Garmin Forerunner 230, 235 i 630 Oficjalnie

Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Ekran dotykowy jest rzeczywiście bardzo wygodny.
Sprawdził mi się w FR610.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chyba że jest mokro, albo się pływa ...
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
Jakub Osina
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 576
Rejestracja: 08 maja 2008, 17:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam pytanie dotyczące dłuuugich biegów: na ile wystarczy bateria w pełni naładowanym FR235? I jak ustawić to żeby wystarczyła na naprawdę bardzo długi bieg - potrzebuję 10-11 godzin....
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pasek HRM Run (sparowany z Garmin 630, jeśli to ma jakieś znaczenie) zaczyna mi pokazywać dziwne wartości - pierwsze 300-400 m tętno wskakuje > 155 bpm, przez następne 1-1,5 km utrzymuje się na poziomie ~155 bpm, później stabilizuje się na w miarę realnym tętnie ~133 bpm. Jest to tym bardziej zauważalne, że ostatnio biegam praktycznie tylko BSy. Elektrody przed użyciem zwilżone, pasek dobrze przylega do klatki piersiowej. Baterię wymieniłem jakieś 2 miesiące temu. Wtedy nie miałem takich dziwnych sygnałów - pewnego dnia zegarek po prostu nie wykrył czujnika. Miał ktoś podobnie? To bateria, czy czeka mnie raczej reklamacja?
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może głupio, ale... Nie zaczynasz mocno albo może masz pod górę początek swojej trasy? Ja mam właśnie mocną górkę na samym starcie i dość szybko mi tętno idzie w górę a, co ciekawe, potem na płaskim średnio chce wracać do normalnej wartości. Dopiero zbieg (albo postój) daje spadek tętna i potem już się trzyma - jak u Ciebie.
Awatar użytkownika
adam99
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1027
Rejestracja: 11 lip 2016, 16:12
Życiówka na 10k: 40'20"
Życiówka w maratonie: 3:13:21
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Witam. Przymierzam się do zakupu nowego zegarka do biegania, spodobał mi się model 230. Tu i ówdzie znalazłem opinie o słabej baterii w porównaniu do tego co deklaruje producent. Ktoś kto używa tego modelu mógłby coś więcej powiedzieć na ten temat? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Wysłane z mojego D5503 .
5km - 20:02; 10km - 40:20; HM - 1:26:37; M - 3:13:21

"Wyniki nie przychodzą wtedy kiedy ich oczekujemy ale wtedy kiedy jesteśmy na nie gotowi"

Mój Blog
Komentarze
Garmin

"Coco jambo i do przodu..."
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może głupio, ale... Nie zaczynasz mocno albo może masz pod górę początek swojej trasy? Ja mam właśnie mocną górkę na samym starcie i dość szybko mi tętno idzie w górę a, co ciekawe, potem na płaskim średnio chce wracać do normalnej wartości. Dopiero zbieg (albo postój) daje spadek tętna i potem już się trzyma - jak u Ciebie.
Jest pod górkę, jest trudny teren, ale lecę bardzo umiarkowanie. I naprawdę czuję, kiedy serce zaczyna mi bić powyżej 150 bpm, a wtedy tak na pewno nie było. Dobra, do czwartku jeszcze poobserwuję, jak się zachowuje i najwyżej zrobię wymianę baterii bezpośrednio przed startem.
Awatar użytkownika
Safar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2016, 22:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie do użytkowników 235.

W opisie jest że wodoszczelny, a jak to ma sie w praktyce tzn. amatorskie pływanie, nie ściąganie go do sauny czy jacuzzi.
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Garmin ma to na swojej stronie dobrze wyjaśnione:

http://www.garmin.com/en-US/legal/waterrating

Pewnie dodatkowo w instrukcji jest, żeby nie wciskać przycisków kiedy zegarek jest pod wodą albo bardzo mokry.
40+ na karku
Strava
michal_c
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 256
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Safar pisze:Mam pytanie do użytkowników 235.

W opisie jest że wodoszczelny, a jak to ma sie w praktyce tzn. amatorskie pływanie, nie ściąganie go do sauny czy jacuzzi.
Ja w 230 pływałem, byłem w jacuzzi, regularnie biorę prysznic, ale w saunie to zakres temperatur może być za wysoki.
No i nie wciskam przycisków pod wodą.
"Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i
unikam kłótni."Oscar Wilde
Marchisio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2017, 09:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam :)
Rozważam zakup Garmina 235 i zastanawia mnie jedna rzecz.
Zegarek ma funkcję powiadomień z telefonu, która bardzo przydałaby mi się w pracy.
Czy po pierwszym sparowaniu zegarka z telefonem, później urządzenia łączą się ze sobą automatycznie?
Chodzi mi o to, że bluetooth ma zasięg do tego 10m, a ja czasem muszę odejść od telefonu na 20-30m. Jeśli ponownie podejdę bliżej telefonu, to połączy mnie z nim, czy za każdym razem muszę je parować?
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Samo się będzie łączyło. Ponadto bluetooth smart ma dużo większy zasięg niż zwykły.
40+ na karku
Strava
Marchisio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2017, 09:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję za odpowiedź. Czyli jest dobrze, bo jakbym miał za każdym razem podchodzić do telefonu to by to nie miało sensu. Poczytałem o tym bluetooth smart i faktycznie zasięg jest 50-100m. Nieźle :)

A jak w ogóle ta funkcja działa? Jest stabilna, czy często następują samoistne rozłączenia albo powiadomienia nie przychodzą?

A i jeszcze pozostaje kwestia wykonania. Chciałbym, aby ten zegarek służył mi jako zegarek codzienny i mam zamiar nosić go 24h/doba (o ile nie będzie przeszkadzał mi podczas snu).
Martwi mnie ten plastik, czy zegarek wytrzyma te kilka lat? No i czy gabarytowo nie za duży na zegarek do codziennego użytku? Chociaż to pewnie zależy od nadgarstka...
Awatar użytkownika
Jakub Osina
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 576
Rejestracja: 08 maja 2008, 17:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobrze to działa, ale co do 50-100m to jest gruba przesada. U mnie w domu rozłącza się dwa pokoje dalej (ale później sam łączy).
Ja noszę non stop (dodałem ochronne szkiełko), ale nie jest to bardzo elegancki sprzęt ;-)
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Żadna przesada bo taki jest zasięg w otwartym terenie. Na działce typowo rzucam telefon pod zadaszeniem przy domku w rogu i przy dobrych wiatrach dostawałem powiadomienia w drugim rogu po przekątnej, a to grubo ponad 100m.
W chacie to już zależy od konstrukcji budynku, u mnie w starej kamienicy metrowe ściany i 1,5 pomieszczenia dalej zegarek się rozłącza.
40+ na karku
Strava
ODPOWIEDZ