Suunto Spartan Ultra

Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Absolutnie nie ma się do czego przyczepić. Trochę to trwało, ale jest finalnie super zegarek.
New Balance but biegowy
Turecki44
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 297
Rejestracja: 15 wrz 2003, 10:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja również uważam, że jest OK, nic spartanom nie dolega :), a przy tym są funkcjonalne i ładne.
Turecki
Awatar użytkownika
iChomik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 14 sty 2014, 18:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

Hej,
mam pytanie czy wystający czujnik tętna w wersji Spartan Wrist HR (te wypuklenie z diodami, światełkami..), nie uwierają w rękę przy dłuższym wybieganiu 20-42 km?

np w Fenixach zostało to poprawione, czujnik w FR5 został znacząco zmieniony w stosunku do FR3 HR. nie wiem czy to przeszkadzało czy nie,
ale jakiś powód zmiany był...

zastanawiam się nad zakupem nowego zegarka i mocno się waham czy wybrać wersje z HR mierzonym z nadgarstka???
Jak oceniacie sam pomiar tętna z nadgarstka?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Spartan w tej chwili est już super.
Co do tego "wystającego czujnika" świetnie dopasowuje się do ramienia.
MRM87
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 18 wrz 2015, 16:30

Nieprzeczytany post

Też się zastanawiam nad tym suunto z pomiarem tętna z nadgarstka. Z tego co oglądałem na Youtube to ten model ma to zaskakująco dokładne. Zastanawiam się nad tym na ile jest to faktycznie dokładne i na ile dokładny jest ślad GPS.

Początkowo ten zegarek był sprzedawany za niewiele ponad 1500zł. szkoda że teraz ta cena jest nieosiągalna... Jak kosztuje 2100zł to w zasadzie przy tych kworach to nie jest już aż tak daleko do Garmina fenixsa nawet 5...
Dlatego nie wiem co o tym myśleć...
Injector
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2017, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy Spartan posiada funkcję nawigowania do wybranych koordynatów? Wiem, że w Fenixie 3 jest taka opcja, ale o Spartanie nie mogę się doszukać takich informacji.
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Pytanie do innych uzytkowników SSU - czy macie również problemy z pomiarem tętna? Kiedy nie mam rejestracji treningu, to pokazuje mi normalne tętno, jak włączam zapis treningu, to od razu wyskakuje mi tętno 200 albo i lepiej.
wojtek28
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2017, 07:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, mam pewien problem z zegarkiem. Mam go od bodajże marca, w tym miesiącu dwa razy pojawił mi sie błąd dot. śladu gps. Chodzi o to, że na mapie movescount wyświetla mi sie ślad gps bardzo okrojny- a dokładnie ostatni fragment mojego biegu (w obydwu przypadkach było to Ok 1km śladu na ok 10 km mojego treningu). To samo dotyczy danych dot. wysokości. Dane dot długości treningu, czasu trwania, prędkości sa w normie. Zastanawiam sie czy jest to coś normalnego co sie czasem moze zdarzyć z uwagi np. na pogodę? Mieliście taki problem jak ja? Moze ja czegoś nie ogarniam...
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

jarek_bb pisze:Pytanie do innych uzytkowników SSU - czy macie również problemy z pomiarem tętna? Kiedy nie mam rejestracji treningu, to pokazuje mi normalne tętno, jak włączam zapis treningu, to od razu wyskakuje mi tętno 200 albo i lepiej.
Nie mam takich problemów. Jednak zdarzało się że miałem taki pomiar i jęsli przy następnym treningu mi się powtarzał to wymieniałem baterię w pasku i było ok.
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Injector pisze:Czy Spartan posiada funkcję nawigowania do wybranych koordynatów? Wiem, że w Fenixie 3 jest taka opcja, ale o Spartanie nie mogę się doszukać takich informacji.
Rozumiem że chodzi o nawigowanie do POI - to tak ma. Ustawiasz to na stronie movescount i wgrywasz do zegarka.
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

wojtek28 pisze:Cześć, mam pewien problem z zegarkiem. Mam go od bodajże marca, w tym miesiącu dwa razy pojawił mi sie błąd dot. śladu gps. Chodzi o to, że na mapie movescount wyświetla mi sie ślad gps bardzo okrojny- a dokładnie ostatni fragment mojego biegu (w obydwu przypadkach było to Ok 1km śladu na ok 10 km mojego treningu). To samo dotyczy danych dot. wysokości. Dane dot długości treningu, czasu trwania, prędkości sa w normie. Zastanawiam sie czy jest to coś normalnego co sie czasem moze zdarzyć z uwagi np. na pogodę? Mieliście taki problem jak ja? Moze ja czegoś nie ogarniam...
Nie powinno się to zdarzyć a już napewno powtarzać. Jak ci się powtarza to zgłoś do Suunto potrzebę serwisu
Pedreiro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2012, 22:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie odnośnie pomiaru wysokości, a mianowicie czy u Was też tak działa, że np. wpiszecie iż jesteście aktualnie na wysokości 100m npm, następnie jadę gdzieś na zawody i pomiar aktualnej wysokości jest co najmniej nieprawidłowy. Podobnie z resztą jak np ustawię, że w moim aktualnym miejscu zamieszkania znajduję się na wysokości 40m npm, przejadę się samochodem powiedzmy 300km i po powrocie pokazuje mi iż aktualna wysokość to 100m npm. Jest to wada ogólnie zegarka czy też macie podobne problemy? :)
Pedreiro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2012, 22:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej,

po ostatniej aktualizacji mam problem z czujnikiem tętna, cały czas pokazuje iż jest niepołączony. Mogę go normalnie sparować, jednak zawsze pokazuje, że jest niepołączony a podczas aktywności pokazuje tętno z....... Tez macie jakieś problemy? Uprzedzam iż wymieniałem baterie....
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Pedreiro pisze:Hej,

po ostatniej aktualizacji mam problem z czujnikiem tętna, cały czas pokazuje iż jest niepołączony. Mogę go normalnie sparować, jednak zawsze pokazuje, że jest niepołączony a podczas aktywności pokazuje tętno z....... Tez macie jakieś problemy? Uprzedzam iż wymieniałem baterie....
A reklamowałeś go w Suunto ? Wygląda że się popsuł. Suunto niestety zmieniło producenta pasków i są poprostu awaryjne bardzo. Suunto nieoficjanie to przyznaje bo podobno ma się pojawić w najbliższym czasie ich nowy pasek . Pisz i reklamuj.
Pedreiro pisze:Mam pytanie odnośnie pomiaru wysokości, a mianowicie czy u Was też tak działa, że np. wpiszecie iż jesteście aktualnie na wysokości 100m npm, następnie jadę gdzieś na zawody i pomiar aktualnej wysokości jest co najmniej nieprawidłowy. Podobnie z resztą jak np ustawię, że w moim aktualnym miejscu zamieszkania znajduję się na wysokości 40m npm, przejadę się samochodem powiedzmy 300km i po powrocie pokazuje mi iż aktualna wysokość to 100m npm. Jest to wada ogólnie zegarka czy też macie podobne problemy? :)
Niestety tak jest ustaw na automatyczny i powinno być w miarę ok. Nowe oprogramowanie które będzie dostępne 17 października ma to naprawić definitywnie.
no4
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 10 sie 2014, 13:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ojej, to już 4 strona?
Nic się nie dzieje ze Spartanem?
Nuda, chyba kupię Garniaka.

Jak tam strefy?
Ktoś ma już update?
ODPOWIEDZ