Teraz jest Wt, 19 listopada 2019, 10:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Polar m430, następca m400
Nowy postNapisane: Wt, 4 czerwca 2019, 19:56 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Astraroth napisał(a):
Nie zgodzę się co do tak dużych odchyleń w przypadku używania prawidłowo skalibrowanego stryda, wtedy tempo chwilowe jest rzeczywiście z max 2-3 opóźnieniem a rozbieżności to ok. 5 sek/km

A to można źle skalibrować pod kątem tempa chwilowego? :nienie:

No cóż może masz jakiś lepszy m430, bo mój tak pokazywał. To był jeden z głównych powodów dla których go sprzedałem.
Mam teraz V800 i jest podobnie, może minimalnie stabilniej ale tak samo skacze 15 sek/km w górę lub dół.
Przebiegnij się z suunto+stryd, to zobaczysz jak to imho powinno wyglądać.

Może w końcu się zmotywuję i nakręcę filmik, tylko muszę jakoś gopro na wózek zamontować.

Nowy postNapisane: Wt, 4 czerwca 2019, 20:48 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Slawcio napisał(a):
Astraroth napisał(a):

A to można źle skalibrować pod kątem tempa chwilowego? :nienie:

No cóż może masz jakiś lepszy m430, bo mój tak pokazywał. To był jeden z głównych powodów dla których go sprzedałem.
Mam teraz V800 i jest podobnie, może minimalnie stabilniej ale tak samo skacze 15 sek/km w górę lub dół.
Przebiegnij się z suunto+stryd, to zobaczysz jak to imho powinno wyglądać.

Może w końcu się zmotywuję i nakręcę filmik, tylko muszę jakoś gopro na wózek zamontować.

Slawcio, podstawą realnego tempa w przypadku użycia pary stryd+polar czy każdy inny zegarek jest prawidłowe ustalenie i wprowadzenie współczynnika kalibracji. Jeśli jest nieprawidłowy to wraz ze wzrostem prędkości odchylenia będą coraz większe bo współczynnik mnoży wartość posiadaną przez footpod. Używałam stryda z M400 a teraz z M430 i nie mam najmniejszych problemów z tempem chwilowym. Tempo chwilowe z modułu GPS który jest w M400 i M430 jest delikatnie mówiąc kiepskie ale czego się spodziewać po zegarku za 6 stow ze starym modułem GPS. I nie ma co to porównywać z suunto bo to inna klasa zegarka ...I cena również.

Nowy postNapisane: Wt, 4 czerwca 2019, 22:41 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Astraroth napisał(a):
Slawcio, podstawą realnego tempa w przypadku użycia pary stryd+polar czy każdy inny zegarek jest prawidłowe ustalenie i wprowadzenie współczynnika kalibracji. Jeśli jest nieprawidłowy to wraz ze wzrostem prędkości odchylenia będą coraz większe bo współczynnik mnoży wartość posiadaną przez footpod.

W teorii masz rację, a w praktyce różnice w odchyleniach błędnej kalibracji będą dla nas niezauważalne, w stosunku do tego jak producent zegarka uśrednia nam te dane.
Dla przykładu: Bieg tempem 5 km/min, dane z nieskalibrowanego stryda. Ja biegam na współczynniku 1,009 co po przeliczeniu daje nam realne tempo biegu 4,57 km/min. TRZY SEKUNDY różnicy w wyświetlaniu bieżącego tempa biegu.
To jak bardzo źle go trzeba skalibrować żeby, błędna kalibracja powodowała większe odchylenia.
Astraroth napisał(a):
Używałam stryda z M400 a teraz z M430 i nie mam najmniejszych problemów z tempem chwilowym.

Próbowałaś robić trening w określonym zakresie tempa? np. zakres 20 sekund
Astraroth napisał(a):
Tempo chwilowe z modułu GPS który jest w M400 i M430 jest delikatnie mówiąc kiepskie ale czego się spodziewać po zegarku za 6 stow ze starym modułem GPS. I nie ma co to porównywać z suunto bo to inna klasa zegarka ...I cena również.

Pisałem o suunto+stryd, moduł GPS tu nie ma znaczenia. Bo z gps-u o ile pamiętam w suunto też to działa źle. I nie chodzi tu o klasę tylko jak producent podszedł do tematu. Suunto trainer można kupić za 650 zł (były niedawno w x-komie), wyświetla tempo tak samo jak suunto 9 baro. Podobnie jest pomiędzy M430 i V800.
A stary ambit 3 ze strydem robi to jeszcze bardziej stabilnie niż wszystkie wyżej wymienione bo wyświetla z dokładnością do 5 sekund, przez co tempo biegu jest super stabilne.

Nowy postNapisane: Śr, 5 czerwca 2019, 13:29 
Dyskutant
Dyskutant

Wg mnie minimalny zakres tempa przy którym w miarę komfortowo można trenować to 30s, czyli np jak chcę biegać w tempie 4:30 to zakres ustawiam 4:15 - 4:45.
Minimalne odcinki to 200-250m a najlepiej 400-500m.
No i trzeba trochę wprawy tzn. jak przechodzisz na szybszy zakres to trzeba przyspieszyć trochę na wyczucie i nie przyspieszać za bardzo bo zegarek wskaże właściwe tempo z opóźnieniem (kilka, kilkanaście sekund). Jak za bardzo przyspieszysz to będzie wariował i kazał zwalniać, przyspieszać itp. Kwestia wprawy ale do ogarnięcia :)

"Kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje"

Nowy postNapisane: Śr, 5 czerwca 2019, 14:01 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ja używam od bardzo dawna wartości brzegowych ze swoich progów tempowych. Zakresy mają rozstrzał od 20 do 40 sekund i sprawdzają się bardzo dobrze kiedy używam stryda.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Nowy postNapisane: Pt, 7 czerwca 2019, 21:32 
Dyskutant
Dyskutant

Pytanie, ma ktoś pojęcie, jak ogarnąć to (o ile w ogóle), że dystans przebiegnięty nie odpowiada temu we flow.polar?

Tzn. na samej stronie przy mapce jest tak samo jak na zegarku, rozjeżdża się w aktywnościach ( https://flow.polar.com/diary/activity/ ), np. trening o 16 12km i np. chodzenie przed, a w aktywnościach za cały dzień np. 8,7km..

Pisałem już do supportu, dostałem odpowiedź:

"Witam,
otrzymałem odpowiedź z naszego działu technicznego.
Dystans podawany w podsumowaniu dziennej aktywności nie dodaje bezpośrednio dystansu zarejestrowanego w ramach treningu, ponieważ są one liczone w odmienny sposób.
Dystans podczas treningu wyliczany jest na podstawie zapisów odbiornika GPS i jest to dokładny sposób pomiaru. Natomiast dystans w podsumowaniu dziennej aktywności jest szacunkowym przeliczeniem liczby kroków na pokonany dystans (z kolei liczba kroków, obliczana jest na podstawie ruchów nadgarstka użytkownika). W związku z tym szacunkowy dystans dziennej aktywności może być teoretycznie mniejszy niż ten pokonany podczas treningu."

Jednak takie duże różnice? Czasem dochodzą do 50%... A już nie wspomnę jak dochodzi jazda na rowerze... Ale może jednak komuś się udało to jakoś obejść i ma w miarę poprawne dane? Potrzebuję dość dokładnego pomiaru dystansu (charytatywna akcja), a na tym tracę dość sporo :/ Używam też do chodzenia apki w telefonie mierzącej dystans, ale średnio ona działa i trochę męczące się robi, więc postanowiłem poszukać podpowiedzi tutaj :)

Polar to mój pierwszy tego typu zegarek, może w innych jest tak samo i to po prostu już tak jest?

Nowy postNapisane: So, 8 czerwca 2019, 10:17 
Stary Wyga
Stary Wyga

Astraroth napisał(a):
JFP napisał(a):
Piszesz o tym co jest w M430 w opcji "Bieganie". Spróbuj przełączyć na opcję "Kolarstwo". Tamże nie ma nawet ikonki obrazującej HR! W przypadku pierwszym u mnie wszystko gra i bucy! Zgłaszam jedynie problem w opcji #2 ("Kolarstwo")

Hmm, chyba masz coś źle ustawione w opcji treningu Kolarstwo. Ja również mam ten typ sportu dodany i sprawdziłam organoleptycznie przed chwilą jak jest z łapaniem pulsu bo nie jeździłam jeszcze na rowerze z M430. Jest dokładnie tak samo jak w przypadku Biegania, jeśli masz zalożony pas to po chwili łapie z niego puls i pojawia się ikonka BT przy serduszku. Załączam zdjęcie jako dowód.

Dzięki za odpowiedź. U mnie jest identycznie, tzn. wyświetla się logo BT, co oznaczałoby, że priorytetowym jest zewn. czujnik HR. W praktyce niestety jest inaczej. Pozwalam sobie wrzucić poniżej graficzny zapis ostatniego wyjazdu
Obrazek
Mam tutaj lokalnie taki ostry podjazd (zaznaczony ciemniejszą szarością pomiędzy 11 a 13 km trasy) na którym przy prędkości ~20 km/h tętno zawsze wzrasta mi do HRmax! W przypadku tego zapisu tak nie jest; widać, że zmiany tętna są na tyle przypadkowe i tak mocno się wahają, że jest to 100% dowodem na pomiar z czujnika zegarkowego.
Byłbym wdzięczny, gdybyś zweryfikował u siebie moje spostrzeżenia wskazujące na to, że wyświetlająca się ikonka BT nie jest pewnym dowodem na pomiar z zewn. czujnika!
Dzięki.

Nowy postNapisane: So, 8 czerwca 2019, 10:38 
Wyga
Wyga

Sparhawk napisał(a):
Pytanie, ma ktoś pojęcie, jak ogarnąć to (o ile w ogóle), że dystans przebiegnięty nie odpowiada temu we flow.polar?

Tzn. na samej stronie przy mapce jest tak samo jak na zegarku, rozjeżdża się w aktywnościach ( https://flow.polar.com/diary/activity/ ), np. trening o 16 12km i np. chodzenie przed, a w aktywnościach za cały dzień np. 8,7km..

Pisałem już do supportu, dostałem odpowiedź:

"Witam,
otrzymałem odpowiedź z naszego działu technicznego.
Dystans podawany w podsumowaniu dziennej aktywności nie dodaje bezpośrednio dystansu zarejestrowanego w ramach treningu, ponieważ są one liczone w odmienny sposób.
Dystans podczas treningu wyliczany jest na podstawie zapisów odbiornika GPS i jest to dokładny sposób pomiaru. Natomiast dystans w podsumowaniu dziennej aktywności jest szacunkowym przeliczeniem liczby kroków na pokonany dystans (z kolei liczba kroków, obliczana jest na podstawie ruchów nadgarstka użytkownika). W związku z tym szacunkowy dystans dziennej aktywności może być teoretycznie mniejszy niż ten pokonany podczas treningu."

Jednak takie duże różnice? Czasem dochodzą do 50%... A już nie wspomnę jak dochodzi jazda na rowerze... Ale może jednak komuś się udało to jakoś obejść i ma w miarę poprawne dane? Potrzebuję dość dokładnego pomiaru dystansu (charytatywna akcja), a na tym tracę dość sporo :/ Używam też do chodzenia apki w telefonie mierzącej dystans, ale średnio ona działa i trochę męczące się robi, więc postanowiłem poszukać podpowiedzi tutaj :)

Polar to mój pierwszy tego typu zegarek, może w innych jest tak samo i to po prostu już tak jest?

Liczba kroków z aktywności ma się nijak do rzeczywistości czy treningów. Kiedyś miałem taki dzień, że przez cały może zrobiłem kilkaset kroków ale na rowerze pokonałem kilkadziesiąt kilometrów. W aktywności wyszło, że zrobiłem kilkanaście tysięcy kroków i coś koło 1/3 dystansu z treningu rowerowego. Też pisałem do supportu i wyjaśniono mi, że dystans i kroki z aktywności to tak na prawdę forma wyznacznika wysiłku i tak po prostu ma być. Czyli o ile dobrze ich zrozumiałem generalnie może być tak, że nasza aktywność przez cały dzień będzie przeliczania na kroki nawet jeżeli nie chodzimy czy biegamy. Trochę durny system który wprowadza w błąd, a którego nie da się na razie zmienić. Jak na razie nie ma nawet opcji, żeby zawieszać zliczanie kroków np. przy treningu rowerowym.

Nowy postNapisane: Pn, 1 lipca 2019, 12:48 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Czy to prawda, że w m430 nie wymienimy samodzielnie paska i trzeba zegarek wysyłać do producenta?

HM 1:32:38 V 2018
M 3:19:16 X 2018

Nowy postNapisane: Pn, 1 lipca 2019, 12:50 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Siedlak1975 napisał(a):
Czy to prawda, że w m430 nie wymienimy samodzielnie paska i trzeba zegarek wysyłać do producenta?

Spojrzałam na swoj zegarek i dementuję tą plotkę.
Są widoczne szpilki a więc bezproblemowo można wymienić samodzielne pasek :).

Nowy postNapisane: Pn, 1 lipca 2019, 13:08 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Astraroth napisał(a):
Siedlak1975 napisał(a):

Spojrzałam na swoj zegarek i dementuję tą plotkę.
Są widoczne szpilki a więc bezproblemowo można wymienić samodzielne pasek :).

Mój znajomy twierdzi, że nie można i koszt wymiany to 200zł.
Mój TT zaczyna nie ogarniać z baterią i jak padnie to chętnie bym kupił m430

Nowy postNapisane: Pn, 1 lipca 2019, 13:23 
Dyskutant
Dyskutant

Siedlak1975 napisał(a):
Mój znajomy twierdzi, że nie można i koszt wymiany to 200zł.
Mój TT zaczyna nie ogarniać z baterią i jak padnie to chętnie bym kupił m430

Głupoty Ci znajomy opowiada albo chce Cię skubnąć na 2 stówki :)
Chwila roboty, a paski z wiadomego źródła od Chińczyka na pewno nie gorsze niż oryginał :)

"Kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje"

Nowy postNapisane: Pn, 1 lipca 2019, 13:26 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Znalazłem na youtube film z wymianą paska. Paski na alegro za około 45zł.
Pytanie nie aktualne. :hej:

Nowy postNapisane: Pn, 1 lipca 2019, 14:04 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Siedlak1975 napisał(a):
Znalazłem na youtube film z wymianą paska. Paski na alegro za około 45zł.
Pytanie nie aktualne. :hej:

Polecam ali, tam ten sam pasek dostaniesz za jakieś 25 zł :) i to do wyboru do koloru.

Nowy postNapisane: Wt, 2 lipca 2019, 22:08 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Niedawno zmieniałam pasek. Kupowałam właśnie na allegro za 45zł. Nie miałam czasu czekać na przesyłkę z Alliexpressu, bo za moment zegarek zamiast na ręce, nosiłabym w ręce. Dałam radę sama go wymienić. Nie trzeba pędzić z taką drobnostką do serwisu, ani wydawać 200zł.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]