Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8796
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pisałem już o takiej sytuacji w tym wątku ale związanej z footpodem, dlatego też ciebie wcześniej zapytałem, czy nie biegałeś z nim.
Jak biegałem z footpodem i na następny trening wyszedłem bez niego, to V-V nie rejestrował dystansu ale rysował od początku ślad GPS.
Niestety, ale w firmware 1.2.3 też tak się zdarza.
Nie wiedziałem, że dotyczy to też innych dyscyplin bez udziału GPS.
U mnie wystarczyło ponowne uruchomienie zegarka.
Zgłosiłem też ten błąd do SK.

Edit:
Dodam, że nie czekałem ponad kilometr aż zaskoczy (nawet nie wiedziałem, że w końcu zaskoczy) a przerywałem rejestrowanie i robiłem szybki restart: przytrzymanie czerwonego przycisku ok.10 s. Po tym V-V działał jak należy.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Pisałem już o takiej sytuacji w tym wątku ale związanej z footpodem, dlatego też ciebie wcześniej zapytałem, czy nie biegałeś z nim.
Jak biegałem z footpodem i na następny trening wyszedłem bez niego, to V-V nie rejestrował dystansu ale rysował od początku ślad GPS.
Niestety, ale w firmware 1.2.3 też tak się zdarza.
Nie wiedziałem, że dotyczy to też innych dyscyplin bez udziału GPS.
U mnie wystarczyło ponowne uruchomienie zegarka.
Zgłosiłem też ten błąd do SK.

Edit:
Dodam, że nie czekałem ponad kilometr aż zaskoczy (nawet nie wiedziałem, że w końcu zaskoczy) a przerywałem rejestrowanie i robiłem szybki restart: przytrzymanie czerwonego przycisku ok.10 s. Po tym V-V działał jak należy.

Wysłane z mojego SM-G950F .
To wszystko sie wpisuje w pewna calosc. Moja pierwsza aktywnoscia z zegarkiem bylo plywanie. W biegu ktory zrobilem nastepnego dnia dystans sie nie liczyl od poczatku ale jak robilem testy dzien pozniej, czyli bezposrednio jakby po aktywnosci z GPSem, to juz bylo OK. Nastepnie plywanie, silka i znowu bieganie i ten sam problem z dystansem. Czyli mam przetrzymac czerwony przycisk 10 sekund przed kazda aktywnoscia z GPS az do momentu jak nie naprawia tego w kolejnym sofcie?
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1316
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:szczerze mówiąc to gryzę się w język żeby napisać co mydle o nowym Polarze, ale jeżeli nikt nie weźmie tego osobiście to pokuszę się o podsumowanie wątku z pozycji uczestnika z boku. bo jestem przerażony z lekka tym co czytam
Jesteś stronniczy, usilnie próbujesz utwierdzić się (siebie samego) w przekonaniu że kupno 935 było właściwym wyborem.

Mi trochę odeszła chęć na kupno M, ale nie dlatego że tutaj coś jest o nim złego. Tylko jak się nad tym zastanawiam to w moim Suunto A3V nic mi nie brakuje. Mam wszystko co potrzebuję do biegania.


Przy okazji jak jest z zapisem R-R jest dostępny? Suunciak daje mi ten zapis po każdym treningu, i mam go dostępnego w runalyze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8796
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

djhonda pisze:Czyli mam przetrzymac czerwony przycisk 10 sekund przed kazda aktywnoscia z GPS az do momentu jak nie naprawia tego w kolejnym sofcie?
Możesz wejść w Ustawienia-Ustawienia ogólne-Informacje o zegarku i tu na samym dole: Uruchom ponownie zegarek.
Wybierz swoją drogę :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8796
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: Przy okazji jak jest z zapisem R-R jest dostępny?
Nie ma czegoś takiego w Vantage.
V800 miał osobną funkcję w "Testy"-"Zapis R-R. Tego też nie ma w V-V.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeszcze jedno pytanie, tym razem o pasek H10 ale tez w kontekscie Vantage V, takze wrzucam tu:
czy ja dobrze zrozumialem jeden z watkow na forum 5krunner'a, ze podczas aktywnosci plywania nie dziala tetno z paska h10? garmin z paskiem hrm-tri dziala elegancko. Chodzi o to, ze w Polarze jest Bluetooth, ktory nie dziala w wodzie? Czyli podczas plywania tylko tetno z nadgarstka? Czym dalej w las tym smiesniej.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8796
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Podczas pływania tętno z H10 pobierane było np. przez Polar V800 poprzez transmisję analogową Gymlink 5GHz. Niestety ale Vantage nie obsługuje tej transmisji i obecnie w trakcie pływania możesz mieć puls tylko z nadgarstka.
Pas H10 ma jednak wbudowaną pamięć i to co zarejestruje może być zczytane po treningu - tak można zrobić z apka Polar Beat.
Liczymy, że Polar umożliwi taką funkcjonalność w Vantage.


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4113
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:
cichy70 pisze:szczerze mówiąc to gryzę się w język żeby napisać co mydle o nowym Polarze, ale jeżeli nikt nie weźmie tego osobiście to pokuszę się o podsumowanie wątku z pozycji uczestnika z boku. bo jestem przerażony z lekka tym co czytam
Jesteś stronniczy, usilnie próbujesz utwierdzić się (siebie samego) w przekonaniu że kupno 935 było właściwym wyborem.
stronniczość to moje drugie imię, szczególnie że Garmina 935 nie mam od roku był świetny,w międzyczasie miałem Suunto Spartan Wrist HR I Suunto 9 a teraz mam Garmina 5plus Titanium. Także tak, robię wszystko aby wyprzeć ze swojej świadomości ten dramat, ze jednak nie Polar.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8796
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja jeszcze wypowiem się na temat tego co uważa Polar odnośnie footpod:
It is true that currently GPS is the default souce of speed HOWEVER when you sync with FLOW a default setting is inadvertently changed to FOOTPOD SPEED not GPS speed.
W mojej ocenie V-V sparowany ze Strydem podaje tempo biegu i dystans z footpoda.

Jak wybrałem się na stadion bez footpoda to strasznie tam wariował i jak biegłem tempem około 5:00 to V-V pokazywał nawet 3:50 i tempo na zegarku skakało w szerokich zakresach.
Dawałem już tego screena z podsumowania okrążeń:
Obrazek
Na stadionie też wyraźnie oszukiwał w odległości.

Jak jednak biegłem ze Strydem, to tempo było stabilne i okrążenia zgadzały się nie tylko później po zgraniu treningu, ale również w trakcie treningu.
Ostatnio robiłem 8 x 200 m na przerwach 200 m - trening miałem zaplanowany w zegarku i na podstawie pomiaru dystansu z zegarka robiłem te odcinki, więc łatwo sprawdzić w trakcie treningu, czy odcinki te wypadają równo.
Wszystkie fazy zaczynały się prawie zawsze w podobnym miejscu:
Obrazek
Gdyby pomiar pochodził z GPS, to na pewno tak by nie było.

Przy pomiarze dystansu z GPS poszczególne kilometry tak wypadały na stadionie:
Obrazek

Tak ze Strydem:
Obrazek

Dodam, że nie wygląda to tylko tak po zgraniu we Flow, ale też dokładnie tak było w trakcie treningu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:aaa ok bo już zwątpiłem do końca.
chociaż tyle dobrego.
szczerze mówiąc to gryzę się w język żeby napisać co mydle o nowym Polarze, ale jeżeli nikt nie weźmie tego osobiście to pokuszę się o podsumowanie wątku z pozycji uczestnika z boku. bo jestem przerażony z lekka tym co czytam

Po co śmiecisz temat? Napisz meila do Polara, pewnie wezmą Twoje zdanie pod uwagę...



Wczoraj znów korzystałem podczas treningu z pomiaru dystansu, zmierzone było tak jak się należy. Ktoś gdzieś wcześniej wspominał, że mu nie zatrybił gdy wcześniej używał zegarka do treningu bez gps. U mnie nie ma z tym problemu, działa pomiar prawidłowo.

A co sądzicie o pomiarze spalonych kalorii w ciągu całego dnia? U mnie wczoraj pokazał ponad 4400 kcal a wątpię żebym tyle spalił. Muszę wypróbować z ciągłym pomiarem tętna jak to będzie.
Awatar użytkownika
Sport_Konsulting
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Z tego co wiem, to w Garminach jest podobnie. Żaden zegarek chyba nie mierzy co sekundę tętna w tym trybie, inaczej i 3 dni by nie wytrzymał.
Przy włączonym całodobowym pomiarze tętna, optyczny czujnik jest stale włączony i mierzy tętno co sekundę. Na wykresie dziennej aktywności Polar Flow pokazywane są uśrednione wartości.
djhonda pisze:W "General Settings" opcja "Continous HR tracking" przestawilem na "ON" i tak, na tarczy zegarka mam info o moim obecnym tetnie. Myslisz, ze jak zmienie ta tarcze, czyli wyrzuce pokazywanie chwilowego tetna to sie zycie baterii znaczaco poprawi? Jesli tak to luz, nie musze tego miec ustawionego na wyswietlaczu...
Ekran nie ma znaczenia, jeżeli funkcja pomiaru tętna jest włączona, wówczas zużycie baterii wynikające z działania optycznego czujnika jest takie samo (ekran z wartością tętna może minimalnie wpływać na szybsze rozładowanie baterii ze względu na częstsze odświeżanie ekranu)
keiw pisze:Vantage V zaproponował swoje strefy mocy. Chciałbym to zweryfikować - dostosować do siebie tak jak w przypadku stref tętna czy tempa.
Polar wydał jakiś materiał, poradnik opisujący jak te strefy ustawić pod siebie?
Mamy pole "Maksymalna moc tlenowa (MAP)" - jaką wartość tu wpisać, jak to zmierzyć?
Wkrótce na stronie polar.com pojawi się więcej informacji na temat biegania z pomiarem mocy.
Na razie można skorzystać z takiego samego protokołu testu, jak na rowerze (FTP w takim wypadku to będzie MAP): https://www.polar.com/blog/how-to-deter ... ing-zones/
keiw pisze: To dowodzi na 100%, że bez problemu dwa zegarki widzą puls z H10 w tym samym czasie i SK faktycznie nie mieliście racji.
To rzeczywiście nasz błąd. Nadajnik może połączyć się równocześnie z dwoma zegarkami przy pomocy technologii Bluetooth Smart, pod warunkiem włączenia tej funkcji w Polar Beat i rozłączenia nadajnika z telefonem (nadajnik zapamięta to ustawienie). Istnieje także możliwość wyłączenia w nadajniku łączności na częstotliwości 5 kHz. W praktyce nadajnik H10 może połączyć się równocześnie z 3 urządzeniami ( 2 x Bluetooth Smart + 1 x Gymlink). Przepraszamy za wprowadzenie w błąd.
krzys1001 pisze:Wczoraj pierwszy raz uruchomiłem trening z pomiarem dystansu, dopiero po 300 metrach zaczął mi pokazywać wskazania.
Problem z opóźnionym rejestrowaniem dystansu podczas treningów z GPS został już przekazany do działu technicznego.
keiw pisze:Podczas pływania tętno z H10 pobierane było np. przez Polar V800 poprzez transmisję analogową Gymlink 5GHz. Niestety ale Vantage nie obsługuje tej transmisji i obecnie w trakcie pływania możesz mieć puls tylko z nadgarstka.
Pas H10 ma jednak wbudowaną pamięć i to co zarejestruje może być zczytane po treningu - tak można zrobić z apka Polar Beat.
Liczymy, że Polar umożliwi taką funkcjonalność w Vantage.
Oczywiście przekazaliśmy tą sugestię, ale mało prawdopodobne aby taka funkcja pojawiła się w zegarku. (rozwiązanie to nie było dotychczas stosowane, a dodatkowo zegarek posiada własny pomiar tętna). Nie mamy informacji o pracach nad taką funkcją.
Slawcio pisze: Przy okazji jak jest z zapisem R-R jest dostępny?
Zgodnie z listą funkcji modelu Vantage V, planowane jest wprowadzenie zapisu R-R

Staramy się na bieżąco przekazywać pojawiające się w tym wątku uwagi np.te dotyczące podświetlenia czy % wskazania naładowania baterii :)
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sport Konsulting, brawo dla Was, robicie tu swietna robote.

Wczoraj plywalem, wiec dzis byl idealny dzien na test teorii o nie naliczaniu dystansu jezeli poprzednie cwiczenie nie wymagalo uzycia GPSa. I faktycznie, to sie potwierdza. Wlaczylem tryb biegania rano, pierwsza proba, cisza, nie liczy dystansu. Pauza, reset zegarka, start biegu po restarcie, liczy dystans normalnie od poczatku (i co 10m o dziwo, nie wiem o co biega w tym aspekcie).
To troche uspokaja, bo wydaje sie byc latwe do naprawienia w nowym sofcie.

To co nie uspokaja to bateria. Ladowalem w piatek wieczorem, teraz jest wtorek i mam ~50%, moze ciut mniej. W miedzy czasie: 2x plywanie 45 minut, 1 x bieganie 55minut, 1 x trening silowy 45 minut, czyli jedna krotka sesja z GPSem... obstawiam, ze nie dotrwa do pelnego tygodnia. Moge sobie tylko wyobrazic, co bedzie jak wprowadza powiadomienia z telefonu (co wymaga nonstop polaczenia bluetooth), to bedzie masakra, ladowanie co 2-3 dni...

Pewnie jakims rozwiazaniem jest wylacznie ciaglego pomiaru oHR ale wtedy zdaje sie traci na dokladnosci obliczen Training Load itp...

P.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8796
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Sport_Konsulting pisze:
keiw pisze:Z tego co wiem, to w Garminach jest podobnie. Żaden zegarek chyba nie mierzy co sekundę tętna w tym trybie, inaczej i 3 dni by nie wytrzymał.
Przy włączonym całodobowym pomiarze tętna, optyczny czujnik jest stale włączony i mierzy tętno co sekundę. Na wykresie dziennej aktywności Polar Flow pokazywane są uśrednione wartości.
...
Czyli instrukcja do Vantage mija się z prawdą?
Funkcja ciągłego pomiaru tętna pozwala na stałe mierzenie tętna. Umożliwia dokładniejszy pomiar liczby
spalanych dziennie kalorii oraz ogólnej aktywności, gdyż dzięki tej funkcji aktywności charakteryzujące się
niewielkimi ruchami nadgarstka, jak np. jazda na rowerze, mogą być dokładnie mierzone.
Pomiar tętna Polar wykonywany jest co kilka minut lub na podstawie ruchów nadgarstka.
Funkcja mierzy tętno raz na kilka minut. Jeśli tętno jest podwyższone, urządzenie rozpoczyna ciągły
pomiar tętna. Funkcja ciągłego pomiaru tętna może również uruchamiać się na bazie ruchów nadgarstka,
jeśli np. idziesz szybkim tempem przez minimum minutę.
Ciągły pomiar tętna zatrzymywany jest automatycznie po obniżeniu poziomu aktywności do
określonego poziomu. Gdy urządzenie Polar wykryje, że od dłuższego czasu siedzisz, funkcja ciągłego
pomiaru tętna uruchamia się, aby odnotować najniższe tętno w ciągu dnia.
Dodatkowo co innego mówią informacje/porady ze strony Polar:
https://support.polar.com/en/support/th ... op_answers
Sport_Konsulting pisze:W praktyce nadajnik H10 może połączyć się równocześnie z 3 urządzeniami ( 2 x Bluetooth Smart + 1 x Gymlink).
Ciekawe czy komuś się to uda. Jak zegarek nawiążę szyfrowane połączenie z H10 po BT, to H10 już chyba nie nadaje w Gymlink? W sumie to mało istotne, bo V-V i tak nie skorzysta z Gymlink ;-)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2018, 19:02 przez keiw, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Napisałem do Polara w sprawie słabej baterii. Pani mi odpisała, ze to co mój zegarek wytrzymuje to nie jest normalne i ze zaleca przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu FlowSync na kompie i następnie zalogowanie się do Polar Flow webowego i zsynchronizowanie zegarka. Tak tez zrobiłem i teraz nie działa mi synchronizacja zegarka z aplikacja mobilną Polar Flow. Normalnie jak masz nudne życie to kup sobie Polar Vantage V a już zawsze będzie się coś działo :)

Aha pani tez dodała, że jak to przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomoże z baterią to na pewno pomogą kolejne wersje softu, bo m.in. nad tym pracują... <hasztag nie sądzę>
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8796
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie działa synchro z apka Flow w telefonie, bo w zegarku usunięte zostało sparowane urządzenie.
Wejdź w BT w telefonie, tam gdzie masz wykaz połączonych urządzeń i też wykasuj Vantage.
Wróć i uruchom apke Flow i teraz spróbuj ponownie wymusić synchronizację. Urządzenia powinny ponownie się sparować: pytanie z potwierdzeniem PIN.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ