Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

bdt
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co myślicie o wymianie V800 na Vantage M? V800 wróciło właśnie z serwisu z nowym paskiem i przednią obudową więc jak sprzedawać to właśnie teraz. Z powodu kontuzji nie biegam już i nie wiem czy będę ale jeżdżę dużo na rowerze i korzystam z funkcji smartwatchowych (wiem, że Vantage na razie nie ma powiadomień). Dużo stracę biorąc niższy model? V zdecydowanie za drogie.

edit: ok, znalazłem wątek o Vantage i tam rozważania o wymianie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak używasz V800, to sam wiesz, które funkcje są dla ciebie przydatne i ty sam musisz podjąć taką decyzję.

Różnice możesz sobie zobaczyć:
https://www.polar.com/blog/polar-vantag ... t-for-you/
i
https://www.polar.com/pl/produkty/compa ... uct2=91335

Główne różnice:
- brak barometru
- brak nawigowania - V na razie też nie ma, ale Polar zapowiedział wprowadzenie dla tego modelu
- brak pomiaru mocy z zegarka ale powinien działać np. ze Strydem
- brak Recovery Pro
- mniejsza bateria i krótszy czas działania
- inny wygląd, brak dotykowego ekranu

Odpowiedz sobie, co jest dla ciebie ważne, z czego możesz zrezygnować i będziesz wiedział, co kupić.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
bdt
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Jak używasz V800, to sam wiesz, które funkcje są dla ciebie przydatne i ty sam musisz podjąć taką decyzję.

Różnice możesz sobie zobaczyć:
https://www.polar.com/blog/polar-vantag ... t-for-you/
i
https://www.polar.com/pl/produkty/compa ... uct2=91335
Dzięki za odpowiedź. Poczytałem wątek o Vantage i wnioski już wyciągnąłem. Teraz zobaczę czy wygra rozsądek czy gadżeciarstwo ;)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

charm pisze:Czy wam też bateria coraz krócej trzyma?
Z danych technicznych:
- akumulator Li-Po 350 mAH
- Czas pracy:
Do 13 godzin pracy z pomiarem tętna i wysoką dokładnością zapisu danych GPS (nieprzerwany trening), do 20 godzin pracy z pomiarem tętna i średnią dokładnością zapisu danych GPS (nieprzerwany trening), do 50 godzin pracy z pomiarem tętna i w trybie oszczędzania energii GPS (nieprzerwany trening), około 30 dni pracy w trybie wyświetlania godziny.
https://support.polar.com/e_manuals/V80 ... cation.htm

Na biegu ultra, przy wysokiej dokładności GPS z podpiętym pasem H10 i Strydem, Polar V800 wytrzymał mi około 10h. Nie chciałem ryzykować i podpiąłem powerbanka.
Zegarek jest po wymianie reklamacyjnej i ma dokładnie 2 lata. 13 h już nie pociągnie. Szacuję, że właśnie około 10-11 h.

Tu jeszcze artykuł "Polar V800 – zegarek dla sportowców poszukujących ciągłego rozwoju" - takie podsumowanie V800 na przestrzeni lat:
https://bieganieuskrzydla.pl/polar-v800 ... h-rozwoju/
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Mam takie pytanie. Czy da się w jakiś sposób ustawić, różne wartości dla różnych treningów w tych samych strefach prędkości? Czyli np. na przykład ostatnio biegałem (według rozpiski z netu) 4x5km 5km/min więc ustawiłem sobie strefę umiarkowaną na 5<4km, a dziś wypada mi trening 10 km 5,22min/km wiec muszę znowu dłubać przy strefach w profilu biegowym. Nie da się po prostu ustawić indywidualnych zakresów dla poszczególnych treningów?
Jak to rozwiązujecie? Może, są jakieś prawidła odnośnie ustalania progów prędkości?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak tak bardzo manewrujesz tymi strefami, to pozostaje skorzystać z dostępnych różnych profili sportowych.

Możesz sobie dodać np. "Bieg uliczny" i tam określić nowe limity strefy tempa.

Nie za bardzo rozumiem to co napisałeś:
..5km/min więc ustawiłem sobie strefę umiarkowaną na 5<4km
Nie biegasz na tempo a na prędkość? Prędkość też mi tu nie pasuje, bo nie dasz rady lecieć 5km/min :tonieja:

Może pomyliłeś i powinno być 5min/km, ale jeśli tak, to o co biega z "ustawiłem sobie strefę umiarkowaną na 5<4km"?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

szmojtek pisze:Mam takie pytanie. Czy da się w jakiś sposób ustawić, różne wartości dla różnych treningów w tych samych strefach prędkości? Czyli np. na przykład ostatnio biegałem (według rozpiski z netu) 4x5km 5km/min więc ustawiłem sobie strefę umiarkowaną na 5<4km, a dziś wypada mi trening 10 km 5,22min/km wiec muszę znowu dłubać przy strefach w profilu biegowym. Nie da się po prostu ustawić indywidualnych zakresów dla poszczególnych treningów?
Jak to rozwiązujecie? Może, są jakieś prawidła odnośnie ustalania progów prędkości?
Ale czemu zależy ci, żeby trening był w "tej samej" strefie? Nie prościej ustawić strefy na popularne treningi i potem jeden trening w pierwszej, jeden w dru strefie itd....?

Wysłane z Tapatalka
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Oczywiście powinno być 5min/km, mój błąd. To nie jest dla mnie jakiś istotny problem, ale biegam teraz według gotowego planu, a tam mam co trening to inne tempo, więc muszę trochę tymi strefami manipulować. No i spoko zdaję sobie sprawę, że to trochę fanaberia i przerost formy nad treścią;)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ale we Flow masz 5 stref tempa i możesz sobie ustawić odpowiednie zakresy.
Rozumiem, że możemy je edytować co jakiś czas w zależności od wzrostu/spadku formy.

Nie powinno być jednak rozstrzału w danej strefie rzędu 5-4min/km.
Przy pomiarze GPS można strefy ustalić np. 4:40-5:00; 5:00-5:20 - różnice i tak spore, ale zegarek nie powinien co chwilę pikać, że jesteśmy poza strefą. Trzeba się samemu nauczyć "czuć tempo". Zegarek powinien tylko w tym pomagać.
Dla wolniejszych biegów można ustawić np. 5:30-i wyżej. Oczywiście każdy te tempa dostosowuje dla siebie, bo będą osoby, dla których 4:30 i wyżej to biegi spokojne.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

keiw pisze: Polecam zamówić sobie z Ali:
https://pl.aliexpress.com/item/Chest-Be ... 23291.html
Zamówiłem dwie sztuki na zapas. Dostałem je w ciągu 2 tyg. Właśnie w ten piątek przyszły. Działają bez problemu i wyglądają na porządne.
Nadal nie wiem, czy to kwestia "dogięcia" styków w kostce, czy bardziej nowego pasa, ale po 3-ech 1,5-godzinnych treningach rowerowych z nowym pasem - bardzo polecam. Jest bardzo miły w dotyku, a przebieg tętna na oko perfekcyjny - teraz częściej niż dotychczas zerkam na tętno, by sprawdzić, czy jego zmienność jest poprawna i naprawdę jestem zadowolony.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wyszła nowa wersja apki Polar Flow na Android, info:
https://support.polar.com/en/updates/po ... or-android

Oprócz wsparcia dla serii Vantage mamy teraz możliwość planowania treningów.

Brakuje mi z poziomu aplikacji eksportu treningu oraz możliwości edycji czasu czy dystansu - tak jak można to zrobić poprzez www. Mogliby dołożyć też możliwość wyboru ciemnego motywu.

Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ireneush
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2016, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zauważyłem, że po wyczerpaniu baterii mego footpada V800 działa dłużej po naładowaniu (i to znacznie). Zastanawiam się więc czy warto inwestować w nową baterię do footpada przy moim amatorskich treningach.
Jakie są wasze opinie?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Sam decyduj co jest dla ciebie dobre i potrzebne :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja bym footpoda używał tylko w treningach, gdzie oczekuję bardzo dokładnego wskazania tempa chwilowego - interwały, biegi ciągłe itp. Na rozbiegania GPS spokojnie wystarczy.
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Pytanie może nie w tym wątku do końca, bardziej o polar flow - czy i jak można w tym samym profilu używać dwóch różnych urządzeń (zegarków)?
Mam na myśli V800 + A360 - chciałbym czasem używać A360 do niektórych aktywności treningowych (np. trening siłowy bez GPS), chciałbym tylko do swojej historii treningowej dodawać te pojedyncze treningi.
W polar flow nie widzę możliwości dodania kolejnego urządzenia, tylko mogę dodać wagę.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
ODPOWIEDZ