Polar M400

Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Mam podłączone Endomondo i Relive i nie dostałem.
Może wysyłają losowo lub do kobiet :-)
Czuj się wyróżniona.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Raczej płeć nie ma tu znaczenia, przynajmniej tak mi się wydaje, może ilość treningów we flow? Albo ilość czasu jaki spędzam na platformie? No raczej nie znają mojego zawodu a z racji tego z pewnością byliby zainteresowani opinią. :bum:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8796
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Masz może w ustawieniach Flow w "Prywatność" zaznaczoną aktywną opcję "Biuletyn"?
Chcę otrzymywać informacje dotyczące aktualizacji oprogramowania, produktów, usług i ofert specjalnych, które mnie interesują.
Ja nie mam tego zaznaczonego i chyba po mailu nic mi nie przysyłają.
Być może to nie jest powiązane i wynika z innej polityki Polara.

Tak tylko gdybam, bo w sumie to nie jest istotna sprawa :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Masz może w ustawieniach Flow w "Prywatność" zaznaczoną aktywną opcję "Biuletyn"?
Chcę otrzymywać informacje dotyczące aktualizacji oprogramowania, produktów, usług i ofert specjalnych, które mnie interesują.
Ja nie mam tego zaznaczonego i chyba po mailu nic mi nie przysyłają.
Być może to nie jest powiązane i wynika z innej polityki Polara.

Tak tylko gdybam, bo w sumie to nie jest istotna sprawa :oczko:
Mam ten checkbox aktywny, ale ale nigdy nie dostałam żadnej notyfikacji na maila. W sumie to nie była notyfikacja a link do ankiety.
Tak czy siak wspomniałam o ciekawej apce z którą nie ma synchronizacji o której Keiw również pisał czyli runalyze.
Wspomniałam też o brakach w apce polarowej, które zmuszają userów do używania 3rd apps. :sss: pewnie się developerom scope zapełni jeśli nie wypuszczą nowego modelu do końca Q1 a raczej się na to nie zapowiada :(.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8796
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Co do runalyze, to z tego co czytałem na ich forum, Polar daje dostęp do API i to twórcy runalyze muszą opracować opcję importu z Flow. Mają to już w "do zrobienia".
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
iphone7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2017, 11:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Siema!
Jestem to możliwe że podczas zwykłego treningu siłowego spalam 788 kcal średnie tętno 138 ud/min maks.tętno 208ud/min trening trwał 60minót.
Mam 27 lat i ważę 68 kg.
dfq
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 22 sty 2018, 14:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dlaczego nie ?
YDXJ0183_cr.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lordbrandman
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2017, 23:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć Wam,

A czy ktoś z Was zabierał zegarek z nadajnikiem na basen? Pływał ktoś w nim?
szymon189
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Marklowice

Nieprzeczytany post

Jak długo wytrzymuje bateria gdy np. nie biegacie, a używacie go tylko jako zwykły zegarek?
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

+- 30 dni
mariokej
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 08 mar 2016, 14:45
Życiówka na 10k: 40:55
Życiówka w maratonie: 3:14:45

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o kalibrację RĘCZNĄ footpoda.
1. Muszę najpierw przebiegnąć coś na rozruch i dopiero potem w trakcie z menu wybrać kalibruj ręcznie, czy mogę od razu stanąć na linii start i rozpocząć kalibrację?
2. Pisze się w necie, że im dłuższy odcinek tym lepiej. Na sucho w zegarku pojawia mi się jakiś dystans 400m. Mogę biec dłużej i potem na linii stop wpisać/edytować faktyczną długość? Czy muszę przebiec tylko te 400m?
3. Nie chcę używać współczynnika kalibracji, bo go nie znam.

Edit: czy słupki przy drodze krajowej co 100m są dobrym wyznacznikiem długości trasy dla kalibracji?
Start: 2015
10 km - 40:55 (V 2019)
HM - 1:31:53 (III 2019)
M - 3:14:44 (IV 2019)
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mariokej pisze:Jeśli chodzi o kalibrację RĘCZNĄ footpoda.
1. Muszę najpierw przebiegnąć coś na rozruch i dopiero potem w trakcie z menu wybrać kalibruj ręcznie, czy mogę od razu stanąć na linii start i rozpocząć kalibrację?
2. Pisze się w necie, że im dłuższy odcinek tym lepiej. Na sucho w zegarku pojawia mi się jakiś dystans 400m. Mogę biec dłużej i potem na linii stop wpisać/edytować faktyczną długość? Czy muszę przebiec tylko te 400m?
3. Nie chcę używać współczynnika kalibracji, bo go nie znam.

Edit: czy słupki przy drodze krajowej co 100m są dobrym wyznacznikiem długości trasy dla kalibracji?
Możesz przebiec coś na "rozruch", zresztą kalibrację możesz rozpocząć w trakcie trwającego treningu.
Możesz wprowadzić własną/faktyczną długość jeśli ją znasz.
Współczynnik kalibracji wyznaczy się sam po ręcznej kalibracji ale jakby user go znał to może go podać z palca i nie przeprowadzac nawet kalibracji ręcznej.

Z doświadczeń własnych dodam:
Próbowałam kilkukrotnie kalibrować to ustrojstwo i ręcznie i automatycznie i nie jestem w stanie tego zrobić prawidłowo, ciekawe czy Tobie się uda, zawsze mam przekłamanie o ok. 0,8-1 km/h w stosunku do tempa rzeczywistego.
Pytałam nawet serwisu polarowskiego jak to dziadostwo skalibrować poprawnie i sami nie wiedzieli, na forach zagranicznych też nie znalazłam dobrego sposobu :(.
Dlatego stryd mnie kusi bo to jest cacko, żadnej kalbracji, bez względu na buty (mam trzy pary :P), zakładasz i lecisz a tempo idealne bez żadnych lagów :spoczko:
mariokej
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 08 mar 2016, 14:45
Życiówka na 10k: 40:55
Życiówka w maratonie: 3:14:45

Nieprzeczytany post

Więc próbowałem i nie udała mi się wcale kalibracja. Jak to zrobić?
Biegnę coś na rozruch, zatrzymuję się w punkcie start, ustawiam tempo i dystans z footpoda a nie gps, ustawiam z szybkiego menu kalibruj ręcznie i... pojawia mi się na szarym tle "rozpocznij trening 400m" czy jakoś tak. I co dalej?????? Jak kontynuuję bieg nic się nie dzieje, jak nacisnę środkowy przycisk to wyłącza mi się tyko ten napis ale też się nic nie dzieje, jak dobiegnę do znanego w m punktu stop i naciskam lap lub pauza lewym dolnym też się nic nie dzieje. Wpisanie współczynnika jest możliwe, ale nie mam pojęcia jaki będzie właściwy a dystans to dystans.
Gdzie i kiedy mam wpisać ten znany dystans?????
Start: 2015
10 km - 40:55 (V 2019)
HM - 1:31:53 (III 2019)
M - 3:14:44 (IV 2019)
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Dystans faktyczny podziel przez dystans zmierzony przez zegarek i masz współczynnik. Np. 400:420=0,95.
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8796
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Instrukcja strona od 70:
https://support.polar.com/e_manuals/M40 ... manual.pdf

Przykład dla jasności.
Idziesz na stadion, biegniesz po torze 400m dla pewności dwa okrążenia.
Robisz to tak:
1. Stajesz na linii startu, uruchamiasz zegarek w trybie przedtreningowym i czekasz aż porządnie złapie fixa.
Klikasz Start i lecisz dwa okrążenia, klikasz lap, czyli łapiesz okrążenie i równocześnie się zatrzymujesz.
Wchodzisz w szybkie menu i tam jak w instrukcji: "Sensor biegowy > Kalibracja > Ręcznie > Ustaw prawidłowy dystans okr." wpisujesz przebiegnięte 800 m.

2. Jeśli robisz sobie rozgrzewkę i chcesz podać długość odcinka poprzedzony rozgrzewką, to biegniesz sobie ile chcesz i w określonym miejscu naciskasz lap (łapiesz okrążenie) i teraz musisz biec po dokładnie odmierzonej trasie gdzie na jej końcu ponownie klikasz lap i postępujesz jak w punkcie 1.

Tu trochę o kalibracji pisałem w wątku V800: https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... t=#p895841

A tu opisałem jak wyliczyć i ustawiać ręczny współczynnik kalibracji: https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... t=#p909390

Dla mnie taka kalibracja i tak jest do bani. Inna nawierzchnia, inne tempo biegu, inne buty i wszystko się wali.
Ja po wielu eksperymentach przestawiłem na automatyczną i dałem sobie spokój z ręczną kalibracją.

Po jakimś czasie kupiłem Stryd i mam spokój :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mariokej
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 08 mar 2016, 14:45
Życiówka na 10k: 40:55
Życiówka w maratonie: 3:14:45

Nieprzeczytany post

keiw pisze: Przykład dla jasności.
Idziesz na stadion, biegniesz po torze 400m dla pewności dwa okrążenia.
Robisz to tak:
1. Stajesz na linii startu, uruchamiasz zegarek w trybie przedtreningowym i czekasz aż porządnie złapie fixa.
Klikasz Start i lecisz dwa okrążenia, klikasz lap, czyli łapiesz okrążenie i równocześnie się zatrzymujesz.
Wchodzisz w szybkie menu i tam jak w instrukcji: "Sensor biegowy > Kalibracja > Ręcznie > Ustaw prawidłowy dystans okr." wpisujesz przebiegnięte 800 m.
Chciałbym, żeby tak było. U mnie po wciśnięciu Ustaw prawidłowy dystans okr. pojawia się to info o 400 m. Nie mam gdzie wpisać właściwego dystansu. Końcówka ustawień wygląda tak:
-oczko przed tym info "ustaw dystans" - zdjęcie 1
- i po kliknięciu środkowym to info o 400 m - zdjęcie 2
- i jak kliknę środkowy przycisk lub jakikolwiek inny pojawia się - zdjęcie 3
To gdzie wpisać ten nowy dystans??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Start: 2015
10 km - 40:55 (V 2019)
HM - 1:31:53 (III 2019)
M - 3:14:44 (IV 2019)
ODPOWIEDZ