Stryd 2.0 (footpod)

Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Jakby co, to 10godzin i 30min ciągłej aktywności (poprzedzonej jakaś godziną chodzenia bez zegarka) zjadło mi raptem 37%.
Ruszałem z pełnego naładowania. Skończyłem na 67%. Duże pozytywne zaskoczenie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

a ja mam pytanie "techniczne" dotyczące power testu 3/6 laps test
w opisie jest przebiegnij 1200 potem 2400
natomiast, jak się robi trening wg power center /generator treningów/ pierw jest 800m luźno potem 2400 a na koniec 1200
to jak się powinno go robić ? bo o ile te 800 m można by olać, to jednak chyba jest różnica czy pierw biegniemy 1200 czy 2400.
any idea ?
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja zrobiłem test wg opisu, czyli najpierw 1200 a po 30 minutach 2400. W planie faktycznie generuje odwrotnie i ja to omijam ;) i to jest temat do spytania na forum stryda.


Wysłane z iPhone
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hejka. Rozwiejcie moje wątpliwości, bo oni stryda ani dobrego zegarka nigdy nie miałem a jestem na etapie kupna i tego i tego
1. Jak używacie stryd to rozumiem, że GPS wyłączacie, a co z pulsometrem? Jak wygląda późniejsze zgrywanie treningów do programów? Odczyt z pulsometru np do programu polara a ze stryda do programu stryda? Jest możliwość do jednego?
2. Czy to, że stryd zgrywa się z zegarkiem oznacza, że mogę strydem zarządzać z poziomu zegarka? Np ustawić auto lap co 1 km wraz z sygnałem dźwiękowym?
3. Na stronie stryda widzę kompatybilność tylko z wypasionymi zegarkami. A czy jest możliwość z takimi co nie mają ani gps ani pulsometru?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Bez GPS to będziesz miał zmierzoną trasę, ale nie będziesz miał jej wyrysowanej na mapie.
Z poziomu zegarka zarządzasz treningiem i Stryd nie ma nic do tego jak sobie tam poustawiasz. On podaje ci tylko swoje dane: moc, dokładne tempo chwilowe, przebyty dystans. Więcej danych zobaczysz po synchronizacji do serwisu Stryd.
Ja synchronizuje Stryda w aplikacji na Android a z Polar Flow wrzucam po www plik .tcx.
Stryd łączy te dane. Masz wtedy dodatkowo puls i mapę. W Garminach z IQ jest zapewne inaczej. Z Polar to tylko V800 ma zgodność ze Stryd. Możliwe, że inne go zobaczą, ale tylko jako zwykły footpod.

Edit:
Tu przykład jak wygląda tak połączony trening w Stryd:
Obrazek
Są dane zarejestrowane przez zegarek Polar V800 jak i przez czujnik Stryd.

We Flow, z tego co rejestruje czujnik, niestety widać tylko tempo (w tym długość kroku) oraz moc:
Obrazek

Stryd mierzy też wysokość. We Flow jest wysokość z zegarka a w Powercenter jest wysokość z czujnika Stryd.

***
Podsumowując Twoje pytania:
Ad.1 GPS nie jest wyłączony. Pulsometr mierzy puls. Zgrywanie treningów w Polar opisane jest wyżej.
Ad.2 Stryd podaje swoje dane w czasie treningu. W Polar V800 widzisz moc oraz bardzo dokładne tempo chwilowe. Sterowanie lapami, sygnały dźwiękowe - za to odpowiada V800 i tu nic się nie zmienia, czyli wszystko odbywa się jak dotychczas. Niestety nie ma jeszcze możliwości zaplanowania biegu wg założonych stref mocy.
Ad3. Tu myślę, że jeśli dany sprzęt ma możliwość skorzystania z zewnętrznego footopd i sparowania go po BT, to i Stryd zobaczy. Powinien działać wtedy tylko jako zwykły footpod. Nie będzie pokazywał mocy z jaką biegniesz. Sam Stryd oczywiście to zarejestruje i poprzez aplikację w telefonie te dane wyślesz do serwisu Stryd, ale nie wiem, czy połączy dane wyeksportowane z takiego zegarka (puls, trak GPS).
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:a ja mam pytanie "techniczne" dotyczące power testu 3/6 laps test
w opisie jest przebiegnij 1200 potem 2400
natomiast, jak się robi trening wg power center /generator treningów/ pierw jest 800m luźno potem 2400 a na koniec 1200
to jak się powinno go robić ? bo o ile te 800 m można by olać, to jednak chyba jest różnica czy pierw biegniemy 1200 czy 2400.
any idea ?
Opisali procedurę na forum Stryd:
http://club.stryd.com/t/learn-your-perf ... -test/1608

Ten test startujecie z pozycji aplikacji w telefonie czy też programujecie go w zegarku? W aplikacji na Android nawet nie wiem, czy jest taka opcja :lalala:

Z opisu wynika, że powinno być to możliwe i w aplikacji na Android, ale ja u siebie takiej opcji nie widzę :lalala:

Na razie ustawiłem sobie na podstawie wyniku z ostatnich zawodów na 10 km. Ja wpisałem wynik z zawodów na 5 km, to mam te same dane:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 sie 2017, 15:07 przez keiw, łącznie zmieniany 2 razy.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
C3PO
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 12 lip 2016, 20:15
Życiówka na 10k: 41:56
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radom

Nieprzeczytany post

thomekh pisze: 1. Jak używacie stryd to rozumiem, że GPS wyłączacie, a co z pulsometrem? Jak wygląda późniejsze zgrywanie treningów do programów? Odczyt z pulsometru np do programu polara a ze stryda do programu stryda? Jest możliwość do jednego?
2. Czy to, że stryd zgrywa się z zegarkiem oznacza, że mogę strydem zarządzać z poziomu zegarka? Np ustawić auto lap co 1 km wraz z sygnałem dźwiękowym?
3. Na stronie stryda widzę kompatybilność tylko z wypasionymi zegarkami. A czy jest możliwość z takimi co nie mają ani gps ani pulsometru?
Keiw już trochę napisał jak działa Stryd z Polarem. Wygląda, że współpraca Garmin-Stryd jest trochę lepsza:

1. Jeżeli chodzi o możliwość biegania ze Strydem i aktywnym GPS'em to zakładam, że jedynie topowe (albo najnowsze) zegarki będą miały taką możliwość. W pozostałych przypadkach na samym początku będzie trzeba założyć na czym nam bardziej zależy (ślad GPS, czy odległość/prędkość chwilowa z footpoda). Tutaj masz fajne zestawienie odnośnie współpracy Stryda z różnymi zegarkami. U siebie w Fenix3 mam ustawione aby prędkość i dystans były brane ze Stryda natomiast GPS rysuje jedynie ślad. Dane ze Stryda jak moc, kadencja czy czas kontaktu z podłożem są zapisywane w pliku FIT zegarka (po zainstalowaniu pola danych STRYD) i po synchronizacji z serwisem Garmina wszystko jest widoczne w aplikacji na stronie www ("Podgląd danych Connect"). W przeciwieństwie do Polara nie ma potrzeby tutaj osobno synchronizować footpoda z aplikacją Stryd, bo dane importowane mogą być tam automatycznie bezpośrednio z serwisu Garmina.
2. W Garminie z poziomu zegarka możesz jedynie zmienić współczynnik kalibracji. Jest jeszcze pole danych STRYD (niezbędne jeśli chcemy mieć dane odnośnie mocy itp. w Connect), które można konfigurować z poziomu aplikacji Garmina w telefonie. I na koniec musisz mieć jeszcze aplikację Stryd, z poziomu której można choćby wgrać nowy firmware. Auto lap to już funkcja zegarka niezależna od Stryda. Jeżeli zegarek wyliczy, że minął ten 1km czy to na podstawie GPS czy Stryda to poinformuje Cię w odpowiedni sposób jeżeli ma taką możliwość.
3. Chyba nie ma takiej możliwości. Albo biegasz z lepszym zegarkiem albo z telefonem. Można też biegać z samym Strydem i po biegu zgrać dane z czujnika ale chyba nie jest to najlepsze rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2017, 16:10 przez C3PO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Polar dał trochę plamy ze Stryd. Oficjalnie się pochwalił o współpracy, ale niestety nie jest to dopracowane.

Moje uwagi:
1. Późno zrobili aktualizację firmware.
2. Brak możliwości eksportu plików .fit - obecnie chyba jeden z najlepszych formatów, który zapisuje najwięcej danych.
3. Brak możliwości ustawienia stref mocy w profilu Bieganie. W kolarstwie mamy taką możliwość ale Stryd nie jest widziany w tej dyscyplinie.
4. Nie można równocześnie używać pasa H7 czy H10 i Stryd sparowanych po BT. By mieć odczyty z obu urządzeń trzeba usunąć sparowanie pasa po BT i używać połączenia analogowego Gymlink - normalnie używane w pływaniu.
5. W serwisie Flow nie widać dodatkowych danych, które rejestruje Stryd: czas kontaktu z podłożem, pionowe odchylenie czy "Leg Spring Stiffness" - nie wiem nawet co to jest :bum:
6. Brak możliwości powiązania kont Stryd i Polar Flow i automatycznego przesyłu danych.

Zapewne część naprawi jakaś aktualizacja. Być może dopiero wprowadzenie nowego Polara, następcy V800, wprowadzi ułatwienia.
Pomimo tych "utrudnień" to ja jestem i tak zadowolony. Na razie nie biegam "na moc" - analizuję sobie te dane po biegu.
Jak wprowadzą strefy mocy, to nad tym pomyślę.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję Wam na odpowiedzi. Trochę mi rozjaśniło prócz jednego.
Jeśli stryd liczy odległość a w tym samym czasie gps rysuje mapkę to po zgraniu wyników do programu jak zostaną pogodzone różnice w odczytach? Np stryd wyliczył 13.0km (prawidłowo) a według mapki gps jest 12.8km (nieprawidłowo, błędy typu tunel, las) Jak te wykresy będą nałożone? Chyba, że tam mapka to tylko do ładnego wyglądu bez funkcji analitycznej.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Mapkę masz naniesioną na podstawie zarejestrowanych współrzędnych z GPS zegarka a dane z ruchu masz z tego co rejestruje footpod. Czego tu nie rozumieć :oczko:
Możesz wbiec w tunel i footpod będzie rejestrował dane ruchu. GPS zarejestruje współrzędna utraty sygnału i jak on się pojawi.
Przy długim tunelu pomiędzy tymi punktami będziesz miał zapewne wrysowaną linię prostą, pomimo że tunel może być kręty. Natomiast ruch zostanie pokazany zgodnie z tym co zarejestruje footpod.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No właśnie tego nie rozumiem po co ze strydem gps skoro nie ma on zastosowania (chyba) w analizie danych i dodatkowo może być uciążliwy. Co jeśli biegałbym cały trening w krętym tunelu. Stryd zarejestrowałby poprawny kilometraż a gps pokazałby jakiś makaron spaghetti.

Po stronie http://fellrnr.com/wiki/Stryd#Watch_Support dla przykładowego zegarka 920xt wnioskuję, że wyłączenie gps nie spowoduje braku jakiejkolwiek funkcji (chyba)

Czy prócz rysowania mapki jest jeszcze jakiś plus włączania gps wraz ze strydem? Pytam w sumie z ciekawości, bo dużo tras mam po lasach i chcę sobie oszczędzić nerwów kiedy okaże się jednak, że bez gps stryd traci 50% funkcjonalności.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Uważam, że nie ma żadnego sensu wyłączać GPS, chyba że biegniesz bardzo długi ultra i chcesz, by sprzęt działał dłużej na baterii.

Co do rysowania trasy przez GPS i danych z footpod może obrazkowo zrozumiesz :bum:

Moja "twórczość":
Obrazek
Wbiegasz w tunel. Tunel przebieg ma jak zielona linia i tak biegniesz. Footpod rejestruje rzeczywiste tempo i rzeczywisty dystans.
Połączenie punktów GPS na mapie to będzie czerwona linia. Sygnał zniknął i domyślnie wrysowana pomiedzy punktami jest linia czerwona, ale dane przebyte pomiędzy tymi punktami będą z footpod. Odległość pomiędzy tymi punktami też będzie z pomiaru footpod.
Obraz jest tylko domyślną wizualizacją, bo niby jak inaczej ma być mapa wrysowana, jak brak jest informacji o jej przebiegu pomiędzy tymi punktami?
W lesie takie ekstremalne zaniki nie powinny się zdarzyć. Przy słabym sprzęcie może być więcej odchyleń, ale jak masz Stryd, to pomiar tempa i dystansu będziesz miał dobry.

Nie wiem jak mam to prościej wytłumaczyć :lalala:

Edit:
Pamiętaj, że pomiar czasu odbywa się na bieżąco i system wie jakie dane mają być umieszczone pomiędzy kolejnymi punktami, ponieważ są one "oznaczone czasowo".
Wbiegasz w tunel w czasie, który zostaje zapisany i przypisany do tego punktu, a i jak z niego wybiegasz i zostanie złapany sygnał GPS, to też zostanie zapisany znacznik czasu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No dobra. Jest jasne :-)
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Dobrze jest machnąć coś dłuższego :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Pięknie :) U mnie wszędzie po 60%
ODPOWIEDZ