Polar m430, następca m400

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

moisz pisze:
Po pierwsze, nie podoba Ci się to nie czytaj.

Po drugie, bez wycieczek osobistych proszę. Rzeczywiście nic nie rozumiesz, przede wszystkim tego, że w dyskusji każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii. Tak Ty – bałwochwalczej, jak i ja – krytycznej.

.....
moisz - chyba trochę zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy.
Ja tu nie widzę żadnych osobistych wycieczek.
Kolega kulturalnie odpowiedział stwierdzając, że nie zgadza się tylko z Twoją opinią.
Tak samo on, ja, ty jak i każdy inny ma prawo wyrażać swoją opinię.

Przedstawiamy swoje zdanie i tyle.
Ja Polara nie wychwalam pod niebiosa. Każdy posiadacz V800 z początkowego okresu produkcji, dobrze wie ile musiał przejść i naczekać się, by zegarek działał jak należy.

Inne firmy również mają swoje za uszami. Używając jakiejś platformy w dłuższym czasie po prostu się do niej przywiązujemy. Chciałbym, by Polar zrobił porządnego następcę V800, ale wcale tego nie jestem pewien.

Co do M430 to uważam, że jest zdecydowanie za drogi i tyle.

Fakt, że teraz mamy tyle różnego sprzętu, że ludziom trudno się zdecydować. Jednak sprzęt ma swój "target - przeznaczenie" i jest często "celowany" w określoną grupę odbiorców.
M430 jest przeznaczony dla biegaczy, ale już nie dla "ultrasów".
Jak biegacz jedzie rowerem, to też mu zmierzy odległość, prędkość.
Dodatkowych czujników rowerowych (moc, kadencja, itp.) nie obsłuży, ale jak ktoś ich potrzebuje, to już raczej jest nie tylko biegaczem i powinien rozglądnąć się za innym sprzętem.

To, że Polar nie ma "bezpośredniego połączenia" z Endomondo, to jest sprawa wiadoma i nie dotyczy to tylko tego konkretnego zegarka.
Może z czasem platformy "się dogadają" i będzie taka możliwość.
Mnie osobiście to nie przeszkadza, ale nie neguję rozszerzania jakiejkolwiek funkcjonalności.
Tymczasem pozostaje ręczny eksport/import lub korzystanie z zewnętrznych narzędzi jak:
https://play.google.com/store/apps/deta ... acks&hl=pl
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
AFC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:23
Życiówka na 10k: 44.06
Życiówka w maratonie: 3.39.01

Nieprzeczytany post

Czyli co, wychodzi na to że lepiej dołożyć do V800?

Wysłane z mojego ALE-L21 .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

AFC - musisz sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytania czego oczekujesz od zegarka.

Jak ja podejmowałem decyzję, to też rozpatrywałem różne opcje.
M400 jeszcze wtedy nie było, ale odpadłby od razu, bo nie mógłbym rejestrować w nim treningów pływackich.
Nie pływam nic zawodowo, ale jednak co najmniej raz w tygodniu idę na basem i kupując zegarek chciałem, by mógł to rejestrować.
Jeżdżę też na rowerze i myślałem, że może skuszę się na jakiś "czujnik rowerowy" - tu temat odpuściłem. Stwierdziłem, że dodatkowe dane nie są mi na tym poziomie potrzebne.

Ostatecznie rozpatrywałem wtedy pomiędzy Garminem chyba 910xt, Suunto Ambit2 i właśnie Polar V800.
Wybrałem V800, ale droga z zegarkiem wcale nie była "piękna i kolorowa". Zegarek był z początkowej fazy produkcji, oprogramowanie ciągle było rozwijane i było sporo niedoskonałości. Coś naprawiali, by przy okazji coś zepsuć.
Po 1,5 roku zegarek poszedł do reklamacji i muszę tu bardzo pochwalić serwis Polara.
Korespondencja mailowa wzorowa. Po wysyłce zegarka, w ciągu 2 dni dostałem zupełnie nowy egzemplarz V800 wraz z pasem HR.
V800 z nowej serii jest zdecydowanie lepszy niż miałem pierwotnie. Teraz i oprogramowanie spełnia moje oczekiwania. Serwis Flow ciągle się rozwija.
Zegarek noszę też na co dzień.
Gdybym dziś ja miał wybierać pomiędzy M430 a V800, to zdecydowanie wybrałbym V800.
Porządna sprawdzona już "jednostka" o większych możliwościach treningowych. Nie masz pomiaru pulsu z nadgarstka, ale wcale nie uważam tego za złe. Oczywiście, że dziś fajnie mieć możliwość takiego pomiaru plus pomiar z pasa i samemu decydować co będziemy używać.
Opcji "smart", które po części są dostępne w V800 od jakiegoś czasu, w ogóle nie używam.
M430 ma też większą możliwość analizowania aktywności dziennej i snu.
To i tak bardziej traktuję jako ciekawostkę i przeglądam sobie jedynie dane "statystycznie", bez wyciągania większych wniosków.
Jak się nie wysypiasz i za bardzo nie odpoczniesz, to i tak będziesz o tym wiedział bez pomocy zegarka.

Na dzień dzisiejszy podobają mi się opcje w Garmin Fenix 5x, ale wersja "Sapphire" to już niezły wydatek. Dodatkowo przyzwyczaiłem się do platformy Flow i zmiana marki wiązałaby się z przestawieniem.
Ty miałeś Garmina, to możesz też rozpatrywać coś z ich propozycji, może Fenix 3.

Przemyśl sprawę i sam podejmij decyzję :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

sprawdziłem na wszelki wypadek znaczenie słowa bałwochwalczy, dla niewtajemniczonych wyjaśniam: «bezkrytyczne uwielbienie kogoś lub czegoś»

nie zrobiłem wycieczki osobistej

wręcz czuję odwrotnie, bo okazuje się, że nie tylko nie rozumiem Moisz Twojego toku myślenia, ale niczego nie rozumiem, mógłbym się nawet obrazić.

Moisz, każdy ma swoje potrzeby i stara się je swoimi wyborami zakupowymi spełnić, mając być szczerym, w ogóle mnie Twoje potrzeby nie obchodzą, pewnie Twój zegarek się dla Ciebie sprawdza itd., w ogóle o tym nie pisałem. Jeśli taki M430 nie spełnia Twoich potrzeb, nie kupuj go, napisz, co Ci się nie podoba itd., od tego jest dyskusja. M430 bym nie kupił, bo mam V800 i najprędzej kupię jego następcę, bo już się przyzwyczaiłem do Polar Flow itd.. Mój V800 spełnia absolutnie wszystkie moje potrzeby, a nowa aktualizacja, po której będę mógł sobie włączać i wyłączać na zegarku nagrywanie na GOpro jest dla mnie strzałem w dziesiątkę i cieszę się jak dziecko, że sobie to niedługo sprawdzę jak to działa. Tylko się martwię, czy będzie to działało w czasie włączonego treningu, zobaczę.

AFC - nie wiem, czy lepiej dołożyć do V800, bo może nie masz takich potrzeb jak triatlon czy ogólnie trening multisport (możesz sobie zrobić jeden trening z kilku dyscyplin, czyli np. bieganie + rower, ale równie dobrze możesz zrobić dwa osobne treningi, czyli zakończyć jeden, zmienić dyscyplinę i rozpocząć drugi, jakiejś wielkiej różnicy nie będzie, chociaż zegarek inaczej zinterpretuje te obciążenia, to fakt), M430 tez ma swoje zalety, na pewno pomiar tętna z nadgarstka jest jedną z nich, z kolei pływanie będzie możliwe tylko z pasem i tak. Pas masz od razu w V800, w M430 musiałbyś sobie go ekstra dokupić. Jako zegarek codzienny myślę, że sprawdzą się oba, mi akurat od początku V800 podobał się zdecydowanie bardziej i noszę go 24/7.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
AFC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:23
Życiówka na 10k: 44.06
Życiówka w maratonie: 3.39.01

Nieprzeczytany post

Ok dzięki za Wasze opinie.
keiw- Fenix 3 niestety odpada ze względu właśnie na cenę.
Co do funkcji innych poza bieganiem, no właśnie nie są mi one potrzebne, nie pływam prawie wcale a na rowerze jeżdzę jedynie rekreacyjnie bo nawet nie mam szosy żeby się ściagać. Potrzebuję zegarek do biegania i noszenia na co dzień.
M430 ma wszystkie bajery "smart" które są również w V800 ( no może poza testem ortostatycznym i barometrem, ale to przeżyje:).
Z tego co czytam moduł GPS taki sam jak V800 + a-GPS, słabsza bateria ale spokojnie wystarczy na "zwykłe" nie ultra treningi. Pomiar z nadgarstka, jeśli będzie "w miarę" precyzyjny mi to wystarczy, może w końcu uwolnie się dzięki temu od biegania na tętno :) ( a jak nie to z czasem dokupię sobie H7).
Przymierzałem dzisiaj V800 i jest naprawdę bardzo fajny, M430 waży połowę mniej i wydaję mi się że będzie bardziej "zabawkowy".
Muszę zatem dotknąć M430 żeby móc się zdecydować :)
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Dzisiaj testy na stadionie. Na jednej ręce polar m430 na drugiem TomTom Runner 2

Mocna dyszka treningowa w 42 minuty. Tętno bez zarzutu, obydwa zegarki wskazywały praktycznie to samo, wahnięcia o 1-2bpm można pominąć.
Tempo natomiast i dystans to porażka Polara na całej lini.

Realnie przebiegłem 10.2km, TT skrócił 200m.
Polar skrócił sobie 700m - to zbyt dużo. Ten zegarek sie totalnie nie nadaje na bieżnię. TT nawet daje rade bo 200m na 10km można jeszcze wybaczyć ale 700 to prawie dwa okrążenia, no bez jaj panowie z Polara. Ja rozumeim ze technologia gps ścina zakręty ale bez przesady.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A możesz zrzucić tracka np. do GPXa i zobaczyć z jaką częstotliwością zapisywane są punkty ?
W moim wiekowym już garminie jest to zapisywanie w wersji 'smart' i czasami z jakiegoś powodu zegarek zapisuje sobie rzadziej (cholera wie od czego to zależy), wtedy przy większej prędkości, zwłaszcza na małej bieżni, wychodzi taki jakby wielokąt i trochę dystansu ucieka.
40+ na karku
Strava
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

A niby ten sam moduł GPS co w V800. Chyba to jakieś wady wieku dziecięcego. Zrób jeszcze kilka testów i pisz do Polara.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Vault Dweller pisze:A możesz zrzucić tracka np. do GPXa i zobaczyć z jaką częstotliwością zapisywane są punkty ?
Bardzo chętnie tylko prosze o szczegółową instrukcję bo nigdy tego nie robiłem.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Do gpx eksportujesz we Flow. Otwierasz dany trening i na samym dole masz możliwość zapisania.
Gpx jest jednym z trzech dostępnych formatów.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Do gpx eksportujesz we Flow. Otwierasz dany trening i na samym dole masz możliwość zapisania.
Gpx jest jednym z trzech dostępnych formatów.

Wysłane z mojego SM-G950F .
OK to było dość łatwe. Jak teraz sprawdzić te punkty zapisu?
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wystarczy otworzyć plik np. notatnikiem, punkty łatwo poznasz bo to będą powtarzające się tagi, jest w nich podany czas.
40+ na karku
Strava
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Vault Dweller pisze:Wystarczy otworzyć plik np. notatnikiem, punkty łatwo poznasz bo to będą powtarzające się tagi, jest w nich podany czas.
tagi "time" sa co sekunde
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
pawegio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 25 kwie 2016, 09:18
Życiówka na 10k: 0:56:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy dla biegacza nie-ultra, dystans od piątki do półmaratonu (maraton najwcześniej za rok), rower od czasu do czasu (tylko rekreacyjnie, ale lubię też zbierać statystyki z takich wypadów) polecacie bardziej popularne, ale starzejące się M400, które podobno już wycofano ze sprzedaży czy lepiej dołożyć do M430? Ew. czy warto czekać kilka miesięcy na spadek ceny któregoś z modeli (ciekawi mnie też czy M400 zeszło z ceny po premierze)? Ostatnie pytanie: czy pojawienie się nowego produktu oznacza koniec aktualizacji dla M400?

Wysłane z mojego Nexus 5X .
AFC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:23
Życiówka na 10k: 44.06
Życiówka w maratonie: 3.39.01

Nieprzeczytany post

Wczoraj było promo na necie na szary model za 899 więc już 70zł taniej no i skorzystałem :-) czekam na kuriera i będę testował

Wysłane z mojego ALE-L21 .
ODPOWIEDZ