, trening funkcjonalny.

Dodatkowo nadmienie, że posiadam Stryd-a i wiem , że się go nie pozbędę więc chciałbym by urządzenia mogły się parować. Dodatkowo planuję zakup pasa, bo chyba jeszcze nie do końca należy wierzyć w pomiar nadgarstkowy.

Proszę o wasze opinie, pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Gdzie kupiłeś tego V-V?

Trudno coś doradzić. 935 może się okazać dobrą alternatywą. Za dokładność GPS jest bardziej chwalony niż Fenixy serii 5.

Może więcej doradzi ci kolega @djhonda, który posiada 935 i miał przez chwilę V-V.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
koneho
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2018, 22:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skorzystałem z promocji w x-kom (nie chcę robić antyreklamy, bo być może wyłącznie mi się coś takiego przytrafiło), ale odbierałem w sklepie. Specjalnie nie chciałem otwierać go na miejscu, aby mi nic nie umknęło, tylko na spokojnie w domu. I takie właśnie uwagi. Dziwiło mnie to, że Polar robi takie naklejki, które pozwalaja na otwarcie i przyklejenie (moim zdaniem powinna być naklejka a la plomba, która ulega zniszczeniu po pierwszym otwarciu). Sam otwierając również jej nie uszkodziłem.
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W x-kom to standard. Towar zwrócony próbują opychać dalej. Zawsze otwieraj towar w tym sklepie.
ODPOWIEDZ